March 1, 2024
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cade VanHout SR-4 Wis.-Platteville 6.82 5.46
2 De'Andre Klein Senior Unattached 6.95 7.16
3 Caleb Beightol FR-1 Wis.-Whitewater 7.05 8.75
4 Carson Gold FR-1 Wis.-Platteville 7.10 6.54
5 Dylan Miller JR-3 Wis.-Platteville 7.11 6.76
6 Chance Jampole SO-2 Wis.-Platteville 7.17 5.81

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cade VanHout SR-4 Wis.-Platteville 8.97 6.63 6.90 5.25
2 De'Andre Klein Senior Unattached 5.39 5.18 6.99 7.13
3 Carson Gold FR-1 Wis.-Platteville 8.87 7.65 7.15 5.01
4 Ben Bojar FR-1 Wis.-Whitewater 8.49 7.86 7.01 7.57
5 Caleb Beightol FR-1 Wis.-Whitewater 7.94 6.95 7.09 8.87
6 Dylan Miller JR-3 Wis.-Platteville 6.83 5.68 7.19 6.33
7 Jacob Haynes SO-2 Dubuque 7.17 5.07 7.24 6.23
8 Chance Jampole SO-2 Wis.-Platteville 5.59 5.44 7.25 6.96
9 Alec Zaccaria SO-2 Dubuque 9.18 9.40 7.28 8.45
10 Garrett Byrd SR-4 Dubuque 8.06 8.06 7.32 8.57
11 Noah Hess FR-1 Wis.-Platteville 7.25 7.40 7.32 7.47
12 Ashton Thompson   UNAT-Wis.-Platteville 8.74 6.10 7.34 5.36
13 Riley Wernes FR-1 Wis.-Platteville 6.20 8.20 7.38 5.83
14 Alex Geissler SO-2 Wis.-Platteville 6.34 6.19 7.54 7.39
15 Noah Gabrys SR-4 Dubuque 6.14 9.40 7.58 9.18
16 McKade Jelinek SO-2 Wis.-Platteville 6.18 7.25 7.63 6.57
17 Eian Ziemer SO-2 Wis.-Platteville 5.69 9.14 7.68 6.38
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Carson Gold FR-1 Wis.-Platteville 8.37 8.44 5.22 5.44 7.15
9 Alec Zaccaria SO-2 Dubuque 7.79 7.21 8.89 6.70 7.28
13 Riley Wernes FR-1 Wis.-Platteville 7.24 7.83 6.72 5.17 7.38
14 Alex Geissler SO-2 Wis.-Platteville 7.69 8.15 6.64 8.68 7.54
15 Noah Gabrys SR-4 Dubuque 8.11 8.11 8.49 7.51 7.58
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cade VanHout SR-4 Wis.-Platteville 4.83 8.63 6.35 6.49 6.90
4 Ben Bojar FR-1 Wis.-Whitewater 8.63 8.42 9.05 5.47 7.01
7 Jacob Haynes SO-2 Dubuque 5.29 9.34 8.11 9.13 7.24
10 Garrett Byrd SR-4 Dubuque 5.79 9.30 9.01 6.01 7.32
16 McKade Jelinek SO-2 Wis.-Platteville 9.39 9.39 8.24 6.34 7.63
17 Eian Ziemer SO-2 Wis.-Platteville 5.38 5.38 8.38 5.84 7.68
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 De'Andre Klein Senior Unattached 5.11 8.18 5.46 6.99 4.97
5 Caleb Beightol FR-1 Wis.-Whitewater 8.80 7.52 6.10 7.09 7.24
6 Dylan Miller JR-3 Wis.-Platteville 5.04 6.98 9.06 7.19 7.91
8 Chance Jampole SO-2 Wis.-Platteville 8.05 8.63 8.12 7.25 7.69
11 Noah Hess FR-1 Wis.-Platteville 5.27 9.30 7.69 7.32 8.86
12 Ashton Thompson   UNAT-Wis.-Platteville 7.12 5.88 9.11 7.34 5.44