February 17, 2024
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:52.38 2:11.49 2:21.60 2:19.36 1:35.53 10
2 Lucas Nicholson FR-1 Wis.-Oshkosh 1:54.31 1:41.74 2:13.75 1:32.60 1:31.45 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:54.52 1:32.77 2:18.57 1:52.23 2:12.85 6
4 Evan Guenther SO-2 Wis.-Eau Claire 1:54.72 2:15.37 2:26.85 1:36.37 1:58.17 5
5 Nathan Raatz SR-4 Carroll (Wis.) 1:54.90 2:13.29 1:23.88 2:15.59 2:04.10 4
6 Dwight Hosni JR-3 Wis.-Oshkosh 1:55.70 2:11.90 1:30.25 1:56.86 1:20.99 3
7 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.74 1:39.23 1:21.72 1:50.91 2:22.43 2
8 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 1:57.04 2:27.47 1:25.44 1:28.95 2:07.58 1
9 Caleb Boudreau SO-2 Wis.-Eau Claire 1:57.46 2:12.73 2:06.86 2:25.65 2:02.16 -
10 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 1:58.14 1:22.70 1:48.69 2:11.14 1:52.24 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.36 1:31.14 1:40.61 2:23.22 2:25.59 -
12 Jett Breed FR-1 Wis.-Oshkosh 1:58.64 2:03.39 1:23.05 2:22.37 2:25.93 -
13 Nathan Johannsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:58.86 2:30.96 1:36.28 1:32.71 2:29.77 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 1:58.93 2:02.50 1:41.09 2:10.83 1:48.23 -
15 Addison Wong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:59.71 2:20.06 2:02.11 2:08.09 1:44.15 -
16 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 1:59.85 1:58.66 1:45.47 2:21.43 2:02.25 -
17 Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh 2:00.37 1:59.17 2:01.58 2:19.63 1:33.89 -
18 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 2:00.99 1:40.43 1:58.57 2:20.35 1:52.52 -
19 Jonah Husslein SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.15 2:36.29 1:52.67 1:38.14 2:03.58 -
20 Otto Duensing FR-1 Lawrence 2:01.17 2:21.77 1:35.73 2:19.35 2:20.56 -
21 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:01.97 2:28.81 2:04.41 2:21.49 2:15.39 -
22 Zach Nelson SR-4 Wis.-Oshkosh 2:02.38 1:29.34 1:35.46 2:37.87 1:40.36 -
23 Paul Carty FR-1 Edgewood 2:03.52 1:38.82 2:30.70 2:12.17 1:51.17 -
24 Braxton Osterhaus FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.63 2:08.58 1:36.44 1:26.55 2:24.65 -
25 Stewart Gundry FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.76 2:35.94 2:03.76 2:33.47 1:36.54 -
26 Travis Eitel SR-4 Lakeland 2:03.81 1:32.86 2:36.00 2:31.05 1:46.48 -
27 Dalton Hoel FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.99 2:02.75 1:33.00 2:38.71 2:20.11 -
28 Elek Anderson FR-1 Lawrence 2:04.55 1:48.36 1:43.38 1:29.68 2:29.46 -
29 Alex Luckett FR-1 Lawrence 2:05.83 1:45.70 1:49.48 1:28.08 1:36.89 -
30 Evan Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 2:09.08 2:23.28 1:44.56 2:21.99 1:31.65 -
31 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 2:09.48 2:03.01 2:06.89 2:48.33 1:52.65 -
32 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 2:09.53 1:46.22 2:13.42 2:00.47 2:03.06 -
33 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 2:12.50 1:34.08 1:56.60 2:05.88 2:23.10 -
34 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:17.10 2:55.49 2:50.01 2:15.73 2:23.96 -
35 Zach Casper JR-3 Lawrence 2:19.95 2:42.35 1:37.97 2:36.75 2:07.36 -
36 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 2:24.30 2:40.18 3:03.27 2:28.63 2:32.96 -
37 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 2:31.76 3:08.19 2:34.80 1:58.38 2:04.45 -
38 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 2:37.31 2:15.29 2:53.05 1:57.99 2:37.31 -
  Pierce Steffen   Unattached 2:05.38 1:47.83 1:49.08 2:09.15 1:27.77 -
  Steven Potter   Unattached 1:54.30 1:56.59 2:26.31 1:42.87 1:33.73 -
  Reid Marquardt SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
33 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 2:12.50 1:57.93 1:51.30 -
34 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:17.10 1:38.72 2:32.19 -
35 Zach Casper JR-3 Lawrence 2:19.95 2:12.96 2:32.55 -
36 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 2:24.30 2:32.96 2:54.61 -
37 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 2:31.76 3:08.19 2:43.90 -
38 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 2:37.31 3:00.91 2:07.43 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Jonah Husslein SO-2 Wis.-Eau Claire 2:22.96 2:01.15 1:47.83 2:25.38 1:41.77 1:32.08 -
23 Paul Carty FR-1 Edgewood 2:31.93 2:03.52 1:30.17 2:09.70 1:26.47 1:56.11 -
25 Stewart Gundry FR-1 Wis.-Eau Claire 2:39.65 2:03.76 2:17.38 2:01.29 2:38.42 2:26.04 -
27 Dalton Hoel FR-1 Wis.-Eau Claire 2:37.47 2:03.99 2:37.47 1:44.16 1:51.60 1:37.96 -
28 Elek Anderson FR-1 Lawrence 2:31.96 2:04.55 1:42.13 1:45.87 2:36.94 1:59.57 -
29 Alex Luckett FR-1 Lawrence 2:03.32 2:05.83 2:05.83 1:30.60 1:51.99 2:37.29 -
31 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 2:27.61 2:09.48 2:03.01 2:04.30 2:13.37 2:41.85 -
32 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 1:57.88 2:09.53 1:57.88 1:30.67 2:41.92 2:19.90 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 1:37.08 2:05.85 1:59.85 2:28.62 -
18 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 2:14.30 2:23.98 2:00.99 1:47.69 -
20 Otto Duensing FR-1 Lawrence 1:34.52 1:57.54 2:01.17 1:32.09 -
21 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 1:40.02 2:38.57 2:01.97 1:32.70 -
22 Zach Nelson SR-4 Wis.-Oshkosh 1:53.82 1:57.49 2:02.38 2:26.86 -
24 Braxton Osterhaus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:33.96 1:37.67 2:03.63 2:25.89 -
26 Travis Eitel SR-4 Lakeland 1:30.39 2:02.58 2:03.81 2:19.91 -
30 Evan Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 2:45.23 2:46.52 2:09.08 1:45.85 -
  Pierce Steffen   Unattached 2:30.46 2:16.67 2:05.38 1:34.04 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 2:15.42 2:06.08 1:56.74 1:29.89 2:31.77 2
8 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 1:28.95 1:39.49 1:57.04 2:09.92 2:08.75 1
9 Caleb Boudreau SO-2 Wis.-Eau Claire 1:52.77 1:30.45 1:57.46 1:35.15 2:03.34 -
10 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 1:34.52 1:23.88 1:58.14 1:49.87 2:02.87 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 2:06.65 2:23.22 1:58.36 2:19.67 1:58.36 -
12 Jett Breed FR-1 Wis.-Oshkosh 1:42.03 2:18.81 1:58.64 1:38.48 2:31.86 -
13 Nathan Johannsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:46.98 2:00.05 1:58.86 2:00.05 1:57.68 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 1:48.23 2:08.45 1:58.93 2:34.61 1:23.26 -
15 Addison Wong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:27.39 2:11.69 1:59.71 1:30.98 2:28.44 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:52.38 10
2 Lucas Nicholson FR-1 Wis.-Oshkosh 1:54.31 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:54.52 6
4 Evan Guenther SO-2 Wis.-Eau Claire 1:54.72 5
5 Nathan Raatz SR-4 Carroll (Wis.) 1:54.90 4
6 Dwight Hosni JR-3 Wis.-Oshkosh 1:55.70 3
17 Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh 2:00.37 -
  Steven Potter   Unattached 1:54.30 -
  Reid Marquardt SR-4 Wis.-Oshkosh DNF -