February 23-24, 2024
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amelia Moseman SO-2 Illinois Tech 1:11.16 1:02.86 59.30 42.11 45.67 48.04 10
2 Lauren Bliefernicht SO-2 Aurora 1:13.50 53.78 59.75 1:08.72 1:14.69 1:12.30 8
3 Anna Raasch SR-4 Wisconsin Lutheran 1:10.77 58.17 59.97 1:14.97 1:12.57 43.18 6
4 MacKenzie Bollis SR-4 MSOE 57.47 44.16 1:00.49 1:18.04 49.61 48.40 5
5 Zoe Turner SO-2 Illinois Tech 54.94 1:10.99 1:01.73 1:01.73 1:12.85 43.83 4
6 Julie Dunkel SR-4 St. Norbert 1:17.93 51.75 1:02.34 1:01.10 56.73 1:11.70 3
7 Adryana Burts SO-2 Benedictine (Ill.) 48.64 48.01 1:02.35 59.24 56.74 1:15.45 2
8 Madi Crossman FR-1 St. Norbert 1:11.80 44.95 1:02.43 56.82 1:14.92 49.32 1
9 Katie Schultz SO-2 St. Norbert 1:06.81 58.70 1:02.44 1:18.68 56.82 1:14.31 -
10 Nikki Tranel JR-3 St. Norbert 1:05.86 48.93 1:02.72 57.71 1:15.27 48.30 -
11 Ari Mack JR-3 Aurora 48.38 56.55 1:02.83 57.81 1:11.63 1:11.63 -
12 Emma Ziepke SO-2 Lakeland 1:12.89 52.07 1:05.08 1:05.08 1:20.70 1:08.99 -
13 Mika Fields FR-1 Aurora 1:07.55 1:22.27 1:06.88 54.85 1:13.57 1:00.86 -
14 Ana Ponce SO-2 Aurora 58.96 1:01.00 1:07.77 1:13.87 1:02.35 1:24.72 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Amelia Moseman SO-2 Illinois Tech 52.19 56.34 47.44 59.30 10
2 Lauren Bliefernicht SO-2 Aurora 1:02.74 1:08.72 50.19 59.75 8
3 Anna Raasch SR-4 Wisconsin Lutheran 57.58 1:13.77 1:11.97 59.97 6
4 MacKenzie Bollis SR-4 MSOE 42.35 1:12.59 1:01.10 1:00.49 5
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Zoe Turner SO-2 Illinois Tech 1:02.97 55.56 1:11.61 1:09.76 1:01.73 1:02.97 4
7 Adryana Burts SO-2 Benedictine (Ill.) 1:17.32 1:15.45 1:14.82 49.26 1:02.35 53.63 2
10 Nikki Tranel JR-3 St. Norbert 57.08 1:01.47 1:00.84 1:18.40 1:02.72 1:11.50 -
11 Ari Mack JR-3 Aurora 47.75 47.13 1:09.12 1:15.40 1:02.83 59.06 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Julie Dunkel SR-4 St. Norbert 1:02.34 55.49 1:02.34 3
8 Madi Crossman FR-1 St. Norbert 49.32 47.45 1:02.43 1
9 Katie Schultz SO-2 St. Norbert 47.46 1:13.68 1:02.44 -
12 Emma Ziepke SO-2 Lakeland 1:10.94 1:17.45 1:05.08 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Mika Fields FR-1 Aurora 1:06.88 52.84 56.18 52.84 1:10.23 -
14 Ana Ponce SO-2 Aurora 1:07.77 1:09.13 50.83 1:17.26 54.22 -