February 23-24, 2024
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Deyanneira Colon Maldonado JR-3 Aurora 9:33.04 10:09.61 9:39.13 7:25.02 10:15.71 11:41.06 10
2 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 7:21.93 10:13.79 9:00.14 11:02.90 7:40.35 10:26.07 8
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 8:12.10 10:22.91 9:01.94 12:21.27 12:15.04 10:04.23 6
4 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 9:53.14 10:44.71 12:08.53 13:32.34 10:51.16 12:53.66 5
5 Emma Ahrens FR-1 Concordia (Wis.) 13:31.03 10:48.82 12:58.59 9:56.92 12:19.66 13:05.08 4
6 N'Dya Fields SO-2 Aurora 11:47.07 10:54.69 13:44.91 14:11.10 13:38.37 12:52.54 3
7 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 9:11.20 10:56.18 12:14.93 10:43.06 8:25.26 13:07.42 2
8 Alicia Kawa FR-1 Concordia (Wis.) 12:41.40 10:56.38 7:59.16 9:57.31 12:15.15 10:30.13 1
9 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 8:05.86 11:14.80 8:59.84 11:28.30 9:40.33 12:22.28 -
10 Abigail Poehlman SO-2 Concordia (Wis.) 12:32.68 11:18.09 11:52.00 12:39.46 14:34.74 9:43.16 -
11 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 10:07.60 11:22.69 10:21.25 14:13.37 14:06.54 10:41.73 -
12 Emma Jasutis FR-1 Aurora 9:22.76 11:26.29 10:31.39 14:31.59 12:00.61 9:29.62 -
13 Emily Fetzer SR-4 Aurora 12:25.36 11:30.14 9:32.82 14:57.19 11:16.34 12:39.16 -
14 Ariel Martinez JR-3 Concordia Univ. Chicago 14:16.66 11:36.47 9:31.11 10:19.86 10:33.79 12:46.12 -
15 Abigail Lange FR-1 Concordia (Wis.) 14:56.63 11:40.49 14:28.61 13:25.57 11:54.50 12:57.55 -
16 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 12:25.95 11:43.72 14:11.51 14:04.47 10:40.39 15:00.77 -
17 Sabryn Bley JR-3 MSOE 15:32.77 12:08.72 14:27.18 8:44.68 14:05.32 14:34.47 -
18 Sophia Halama SO-2 Illinois Tech 10:25.83 12:16.26 13:15.16 13:22.53 10:11.10 12:08.90 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Emily Fetzer SR-4 Aurora 11:30.14 -
14 Ariel Martinez JR-3 Concordia Univ. Chicago 11:36.47 -
15 Abigail Lange FR-1 Concordia (Wis.) 11:40.49 -
17 Sabryn Bley JR-3 MSOE 12:08.72 -
18 Sophia Halama SO-2 Illinois Tech 12:16.26 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deyanneira Colon Maldonado JR-3 Aurora 10:09.61 10
2 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 10:13.79 8
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 10:22.91 6
4 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 10:44.71 5
5 Emma Ahrens FR-1 Concordia (Wis.) 10:48.82 4
6 N'Dya Fields SO-2 Aurora 10:54.69 3
7 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 10:56.18 2
8 Alicia Kawa FR-1 Concordia (Wis.) 10:56.38 1
9 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 11:14.80 -
10 Abigail Poehlman SO-2 Concordia (Wis.) 11:18.09 -
11 Chloe Pierson SR-4 St. Norbert 11:22.69 -
12 Emma Jasutis FR-1 Aurora 11:26.29 -
16 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 11:43.72 -