February 17, 2024
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:50.14 1:54.63 1:29.91 2:21.60 1:46.77 2:26.10 1:52.38 10
2 Lucas Nicholson FR-1 Wis.-Oshkosh 1:49.74 2:13.75 2:17.18 2:02.32 2:21.75 1:41.74 1:54.31 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:23.60 2:13.99 1:20.17 1:35.06 2:19.72 1:41.93 1:54.52 6
4 Evan Guenther SO-2 Wis.-Eau Claire 2:17.67 2:02.75 2:17.67 1:37.52 2:26.85 2:22.26 1:54.72 5
5 Nathan Raatz SR-4 Carroll (Wis.) 1:45.71 1:41.12 1:59.50 2:06.39 2:05.25 2:23.63 1:54.90 4
6 Dwight Hosni JR-3 Wis.-Oshkosh 1:22.15 1:23.31 2:17.69 1:51.08 2:04.96 1:26.78 1:55.70 3
7 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 1:41.57 1:26.39 1:35.73 1:52.07 1:42.74 1:47.40 1:56.74 2
8 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 2:23.96 1:40.66 2:01.73 1:35.98 2:16.94 2:06.41 1:57.04 1
9 Caleb Boudreau SO-2 Wis.-Eau Claire 2:17.43 1:49.24 1:25.75 1:45.72 2:32.70 1:44.54 1:57.46 -
10 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 2:02.87 1:33.33 2:07.60 2:04.05 2:28.86 2:17.05 1:58.14 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 2:19.67 2:00.73 2:13.75 1:22.86 1:28.77 1:51.26 1:58.36 -
12 Jett Breed FR-1 Wis.-Oshkosh 1:32.54 1:57.46 2:22.37 1:47.97 2:34.24 1:47.97 1:58.64 -
13 Nathan Johannsen SO-2 Wis.-Eau Claire 2:20.26 2:25.01 1:38.66 2:21.45 2:19.07 1:58.86 1:58.86 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 1:29.20 2:19.15 1:26.82 2:04.88 2:02.50 1:31.58 1:58.93 -
15 Addison Wong SO-2 Wis.-Eau Claire 2:05.70 2:04.50 1:59.71 2:00.91 2:30.84 2:06.90 1:59.71 -
16 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 1:47.87 1:46.67 2:16.63 2:08.24 1:58.66 1:57.46 1:59.85 -
17 Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh 1:48.34 1:42.32 1:57.97 2:14.82 1:45.93 2:19.63 2:00.37 -
18 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 2:13.09 1:54.94 2:19.14 2:32.45 2:09.46 1:46.48 2:00.99 -
19 Jonah Husslein SO-2 Wis.-Eau Claire 1:46.62 2:30.23 2:33.86 2:33.86 1:44.19 1:24.81 2:01.15 -
20 Otto Duensing FR-1 Lawrence 2:19.35 1:59.96 1:45.42 1:53.90 2:36.31 1:58.75 2:01.17 -
21 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:21.49 2:21.49 2:37.35 2:27.59 1:35.14 1:41.24 2:01.97 -
22 Zach Nelson SR-4 Wis.-Oshkosh 2:21.96 1:44.03 1:44.03 1:45.25 1:30.57 1:30.57 2:02.38 -
23 Paul Carty FR-1 Edgewood 2:28.23 2:13.41 1:47.47 2:24.52 1:51.17 1:42.53 2:03.52 -
24 Braxton Osterhaus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:30.25 2:32.07 2:11.05 1:41.38 1:31.49 1:33.96 2:03.63 -
25 Stewart Gundry FR-1 Wis.-Eau Claire 1:30.35 2:00.05 2:12.43 1:48.91 1:26.64 2:17.38 2:03.76 -
26 Travis Eitel SR-4 Lakeland 2:28.58 2:24.86 1:57.62 2:08.77 1:47.72 1:26.67 2:03.81 -
27 Dalton Hoel FR-1 Wis.-Eau Claire 1:40.44 2:15.15 1:52.83 2:02.75 1:31.76 2:17.63 2:03.99 -
28 Elek Anderson FR-1 Lawrence 1:42.13 2:10.78 2:05.80 2:23.24 2:17.01 2:17.01 2:04.55 -
29 Alex Luckett FR-1 Lawrence 1:57.03 2:33.52 2:19.68 1:53.25 1:29.34 2:42.32 2:05.83 -
30 Evan Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 1:44.56 2:31.03 1:30.36 1:53.59 2:34.90 1:51.01 2:09.08 -
31 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 1:39.70 2:47.03 1:51.36 2:28.91 1:48.77 1:48.77 2:09.48 -
32 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 2:40.62 2:18.60 2:25.08 2:31.55 1:35.86 2:06.94 2:09.53 -
33 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 1:52.63 2:21.78 2:04.55 2:36.35 2:08.53 1:43.35 2:12.50 -
34 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:28.07 2:43.15 2:00.65 2:02.02 1:49.68 2:34.93 2:17.10 -
35 Zach Casper JR-3 Lawrence 2:43.75 1:43.57 3:01.94 1:40.77 2:40.95 2:03.16 2:19.95 -
36 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 1:46.79 3:03.27 3:01.82 2:44.51 1:56.89 2:22.86 2:24.30 -
37 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 2:21.14 2:34.80 2:30.25 1:53.82 1:53.82 2:04.45 2:31.76 -
38 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 2:05.85 2:23.16 2:54.62 1:54.84 3:19.79 1:50.12 2:37.31 -
  Pierce Steffen   Unattached 1:41.56 2:11.65 2:21.68 1:50.34 2:34.22 2:30.46 2:05.38 -
  Steven Potter   Unattached 2:25.17 1:31.44 1:44.02 2:06.88 1:30.30 1:38.30 1:54.30 -
  Reid Marquardt SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
33 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 1:42.03 1:47.33 2:12.50 1:57.93 -
34 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:40.41 2:40.41 2:17.10 2:04.77 -
35 Zach Casper JR-3 Lawrence 2:08.76 2:24.15 2:19.95 1:50.56 -
36 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 2:12.76 2:22.86 2:24.30 1:51.12 -
37 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 2:19.62 1:49.27 2:31.76 3:00.60 -
38 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 3:05.63 3:24.51 2:37.31 2:02.71 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Jonah Husslein SO-2 Wis.-Eau Claire 2:22.96 1:38.14 2:36.29 2:01.15 -
23 Paul Carty FR-1 Edgewood 1:31.41 1:46.23 2:35.64 2:03.52 -
25 Stewart Gundry FR-1 Wis.-Eau Claire 1:35.30 1:53.86 2:22.33 2:03.76 -
27 Dalton Hoel FR-1 Wis.-Eau Claire 2:20.11 2:33.75 1:34.24 2:03.99 -
28 Elek Anderson FR-1 Lawrence 1:48.36 1:58.33 2:23.24 2:04.55 -
29 Alex Luckett FR-1 Lawrence 2:12.13 2:37.29 2:38.55 2:05.83 -
31 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 2:06.89 2:26.32 1:53.95 2:09.48 -
32 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 1:55.29 1:34.56 2:27.67 2:09.53 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 2:25.02 2:23.82 2:01.05 1:41.88 1:47.87 2:22.63 1:59.85 -
18 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 1:38.01 1:54.94 2:13.09 1:27.12 2:30.03 1:24.70 2:00.99 -
20 Otto Duensing FR-1 Lawrence 1:24.82 2:31.47 1:58.75 2:15.71 2:19.35 2:15.71 2:01.17 -
21 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:14.17 2:11.73 2:15.39 1:26.60 2:30.03 1:46.12 2:01.97 -
22 Zach Nelson SR-4 Wis.-Oshkosh 2:19.52 2:37.87 1:25.67 1:47.70 1:33.01 2:34.20 2:02.38 -
24 Braxton Osterhaus FR-1 Wis.-Eau Claire 2:29.60 2:06.11 1:43.85 2:38.25 2:02.40 1:47.56 2:03.63 -
26 Travis Eitel SR-4 Lakeland 1:37.81 2:27.34 2:29.81 1:29.15 2:40.96 2:40.96 2:03.81 -
30 Evan Peterson FR-1 Wis.-Oshkosh 2:27.16 2:15.54 2:43.94 2:43.94 1:40.69 1:36.81 2:09.08 -
  Pierce Steffen   Unattached 1:32.79 2:27.95 1:35.29 2:09.15 2:43.00 2:24.19 2:05.38 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 2:04.92 1:43.90 2:25.93 1:56.74 2:23.59 2
8 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 1:54.70 2:16.94 1:59.38 1:57.04 1:47.68 1
9 Caleb Boudreau SO-2 Wis.-Eau Claire 1:53.94 1:29.27 2:15.08 1:57.46 1:26.92 -
10 Adam Eiden FR-1 Wis.-Stevens Point 2:18.23 1:32.15 2:28.86 1:58.14 2:13.50 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 1:26.41 2:18.49 2:20.85 1:58.36 1:41.79 -
12 Jett Breed FR-1 Wis.-Oshkosh 1:26.61 1:57.46 2:03.39 1:58.64 1:58.64 -
13 Nathan Johannsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:24.39 2:33.33 1:46.98 1:58.86 2:14.32 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 2:08.45 1:54.18 2:15.58 1:58.93 1:42.28 -
15 Addison Wong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:28.59 2:22.46 1:41.76 1:59.71 1:45.35 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:56.88 1:52.38 1:47.89 1:47.89 2:09.24 2:05.87 2:13.74 10
2 Lucas Nicholson FR-1 Wis.-Oshkosh 1:31.45 1:54.31 1:24.59 2:28.61 1:45.17 1:38.31 1:53.17 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:38.49 1:54.52 2:02.54 2:15.14 2:28.88 1:27.04 1:37.35 6
4 Evan Guenther SO-2 Wis.-Eau Claire 2:17.67 1:54.72 2:21.11 2:15.37 2:02.75 1:47.84 1:54.72 5
5 Nathan Raatz SR-4 Carroll (Wis.) 2:22.48 1:54.90 1:30.78 2:21.33 2:20.18 2:21.33 1:53.76 4
6 Dwight Hosni JR-3 Wis.-Oshkosh 1:59.18 1:55.70 2:11.90 1:41.82 1:56.86 2:18.84 2:08.43 3
17 Jake Krause JR-3 Wis.-Oshkosh 1:56.76 2:00.37 2:25.65 2:12.41 2:22.04 1:38.71 2:01.58 -
  Steven Potter   Unattached 1:36.02 1:54.30 1:53.16 1:31.44 1:40.59 2:01.16 1:31.44 -
  Reid Marquardt SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -