February 23-24, 2024
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Zeke Micheel SR-4 Wisconsin Lutheran 15:08.80 11:21.60 10
2 Xander Gottner JR-3 MSOE 15:10.90 11:50.51 8
3 Joey Loriso JR-3 Illinois Tech 15:28.56 13:37.14 6
4 Ryan Alyassir SO-2 MSOE 15:34.69 13:14.49 5
5 Kolby Dax SO-2 MSOE 15:35.64 16:13.07 4
6 Patrick Lee SO-2 MSOE 15:36.10 15:45.47 3
7 Cris Valencia JR-3 Aurora 15:39.82 19:25.38 2
8 Peyton Hartman SR-4 Wisconsin Lutheran 15:41.98 15:51.40 1
9 Arnold Rupnow FR-1 Wisconsin Lutheran 15:48.41 14:04.09 -
10 Sam Brown JR-3 Aurora 15:56.74 17:13.28 -
11 David Golisch SO-2 MSOE 16:14.40 17:22.61 -
12 Adam Kriefall JR-3 Wisconsin Lutheran 16:18.48 12:53.00 -
13 Steven Kalish JR-3 Aurora 16:36.64 13:47.22 -
14 Josh Staggs SO-2 Wisconsin Lutheran 16:42.59 21:23.32 -
15 Alejandro Torres JR-3 Illinois Tech 16:49.87 20:11.85 -
16 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 16:55.54 13:52.75 -
17 Mason Everts FR-1 Concordia (Wis.) 17:05.89 18:27.97 -
18 Brett Cox JR-3 Edgewood 17:12.17 15:49.60 -
19 Nicholas Quigley JR-3 Illinois Tech 17:12.71 19:37.29 -
20 Joshua Thoms SO-2 Aurora 17:20.22 17:51.43 -
  Karl Glick FR-1 Concordia (Wis.) DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Alejandro Torres JR-3 Illinois Tech 12:17.21 16:39.78 13:27.90 16:49.87 -
16 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 21:19.58 16:25.08 16:25.08 16:55.54 -
17 Mason Everts FR-1 Concordia (Wis.) 13:20.20 13:09.94 15:23.31 17:05.89 -
19 Nicholas Quigley JR-3 Illinois Tech 18:35.33 16:10.75 13:35.84 17:12.71 -
20 Joshua Thoms SO-2 Aurora 12:49.77 16:07.41 16:49.02 17:20.22 -
  Karl Glick FR-1 Concordia (Wis.) DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Zeke Micheel SR-4 Wisconsin Lutheran 15:08.80 14:32.45 16:30.60 13:19.75 10
2 Xander Gottner JR-3 MSOE 15:10.90 14:52.69 11:23.18 10:55.85 8
3 Joey Loriso JR-3 Illinois Tech 15:28.56 16:42.85 16:42.85 19:02.13 6
4 Ryan Alyassir SO-2 MSOE 15:34.69 16:12.08 14:38.61 15:53.39 5
5 Kolby Dax SO-2 MSOE 15:35.64 13:34.01 15:07.57 17:27.92 4
6 Patrick Lee SO-2 MSOE 15:36.10 11:04.64 14:21.22 10:55.27 3
7 Cris Valencia JR-3 Aurora 15:39.82 13:56.44 13:56.44 12:50.66 2
8 Peyton Hartman SR-4 Wisconsin Lutheran 15:41.98 12:33.59 12:33.59 14:26.63 1
9 Arnold Rupnow FR-1 Wisconsin Lutheran 15:48.41 18:29.64 12:10.28 16:54.80 -
10 Sam Brown JR-3 Aurora 15:56.74 11:19.29 11:28.86 17:32.42 -
11 David Golisch SO-2 MSOE 16:14.40 17:03.12 12:59.52 12:01.06 -
12 Adam Kriefall JR-3 Wisconsin Lutheran 16:18.48 19:14.61 12:43.22 13:02.79 -
13 Steven Kalish JR-3 Aurora 16:36.64 15:06.95 15:06.95 12:37.45 -
14 Josh Staggs SO-2 Wisconsin Lutheran 16:42.59 18:32.88 19:23.01 18:42.90 -
18 Brett Cox JR-3 Edgewood 17:12.17 12:23.17 13:25.10 14:16.71 -