February 17, 2024
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jason Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 9:21.35 11:09.50 6:52.00 10:59.20 8:35.00 8:09.25 10
2 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 8:47.21 7:55.52 10:25.42 9:28.56 8:36.87 9:28.56 8
3 Paul Proteau SO-2 Wis.-Oshkosh 8:35.34 11:02.58 7:16.46 6:50.17 8:45.85 6:23.87 6
4 Ryan Reed SR-4 Wis.-Stevens Point 9:02.57 10:16.31 7:43.55 8:36.23 8:46.76 6:40.34 5
5 Ian Barnes SO-2 Wis.-Eau Claire 6:57.36 9:56.98 8:58.87 9:14.72 8:48.30 6:52.08 4
6 Dylan Jensen SR-4 Wis.-Stevens Point 8:11.87 9:20.63 7:29.56 8:01.29 8:48.89 8:48.89 3
7 Cooper Feltz SO-2 Wis.-Eau Claire 9:59.21 7:09.52 10:20.42 9:22.09 8:50.27 7:51.94 2
8 Garrett Exo SR-4 Wis.-Stevens Point 9:11.57 9:54.00 9:00.96 8:18.53 8:50.35 9:43.39 1
9 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 9:49.45 10:31.93 10:26.62 6:11.72 8:51.03 9:06.96 -
10 Alex Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 8:46.65 10:01.13 8:30.70 7:05.58 8:51.97 9:34.53 -
11 Joe Freng SO-2 Wis.-Oshkosh 6:28.96 9:21.83 7:44.59 7:39.19 9:00.22 10:32.06 -
12 Eli Traeder SR-4 Wis.-Oshkosh 10:00.24 10:22.07 10:00.24 7:43.82 9:05.67 7:38.37 -
13 Ryan Cassiday FR-1 Lawrence 11:38.49 10:59.38 6:36.74 7:32.62 9:18.79 8:34.09 -
14 Aaron Richardson FR-1 Wis.-Stevens Point 10:29.06 7:12.48 9:49.75 9:21.66 9:21.66 9:04.81 -
15 Thomas Popoca JR-3 Lawrence 7:13.51 12:00.64 10:30.56 8:21.07 9:23.00 10:41.82 -
16 Owen West JR-3 Lawrence 8:15.82 6:44.63 7:41.62 8:50.01 9:29.90 8:27.22 -
17 Joseph Adams SO-2 Wis.-Stevens Point 7:53.06 9:41.35 10:55.45 11:01.15 9:29.95 9:18.56 -
18 Lucus Stokes SO-2 Wis.-Stevens Point 7:02.37 9:07.94 8:10.87 7:19.50 9:30.77 10:44.97 -
19 Max Reemtsma FR-1 Lawrence 9:05.26 9:56.91 7:50.64 10:54.31 9:33.95 12:03.18 -
20 Thomas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 11:06.92 9:00.44 7:57.20 7:39.95 9:34.93 6:59.70 -
21 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 9:47.24 8:49.67 8:38.15 10:21.78 9:35.72 9:53.00 -
22 Jorge Aragon JR-3 Wis.-Stevens Point 10:18.80 10:41.93 7:02.17 8:46.27 9:38.31 12:20.24 -
23 Christian Lopez FR-1 St. Norbert 8:18.35 7:08.81 11:46.96 7:20.40 9:39.47 10:08.45 -
24 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 10:52.00 8:07.53 8:01.66 11:21.36 9:47.38 7:20.54 -
25 Brady Lewis FR-1 Wis.-Oshkosh 10:13.81 8:33.48 8:39.38 10:31.52 9:50.20 11:12.83 -
26 Owen Bostwick SO-2 Wis.-Oshkosh 12:23.88 9:26.77 7:22.79 9:26.77 9:50.38 11:54.36 -
27 Zach Embacher FR-1 St. Norbert 13:57.90 10:36.54 14:04.39 8:07.15 10:49.53 12:33.46 -
  David Fassbender   Unattached 9:08.76 6:00.76 5:55.68 9:59.57 8:28.11 9:03.68 -
  Alex Bernhardt   Unattached 6:51.72 11:51.68 10:35.22 9:36.40 9:48.16 8:31.70 -
  Joe Hertel   Unattached 8:03.56 9:33.52 9:39.14 9:44.76 9:22.27 10:07.26 -
  Joe Kehoe   Unattached 7:44.66 11:42.39 11:42.39 11:04.57 9:00.30 8:17.08 -
  Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Zach Osmanski JR-3 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Aaron Richardson FR-1 Wis.-Stevens Point 9:21.66 6:50.02 7:18.10 11:30.85 11:42.08 10:34.68 -
15 Thomas Popoca JR-3 Lawrence 9:23.00 11:04.34 7:19.14 10:24.93 9:51.15 8:26.70 -
16 Owen West JR-3 Lawrence 9:29.90 9:18.51 12:03.78 9:58.40 10:26.89 6:56.03 -
17 Joseph Adams SO-2 Wis.-Stevens Point 9:29.95 7:13.17 7:18.87 10:21.25 8:27.26 9:07.16 -
18 Lucus Stokes SO-2 Wis.-Stevens Point 9:30.77 11:36.34 10:50.68 7:48.04 10:39.27 7:59.45 -
19 Max Reemtsma FR-1 Lawrence 9:33.95 7:33.42 11:17.27 7:56.38 11:28.74 8:30.82 -
20 Thomas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 9:34.93 6:42.45 6:53.95 11:01.17 9:11.94 9:17.69 -
21 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 9:35.72 8:38.15 9:41.48 10:04.51 9:29.97 8:15.12 -
22 Jorge Aragon JR-3 Wis.-Stevens Point 9:38.31 8:52.05 11:28.19 7:02.17 11:45.54 10:41.93 -
23 Christian Lopez FR-1 St. Norbert 9:39.47 6:45.63 10:20.04 8:12.55 10:20.04 7:14.61 -
24 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 9:47.38 9:53.26 9:06.27 12:20.10 8:42.77 10:52.00 -
25 Brady Lewis FR-1 Wis.-Oshkosh 9:50.20 10:55.13 11:30.54 12:11.85 10:19.71 7:58.07 -
26 Owen Bostwick SO-2 Wis.-Oshkosh 9:50.38 11:07.13 9:50.38 11:13.04 9:03.15 9:09.06 -
27 Zach Embacher FR-1 St. Norbert 10:49.53 10:43.04 11:41.50 12:13.97 8:13.65 7:47.67 -
  Alex Bernhardt   Unattached 9:48.16 12:09.32 10:29.34 8:43.47 9:59.93 11:10.51 -
  Zach Osmanski JR-3 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jason Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 8:45.30 8:45.30 10:48.90 9:21.35 10:07.70 8:35.00 10:02.55 10
2 Derek Penzkover JR-3 Wis.-Stevens Point 10:04.74 10:04.74 6:22.49 9:23.39 6:22.49 8:36.87 7:45.19 8
3 Paul Proteau SO-2 Wis.-Oshkosh 6:18.62 9:43.70 9:12.15 8:03.79 10:04.73 8:45.85 8:14.30 6
4 Ryan Reed SR-4 Wis.-Stevens Point 8:20.43 10:16.31 10:00.51 7:59.36 6:50.88 8:46.76 7:17.21 5
5 Ian Barnes SO-2 Wis.-Eau Claire 8:37.74 9:35.85 7:13.21 8:43.02 8:48.30 8:48.30 11:16.23 4
6 Dylan Jensen SR-4 Wis.-Stevens Point 10:45.25 8:48.89 8:27.74 10:55.83 10:45.25 8:48.89 11:01.12 3
7 Cooper Feltz SO-2 Wis.-Eau Claire 8:50.27 10:04.51 11:18.75 7:30.73 9:53.91 8:50.27 9:11.48 2
8 Garrett Exo SR-4 Wis.-Stevens Point 7:36.11 10:25.82 9:43.39 10:57.64 8:50.35 8:50.35 6:37.77 1
9 Carl Lundgren JR-3 Wis.-Eau Claire 6:11.72 6:54.21 6:59.52 9:33.52 6:43.59 8:51.03 8:13.86 -
10 Alex Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 8:04.10 10:33.05 9:13.25 7:26.86 6:17.70 8:51.97 8:36.01 -
11 Joe Freng SO-2 Wis.-Oshkosh 7:55.40 11:31.49 10:37.46 9:00.22 11:26.08 9:00.22 8:00.80 -
12 Eli Traeder SR-4 Wis.-Oshkosh 8:16.56 9:22.04 7:11.08 6:21.97 9:22.04 9:05.67 6:27.43 -
13 Ryan Cassiday FR-1 Lawrence 8:28.50 10:53.79 6:42.33 9:07.62 10:25.85 9:18.79 8:34.09 -
  Joe Kehoe   Unattached 10:53.77 10:37.56 10:42.96 6:45.23 7:44.66 9:00.30 6:18.21 -
  Joe Hertel   Unattached 8:14.80 10:29.75 11:42.84 6:50.46 8:37.29 9:22.27 7:24.20 -
  David Fassbender   Unattached 10:14.82 6:56.65 8:33.20 7:01.74 8:48.44 8:28.11 9:29.09 -
  Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -