March 29-30, 2024
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC CUNYAC NJCAA DIII MAC

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Evan Corcoran SO-2 Rowan 9.79 10.54 10.75 12.26 11.40 0.3
2 Aiden Tobin SO-2 Ursinus 7.55 10.78 10.78 13.48 12.29 -0.9
3 Shamar Love JR-3 Rowan 13.06 10.15 10.79 8.20 12.09 0.3
4 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 13.61 11.56 10.80 8.75 8.86 0.3
5 Jamel Mins JR-3 Hood 8.46 9.00 10.84 12.90 8.68 0.3
6 Masai Byrd SO-2 Rowan 12.84 13.06 10.97 11.52 10.64 -0.9
7 Matthew Schaffert JR-3 Cortland St. 13.19 14.18 10.99 11.54 13.41 0.3
8 Logan Berner SR-4 DeSales 12.12 9.14 11.01 13.55 8.92 -0.9
9 Daniel Tabor SR-4 Ursinus 12.04 13.14 11.04 9.39 7.95 -0.9
10 Oluwamayowakun Ojutalayo FR-1 Rutgers-Camden 10.85 12.73 11.07 12.62 14.28 -0.3
11 Robert McKinney JR-3 Rowan 13.76 9.65 11.09 11.43 10.98 0.3
12 Emanuel Preston SO-2 Chestnut Hill 13.64 12.42 11.09 13.87 8.99 -0.9
13 Kyle Dunbar SR-4 DeSales 11.05 13.28 11.16 9.60 10.94 -0.9
14 Drew Gallen SO-2 West Chester 13.20 12.19 11.18 8.05 11.85 -0.1
15 Kwaku Nkrumah SO-2 Rowan 8.17 8.61 11.18 7.83 10.85 -0.1
16 Jermaine Dwight   Moore Elite Track Club 10.65 12.11 11.21 13.57 8.41 0.3
16 Mason Jolivette JR-3 Ursinus 8.52 12.00 11.21 8.75 11.55 -1.2
18 Gianni Lawrence   Moore Elite Track Club 9.76 10.77 11.21 13.90 7.96 -0.9
19 Nicholas Tran FR-1 West Chester 12.57 10.89 11.22 9.99 12.46 -0.1
20 Corey Thomas   DBest track team 12.57 8.98 11.22 14.25 11.67 -1.2
21 Amarre Mayo SR-4 West Chester 14.25 9.32 11.22 10.89 13.69 -0.1
22 Kyle Savino SO-2 Stevens 10.91 11.36 11.24 13.15 12.93 -1.3
23 Jonathan Hill SR-4 Haverford 9.57 9.57 11.25 14.18 10.69 -0.1
24 Will Rivers JR-3 West Chester 11.84 12.74 11.27 14.66 12.06 -1.1
25 Nadir Paige SO-2 Rutgers-Camden 10.05 9.49 11.29 9.49 14.23 -2.1
26 Nolan Kozera FR-1 Marywood 10.93 14.80 11.38 8.99 14.80 -2.6
27 Eddie Manente SO-2 Cortland St. 8.20 14.46 11.38 14.12 13.89 -0.1
28 Robert Bayard FR-1 Rutgers-Camden 8.55 8.66 11.39 14.70 13.22 -2.1
29 Riley Ford FR-1 Ursinus 11.88 10.62 11.42 14.16 13.25 -1.2
30 Tyler Hackett FR-1 Stevens 10.74 13.48 11.42 14.51 10.85 1.0
31 Masai Pines Elliott JR-3 Arcadia 8.94 13.86 11.45 12.26 10.65 -1.1
32 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 9.29 9.18 11.47 13.42 10.10 -0.3
33 Connor Robinson SO-2 Stevens 14.72 8.63 11.50 9.32 9.32 -1.3
34 Zenas Boamah FR-1 Haverford 8.57 8.11 11.58 11.12 10.43 1.0
34 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 11.47 10.77 11.58 9.62 13.32 -1.2
36 Zachary Wileczek SO-2 Rowan 11.25 12.52 11.59 15.07 11.48 -0.9
37 Bryce Hunter FR-1 Chestnut Hill 15.08 12.42 11.60 10.68 12.07 -0.3
38 Kaleb Brown JR-3 West Chester 14.44 14.20 11.64 14.90 14.09 -1.2
39 Josh Eng SO-2 West Chester 13.86 11.99 11.64 14.20 11.99 -1.1
40 Brandon Root JR-3 Cortland St. 10.96 8.39 11.65 12.24 11.89 -1.1
41 Alijah Serrano JR-3 West Chester 8.63 9.67 11.65 8.97 13.98 -1.2
42 Dennis Kemether SO-2 West Chester 12.71 15.16 11.66 12.13 10.85 -1.3
43 Michael Agbeye JR-3 Ursinus 12.84 11.91 11.67 11.67 12.14 1.0
44 Brandon Kiefer SO-2 Stevens 11.80 10.40 11.68 10.63 13.67 -1.1
45 Bryce Guthier FR-1 DeSales 12.99 12.41 11.70 8.19 13.58 0.8
46 Dereck Williams   Moore Elite Track Club 8.59 13.06 11.76 14.47 15.29 1.0
47 George Maroun FR-1 Stevens 10.27 12.16 11.80 14.99 11.45 -0.8
48 Tyheem Bailey SR-4 Chestnut Hill 14.77 8.74 11.81 9.81 12.29 -0.1
49 Bamidele Obadina Junior Unattached 11.35 11.47 11.82 12.53 8.40 -1.2
50 Phaizon Thompson FR-1 Manor College 12.20 9.24 11.84 8.53 13.03 -1.2
50 Jason Mayo SO-2 Haverford 12.44 13.15 11.84 12.55 8.53 -1.3
52 Derrick Johnson SO-2 West Chester 10.07 11.25 11.84 12.55 8.77 -2.6
53 John Storti SO-2 Arcadia 12.20 12.20 11.84 9.36 9.48 1.0
54 Austin Garske SR-4 Cortland St. 9.84 12.33 11.85 14.94 10.67 -0.8
55 Matt Custer JR-3 Marywood 14.38 12.83 11.88 14.02 8.56 0.8
56 Quentin Adolphe JR-3 Swarthmore 10.93 11.41 11.88 13.78 12.95 -0.8
57 Rai Bindra JR-3 Stevens 10.11 9.04 11.89 10.59 15.10 -1.3
58 Charles Gladman   Moore Elite Track Club 9.56 15.05 11.94 9.68 9.44 -1.1
59 Joshua Jennings SO-2 Jefferson (Pa.) 9.08 15.53 11.94 8.84 13.14 -1.1
60 Noah Berger SO-2 Ursinus 15.54 11.95 11.95 13.27 14.10 0.8
61 Andrew Warren   Drexel 8.85 9.33 11.95 8.85 13.27 -1.3
62 Daniel Magallanes FR-1 Ursinus 14.24 11.96 11.96 10.89 10.05 -2.6
63 Jaden Abreu FR-1 Arcadia 11.26 12.21 11.97 11.73 13.89 -1.3
64 George Cabany SO-2 DeSales 14.75 8.52 11.99 14.27 12.71 -2.6
65 Vir Goyal JR-3 Haverford 14.91 9.50 12.02 9.02 13.23 -2.6
66 Brandon Butts SO-2 Rutgers-Camden 13.67 15.24 12.09 9.68 14.27 -2.6
67 Donald Bonham SO-2 Chestnut Hill 13.68 13.07 12.10 13.44 15.73 0.8
68 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 11.63 14.05 12.11 14.78 11.15 -0.8
69 Davonte Hinds JR-3 Ursinus 8.87 14.81 12.14 8.99 10.44 0.8
70 Aaron Stills-Todd SO-2 Jefferson (Pa.) 10.58 10.34 12.16 11.80 13.74 1.0
71 Jayden McKeen FR-1 Ursinus 14.52 14.40 12.20 13.30 9.89 -2.6
72 Brian Cruz SO-2 Lehman 11.96 9.52 12.20 9.76 12.94 NWI
73 Nathan Ma JR-3 Haverford 14.42 10.64 12.22 15.77 12.71 -0.8
74 Neil Rozario FR-1 Hood 15.81 15.56 12.25 9.68 11.52 -2.1
75 Caden Johnson FR-1 Ursinus 10.56 14.48 12.27 11.54 15.59 -0.8
76 Jordan Laws   Drexel 13.55 14.41 12.31 14.90 9.85 -0.8
77 Sidney Walker SR-4 DeSales 15.44 9.64 12.35 10.25 13.10 -0.8
78 Devon Bock FR-1 Ursinus 14.36 14.24 12.38 11.77 15.73 0.8
79 Guillaume Robert SO-2 Swarthmore 9.18 14.51 12.40 13.27 14.02 -1.2
80 Wayne Foulke Senior Greater Philadelphia Track Clu 12.91 15.39 12.41 14.15 11.55 0.8
81 Jonah Hoffman-Weitsman SO-2 Haverford 11.84 15.21 12.46 15.58 8.85 -1.2
82 Gima Suh SR-4 Arcadia 15.12 14.87 12.49 9.87 11.74 -1.2
83 Michael Lasana-Kabba SO-2 Jefferson (Pa.) 14.19 10.17 12.55 10.55 13.68 -1.3
84 Robert Lewcun FR-1 Arcadia 10.46 14.49 12.60 9.96 14.62 0.8
85 James Johnson SO-2 Stevens 15.14 13.50 12.61 14.88 12.11 -2.1
86 Jonathan Augustin SO-2 Lehman 11.37 10.74 12.63 10.11 9.86 -2.1
87 Aziz McDaniels FR-1 CC of Philadelphia 13.53 10.87 12.64 12.77 8.85 NWI
88 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 14.24 11.78 12.94 14.76 10.23 -2.1
89 Nicholas Wolff FR-1 DeSales 16.61 10.38 12.97 14.92 12.46 NWI
90 Kevin Villafane SR-4 Haverford 10.70 15.13 13.04 15.78 10.44 -1.2
91 Boahen Kwakye SR-4 Haverford 10.71 14.49 13.05 13.18 13.71 -1.2
92 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 10.84 16.84 13.05 15.27 16.32 -0.3
93 Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden 13.27 15.95 13.40 11.80 13.94 -0.3
94 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 9.57 14.28 13.47 11.18 15.09 -1.2
95 Nelson Benzan Jr. FR-1 Lehman 14.55 12.55 14.26 16.55 14.41 NWI
96 Kenneth Davis JR-3 Lehman 17.93 18.50 14.34 18.22 10.62 NWI
  Brendan Provan SR-4 Messiah DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jhoan Marte SO-2 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Eduard Reyes FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Ismael Barry JR-3 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jamal Sani FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Alen Julevic FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Brahian Castillo SR-4 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS -
  Douglas Winant FR-1 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS -
  Alejandro Dagnino FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS DNS DNS DNS -
  Eli Hendricks FR-1 Rowan DNS DNS DNS DNS DNS -
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS -
  J'Kwann Hamilton FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS -
  Zaheer Owens SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS -
  Donte Hayes   SpeedElite DNS DNS DNS DNS DNS -
  Ross O'Neill   Greater Philadelphia Track Clu DNS DNS DNS DNS DNS -
Men's 100 Meters Section 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Evan Corcoran SO-2 Rowan 10.75
3 Shamar Love JR-3 Rowan 10.79
4 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 10.80
5 Jamel Mins JR-3 Hood 10.84
7 Matthew Schaffert JR-3 Cortland St. 10.99
11 Robert McKinney JR-3 Rowan 11.09
16 Jermaine Dwight   Moore Elite Track Club 11.21
  Eli Hendricks FR-1 Rowan DNS
Men's 100 Meters Section 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Aiden Tobin SO-2 Ursinus 10.78 10.03 9.38
6 Masai Byrd SO-2 Rowan 10.97 13.39 9.77
8 Logan Berner SR-4 DeSales 11.01 10.46 12.12
9 Daniel Tabor SR-4 Ursinus 11.04 8.73 11.60
12 Emanuel Preston SO-2 Chestnut Hill 11.09 12.98 12.20
13 Kyle Dunbar SR-4 DeSales 11.16 8.82 10.05
18 Gianni Lawrence   Moore Elite Track Club 11.21 14.35 9.31
36 Zachary Wileczek SO-2 Rowan 11.59 11.48 10.78
Men's 100 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Drew Gallen SO-2 West Chester 9.17 10.07 11.18
15 Kwaku Nkrumah SO-2 Rowan 9.28 10.40 11.18
19 Nicholas Tran FR-1 West Chester 10.10 12.57 11.22
21 Amarre Mayo SR-4 West Chester 14.48 8.53 11.22
23 Jonathan Hill SR-4 Haverford 9.00 11.48 11.25
27 Eddie Manente SO-2 Cortland St. 13.43 12.64 11.38
48 Tyheem Bailey SR-4 Chestnut Hill 10.40 13.94 11.81
  Donte Hayes   SpeedElite DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Mason Jolivette JR-3 Ursinus 11.66 11.21
20 Corey Thomas   DBest track team 8.08 11.22
29 Riley Ford FR-1 Ursinus 13.37 11.42
34 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 13.21 11.58
38 Kaleb Brown JR-3 West Chester 8.15 11.64
41 Alijah Serrano JR-3 West Chester 11.30 11.65
49 Bamidele Obadina Junior Unattached 8.87 11.82
  J'Kwann Hamilton FR-1 Holy Family DNS DNS
Men's 100 Meters Section 5
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Will Rivers JR-3 West Chester 12.51 11.05 11.27
31 Masai Pines Elliott JR-3 Arcadia 13.40 9.74 11.45
39 Josh Eng SO-2 West Chester 9.20 8.73 11.64
40 Brandon Root JR-3 Cortland St. 13.87 10.96 11.65
44 Brandon Kiefer SO-2 Stevens 10.28 10.98 11.68
58 Charles Gladman   Moore Elite Track Club 8.48 9.79 11.94
59 Joshua Jennings SO-2 Jefferson (Pa.) 10.27 10.27 11.94
  Ismael Barry JR-3 Lehman DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Tyler Hackett FR-1 Stevens 13.71 8.34 14.74 11.88 11.42
34 Zenas Boamah FR-1 Haverford 11.58 12.28 10.08 9.50 11.58
43 Michael Agbeye JR-3 Ursinus 8.87 9.11 14.59 10.74 11.67
46 Dereck Williams   Moore Elite Track Club 10.00 9.06 12.23 12.23 11.76
53 John Storti SO-2 Arcadia 13.03 12.08 11.61 8.88 11.84
70 Aaron Stills-Todd SO-2 Jefferson (Pa.) 11.07 13.99 8.52 14.11 12.16
  Brendan Provan SR-4 Messiah DNS DNS DNS DNS DNS
  Douglas Winant FR-1 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 7
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Kyle Savino SO-2 Stevens 13.38 10.01 9.33 11.24
33 Connor Robinson SO-2 Stevens 11.50 10.58 14.03 11.50
42 Dennis Kemether SO-2 West Chester 8.17 14.81 10.73 11.66
50 Jason Mayo SO-2 Haverford 14.33 11.49 12.79 11.84
57 Rai Bindra JR-3 Stevens 10.47 9.04 8.56 11.89
61 Andrew Warren   Drexel 9.44 10.28 10.04 11.95
63 Jaden Abreu FR-1 Arcadia 14.97 14.97 13.77 11.97
83 Michael Lasana-Kabba SO-2 Jefferson (Pa.) 9.04 12.05 9.04 12.55
Men's 100 Meters Section 8
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Nolan Kozera FR-1 Marywood 11.73 12.64 7.97 11.38 11.38 10.47
52 Derrick Johnson SO-2 West Chester 9.59 11.37 11.02 11.84 12.67 8.88
62 Daniel Magallanes FR-1 Ursinus 8.85 12.32 11.84 11.96 10.41 11.25
64 George Cabany SO-2 DeSales 10.68 11.39 8.88 11.99 15.11 8.52
65 Vir Goyal JR-3 Haverford 12.75 15.27 12.87 12.02 9.86 9.14
66 Brandon Butts SO-2 Rutgers-Camden 15.36 14.03 9.31 12.09 13.54 15.60
71 Jayden McKeen FR-1 Ursinus 10.13 10.01 13.79 12.20 11.59 9.89
  Zaheer Owens SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 9
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 George Maroun FR-1 Stevens 11.80
54 Austin Garske SR-4 Cortland St. 11.85
56 Quentin Adolphe JR-3 Swarthmore 11.88
68 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 12.11
73 Nathan Ma JR-3 Haverford 12.22
75 Caden Johnson FR-1 Ursinus 12.27
76 Jordan Laws   Drexel 12.31
77 Sidney Walker SR-4 DeSales 12.35
Men's 100 Meters Section 10
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
45 Bryce Guthier FR-1 DeSales 13.93 9.60 11.70 10.53 8.66
55 Matt Custer JR-3 Marywood 9.15 12.48 11.88 9.51 15.09
60 Noah Berger SO-2 Ursinus 13.63 15.30 11.95 12.79 10.40
67 Donald Bonham SO-2 Chestnut Hill 15.49 12.59 12.10 13.31 14.89
69 Davonte Hinds JR-3 Ursinus 10.69 11.42 12.14 13.12 13.12
78 Devon Bock FR-1 Ursinus 14.12 9.41 12.38 12.88 9.29
80 Wayne Foulke Senior Greater Philadelphia Track Clu 10.18 12.17 12.41 12.04 9.31
84 Robert Lewcun FR-1 Arcadia 9.71 12.48 12.60 13.61 9.71
Men's 100 Meters Section 11
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
50 Phaizon Thompson FR-1 Manor College 13.86 12.91 12.44 14.92 8.65 11.84
79 Guillaume Robert SO-2 Swarthmore 13.27 14.26 15.26 14.76 15.13 12.40
81 Jonah Hoffman-Weitsman SO-2 Haverford 15.21 10.35 11.59 10.10 15.21 12.46
82 Gima Suh SR-4 Arcadia 10.75 9.50 13.12 13.74 13.99 12.49
90 Kevin Villafane SR-4 Haverford 11.35 12.13 16.56 13.83 16.96 13.04
91 Boahen Kwakye SR-4 Haverford 13.05 10.05 16.45 14.49 9.27 13.05
94 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 10.51 15.09 14.28 17.25 13.47 13.47
  Ross O'Neill   Greater Philadelphia Track Clu DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
72 Brian Cruz SO-2 Lehman 9.03 12.20
87 Aziz McDaniels FR-1 CC of Philadelphia 16.06 12.64
89 Nicholas Wolff FR-1 DeSales 12.20 12.97
95 Nelson Benzan Jr. FR-1 Lehman 15.40 14.26
96 Kenneth Davis JR-3 Lehman 13.77 14.34
  Jhoan Marte SO-2 Lehman DNS DNS
  Alen Julevic FR-1 Lehman DNS DNS
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS
Men's 100 Meters Section 13
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Nadir Paige SO-2 Rutgers-Camden 11.29 9.15 9.83
28 Robert Bayard FR-1 Rutgers-Camden 11.39 10.26 14.36
74 Neil Rozario FR-1 Hood 12.25 15.56 9.31
85 James Johnson SO-2 Stevens 12.61 11.73 8.96
86 Jonathan Augustin SO-2 Lehman 12.63 11.37 10.74
88 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 12.94 9.58 12.43
  Jamal Sani FR-1 Lehman DNS DNS DNS
  Brahian Castillo SR-4 Lehman DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 14
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Oluwamayowakun Ojutalayo FR-1 Rutgers-Camden 9.08 11.07 10.96 8.86
32 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 13.19 11.47 12.85 14.11
37 Bryce Hunter FR-1 Chestnut Hill 11.49 11.60 11.60 8.70
92 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 13.71 13.05 11.88 13.71
93 Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden 9.52 13.40 13.94 15.15
  Eduard Reyes FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS
  Alejandro Dagnino FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS DNS DNS

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Aiden Tobin SO-2 Ursinus 21.59 27.36 19.02 21.37 -0.1
2 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 25.79 25.79 24.07 21.49 -0.1
3 Jamel Mins JR-3 Hood 24.34 25.43 21.92 21.92 -0.1
4 Daniel Tabor SR-4 Ursinus 15.57 27.86 19.74 21.93 -0.1
5 Matthew Schaffert JR-3 Cortland St. 27.27 25.29 17.16 21.99 -0.1
6 Shamar Love JR-3 Rowan 17.87 18.75 19.86 22.06 -0.1
7 Masai Byrd SO-2 Rowan 23.70 28.80 23.93 22.15 -0.1
8 Harrison Gavalas SO-2 Cortland St. 19.16 18.93 18.93 22.27 -0.1
9 Douglas Knapp SR-4 Cortland St. 24.56 21.21 16.30 22.32 0.5
10 Samael Milevoix JR-3 Rowan 16.98 18.99 28.60 22.34 0.5
11 Logan Berner SR-4 DeSales 21.68 19.67 16.10 22.35 -0.5
12 James Coleman JR-3 Rowan 20.16 21.73 23.08 22.40 -0.1
13 Kyle Savino SO-2 Stevens 28.00 23.75 25.76 22.40 0.1
14 Jonathan Hill SR-4 Haverford 27.79 24.66 16.36 22.41 -0.1
15 Brandon Levin FR-1 Cortland St. 16.60 22.21 28.04 22.43 0.5
16 Robert McKinney JR-3 Rowan 17.55 25.64 20.02 22.49 -0.1
17 Emanuel Preston SO-2 Chestnut Hill 17.87 23.97 28.49 22.61 -0.5
18 Amarre Mayo SR-4 West Chester 29.07 16.81 26.80 22.71 0.1
19 Drew Gallen SO-2 West Chester 27.29 25.70 28.20 22.74 0.1
20 Nicholas Garman FR-1 Rowan 18.22 23.23 27.78 22.77 -0.1
21 Andrew O'Gorman SR-4 Cortland St. 29.18 29.40 16.64 22.79 0.5
22 Zion Cheatham FR-1 Cortland St. 28.04 21.65 28.49 22.79 0.1
23 Payton Stanziani SR-4 Ursinus 21.25 16.68 23.99 22.84 -0.5
24 Corey Thomas   DBest track team 25.62 16.93 28.82 22.87 -0.4
25 Dominic George SO-2 Rowan 19.72 27.98 24.77 22.93 -0.1
26 Jarquil Young SO-2 Rowan 26.84 28.91 22.03 22.94 0.5
27 Anaias Hughes SO-2 Rowan 22.31 21.62 22.31 23.00 -0.5
28 Nana Agyemang JR-3 Rowan 20.49 17.96 27.17 23.02 -0.1
29 Xavier Phoenix SR-4 DeSales 25.36 25.59 17.06 23.05 -0.3
30 Jaden Foster SO-2 Jefferson (Pa.) 19.66 30.07 18.97 23.13 -0.5
31 Nolan Kozera FR-1 Marywood 24.77 26.63 27.78 23.15 -0.3
32 Bryce Hunter FR-1 Chestnut Hill 24.57 26.20 17.85 23.18 -0.4
32 Alijah Serrano JR-3 West Chester 25.50 21.33 21.56 23.18 -0.5
34 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 26.21 25.05 18.32 23.19 -0.4
35 Myles Sams JR-3 Arcadia 19.72 19.25 16.93 23.19 0.5
36 Kaleb Brown JR-3 West Chester 20.21 22.53 23.46 23.22 -0.5
37 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 16.38 29.96 23.64 23.40 -0.4
38 Tyler Hackett FR-1 Stevens 25.30 28.34 26.47 23.42 -0.4
39 Aidan Garafola SO-2 Cortland St. 24.13 19.91 21.08 23.42 -0.4
40 Odane Smith FR-1 Holy Family 29.64 18.82 23.99 23.52 -0.5
41 Connor Robinson SO-2 Stevens 19.30 28.48 23.30 23.53 -0.3
42 Terrance Jones SR-4 Holy Family 28.54 29.01 19.81 23.58 -0.2
43 Juan Carlos Barberena FR-1 Hood 26.74 19.41 30.05 23.66 -0.4
44 Shane Mosley JR-3 West Chester 25.80 20.36 22.96 23.67 -0.5
45 Skyler Salay JR-3 Holy Family 16.58 18.00 23.68 23.68 -0.5
46 Zenas Boamah FR-1 Haverford 18.48 29.85 24.64 23.69 -0.3
47 Nicholas Tran FR-1 West Chester 18.73 18.97 29.17 23.71 0.1
48 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 20.00 18.34 24.53 23.81 -0.4
49 Vir Goyal JR-3 Haverford 16.94 24.58 26.25 23.86 -0.2
50 Sean Bowers SO-2 Ursinus 27.92 18.38 20.29 23.86 -0.4
51 Hector Diaz FR-1 Rutgers-Camden 29.84 24.83 21.01 23.87 -0.1
52 Bryce Guthier FR-1 DeSales 21.09 19.41 25.16 23.96 -0.1
53 Phaizon Thompson FR-1 Manor College 27.10 18.95 27.10 23.98 0.4
53 Josh Geschwind SO-2 Cortland St. 30.46 18.95 28.06 23.98 -0.5
55 Rocco Bressi FR-1 Ursinus 18.23 20.39 17.99 23.98 -0.1
56 Kevin Dennin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 17.78 24.50 28.11 24.02 -0.3
57 Nadir Paige SO-2 Rutgers-Camden 24.80 22.63 20.70 24.07 -0.5
58 Jason Mayo SO-2 Haverford 26.51 27.00 30.85 24.10 -0.4
59 Rai Bindra JR-3 Stevens 17.92 29.06 27.36 24.21 -0.1
60 John Storti SO-2 Arcadia 30.52 20.83 21.56 24.22 -0.2
61 Daniel Magallanes FR-1 Ursinus 26.89 19.86 28.58 24.22 -0.1
62 Bamidele Obadina Junior Unattached 28.93 17.51 24.31 24.31 -0.4
63 Andrew Warren   Drexel 27.08 25.37 26.83 24.39 -0.4
64 Evan Cruz FR-1 Cortland St. 18.19 23.10 31.95 24.57 -0.1
65 Aaron Stills-Todd SO-2 Jefferson (Pa.) 27.56 20.18 20.67 24.60 -0.2
66 Ismael Barry JR-3 Lehman 21.68 27.34 22.91 24.63 -0.4
67 Joshua Jennings SO-2 Jefferson (Pa.) 25.93 21.24 20.74 24.69 -0.2
68 Miguel Sanchaz JR-3 Holy Family 21.31 28.74 27.99 24.77 -0.2
69 Brandon Butts SO-2 Rutgers-Camden 18.21 20.70 21.45 24.94 -0.1
70 Guillaume Robert SO-2 Swarthmore 20.25 23.75 19.50 25.00 0.4
71 Davonte Hinds JR-3 Ursinus 23.87 26.63 22.11 25.12 0.4
72 Matt Custer JR-3 Marywood 24.63 19.86 31.42 25.13 -0.4
73 Jonah Hoffman-Weitsman SO-2 Haverford 22.17 29.22 18.64 25.19 -0.3
74 Jordan Laws   Drexel 18.41 23.71 27.49 25.22 -0.1
75 Nathan Ma JR-3 Haverford 17.69 28.30 29.81 25.26 -0.1
76 Devon Bock FR-1 Ursinus 19.72 20.23 31.86 25.28 0.4
77 Vincenzo Taormina SO-2 DeSales 33.17 19.65 24.24 25.51 -0.1
78 Dave Piotrowski SO-2 Ursinus 25.42 19.00 27.73 25.67 -0.2
79 Donald Bonham SO-2 Chestnut Hill 27.25 25.45 22.88 25.70 -0.3
80 Javell McMichael FR-1 DeSales 25.30 21.68 30.46 25.81 -0.3
81 Robert Lewcun FR-1 Arcadia 23.56 22.27 19.42 25.89 -0.3
82 Leo Gordon SO-2 Haverford 25.69 30.88 22.32 25.95 -0.3
83 Elijah Williams JR-3 Chestnut Hill 19.55 33.10 32.06 26.06 -0.1
84 Michael Lasana-Kabba SO-2 Jefferson (Pa.) 26.93 29.02 22.22 26.14 -0.1
85 Ian Lengua JR-3 West Chester 29.06 28.80 19.38 26.18 -0.3
86 Kevin Villafane SR-4 Haverford 27.24 18.69 22.43 26.70 -0.3
87 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 31.62 27.06 34.03 26.79 -0.4
88 Boahen Kwakye SR-4 Haverford 24.14 19.53 23.06 27.12 -0.4
89 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 36.98 36.39 33.13 29.58 0.4
90 Hongyi Zhang SO-2 Haverford 29.32 26.80 23.64 31.52 -0.4
  Eddie Manente SO-2 Cortland St. DNF DNF DNF DNF -
  Obinna Okorie SR-4 Jefferson (Pa.) DNF DNF DNF DNF -
  Charles Gladman   Moore Elite Track Club DNS DNS DNS DNS -
  Dereck Williams   Moore Elite Track Club DNS DNS DNS DNS -
  Robert Mirabello JR-3 Swarthmore DNS DNS DNS DNS -
  Alex Guo FR-1 Swarthmore DNS DNS DNS DNS -
  John Wargins FR-1 Marywood DNS DNS DNS DNS -
  Tyheem Bailey SR-4 Chestnut Hill DNS DNS DNS DNS -
  Gima Suh SR-4 Arcadia DNS DNS DNS DNS -
  Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS DNS DNS -
  Oluwamayowakun Ojutalayo FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS DNS DNS -
  George Cabany SO-2 DeSales DNS DNS DNS DNS -
  Ashton Barnes SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS -
  Josh Eng SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS -
  Kimani Smith FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aiden Tobin SO-2 Ursinus 21.37 21.37 17.53 17.95
2 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 21.49 22.57 18.49 15.91
3 Jamel Mins JR-3 Hood 21.92 20.17 23.46 22.58
4 Daniel Tabor SR-4 Ursinus 21.93 22.37 17.33 19.74
6 Shamar Love JR-3 Rowan 22.06 28.68 27.80 22.95
16 Robert McKinney JR-3 Rowan 22.49 17.55 19.12 20.69
28 Nana Agyemang JR-3 Rowan 23.02 23.71 22.10 23.94
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Matthew Schaffert JR-3 Cortland St. 26.61 21.99
7 Masai Byrd SO-2 Rowan 23.26 22.15
8 Harrison Gavalas SO-2 Cortland St. 22.05 22.27
12 James Coleman JR-3 Rowan 24.42 22.40
14 Jonathan Hill SR-4 Haverford 26.00 22.41
20 Nicholas Garman FR-1 Rowan 25.05 22.77
25 Dominic George SO-2 Rowan 19.04 22.93
Men's 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Douglas Knapp SR-4 Cortland St. 22.32
10 Samael Milevoix JR-3 Rowan 22.34
15 Brandon Levin FR-1 Cortland St. 22.43
21 Andrew O'Gorman SR-4 Cortland St. 22.79
26 Jarquil Young SO-2 Rowan 22.94
35 Myles Sams JR-3 Arcadia 23.19
  Oluwamayowakun Ojutalayo FR-1 Rutgers-Camden DNS
Men's 200 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Kyle Savino SO-2 Stevens 22.40
18 Amarre Mayo SR-4 West Chester 22.71
19 Drew Gallen SO-2 West Chester 22.74
22 Zion Cheatham FR-1 Cortland St. 22.79
47 Nicholas Tran FR-1 West Chester 23.71
  Eddie Manente SO-2 Cortland St. DNF
  Ashton Barnes SO-2 West Chester DNS
Men's 200 Meters Section 5
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Logan Berner SR-4 DeSales 22.35 23.25 17.21
23 Payton Stanziani SR-4 Ursinus 22.84 23.53 18.05
36 Kaleb Brown JR-3 West Chester 23.22 27.40 24.15
40 Odane Smith FR-1 Holy Family 23.52 23.52 17.64
44 Shane Mosley JR-3 West Chester 23.67 28.88 25.09
53 Josh Geschwind SO-2 Cortland St. 23.98 24.46 20.87
57 Nadir Paige SO-2 Rutgers-Camden 24.07 23.35 29.61
Men's 200 Meters Section 6
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Emanuel Preston SO-2 Chestnut Hill 22.61 17.64 19.22 22.61 21.71 28.72
27 Anaias Hughes SO-2 Rowan 23.23 21.62 25.99 23.00 29.67 22.54
30 Jaden Foster SO-2 Jefferson (Pa.) 30.07 29.15 26.37 23.13 20.59 27.76
32 Alijah Serrano JR-3 West Chester 17.62 18.78 27.36 23.18 23.88 28.05
45 Skyler Salay JR-3 Holy Family 26.29 18.71 30.31 23.68 18.00 23.45
  Charles Gladman   Moore Elite Track Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyheem Bailey SR-4 Chestnut Hill DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 7
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Corey Thomas   DBest track team 26.99 16.24 22.87 16.01 21.04 29.28 17.39
34 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 25.28 17.16 23.19 28.53 29.69 16.47 19.48
38 Tyler Hackett FR-1 Stevens 17.57 21.32 23.42 23.42 25.30 23.19 16.40
39 Aidan Garafola SO-2 Cortland St. 17.57 20.61 23.42 29.28 30.45 23.66 21.32
50 Sean Bowers SO-2 Ursinus 17.42 27.68 23.86 20.29 21.96 17.66 22.19
66 Ismael Barry JR-3 Lehman 23.16 23.65 24.63 22.66 28.57 18.97 30.30
  Obinna Okorie SR-4 Jefferson (Pa.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Xavier Phoenix SR-4 DeSales 24.67 17.75 23.05
31 Nolan Kozera FR-1 Marywood 17.37 23.39 23.15
41 Connor Robinson SO-2 Stevens 27.30 27.77 23.53
46 Zenas Boamah FR-1 Haverford 17.06 23.46 23.69
56 Kevin Dennin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 23.06 29.31 24.02
  Josh Eng SO-2 West Chester DNS DNS DNS
  Kimani Smith FR-1 Holy Family DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 9
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
32 Bryce Hunter FR-1 Chestnut Hill 23.18 26.20 28.98
37 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 23.40 26.45 18.49
43 Juan Carlos Barberena FR-1 Hood 23.66 26.50 21.06
58 Jason Mayo SO-2 Haverford 24.10 19.04 22.90
62 Bamidele Obadina Junior Unattached 24.31 17.75 21.88
63 Andrew Warren   Drexel 24.39 26.59 24.39
  George Cabany SO-2 DeSales DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 10
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
42 Terrance Jones SR-4 Holy Family 23.58
49 Vir Goyal JR-3 Haverford 23.86
60 John Storti SO-2 Arcadia 24.22
65 Aaron Stills-Todd SO-2 Jefferson (Pa.) 24.60
67 Joshua Jennings SO-2 Jefferson (Pa.) 24.69
68 Miguel Sanchaz JR-3 Holy Family 24.77
78 Dave Piotrowski SO-2 Ursinus 25.67
Men's 200 Meters Section 11
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
51 Hector Diaz FR-1 Rutgers-Camden 28.65 23.87
55 Rocco Bressi FR-1 Ursinus 28.54 23.98
59 Rai Bindra JR-3 Stevens 19.37 24.21
61 Daniel Magallanes FR-1 Ursinus 24.47 24.22
69 Brandon Butts SO-2 Rutgers-Camden 29.93 24.94
74 Jordan Laws   Drexel 32.54 25.22
84 Michael Lasana-Kabba SO-2 Jefferson (Pa.) 26.14 26.14
Men's 200 Meters Section 12
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
52 Bryce Guthier FR-1 DeSales 30.43 23.96 30.19 20.85
64 Evan Cruz FR-1 Cortland St. 26.05 24.57 20.89 23.35
75 Nathan Ma JR-3 Haverford 27.79 25.26 30.06 22.99
77 Vincenzo Taormina SO-2 DeSales 32.91 25.51 23.47 31.64
83 Elijah Williams JR-3 Chestnut Hill 27.63 26.06 21.37 25.02
  Robert Mirabello JR-3 Swarthmore DNS DNS DNS DNS
  Alex Guo FR-1 Swarthmore DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 13
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
53 Phaizon Thompson FR-1 Manor College 26.38 28.78 19.67 23.98 27.10
70 Guillaume Robert SO-2 Swarthmore 25.50 19.25 29.75 25.00 27.50
71 Davonte Hinds JR-3 Ursinus 30.15 25.12 32.66 25.12 23.37
76 Devon Bock FR-1 Ursinus 24.27 27.31 19.98 25.28 26.30
89 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 36.09 28.40 23.08 29.58 34.02
  Dereck Williams   Moore Elite Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Gima Suh SR-4 Arcadia DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 14
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
73 Jonah Hoffman-Weitsman SO-2 Haverford 25.19
79 Donald Bonham SO-2 Chestnut Hill 25.70
80 Javell McMichael FR-1 DeSales 25.81
81 Robert Lewcun FR-1 Arcadia 25.89
82 Leo Gordon SO-2 Haverford 25.95
85 Ian Lengua JR-3 West Chester 26.18
86 Kevin Villafane SR-4 Haverford 26.70
Men's 200 Meters Section 15
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
48 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 23.81 17.39
72 Matt Custer JR-3 Marywood 25.13 24.13
87 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 26.79 21.44
88 Boahen Kwakye SR-4 Haverford 27.12 20.34
90 Hongyi Zhang SO-2 Haverford 31.52 22.07
  John Wargins FR-1 Marywood DNS DNS
  Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christian Lupica   Moore Elite Track Club 45.58 43.15 50.42 46.54 48.48 40.24
2 Payton Stanziani SR-4 Ursinus 1:00.20 53.29 44.90 56.25 49.34 37.01
3 Jayden Greene   Unattached 51.86 43.47 1:02.24 47.91 49.39 51.37
4 Douglas Knapp SR-4 Cortland St. 50.76 38.32 36.33 58.72 49.76 1:04.19
5 Samael Milevoix JR-3 Rowan 53.84 59.82 38.89 34.90 49.85 49.85
6 Zion Cheatham FR-1 Cortland St. 1:01.33 45.38 34.91 1:02.33 49.86 41.89
7 Brandon Levin FR-1 Cortland St. 37.09 1:03.14 38.09 35.08 50.11 53.62
8 Collin Ney JR-3 Ursinus 50.16 1:03.21 41.14 58.69 50.16 36.62
9 Jaden Foster SO-2 Jefferson (Pa.) 45.69 52.71 42.17 43.68 50.20 53.22
10 Harrison Gavalas SO-2 Cortland St. 58.77 55.26 43.20 52.24 50.23 46.22
11 Andrew O'Gorman SR-4 Cortland St. 53.81 42.75 40.74 44.76 50.29 48.79
12 Jarquil Young SO-2 Rowan 50.98 50.47 1:00.57 1:05.11 50.47 51.48
13 James Coleman JR-3 Rowan 38.89 43.94 48.48 59.09 50.50 48.48
14 Nicholas Garman FR-1 Rowan 44.23 1:04.57 43.22 42.71 50.84 50.34
15 Juan Carlos Barberena FR-1 Hood 36.22 1:03.77 41.32 54.58 51.01 42.85
16 James Mackey SO-2 St. Joseph's (Pa.) 36.27 37.29 54.66 1:02.32 51.08 38.31
17 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 46.44 52.12 42.83 47.48 51.60 44.90
18 Wesley Castelli SO-2 Arcadia 1:00.40 48.01 43.88 49.04 51.62 1:04.01
19 Aidan Garafola SO-2 Cortland St. 1:05.87 1:06.38 59.64 38.38 51.86 56.53
20 Peyton Engle FR-1 Holy Family 59.18 1:06.97 53.47 48.28 51.91 59.70
21 Kevin Dennin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 40.11 1:05.10 56.77 1:01.46 52.08 1:06.15
22 Josh Geschwind SO-2 Cortland St. 59.16 51.83 56.02 51.83 52.35 46.07
23 Vicente Velez SR-4 Holy Family 39.86 50.35 43.53 1:08.18 52.44 44.58
24 Ashton Barnes SO-2 West Chester 55.60 49.31 1:00.32 45.64 52.45 40.39
25 Tyler Wesley JR-3 Holy Family 1:01.18 51.69 1:01.18 53.27 52.74 1:03.82
26 Obinna Okorie SR-4 Jefferson (Pa.) 55.64 48.75 49.28 1:05.18 52.99 58.29
27 Shane Mosley JR-3 West Chester 38.89 42.09 1:09.26 45.82 53.27 46.35
28 Bryan Carroll FR-1 Arcadia 40.51 58.10 47.44 1:05.03 53.30 55.44
29 Xavier McWilliams JR-3 Stevens 1:06.78 59.83 43.27 55.56 53.42 42.21
30 Jacob Cappiello JR-3 Widener 59.12 45.68 43.53 43.53 53.74 52.67
31 Ethan Phan FR-1 Jefferson (Pa.) 51.19 49.57 52.27 50.65 53.88 47.96
32 Ramses Valera FR-1 Arcadia 40.44 1:06.33 53.38 47.45 53.92 1:04.71
33 Walter Pierce SO-2 Rutgers-Camden 1:02.56 50.70 1:07.96 39.91 53.93 1:05.26
34 Al-Amin Page FR-1 Holy Family 1:04.74 48.56 45.32 39.39 53.95 42.09
35 Dolan Cox JR-3 Ursinus 1:10.14 1:01.99 49.48 46.76 54.37 1:10.69
36 Donte Hayes   SpeedElite 38.66 42.48 49.55 47.38 54.45 50.64
37 Ismael Barry JR-3 Lehman 51.82 40.36 1:06.54 38.18 54.54 46.91
38 Robert Carter SR-4 Arcadia 55.67 40.93 46.39 55.12 54.57 57.85
39 Luke Spera SR-4 Widener 55.45 1:02.66 1:09.32 47.14 55.45 38.82
40 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 38.99 51.81 45.12 47.91 55.70 48.46
41 Hakeem Hall SO-2 Neumann 42.35 1:09.65 40.68 1:10.77 55.72 42.35
42 Aidan Wilson SO-2 Widener 1:07.85 1:03.36 41.50 42.06 56.07 1:05.05
43 Ian Lengua JR-3 West Chester 59.42 57.73 1:11.31 1:08.48 56.59 55.46
44 Leo Gordon SO-2 Haverford 44.32 1:04.20 1:11.58 57.38 56.81 59.65
45 Johnathan Hilliard SO-2 Widener 1:09.06 1:06.19 51.80 1:04.46 57.55 54.68
46 Aakash Koduru SR-4 Swarthmore 41.45 59.30 50.67 59.88 57.57 1:09.66
47 Bradley Kilheeney Senior Unattached 58.72 49.41 59.88 1:05.69 58.13 1:10.34
48 Matthew Ruiz SR-4 Haverford 1:09.46 53.76 1:08.26 1:04.63 1:00.40 1:05.84
49 Edward Abel SO-2 Widener 1:17.67 1:09.79 1:03.72 58.86 1:00.68 1:17.67
50 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 57.03 1:03.85 1:06.95 1:07.57 1:01.99 59.51
51 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 57.15 1:03.43 57.15 47.10 1:02.80 56.52
52 Jeff Barbiero SO-2 PSU-Scranton 1:07.81 1:00.84 44.36 1:13.51 1:03.37 1:09.71
53 Matthew Diehl SR-4 PSU-Scranton 1:08.51 1:16.12 1:18.02 58.36 1:03.43 1:08.51
54 SCOTT LANDIS   Unattached 51.08 1:17.90 1:14.71 1:22.37 1:03.85 1:19.82
55 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 57.98 1:11.46 1:01.35 1:12.81 1:07.41 51.24
  Wyatt Boyer FR-1 Neumann DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jordan Laws   Drexel DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  William Leety SO-2 PSU-Scranton DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Alexander Agyemang JR-3 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nishorn Pierre JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Darriel Jones FR-1 Neumann DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jaden Mercy JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kimani Smith FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  CJ Shygelski SO-2 Marywood DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Ressler FR-1 Widener DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Josh Farrell SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Andrew Mancini SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jake Carrubba JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Christian Lupica   Moore Elite Track Club 48.48 52.36 44.12 39.76
2 Payton Stanziani SR-4 Ursinus 49.34 50.33 58.72 1:03.16
3 Jayden Greene   Unattached 49.39 50.38 55.32 44.95
4 Douglas Knapp SR-4 Cortland St. 49.76 1:00.71 37.32 37.82
5 Samael Milevoix JR-3 Rowan 49.85 36.89 42.38 49.85
10 Harrison Gavalas SO-2 Cortland St. 50.23 45.21 1:03.80 35.67
12 Jarquil Young SO-2 Rowan 50.47 57.04 57.04 39.37
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Zion Cheatham FR-1 Cortland St. 50.86 54.35 49.86 48.37 1:02.83 37.40
8 Collin Ney JR-3 Ursinus 47.15 57.19 50.16 1:02.70 1:01.70 45.15
9 Jaden Foster SO-2 Jefferson (Pa.) 54.72 59.74 50.20 38.16 59.24 48.20
11 Andrew O'Gorman SR-4 Cortland St. 54.32 44.26 50.29 44.26 35.71 57.33
13 James Coleman JR-3 Rowan 45.96 40.40 50.50 39.90 1:04.64 1:00.10
14 Nicholas Garman FR-1 Rowan 51.86 59.49 50.84 46.27 51.86 48.81
16 James Mackey SO-2 St. Joseph's (Pa.) 59.77 38.31 51.08 44.95 1:01.30 42.91
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 51.60
19 Aidan Garafola SO-2 Cortland St. 51.86
20 Peyton Engle FR-1 Holy Family 51.91
25 Tyler Wesley JR-3 Holy Family 52.74
  Jake Carrubba JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS
  Josh Farrell SO-2 West Chester DNS
  Kimani Smith FR-1 Holy Family DNS
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Brandon Levin FR-1 Cortland St. 44.60 35.08 50.11
15 Juan Carlos Barberena FR-1 Hood 1:02.24 35.71 51.01
18 Wesley Castelli SO-2 Arcadia 43.36 53.69 51.62
21 Kevin Dennin SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:03.54 1:07.19 52.08
24 Ashton Barnes SO-2 West Chester 44.06 1:05.04 52.45
36 Donte Hayes   SpeedElite 56.09 1:04.26 54.45
  Wyatt Boyer FR-1 Neumann DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Josh Geschwind SO-2 Cortland St. 1:02.82 40.84 1:05.44 52.35 1:03.87 36.65
23 Vicente Velez SR-4 Holy Family 40.38 54.02 1:03.46 52.44 1:05.03 1:03.98
26 Obinna Okorie SR-4 Jefferson (Pa.) 1:03.59 43.99 1:07.83 52.99 1:03.59 54.58
28 Bryan Carroll FR-1 Arcadia 59.17 57.57 45.84 53.30 39.98 59.17
35 Dolan Cox JR-3 Ursinus 1:09.05 50.57 52.74 54.37 1:10.14 47.31
37 Ismael Barry JR-3 Lehman 55.63 55.09 1:03.82 54.54 50.18 45.27
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Shane Mosley JR-3 West Chester 1:00.73 50.08 53.27 45.28 50.08
29 Xavier McWilliams JR-3 Stevens 1:08.92 51.82 53.42 58.23 1:06.24
31 Ethan Phan FR-1 Jefferson (Pa.) 47.96 1:04.12 53.88 47.96 1:08.97
32 Ramses Valera FR-1 Arcadia 46.38 47.45 53.92 1:04.17 1:10.10
38 Robert Carter SR-4 Arcadia 49.66 38.75 54.57 1:02.21 48.57
47 Bradley Kilheeney Senior Unattached 52.90 42.44 58.13 1:09.76 1:06.85
  Jaden Mercy JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Jacob Cappiello JR-3 Widener 51.06 51.06 59.66 48.91 53.74 48.37
40 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 1:04.06 47.91 1:06.84 1:12.41 55.70 49.58
43 Ian Lengua JR-3 West Chester 56.59 1:10.18 1:07.91 1:13.01 56.59 58.86
  Darriel Jones FR-1 Neumann DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  CJ Shygelski SO-2 Marywood DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Andrew Mancini SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Ressler FR-1 Widener DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
39 Luke Spera SR-4 Widener 55.45 45.47
41 Hakeem Hall SO-2 Neumann 55.72 51.27
42 Aidan Wilson SO-2 Widener 56.07 52.15
44 Leo Gordon SO-2 Haverford 56.81 53.97
45 Johnathan Hilliard SO-2 Widener 57.55 59.28
48 Matthew Ruiz SR-4 Haverford 1:00.40 54.36
  Jordan Laws   Drexel DNS DNS
Men's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
46 Aakash Koduru SR-4 Swarthmore 44.33 57.57
49 Edward Abel SO-2 Widener 54.01 1:00.68
54 SCOTT LANDIS   Unattached 1:08.32 1:03.85
55 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 1:02.02 1:07.41
  William Leety SO-2 PSU-Scranton DNS DNS
  Alexander Agyemang JR-3 Lehman DNS DNS
  Benjamin Wilson FR-1 Rutgers-Camden DNS DNS
Men's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
33 Walter Pierce SO-2 Rutgers-Camden 1:07.96 51.78 53.93 40.99 38.83 1:01.48 53.93
34 Al-Amin Page FR-1 Holy Family 59.89 1:07.98 58.81 52.34 1:01.51 45.86 53.95
50 Eli Ochir-Goryeav FR-1 Rutgers-Camden 1:09.43 1:00.13 44.64 49.60 57.65 44.64 1:01.99
51 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 1:04.06 1:09.71 1:00.92 52.76 55.27 48.99 1:02.80
52 Jeff Barbiero SO-2 PSU-Scranton 57.04 45.63 1:14.15 1:06.54 1:09.71 46.26 1:03.37
53 Matthew Diehl SR-4 PSU-Scranton 1:21.83 1:10.41 1:02.80 50.11 1:07.24 1:11.68 1:03.43
  Nishorn Pierre JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 1:47.29 1:34.46 1:56.61 2:11.77 2:23.43 2:07.11 2:25.77
2 Immanuel Rota-Talarico FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:26.74 2:19.70 1:57.39 1:42.13 2:31.44 1:36.26 2:25.57
3 David Kenny JR-3 Ursinus 1:44.60 1:34.02 1:57.52 2:12.80 1:52.82 1:56.35 2:17.50
4 Anton Bovone FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:30.61 1:35.32 1:57.67 2:23.56 1:43.55 2:27.09 1:50.61
5 Matt JeanPierre   Philadelphia Runner Track Club 2:05.96 1:50.66 1:57.72 2:28.33 1:53.02 1:42.42 1:54.19
6 Shane Artis SR-4 DeSales 1:35.54 1:27.28 1:57.94 1:29.64 1:28.46 2:16.81 1:47.33
7 Daniel Jutras SO-2 Stevens 1:41.51 1:35.61 1:58.03 2:02.76 1:53.31 1:53.31 1:26.17
8 Christian Rosado JR-3 Ursinus 1:59.32 1:29.78 1:58.13 1:22.69 1:30.96 1:23.88 1:48.68
9 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 1:53.96 2:14.14 1:58.70 2:15.32 2:07.01 1:39.71 1:26.66
10 Regent Walden SO-2 St. Joseph's (Pa.) 2:24.96 2:22.59 1:58.82 1:52.88 2:27.34 2:29.72 1:36.25
11 Paul Faggioli JR-3 Ursinus 1:35.16 1:43.49 1:58.95 1:53.01 1:50.63 2:07.28 2:01.33
12 Ronnie Melao JR-3 Stevens 2:07.46 2:31.29 1:59.12 1:23.39 1:32.92 1:53.17 1:42.45
13 Noah Osterhus Senior Unattached 1:47.34 2:27.89 1:59.26 1:42.57 1:48.53 2:06.42 2:20.73
14 Troy Hedrick FR-1 Ursinus 2:03.00 1:24.79 1:59.41 1:35.53 2:08.97 2:16.13 1:45.08
15 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 2:24.49 2:11.36 1:59.41 2:17.33 1:35.53 2:31.65 1:36.73
16 Michael Keough SR-4 Jefferson (Pa.) 2:29.48 2:03.17 1:59.58 2:31.87 1:52.41 1:23.71 1:42.84
17 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 2:18.93 1:37.01 1:59.76 1:31.02 2:15.33 1:23.84 1:57.37
18 Jake Aylmer JR-3 Stevens 2:04.68 1:25.12 1:59.88 1:59.88 1:46.70 1:29.91 2:11.87
19 Raidan Francis FR-1 Marywood 1:52.76 1:45.56 1:59.95 2:17.95 2:10.75 2:29.94 1:46.76
20 Teddy Wilson FR-1 Rowan 1:23.97 2:22.74 1:59.95 2:33.54 2:02.35 1:29.97 2:01.15
21 Lleyton Winslow SR-4 St. Joseph's (Pa.) 2:08.59 1:50.56 2:00.17 1:46.96 1:49.36 1:36.14 1:54.17
22 Kajetan Leitner JR-3 Stevens 2:13.49 2:12.29 2:00.26 1:31.40 1:36.21 2:18.30 1:30.20
23 Jack Baronski JR-3 Marywood 2:02.82 1:43.56 2:00.41 1:47.17 1:24.29 2:11.25 1:36.33
24 Ryan Paradine FR-1 Stevens 1:32.81 2:15.00 2:00.53 2:35.49 2:33.08 2:24.64 1:48.48
25 Matthew Gutow JR-3 Swarthmore 2:06.96 2:10.59 2:00.91 1:57.29 1:54.87 2:29.93 2:06.96
26 Colin Donahoe FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:26.03 1:46.62 2:01.16 1:57.53 1:44.20 2:30.24 2:18.13
27 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 2:19.42 1:29.71 2:01.23 1:27.29 2:09.72 2:36.39 1:57.60
28 Jack Fisher JR-3 Ursinus 2:07.63 1:27.52 2:01.55 2:24.65 2:27.08 1:25.09 2:38.02
29 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 2:18.74 1:58.05 2:01.70 2:13.87 1:26.41 2:35.78 1:25.19
30 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 2:36.29 2:27.74 2:02.10 1:35.24 1:31.58 1:53.56 1:57.22
31 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 2:21.64 2:13.09 2:02.10 1:36.46 2:32.63 2:27.74 2:24.08
32 Caleb Stephen SO-2 Stevens 1:30.48 1:40.27 2:02.27 2:03.50 2:37.73 2:37.73 2:34.06
33 Josh Schreiner SR-4 Widener 2:19.68 1:36.79 2:02.52 2:20.90 2:22.13 2:20.90 1:39.25
34 Mick Barbi SO-2 Stevens 1:52.85 2:13.70 2:02.66 1:28.32 2:05.12 2:27.20 2:03.89
35 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 2:31.31 2:38.69 2:03.01 2:11.62 2:00.55 1:40.87 1:35.95
36 Andrew Donahue JR-3 Stevens 2:30.77 2:40.66 2:03.58 2:28.30 2:36.95 2:33.24 2:40.66
37 Matthew Schutz FR-1 Arcadia 2:19.85 1:45.20 2:03.76 2:27.28 2:18.62 2:30.99 2:03.76
38 Jay van Adrichem Boogaer JR-3 Swarthmore 2:36.13 2:20.02 2:03.91 2:21.26 1:52.76 1:45.33 2:29.94
39 John Russo JR-3 Marywood 1:54.21 2:04.14 2:04.14 1:39.32 1:35.59 2:33.94 2:22.77
40 Kevin McDonnell   Unattached 1:45.72 2:01.89 2:04.37 2:04.37 1:51.94 2:14.32 2:09.35
41 Brion McNear JR-3 Widener 1:33.72 2:03.71 2:04.96 2:21.21 2:41.20 1:43.72 1:57.47
42 Gavin Kelly SO-2 Widener 2:18.89 1:37.60 2:05.12 1:36.35 1:50.11 2:35.15 2:07.63
43 Von Curry FR-1 West Chester 1:59.98 2:06.29 2:06.29 1:44.82 2:35.34 2:26.50 2:07.56
44 Sean Ip SR-4 Arcadia 2:30.32 2:05.06 2:06.32 2:15.17 2:06.32 2:05.06 2:34.11
45 Ben Devine FR-1 Marywood 2:22.98 2:26.78 2:06.53 1:58.94 2:30.57 1:53.88 2:09.06
46 Matthew Landis FR-1 West Chester 2:14.37 1:33.81 2:06.76 2:37.19 2:01.69 2:43.52 2:01.69
47 Gopal Patel FR-1 Haverford 2:20.92 1:54.26 2:06.95 1:41.56 1:59.34 2:09.49 1:33.95
48 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 1:59.74 2:18.85 2:07.38 2:31.59 2:31.59 2:32.86 2:43.05
49 Thomas Greve SR-4 DeSales 2:24.36 2:01.37 2:07.75 2:32.03 2:34.58 2:26.92 2:15.42
50 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 1:59.62 2:12.48 2:08.62 2:47.21 1:42.90 2:30.49 2:43.35
50 Jason DiMarco SO-2 Widener 2:06.05 2:11.20 2:08.62 1:44.19 2:42.07 1:33.90 2:20.20
52 Brett Shea SO-2 Rowan 1:39.06 2:27.94 2:08.64 2:33.09 2:27.94 1:32.62 2:18.94
53 Ashton Ray FR-1 Widener 1:32.84 2:05.08 2:08.94 2:37.31 2:12.81 1:39.29 2:07.65
54 Eric DeLorenzo SR-4 Arcadia 1:34.38 2:26.09 2:09.28 1:42.14 2:40.31 2:17.04 2:32.55
55 Kevin Long   Unattached 2:03.05 2:01.75 2:09.52 2:25.07 1:47.51 2:04.34 2:21.18
56 William Leety SO-2 PSU-Scranton 2:25.17 1:55.36 2:09.61 1:55.36 1:51.47 2:07.02 2:31.65
57 Dominic Nunez FR-1 Ursinus 2:39.55 2:40.84 2:09.71 2:22.69 1:51.55 2:14.90 2:25.28
58 Musa Mazreku SO-2 Lehman 1:36.49 2:35.16 2:10.38 2:07.78 2:01.26 2:46.89 2:26.03
59 James Plunkett FR-1 Widener 1:59.14 2:08.31 2:10.92 2:42.34 2:44.96 2:04.38 1:59.14
60 Mark Bigsby SO-2 Stevens 1:54.64 2:02.55 2:11.77 2:31.54 1:49.37 1:49.37 2:49.99
61 Nav Manick FR-1 Ursinus 2:08.98 2:03.66 2:12.96 2:03.66 2:24.93 2:43.54 1:59.67
62 Vincent Csercsevits SO-2 Widener 1:51.13 2:43.98 2:15.52 2:50.76 2:33.14 2:29.08 1:41.64
63 Nick Fettig SO-2 Swarthmore 1:45.73 2:38.59 2:15.54 1:45.73 2:26.39 2:18.25 2:41.30
64 Jordan Gallo SO-2 DeSales 2:53.61 1:43.90 2:16.70 2:48.15 2:08.50 2:34.47 2:13.97
65 Leule Yohannes FR-1 Hood 2:06.50 2:17.62 2:19.01 2:30.13 2:10.67 2:05.11 3:00.72
66 Ryan O'Hara FR-1 Chestnut Hill 1:38.13 2:59.43 2:20.18 1:53.55 2:28.59 2:51.02 2:48.22
67 Sean Geherty FR-1 Ursinus 2:52.05 2:47.82 2:21.02 2:42.18 2:40.77 2:49.23 2:40.77
68 Timothy Connell JR-3 Neumann 2:12.00 2:41.80 2:21.93 2:44.64 2:17.68 1:57.81 2:37.55
69 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 2:55.49 1:49.68 2:26.24 2:17.47 2:30.63 1:58.46 1:52.61
70 Mike Zuzzio SO-2 Marywood 2:52.81 2:41.10 2:26.45 2:46.96 2:33.78 2:19.13 2:04.49
71 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 2:41.56 2:55.40 2:33.86 1:58.48 2:46.17 3:13.87 2:09.25
72 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 1:58.54 3:12.83 2:38.05 1:58.54 3:08.08 2:42.80 2:04.86
  Josh Miller FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Gabe Lawler JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Wesley JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tucker McGrath JR-3 Ursinus DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mike McGerry SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Johannes Rivera FR-1 Rowan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Schuhrer SO-2 Rowan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Evan McGregor SO-2 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Glavin FR-1 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Adam Beach JR-3 Cortland St. DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Logan Horst   S.W.I.F.T. DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Wyatt Boyer FR-1 Neumann DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 David Kenny JR-3 Ursinus 1:57.52
5 Matt JeanPierre   Philadelphia Runner Track Club 1:57.72
13 Noah Osterhus Senior Unattached 1:59.26
17 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 1:59.76
22 Kajetan Leitner JR-3 Stevens 2:00.26
  Michael Glavin FR-1 St. Joseph's (Pa.) DNS
  Evan McGregor SO-2 St. Joseph's (Pa.) DNS
  Johannes Rivera FR-1 Rowan DNS
  Tucker McGrath JR-3 Ursinus DNS
  Josh Miller FR-1 West Chester DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Immanuel Rota-Talarico FR-1 St. Joseph's (Pa.) 1:59.74 1:57.39 2:31.44 2:27.92 1:48.00
8 Christian Rosado JR-3 Ursinus 2:30.03 1:58.13 2:09.95 2:00.50 1:41.60
9 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 2:27.19 1:58.70 2:17.70 2:08.20 1:36.15
11 Paul Faggioli JR-3 Ursinus 2:27.50 1:58.95 1:35.16 2:15.61 1:36.35
14 Troy Hedrick FR-1 Ursinus 2:30.46 1:59.41 1:54.64 1:51.06 2:06.58
15 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 1:27.17 1:59.41 1:29.56 1:40.31 2:18.52
20 Teddy Wilson FR-1 Rowan 1:51.56 1:59.95 1:34.76 1:50.36 2:31.14
40 Kevin McDonnell   Unattached 2:04.37 2:04.37 1:37.01 1:28.31 1:39.50
52 Brett Shea SO-2 Rowan 1:48.06 2:08.64 2:17.65 1:40.34 1:31.34
  Tyler Wesley JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 1:43.79 1:56.61
4 Anton Bovone FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:04.73 1:57.67
6 Shane Artis SR-4 DeSales 1:23.74 1:57.94
7 Daniel Jutras SO-2 Stevens 2:13.38 1:58.03
12 Ronnie Melao JR-3 Stevens 2:25.33 1:59.12
18 Jake Aylmer JR-3 Stevens 2:16.67 1:59.88
26 Colin Donahoe FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:22.97 2:01.16
32 Caleb Stephen SO-2 Stevens 2:29.17 2:02.27
34 Mick Barbi SO-2 Stevens 1:29.55 2:02.66
  Logan Horst   S.W.I.F.T. DNS DNS
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Regent Walden SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:52.88 1:56.45 1:58.82 1:31.50 2:02.39 1:46.94
16 Michael Keough SR-4 Jefferson (Pa.) 1:53.61 2:06.76 1:59.58 2:01.98 1:34.47 1:30.88
21 Lleyton Winslow SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:27.73 1:52.96 2:00.17 2:10.99 1:42.15 2:00.17
24 Ryan Paradine FR-1 Stevens 1:50.89 2:28.26 2:00.53 2:21.02 2:17.41 2:15.00
25 Matthew Gutow JR-3 Swarthmore 1:27.06 1:58.50 2:00.91 2:14.21 1:36.73 1:45.20
28 Jack Fisher JR-3 Ursinus 1:42.11 1:34.81 2:01.55 2:06.42 2:06.42 2:35.59
33 Josh Schreiner SR-4 Widener 1:38.02 2:38.05 2:02.52 2:30.70 1:29.44 1:40.47
50 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 2:22.77 2:31.78 2:08.62 2:30.49 2:36.92 2:16.34
  Adam Beach JR-3 Cortland St. DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Gabe Lawler JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Raidan Francis FR-1 Marywood 1:29.97 1:59.95 1:46.76 1:41.96
23 Jack Baronski JR-3 Marywood 2:30.52 2:00.41 2:26.90 2:18.48
27 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 2:27.90 2:01.23 2:25.48 2:03.66
31 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 1:47.45 2:02.10 2:14.31 2:10.65
36 Andrew Donahue JR-3 Stevens 1:48.75 2:03.58 2:11.00 1:40.10
37 Matthew Schutz FR-1 Arcadia 1:27.87 2:03.76 1:46.44 2:13.66
38 Jay van Adrichem Boogaer JR-3 Swarthmore 1:57.72 2:03.91 2:16.31 2:07.63
39 John Russo JR-3 Marywood 1:48.01 2:04.14 2:32.70 2:20.28
45 Ben Devine FR-1 Marywood 2:30.57 2:06.53 1:34.90 2:33.11
  Austin Schuhrer SO-2 Rowan DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 1:32.50 2:10.22 2:01.70 2:02.92 1:45.88 1:50.75
30 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 1:58.44 2:38.73 2:02.10 2:10.65 2:16.76 2:03.33
41 Brion McNear JR-3 Widener 2:12.46 2:37.45 2:04.96 1:56.22 1:49.97 1:54.97
42 Gavin Kelly SO-2 Widener 1:47.61 2:02.62 2:05.12 1:27.59 2:20.14 1:40.10
44 Sean Ip SR-4 Arcadia 2:42.96 2:12.64 2:06.32 2:42.96 1:32.22 2:39.17
47 Gopal Patel FR-1 Haverford 2:32.34 2:27.27 2:06.95 1:47.91 2:00.61 2:32.34
48 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 1:32.99 1:34.27 2:07.38 1:40.63 1:49.55 1:36.81
55 Kevin Long   Unattached 1:50.10 2:38.02 2:09.52 1:55.28 2:41.90 1:48.80
60 Mark Bigsby SO-2 Stevens 1:55.96 2:51.31 2:11.77 2:28.90 2:07.82 2:31.54
  Mike McGerry SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 2:03.01
46 Matthew Landis FR-1 West Chester 2:06.76
49 Thomas Greve SR-4 DeSales 2:07.75
50 Jason DiMarco SO-2 Widener 2:08.62
54 Eric DeLorenzo SR-4 Arcadia 2:09.28
57 Dominic Nunez FR-1 Ursinus 2:09.71
58 Musa Mazreku SO-2 Lehman 2:10.38
61 Nav Manick FR-1 Ursinus 2:12.96
62 Vincent Csercsevits SO-2 Widener 2:15.52
67 Sean Geherty FR-1 Ursinus 2:21.02
68 Timothy Connell JR-3 Neumann 2:21.93
  Wyatt Boyer FR-1 Neumann DNS
Men's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
43 Von Curry FR-1 West Chester 1:43.56 2:29.03 2:06.29
53 Ashton Ray FR-1 Widener 2:06.37 2:03.79 2:08.94
56 William Leety SO-2 PSU-Scranton 2:12.21 2:16.09 2:09.61
59 James Plunkett FR-1 Widener 2:43.65 1:44.74 2:10.92
63 Nick Fettig SO-2 Swarthmore 1:40.30 1:49.79 2:15.54
64 Jordan Gallo SO-2 DeSales 1:35.69 1:58.93 2:16.70
65 Leule Yohannes FR-1 Hood 2:31.52 1:45.65 2:19.01
66 Ryan O'Hara FR-1 Chestnut Hill 2:03.36 1:38.13 2:20.18
69 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 2:21.86 2:10.16 2:26.24
70 Mike Zuzzio SO-2 Marywood 2:32.31 2:01.56 2:26.45
71 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 2:01.55 1:47.71 2:33.86
72 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 1:52.22 3:03.34 2:38.05

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Owen Moelter SR-4 St. Joseph's (Pa.) 3:42.73 5:00.10 3:26.32 4:24.93 3:54.45 3:52.11
2 Gavin Campbell SR-4 St. Joseph's (Pa.) 4:48.41 2:48.83 4:57.79 3:54.48 3:54.48 3:26.35
3 Daniel Jutras SO-2 Stevens 4:03.03 5:04.98 4:41.15 4:07.79 3:58.26 4:07.79
4 Kevin McDonnell   Unattached 2:56.62 2:51.85 3:30.03 4:12.99 3:58.67 3:27.65
5 Jake Aylmer JR-3 Stevens 4:03.46 4:29.71 4:51.19 4:55.97 3:58.68 4:44.03
6 Josh Thaler JR-3 St. Joseph's (Pa.) 5:11.74 5:06.95 3:43.02 3:23.83 3:59.80 5:06.95
7 Graham Phillips JR-3 St. Joseph's (Pa.) 4:02.52 5:00.14 3:55.31 4:21.72 4:00.11 4:57.74
8 Tyler Greene JR-3 Rowan 3:29.05 3:43.46 2:55.41 4:53.15 4:00.28 3:24.24
9 Ronnie Melao JR-3 Stevens 3:20.08 4:05.89 4:22.76 3:49.01 4:01.06 4:58.92
10 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 4:34.90 3:03.27 3:34.62 2:51.21 4:01.14 4:25.26
11 Dawson Baptiste JR-3 St. Joseph's (Pa.) 3:59.62 3:40.26 3:01.53 3:49.94 4:02.04 4:43.19
12 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 5:12.83 2:57.03 3:18.85 2:59.45 4:02.50 4:51.00
13 Bradley Kilheeney Senior Unattached 4:34.10 4:34.10 3:45.58 3:09.20 4:02.56 4:04.99
14 Matt Katz   Unattached 5:13.24 4:27.11 2:54.83 3:23.97 4:02.82 3:06.98
15 Ryan Cichocki FR-1 St. Joseph's (Pa.) 3:58.70 4:32.80 4:59.60 4:54.72 4:03.57 3:48.96
16 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 5:02.51 4:01.52 4:08.84 3:32.25 4:03.96 3:42.01
17 Jack Baronski JR-3 Marywood 4:15.06 5:13.92 4:56.76 3:01.49 4:05.25 4:37.14
18 Johannes Rivera FR-1 Rowan 4:08.27 3:19.11 3:21.57 4:47.60 4:05.81 3:04.36
19 Adam Beach JR-3 Cortland St. 4:47.85 4:52.77 4:45.39 4:40.47 4:06.02 3:02.06
20 Liam O'Donnell FR-1 Rowan 3:15.36 3:32.66 5:19.00 3:22.77 4:07.28 4:14.70
21 Aidan Doherty SR-4 St. Joseph's (Pa.) 3:52.74 3:10.65 4:19.97 4:52.16 4:07.59 3:10.65
22 Raidan Francis FR-1 Marywood 2:58.58 4:50.19 3:43.22 5:10.03 4:08.02 4:50.19
23 Isaac Chu FR-1 Swarthmore 4:25.49 4:35.42 3:18.50 3:08.58 4:08.12 3:55.72
24 John Tindall 8 Marlton Track Club 3:18.59 4:50.43 4:08.23 4:33.06 4:08.23 5:07.81
25 Brett Shea SO-2 Rowan 5:10.32 3:21.09 3:03.71 4:28.11 4:08.25 3:06.19
26 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 4:48.44 3:38.82 4:38.49 3:28.87 4:08.65 4:16.11
27 Charlie Schuetz FR-1 Swarthmore 4:06.36 4:51.15 5:11.05 3:43.96 4:08.84 4:41.19
28 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 4:31.36 3:54.02 4:23.89 3:16.67 4:08.95 5:11.19
29 Ben Devine FR-1 Marywood 3:38.68 3:31.14 5:11.68 4:33.98 4:11.35 4:56.60
30 Gavin Kelly SO-2 Widener 3:33.83 3:28.80 4:09.05 3:21.25 4:11.56 4:06.53
31 Bryan Onody JR-3 Stevens 3:19.21 3:54.51 4:17.21 4:07.12 4:12.16 3:06.60
32 Ethan Wellborn SO-2 Rowan 5:09.30 5:24.51 3:15.21 3:25.36 4:13.52 5:01.69
33 Ryan Paradine FR-1 Stevens 5:18.09 5:02.82 3:49.03 5:18.09 4:14.47 5:18.09
34 Michael Carolan SO-2 Widener 5:08.73 4:19.85 4:17.27 3:00.09 4:17.27 5:08.73
35 Ben Phillippy SR-4 DeSales 4:23.45 3:52.46 3:47.29 5:25.44 4:18.28 3:11.13
36 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 4:20.95 5:17.79 4:15.78 4:08.03 4:18.36 3:03.44
37 Thomas Greve SR-4 DeSales 5:15.29 3:52.59 3:08.66 3:19.00 4:18.43 4:18.43
38 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 4:44.05 4:28.41 5:33.56 4:28.41 4:20.59 4:54.47
39 Matthew Landis FR-1 West Chester 3:50.27 3:34.57 3:31.96 3:05.79 4:21.67 4:37.37
40 Joshua Leinwand FR-1 Swarthmore 5:40.67 5:09.22 5:11.84 5:35.43 4:22.05 3:53.23
41 David Choi   Unattached 3:30.37 3:22.48 3:40.89 4:33.48 4:22.96 4:51.89
42 Von Curry FR-1 West Chester 3:09.60 4:10.17 3:09.60 3:51.73 4:23.33 3:25.40
43 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 3:07.01 5:10.80 3:09.64 3:54.42 4:23.39 3:41.25
44 Ethan Ng FR-1 Widener 3:41.50 4:05.23 3:59.95 5:32.24 4:23.68 4:18.41
45 Anthony Faust SO-2 Rowan 5:20.35 3:45.04 3:34.45 4:45.93 4:24.75 4:16.81
46 Cole Wassell SO-2 St. Joseph's (Pa.) 4:24.47 5:23.24 5:47.29 5:17.90 4:27.14 5:12.56
47 Mike McGerry SO-2 Holy Family 4:33.11 3:28.85 5:45.40 3:42.24 4:27.75 5:32.01
48 Nick Vechik   Unattached 3:32.05 4:55.26 5:38.20 4:20.36 4:28.41 4:25.73
49 Ian Kovatch JR-3 Marywood 4:59.00 3:11.26 3:43.58 5:01.70 4:29.37 5:31.33
50 Brodyn Hebert Freshman Unattached 5:26.66 5:23.96 3:54.87 3:11.68 4:29.96 5:10.46
51 Mark Bigsby SO-2 Stevens 3:36.16 4:03.18 3:22.65 3:19.95 4:30.20 5:35.05
52 Warren Hersh FR-1 Hood 3:20.37 5:00.55 3:47.44 3:58.27 4:30.76 4:00.98
53 William Leety SO-2 PSU-Scranton 5:32.64 4:05.39 4:08.12 3:54.48 4:32.65 4:02.66
54 Nav Manick FR-1 Ursinus 3:24.60 5:10.98 4:57.35 3:13.68 4:32.79 3:32.78
55 Musa Mazreku SO-2 Lehman 3:47.64 4:28.78 5:37.34 3:20.21 4:34.26 5:56.54
56 Jason Fisher SR-4 Chestnut Hill 5:21.70 5:32.79 3:50.18 3:41.86 4:37.32 3:41.86
57 Dave Kenney FR-1 Marywood 4:01.34 5:32.88 4:20.76 6:00.62 4:37.40 4:26.31
58 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 3:18.06 3:32.01 5:15.22 4:58.48 4:38.95 4:36.16
59 Michael Greene SR-4 Widener 4:45.32 5:32.87 5:18.88 5:21.68 4:39.72 5:18.88
60 Theo McGreevey FR-1 Swarthmore 3:48.35 5:58.03 5:15.74 4:33.46 4:41.91 3:31.44
61 Timothy Connell JR-3 Neumann 5:14.22 5:11.39 4:06.28 5:05.73 4:43.08 3:40.81
62 David Burnshaw SO-2 West Chester 4:30.16 4:13.09 4:55.75 5:38.40 4:44.37 5:44.09
63 Leule Yohannes FR-1 Hood 6:05.77 6:02.87 4:50.29 4:06.75 4:50.29 6:17.38
64 Chase Curry FR-1 DeSales 3:38.34 5:57.01 4:52.10 5:06.86 4:55.05 5:00.96
65 Nahshon Harrison-Fobbs FR-1 Neumann 5:12.97 5:16.07 4:29.59 6:30.44 5:09.87 5:25.37
66 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 5:50.52 5:05.84 6:07.70 5:23.03 5:43.64 4:21.17
  Jayden Greene   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Calvin Schneck   PRTC DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Thelonius Lucien FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Andrae Johnson FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jhoan Marte SO-2 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Dominic Prestipino SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Josh Miller FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Colton Johnson JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Logan Horst   S.W.I.F.T. DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Roger Sanchez FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Moelter SR-4 St. Joseph's (Pa.) 3:54.45
2 Gavin Campbell SR-4 St. Joseph's (Pa.) 3:54.48
3 Daniel Jutras SO-2 Stevens 3:58.26
4 Kevin McDonnell   Unattached 3:58.67
5 Jake Aylmer JR-3 Stevens 3:58.68
6 Josh Thaler JR-3 St. Joseph's (Pa.) 3:59.80
7 Graham Phillips JR-3 St. Joseph's (Pa.) 4:00.11
8 Tyler Greene JR-3 Rowan 4:00.28
9 Ronnie Melao JR-3 Stevens 4:01.06
18 Johannes Rivera FR-1 Rowan 4:05.81
  Jayden Greene   Unattached DNF
  Calvin Schneck   PRTC DNF
  Colton Johnson JR-3 St. Joseph's (Pa.) DNS
  Logan Horst   S.W.I.F.T. DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Jack Bisbee FR-1 Cortland St. 3:22.56 4:01.14 5:06.25
11 Dawson Baptiste JR-3 St. Joseph's (Pa.) 4:57.71 4:02.04 2:54.27
12 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 4:34.03 4:02.50 4:55.85
13 Bradley Kilheeney Senior Unattached 4:19.54 4:02.56 4:43.80
14 Matt Katz   Unattached 4:58.67 4:02.82 2:52.41
15 Ryan Cichocki FR-1 St. Joseph's (Pa.) 4:06.01 4:03.57 3:07.55
16 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 4:50.32 4:03.96 4:30.80
17 Jack Baronski JR-3 Marywood 4:54.30 4:05.25 4:37.14
21 Aidan Doherty SR-4 St. Joseph's (Pa.) 4:15.02 4:07.59 3:25.50
26 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 4:36.01 4:08.65 5:05.84
29 Ben Devine FR-1 Marywood 4:33.98 4:11.35 5:19.22
35 Ben Phillippy SR-4 DeSales 4:18.28 4:18.28 5:25.44
  Josh Miller FR-1 West Chester DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Adam Beach JR-3 Cortland St. 4:06.02 2:52.22 5:14.91 3:06.98 4:40.47 3:36.50
20 Liam O'Donnell FR-1 Rowan 4:07.28 4:56.74 3:57.39 4:07.28 4:27.07 4:36.96
22 Raidan Francis FR-1 Marywood 4:08.02 4:52.67 5:00.11 4:32.83 3:50.66 3:48.18
23 Isaac Chu FR-1 Swarthmore 4:08.12 3:43.31 4:18.05 3:20.98 4:50.30 4:45.34
24 John Tindall 8 Marlton Track Club 4:08.23 4:50.43 3:38.45 5:12.77 3:55.82 3:03.69
25 Brett Shea SO-2 Rowan 4:08.25 5:22.73 3:53.36 3:08.67 3:50.88 3:13.64
27 Charlie Schuetz FR-1 Swarthmore 4:08.84 5:16.03 3:36.49 5:01.10 3:16.59 3:14.10
28 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 4:08.95 5:11.19 5:11.19 5:08.70 3:54.02 4:28.87
30 Gavin Kelly SO-2 Widener 4:11.56 3:36.35 3:01.13 4:06.53 4:49.30 3:43.89
31 Bryan Onody JR-3 Stevens 4:12.16 3:46.95 4:42.42 3:44.43 4:55.03 3:44.43
32 Ethan Wellborn SO-2 Rowan 4:13.52 4:26.20 3:58.31 3:58.31 4:13.52 5:27.04
45 Anthony Faust SO-2 Rowan 4:24.75 3:07.98 5:25.65 3:18.57 3:13.27 4:11.52
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
33 Ryan Paradine FR-1 Stevens 5:10.46 4:19.56 4:14.47
34 Michael Carolan SO-2 Widener 3:23.25 4:37.86 4:17.27
36 Lenny Diaz SO-2 Cortland St. 4:46.78 4:39.03 4:18.36
37 Thomas Greve SR-4 DeSales 4:49.45 4:52.03 4:18.43
38 Hector Ramos FR-1 Cortland St. 4:44.05 3:02.42 4:20.59
41 David Choi   Unattached 5:12.93 5:18.19 4:22.96
42 Von Curry FR-1 West Chester 4:07.53 5:34.43 4:23.33
43 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 4:10.22 3:17.55 4:23.39
44 Ethan Ng FR-1 Widener 5:32.24 5:32.24 4:23.68
46 Cole Wassell SO-2 St. Joseph's (Pa.) 3:20.36 5:47.29 4:27.14
47 Mike McGerry SO-2 Holy Family 4:03.66 4:30.43 4:27.75
51 Mark Bigsby SO-2 Stevens 4:05.89 3:49.67 4:30.20
  Thelonius Lucien FR-1 Holy Family DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
39 Matthew Landis FR-1 West Chester 4:21.67 3:37.19
40 Joshua Leinwand FR-1 Swarthmore 4:22.05 3:29.64
48 Nick Vechik   Unattached 4:28.41 3:56.20
49 Ian Kovatch JR-3 Marywood 4:29.37 5:20.55
50 Brodyn Hebert Freshman Unattached 4:29.96 3:49.47
52 Warren Hersh FR-1 Hood 4:30.76 4:55.13
54 Nav Manick FR-1 Ursinus 4:32.79 5:24.62
55 Musa Mazreku SO-2 Lehman 4:34.26 5:31.86
56 Jason Fisher SR-4 Chestnut Hill 4:37.32 4:20.68
59 Michael Greene SR-4 Widener 4:39.72 4:22.94
  Dominic Prestipino SR-4 Holy Family DNS DNS
  Andrae Johnson FR-1 Holy Family DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
53 William Leety SO-2 PSU-Scranton 4:32.65 5:29.91 5:19.00 5:43.54 4:21.75 4:32.65 5:10.82
57 Dave Kenney FR-1 Marywood 4:37.40 5:02.37 4:29.08 3:44.70 4:09.66 5:41.21 4:54.05
58 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 4:38.95 3:15.27 5:20.80 3:34.80 4:11.06 5:06.85 5:43.11
60 Theo McGreevey FR-1 Swarthmore 4:41.91 5:10.11 5:58.03 4:05.27 4:30.64 4:36.28 5:24.20
61 Timothy Connell JR-3 Neumann 4:43.08 5:14.22 3:52.13 5:28.38 3:26.65 5:14.22 4:09.11
62 David Burnshaw SO-2 West Chester 4:44.37 4:33.00 6:06.84 4:38.69 4:52.91 6:04.00 3:44.66
63 Leule Yohannes FR-1 Hood 4:50.29 4:15.46 4:03.85 3:55.14 4:44.49 4:00.94 3:23.21
64 Chase Curry FR-1 DeSales 4:55.05 4:28.50 3:29.49 5:42.26 3:29.49 4:16.70 6:02.92
65 Nahshon Harrison-Fobbs FR-1 Neumann 5:09.87 5:59.45 3:58.60 4:26.49 3:36.91 3:36.91 6:36.64
66 Oludemilade Lekan Michael FR-1 Lehman 5:43.64 6:31.75 7:16.43 6:11.14 4:34.92 4:17.73 6:35.19
  Jhoan Marte SO-2 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Roger Sanchez FR-1 Lehman DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ryan Mahalsky   Philadelphia Runner Track Club 14:17.52 13:43.22 15:43.28
2 Greg Morgan   Philadelphia Runner Track Club 14:21.04 11:46.06 10:28.56
3 Reza Eshghi JR-3 Haverford 14:26.62 18:20.61 10:49.97
4 Scott Hubbard SO-2 Rowan 14:52.93 12:12.21 10:51.84
5 Peter LaRochelle JR-3 Haverford 14:56.75 13:00.18 19:07.84
6 Jacob Riley JR-3 Rowan 14:57.22 17:47.70 10:28.06
7 Aaron Bratt   Pacers/GRC New Balance 14:58.21 16:01.09 13:19.41
8 Joshua Cason JR-3 Rowan 15:02.52 11:07.87 15:56.68
9 Micah Lachman SO-2 Haverford 15:03.21 12:38.70 17:36.76
10 Matt Denton SR-4 Haverford 15:03.43 15:57.64 14:18.26
11 Joseph Nescio JR-3 Widener 15:05.01 14:19.76 15:23.11
12 Bryce Ryder SO-2 Marywood 15:08.26 17:33.59 15:26.43
13 Colin Patterson FR-1 Rowan 15:15.42 16:28.66 14:11.34
14 Daniel Wyshinski JR-3 Wilmington (Del.) 15:15.54 10:50.04 19:13.58
15 Schuyler Reed 6 Unattached 15:20.59 11:48.86 14:43.77
16 Ian Romea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 15:22.46 19:49.98 16:36.26
17 Cole Kolodziej JR-3 Rowan 15:22.47 18:54.64 19:13.09
18 Ryan Shulman SO-2 Misericordia 15:24.50 19:52.61 12:38.09
19 Seamus Fraser JR-3 Haverford 15:25.20 19:07.25 12:01.66
20 Samuel Rothstein SO-2 Lebanon Valley 15:26.88 19:37.14 12:49.31
21 Owen Bluman FR-1 Haverford 15:26.95 19:09.42 12:21.56
22 Jesse Spector   Breakneck Track Club 15:26.95 17:18.19 16:22.57
23 Spencer Etheridge FR-1 Swarthmore 15:28.54 18:52.82 13:37.12
24 Harrison Kim SR-4 Swarthmore 15:32.72 11:58.20 16:19.36
25 Kyle Costello JR-3 Messiah 15:33.82 19:45.96 12:27.06
26 Philip Smith SR-4 West Chester 15:36.33 15:36.33 17:19.33
27 Ethan Fletcher FR-1 Rowan 15:36.42 19:39.89 14:12.15
28 Thomas Bricker SO-2 Misericordia 15:37.35 12:39.26 15:46.73
29 Caleb Clevenger JR-3 Rowan 15:44.43 18:43.88 12:54.44
30 Robert Mirabello JR-3 Swarthmore 15:45.54 18:54.65 17:20.10
31 Nico Tripeny   Unattached 15:47.35 16:25.25 17:03.14
32 Noah Cziryak   Unattached 15:48.75 14:32.85 11:04.13
33 Matthew Fleming FR-1 Swarthmore 15:49.18 15:11.22 13:36.30
34 Brendan Blyth FR-1 Arcadia 15:50.19 20:35.25 19:57.24
35 Reed Solomon JR-3 Haverford 15:52.17 17:27.39 14:45.52
36 Josh Bauman JR-3 Messiah 15:52.99 12:42.40 20:00.77
37 Ryan Weber FR-1 Misericordia 15:53.23 13:20.72 16:12.30
38 Carter Geer JR-3 St. Joseph's (Pa.) 15:54.85 14:38.47 14:38.47
39 Theo Knoll   Princeton Running Club 15:59.43 12:09.17 15:01.87
40 Mitchell Campbell Sophomore Unattached 15:59.94 12:19.16 17:26.34
41 Luke de Valpine FR-1 Haverford 15:59.99 12:48.00 15:59.99
42 Ryan Wells FR-1 Rowan 16:00.60 20:19.97 20:48.78
43 Blake Corbett SR-4 Jefferson (Pa.) 16:01.92 18:35.83 13:28.02
44 Michael Franco   Unattached 16:03.93 16:23.21 18:38.16
45 Nick Nocco   Breakneck Track Club 16:07.81 18:03.95 18:32.99
46 Lance Kauffman JR-3 Messiah 16:08.44 15:39.39 17:45.29
47 Joey Alander FR-1 Swarthmore 16:14.54 17:22.76 16:34.03
48 Luke Pikulski FR-1 West Chester 16:15.85 15:46.58 17:43.68
49 Cole Doms Senior Unattached 16:18.55 17:56.41 18:45.34
50 Wil Canney FR-1 Marywood 16:20.36 19:36.44 17:48.60
51 William Harris SR-4 Haverford 16:20.75 20:06.33 13:04.60
52 Aidan Brad FR-1 Rowan 16:28.10 17:27.39 18:06.91
53 Sam Diaz JR-3 Haverford 16:31.40 19:00.11 12:33.47
54 Isaiah Brewer SO-2 Widener 16:31.95 18:11.15 18:21.07
55 Hunter Hughes JR-3 Rowan 16:33.39 14:54.06 16:33.39
56 Daniel Ponciano SO-2 Arcadia 16:36.74 13:47.30 11:47.69
57 Ben Williamson SO-2 Arcadia 16:37.88 17:47.74 18:07.69
58 Joel Oquendo FR-1 Wilmington (Del.) 16:43.46 16:53.50 17:23.60
59 Andrew Layne SR-4 Misericordia 16:53.09 13:00.08 13:10.21
60 Weston Medvetz FR-1 Misericordia 16:53.53 19:05.29 13:51.10
61 Aurelien Carretta SO-2 Swarthmore 16:59.89 17:30.49 15:17.91
62 Ethan Bergmann SO-2 Rowan 17:01.21 21:47.15 20:35.67
63 Braden Berkey JR-3 Chestnut Hill 17:07.63 17:07.63 15:55.70
64 Seawon Park JR-3 Haverford 17:12.10 17:22.42 15:08.25
65 Braeden Peterson FR-1 Wilmington (Del.) 17:28.08 21:50.10 22:11.07
66 Cullen Worth FR-1 Haverford 17:34.64 18:59.02 18:48.47
67 AJ Rosenfeld FR-1 Marywood 17:43.73 12:45.89 19:51.38
68 Rory Scialabba JR-3 Misericordia 18:29.20 18:29.20 22:11.04
69 Thomas O'Keefe JR-3 Marywood 18:50.64 17:54.11 19:24.56
  Charlie Marquardt   Pretty Boy Milers TC DNF DNF DNF
  Dominic Prestipino SR-4 Holy Family DNF DNF DNF
  Nathaniel Leighninger   Unattached DNF DNF DNF
  Julian Jones Junior Unattached DNS DNS DNS
  John Tindall 8 Marlton Track Club DNS DNS DNS
  Deven Abrams SO-2 Haverford DNS DNS DNS
  Alex Seskar SO-2 Hood DNS DNS DNS
  James Modrovsky FR-1 Marywood DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ryan Mahalsky   Philadelphia Runner Track Club 14:17.52 10:25.99
2 Greg Morgan   Philadelphia Runner Track Club 14:21.04 17:47.69
3 Reza Eshghi JR-3 Haverford 14:26.62 12:33.96
4 Scott Hubbard SO-2 Rowan 14:52.93 15:37.58
5 Peter LaRochelle JR-3 Haverford 14:56.75 17:29.20
6 Jacob Riley JR-3 Rowan 14:57.22 16:00.03
7 Aaron Bratt   Pacers/GRC New Balance 14:58.21 14:04.32
8 Joshua Cason JR-3 Rowan 15:02.52 11:25.92
9 Micah Lachman SO-2 Haverford 15:03.21 14:45.15
10 Matt Denton SR-4 Haverford 15:03.43 16:06.67
11 Joseph Nescio JR-3 Widener 15:05.01 11:54.96
12 Bryce Ryder SO-2 Marywood 15:08.26 13:37.44
13 Colin Patterson FR-1 Rowan 15:15.42 13:43.88
14 Daniel Wyshinski JR-3 Wilmington (Del.) 15:15.54 17:05.41
17 Cole Kolodziej JR-3 Rowan 15:22.47 19:31.54
18 Ryan Shulman SO-2 Misericordia 15:24.50 11:14.89
19 Seamus Fraser JR-3 Haverford 15:25.20 17:53.24
20 Samuel Rothstein SO-2 Lebanon Valley 15:26.88 13:17.12
22 Jesse Spector   Breakneck Track Club 15:26.95 16:31.84
25 Kyle Costello JR-3 Messiah 15:33.82 13:41.77
26 Philip Smith SR-4 West Chester 15:36.33 13:53.34
29 Caleb Clevenger JR-3 Rowan 15:44.43 20:18.32
34 Brendan Blyth FR-1 Arcadia 15:50.19 19:09.73
  Nathaniel Leighninger   Unattached DNF DNF
  Charlie Marquardt   Pretty Boy Milers TC DNF DNF
  John Tindall 8 Marlton Track Club DNS DNS
  Julian Jones Junior Unattached DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Schuyler Reed 6 Unattached 12:16.48 11:02.83 11:58.06 13:57.74 12:34.89 15:20.59
16 Ian Romea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 13:04.10 15:40.91 13:04.10 19:31.53 16:08.59 15:22.46
21 Owen Bluman FR-1 Haverford 10:48.87 16:22.57 16:04.03 11:44.49 19:18.69 15:26.95
23 Spencer Etheridge FR-1 Swarthmore 16:42.83 17:01.40 12:04.27 12:32.12 18:15.68 15:28.54
24 Harrison Kim SR-4 Swarthmore 18:48.60 15:32.72 13:59.45 20:03.21 12:54.16 15:32.72
27 Ethan Fletcher FR-1 Rowan 19:49.26 12:47.87 13:44.05 17:47.52 15:55.15 15:36.42
28 Thomas Bricker SO-2 Misericordia 12:48.63 17:20.46 13:26.13 16:14.85 12:58.00 15:37.35
30 Robert Mirabello JR-3 Swarthmore 14:39.36 13:52.08 15:45.54 18:35.74 14:58.27 15:45.54
31 Nico Tripeny   Unattached 18:37.88 18:37.88 19:06.30 11:41.04 12:28.41 15:47.35
32 Noah Cziryak   Unattached 19:17.48 18:30.04 14:32.85 16:36.19 11:32.59 15:48.75
33 Matthew Fleming FR-1 Swarthmore 11:32.91 16:46.13 20:33.94 15:01.72 15:11.22 15:49.18
35 Reed Solomon JR-3 Haverford 12:22.70 19:02.61 15:23.61 18:34.04 14:55.04 15:52.17
36 Josh Bauman JR-3 Messiah 18:44.53 16:12.05 14:46.28 20:10.30 12:32.87 15:52.99
37 Ryan Weber FR-1 Misericordia 17:28.56 15:34.17 13:58.85 13:49.31 13:49.31 15:53.23
38 Carter Geer JR-3 St. Joseph's (Pa.) 17:30.34 12:43.88 17:01.69 11:17.95 12:05.69 15:54.85
39 Theo Knoll   Princeton Running Club 17:54.57 15:11.46 15:59.43 12:28.36 13:54.71 15:59.43
41 Luke de Valpine FR-1 Haverford 16:28.79 11:12.00 16:47.99 16:28.79 17:55.19 15:59.99
43 Blake Corbett SR-4 Jefferson (Pa.) 16:59.64 16:50.02 16:11.54 16:30.78 14:44.97 16:01.92
48 Luke Pikulski FR-1 West Chester 16:15.85 16:54.89 15:17.30 15:36.82 18:22.71 16:15.85
55 Hunter Hughes JR-3 Rowan 18:12.73 19:22.27 17:13.13 15:43.72 19:32.20 16:33.39
57 Ben Williamson SO-2 Arcadia 13:08.33 19:17.54 20:57.33 19:07.57 18:07.69 16:37.88
58 Joel Oquendo FR-1 Wilmington (Del.) 17:53.71 17:03.53 17:53.71 18:13.78 13:12.74 16:43.46
65 Braeden Peterson FR-1 Wilmington (Del.) 17:07.12 18:51.93 19:44.33 15:53.76 20:15.78 17:28.08
  Alex Seskar SO-2 Hood DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Mitchell Campbell Sophomore Unattached 15:59.94
42 Ryan Wells FR-1 Rowan 16:00.60
44 Michael Franco   Unattached 16:03.93
45 Nick Nocco   Breakneck Track Club 16:07.81
46 Lance Kauffman JR-3 Messiah 16:08.44
47 Joey Alander FR-1 Swarthmore 16:14.54
49 Cole Doms Senior Unattached 16:18.55
50 Wil Canney FR-1 Marywood 16:20.36
51 William Harris SR-4 Haverford 16:20.75
52 Aidan Brad FR-1 Rowan 16:28.10
53 Sam Diaz JR-3 Haverford 16:31.40
54 Isaiah Brewer SO-2 Widener 16:31.95
56 Daniel Ponciano SO-2 Arcadia 16:36.74
59 Andrew Layne SR-4 Misericordia 16:53.09
60 Weston Medvetz FR-1 Misericordia 16:53.53
61 Aurelien Carretta SO-2 Swarthmore 16:59.89
62 Ethan Bergmann SO-2 Rowan 17:01.21
63 Braden Berkey JR-3 Chestnut Hill 17:07.63
64 Seawon Park JR-3 Haverford 17:12.10
66 Cullen Worth FR-1 Haverford 17:34.64
67 AJ Rosenfeld FR-1 Marywood 17:43.73
68 Rory Scialabba JR-3 Misericordia 18:29.20
69 Thomas O'Keefe JR-3 Marywood 18:50.64
  Dominic Prestipino SR-4 Holy Family DNF
  Deven Abrams SO-2 Haverford DNS
  James Modrovsky FR-1 Marywood DNS

Men's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 JR Creekmore   Unattached 32:15.95 31:20.64 25:30.32 30:43.76 27:39.39 26:25.64 27:02.51
2 Thomas Flear SO-2 Widener 32:19.00 22:46.53 30:28.20 30:46.66 36:00.60 24:00.40 36:19.06
3 Stephen Rowley JR-3 Misericordia 22:30.15 31:08.02 36:03.94 30:49.52 22:11.66 21:34.67 36:22.44
4 Simon Kissam   Philadelphia Runner Track Club 31:32.54 35:54.87 29:21.38 31:13.80 25:55.26 34:39.92 39:20.99
5 Matthew Conway JR-3 Rowan 33:48.13 33:48.13 23:47.20 31:17.89 32:33.01 25:21.09 22:50.86
6 Cole Stanchina JR-3 Chestnut Hill 23:37.23 34:38.61 27:05.09 31:29.64 22:21.65 28:39.58 33:04.13
7 Landon Boyle SO-2 East Stroudsburg 24:20.02 25:54.82 38:33.27 31:36.12 33:48.85 30:39.24 24:38.98
8 Giancarlo Vega JR-3 Rowan 35:24.83 32:53.06 28:08.49 31:37.17 28:46.43 30:02.32 37:56.61
9 Shane Vostenak JR-3 Rowan 24:40.14 23:43.21 32:53.52 31:37.61 37:19.18 29:05.81 27:49.90
10 Alex Carideo   Leonia Track Club 34:48.32 24:21.83 22:27.92 31:38.47 36:04.26 30:03.55 22:27.92
11 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 25:58.04 36:44.05 23:45.03 31:40.04 40:32.06 24:23.03 27:52.04
12 Patrick Carolan SR-4 Widener 34:52.39 38:21.63 35:30.43 31:42.17 29:48.04 32:20.22 35:30.43
13 Liam Concannon JR-3 Stevens 39:23.74 27:19.37 26:41.25 31:46.24 28:54.68 39:42.80 41:18.12
14 Matthew Santana FR-1 Lebanon Valley 25:27.85 35:19.89 36:36.29 31:49.81 26:06.05 30:52.52 25:27.85
15 Luca Ponticello SR-4 Haverford 35:05.56 22:19.90 35:05.56 31:54.14 32:32.43 31:35.00 40:30.96
16 Trent Taylor JR-3 Wilmington (Del.) 29:11.05 36:14.38 38:48.32 32:04.23 34:18.93 36:52.87 24:03.18
17 Brian McGarrity JR-3 East Stroudsburg 24:10.48 25:08.50 37:23.41 32:13.97 30:37.28 39:58.13 32:13.97
18 RJ Davis JR-3 Cortland St. 34:32.18 30:20.42 41:18.86 32:16.61 30:59.15 27:06.76 25:10.56
19 Winter Parts   Unattached 25:30.05 31:57.41 23:14.48 32:16.77 31:38.04 36:47.92 22:35.74
20 Jakob Maiwald SO-2 Haverford 35:00.61 42:08.52 26:15.46 32:25.01 33:23.36 23:39.86 31:26.66
21 Will Appman Senior Hoboken Track Club 41:51.35 39:54.54 36:00.93 32:26.78 35:21.99 27:34.77 29:12.11
22 Brandon Mulholland SO-2 Cortland St. 29:32.30 33:26.01 23:02.79 32:27.58 36:21.29 24:20.69 25:58.07
23 Robby Davidson JR-3 Cortland St. 31:12.25 25:01.70 25:01.70 32:30.26 39:19.82 39:00.32 36:04.79
24 Noah Calisti JR-3 Messiah 32:31.85 28:37.63 31:33.30 32:31.85 30:34.74 27:39.08 23:44.85
25 Bryce Keenoy FR-1 East Stroudsburg 27:20.10 27:20.10 27:00.58 32:32.50 23:06.28 36:46.33 41:00.15
26 Jason Vogt SO-2 West Chester 36:49.82 34:52.49 24:46.25 32:35.59 31:17.37 27:03.14 37:48.49
27 Joseph Cardillo SO-2 Marywood 31:18.11 32:55.93 32:36.36 32:36.36 25:06.40 24:07.71 29:01.16
28 Zachary Rementer FR-1 Widener 41:00.99 40:21.62 26:15.04 32:48.79 29:51.60 29:31.92 37:04.74
29 Sammy Schindel SR-4 Haverford 41:48.86 33:34.99 25:01.37 32:55.48 41:29.11 33:54.75 36:32.79
30 Ethan Holcomb FR-1 East Stroudsburg 40:50.37 23:03.27 36:13.71 32:56.10 23:42.80 36:13.71 30:57.54
31 Joseph De Rosa SO-2 Haverford 35:57.95 27:03.42 26:23.82 32:59.77 24:05.24 33:59.17 23:45.44
32 Adam Schreiber JR-3 Cortland St. 24:46.71 39:38.74 31:42.99 33:02.28 39:38.74 31:23.17 39:58.56
33 Kyle Milden   Hoboken Track Club 28:06.17 40:00.31 38:40.96 33:03.72 24:47.79 38:01.28 24:27.96
34 Cole Mylan SO-2 Rowan 34:05.34 25:29.04 27:48.04 33:05.76 38:43.34 24:09.61 38:03.63
35 Sean Hice SO-2 Rowan 40:54.15 35:14.96 26:56.15 33:15.24 26:56.15 33:15.24 37:14.67
36 Jeff Bash   Breakneck Track Club 25:17.71 41:56.20 29:37.32 33:16.98 32:37.04 36:36.68 23:57.83
37 Jonathan Wyrick JR-3 Messiah 38:48.89 24:25.60 27:46.36 33:27.66 39:08.97 35:08.05 26:05.98
38 Kirk Mummert   s.w.i.f.t. racing 38:50.66 39:30.85 35:09.65 33:29.19 32:28.92 40:51.22 26:47.36
39 Cameron DiTroia JR-3 Rowan 36:30.35 30:08.55 30:08.55 33:29.49 32:09.11 26:47.60 42:11.96
40 Frank Orlando JR-3 Stevens 42:40.51 31:15.02 33:36.15 33:36.15 42:20.35 42:40.51 37:38.09
41 Carter Sparwasser FR-1 Wilmington (Del.) 25:43.75 31:08.75 34:31.88 33:51.25 28:46.57 28:46.57 32:30.00
42 Sean Fisher JR-3 West Chester 33:02.98 27:56.33 36:06.96 34:04.30 36:06.96 42:14.94 31:20.76
43 Andrew Cheng SR-4 Swarthmore 36:14.37 23:55.91 41:22.06 34:11.29 40:20.53 32:28.73 27:00.52
44 Nick Falsone JR-3 West Chester 25:20.79 32:59.11 36:06.60 34:43.27 45:08.26 31:14.95 43:44.92
45 Dylan Lenhart FR-1 Lebanon Valley 25:00.48 26:03.00 42:43.32 34:44.00 24:39.64 25:00.48 37:30.72
46 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 29:11.83 38:34.92 43:26.89 34:45.51 37:11.50 39:37.49 28:09.27
47 Jake Porco JR-3 Stevens 27:10.88 24:44.52 28:55.43 34:50.87 27:10.88 34:09.06 34:50.87
48 Stuart Crawford   Philadelphia Runner Track Club 40:55.41 31:49.77 37:46.54 34:58.64 33:13.71 40:34.43 29:43.85
49 Cholo Bitera JR-3 Misericordia 35:32.42 33:44.73 26:12.39 35:53.96 46:18.61 40:55.52 25:29.32
50 Howard Wang SO-2 Swarthmore 25:08.64 40:13.83 34:07.44 35:55.20 31:58.13 29:05.72 42:44.69
51 Hayward Boutte Jr JR-3 Wilmington (Del.) 29:50.41 42:46.98 34:09.27 35:57.12 41:42.26 43:30.12 33:47.70
52 Joe Volk JR-3 Wilmington (Del.) 26:26.49 41:17.53 38:45.40 36:13.27 38:01.94 39:07.14 27:53.42
53 Jared Cushlanis SO-2 Wilmington (Del.) 25:56.41 39:05.57 39:27.49 36:32.12 44:56.31 28:51.78 47:29.76
54 Roger Sanchez FR-1 Lehman 38:22.34 31:47.65 34:43.07 36:32.70 44:35.10 25:56.82 28:52.24
55 Kieran McDonnell JR-3 Haverford 35:10.64 43:36.31 43:58.30 36:38.58 26:01.00 46:32.20 40:18.44
56 Alex Skeldon JR-3 Swarthmore 26:52.00 43:47.77 33:29.48 36:48.21 34:13.64 29:26.57 30:10.74
57 Musa Mazreku SO-2 Lehman 34:39.65 34:17.53 37:58.77 36:52.39 45:43.37 34:17.53 37:58.77
58 Caleb Shea SO-2 Misericordia 48:43.59 31:29.09 39:43.85 37:28.91 34:29.00 42:21.27 41:13.81
59 Rowan Shigeno JR-3 Haverford 30:23.53 44:16.50 31:53.58 37:31.27 37:31.27 42:23.94 40:53.89
60 Xingyun Yang SR-4 Haverford 30:07.99 33:53.99 38:47.78 37:39.98 44:04.18 26:44.59 28:37.59
61 Michael Correa SR-4 Holy Family 48:03.56 45:47.33 29:31.01 37:50.52 49:11.68 48:48.97 36:19.70
62 Jared Beaudoin JR-3 Jefferson (Pa.) 35:42.59 28:24.86 42:37.29 38:23.86 35:19.56 36:51.71 26:52.71
  Fahim Chowdhury Senior Leonia Track Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Patrick Kelly Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 10,000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 JR Creekmore   Unattached 32:34.39 27:20.95 30:43.76
2 Thomas Flear SO-2 Widener 34:28.26 35:42.13 30:46.66
3 Stephen Rowley JR-3 Misericordia 36:40.93 36:03.94 30:49.52
4 Simon Kissam   Philadelphia Runner Track Club 35:36.14 37:28.56 31:13.80
5 Matthew Conway JR-3 Rowan 31:36.67 30:21.56 31:17.89
6 Cole Stanchina JR-3 Chestnut Hill 38:25.36 37:09.78 31:29.64
7 Landon Boyle SO-2 East Stroudsburg 27:48.59 30:20.28 31:36.12
8 Giancarlo Vega JR-3 Rowan 31:37.17 26:52.60 31:37.17
9 Shane Vostenak JR-3 Rowan 32:34.54 27:11.95 31:37.61
10 Alex Carideo   Leonia Track Club 37:01.21 27:50.66 31:38.47
11 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 35:09.05 35:09.05 31:40.04
12 Patrick Carolan SR-4 Widener 37:05.54 25:40.76 31:42.17
13 Liam Concannon JR-3 Stevens 39:42.80 25:25.00 31:46.24
14 Matthew Santana FR-1 Lebanon Valley 40:25.46 40:25.46 31:49.81
15 Luca Ponticello SR-4 Haverford 39:33.54 41:09.24 31:54.14
16 Trent Taylor JR-3 Wilmington (Del.) 29:11.05 39:46.05 32:04.23
17 Brian McGarrity JR-3 East Stroudsburg 38:40.77 27:04.54 32:13.97
18 RJ Davis JR-3 Cortland St. 26:08.66 23:14.36 32:16.61
19 Winter Parts   Unattached 40:59.70 27:06.89 32:16.77
20 Jakob Maiwald SO-2 Haverford 32:05.56 39:32.92 32:25.01
21 Will Appman Senior Hoboken Track Club 41:31.88 36:20.40 32:26.78
22 Brandon Mulholland SO-2 Cortland St. 40:34.48 33:45.49 32:27.58
23 Robby Davidson JR-3 Cortland St. 40:18.33 24:42.20 32:30.26
24 Noah Calisti JR-3 Messiah 29:36.19 38:42.71 32:31.85
25 Bryce Keenoy FR-1 East Stroudsburg 30:15.83 27:00.58 32:32.50
26 Jason Vogt SO-2 West Chester 41:23.60 42:02.72 32:35.59
27 Joseph Cardillo SO-2 Marywood 35:52.00 37:29.82 32:36.36
28 Zachary Rementer FR-1 Widener 29:31.92 33:28.17 32:48.79
30 Ethan Holcomb FR-1 East Stroudsburg 31:56.82 28:39.21 32:56.10
32 Adam Schreiber JR-3 Cortland St. 40:18.39 39:58.56 33:02.28
34 Cole Mylan SO-2 Rowan 37:43.77 24:49.32 33:05.76
35 Sean Hice SO-2 Rowan 28:35.91 34:15.10 33:15.24
47 Jake Porco JR-3 Stevens 34:29.97 26:29.07 34:50.87
  Patrick Kelly Senior Unattached DNS DNS DNS
Men's 10,000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
29 Sammy Schindel SR-4 Haverford 32:55.48 26:00.63
31 Joseph De Rosa SO-2 Haverford 32:59.77 27:23.21
33 Kyle Milden   Hoboken Track Club 33:03.72 33:23.56
36 Jeff Bash   Breakneck Track Club 33:16.98 41:56.20
37 Jonathan Wyrick JR-3 Messiah 33:27.66 36:48.43
38 Kirk Mummert   s.w.i.f.t. racing 33:29.19 26:07.17
39 Cameron DiTroia JR-3 Rowan 33:29.49 36:50.44
40 Frank Orlando JR-3 Stevens 33:36.15 42:20.35
41 Carter Sparwasser FR-1 Wilmington (Del.) 33:51.25 24:02.19
42 Sean Fisher JR-3 West Chester 34:04.30 33:02.98
43 Andrew Cheng SR-4 Swarthmore 34:11.29 28:22.57
44 Nick Falsone JR-3 West Chester 34:43.27 30:12.45
45 Dylan Lenhart FR-1 Lebanon Valley 34:44.00 34:23.16
46 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 34:45.51 27:06.70
48 Stuart Crawford   Philadelphia Runner Track Club 34:58.64 42:19.36
49 Cholo Bitera JR-3 Misericordia 35:53.96 34:49.35
50 Howard Wang SO-2 Swarthmore 35:55.20 33:24.34
51 Hayward Boutte Jr JR-3 Wilmington (Del.) 35:57.12 33:47.70
52 Joe Volk JR-3 Wilmington (Del.) 36:13.27 38:45.40
53 Jared Cushlanis SO-2 Wilmington (Del.) 36:32.12 36:54.05
54 Roger Sanchez FR-1 Lehman 36:32.70 35:26.92
55 Kieran McDonnell JR-3 Haverford 36:38.58 29:40.85
56 Alex Skeldon JR-3 Swarthmore 36:48.21 46:22.35
57 Musa Mazreku SO-2 Lehman 36:52.39 41:40.00
58 Caleb Shea SO-2 Misericordia 37:28.91 40:51.32
59 Rowan Shigeno JR-3 Haverford 37:31.27 46:54.09
60 Xingyun Yang SR-4 Haverford 37:39.98 36:32.18
61 Michael Correa SR-4 Holy Family 37:50.52 45:01.92
62 Jared Beaudoin JR-3 Jefferson (Pa.) 38:23.86 32:38.29
  Fahim Chowdhury Senior Leonia Track Club DNF DNF

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Kwaku Nkrumah SO-2 Rowan 11.41 18.40 14.26 -1.0
2 Marquise Young SR-4 Rowan 14.84 17.27 14.27 -1.0
3 Terrance Jones SR-4 Holy Family 16.58 13.53 14.54 -1.0
4 Anaias Hughes SO-2 Rowan 11.38 17.88 14.77 -1.0
5 Aaron Jones SR-4 Cortland St. 11.75 12.49 14.87 -1.0
6 Hector Diaz FR-1 Rutgers-Camden 14.35 16.56 15.77 0.5
7 Devon Greaves JR-3 Ursinus 18.79 18.95 16.06 -1.0
8 Roland Zanger JR-3 Cortland St. 17.50 17.17 16.35 -1.0
9 Anthony Lanteigne FR-1 Rowan 19.36 20.02 16.54 -1.0
10 Dominic Tenuto Freshman Unattached 21.20 12.09 16.56 -1.4
11 Patrick Ryan SO-2 Ursinus 18.15 14.12 16.80 -1.2
12 Evan Cruz FR-1 Cortland St. 11.81 16.87 16.87 -1.4
13 Harryson Bellevue FR-1 Hood 21.34 19.13 16.93 -1.2
14 Xavier McWilliams JR-3 Stevens 12.82 12.48 17.09 -1.4
15 Elijah Severe FR-1 West Chester 14.74 15.94 17.14 -1.2
16 Dylan Baer FR-1 Ursinus 19.26 17.14 17.67 -1.2
17 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 15.49 21.36 17.80 0.5
18 Justin Soto SR-4 Arcadia 22.11 16.26 18.27 -1.2
19 Bastiaan Phair SR-4 Swarthmore 14.05 17.06 20.06 0.5
20 Zachary Wileczek SO-2 Rowan 20.55 23.80 20.34 -1.4
  Jeffery Num SO-2 Rowan DNF DNF DNF -
  Jayden McKeen FR-1 Ursinus DNF DNF DNF -
  John Wargins FR-1 Marywood DNS DNS DNS -
  Ethan Staurowsky SO-2 Ursinus DNS DNS DNS -
  Zorion Ferreira FR-1 Ursinus DNS DNS DNS -
  Federico Yacoubian JR-3 Stevens DNS DNS DNS -
  Owen Ellington JR-3 Hood DNS DNS DNS -
Men's 110 Hurdles Section 1
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kwaku Nkrumah SO-2 Rowan 12.27 14.26 15.40 11.98 17.12 11.13 15.98
2 Marquise Young SR-4 Rowan 10.42 14.27 13.28 16.99 10.42 18.27 16.99
3 Terrance Jones SR-4 Holy Family 13.82 14.54 11.64 12.07 11.93 10.91 13.38
4 Anaias Hughes SO-2 Rowan 11.97 14.77 19.21 18.91 13.00 12.41 19.06
5 Aaron Jones SR-4 Cortland St. 16.66 14.87 11.90 14.73 15.62 11.31 16.66
7 Devon Greaves JR-3 Ursinus 14.94 16.06 20.24 17.51 20.08 13.01 15.74
8 Roland Zanger JR-3 Cortland St. 19.13 16.35 17.99 20.61 18.81 14.39 21.10
9 Anthony Lanteigne FR-1 Rowan 17.04 16.54 18.86 14.06 16.38 12.57 18.20
Men's 110 Hurdles Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Dominic Tenuto Freshman Unattached 16.56
12 Evan Cruz FR-1 Cortland St. 16.87
14 Xavier McWilliams JR-3 Stevens 17.09
20 Zachary Wileczek SO-2 Rowan 20.34
  Jeffery Num SO-2 Rowan DNF
  Jayden McKeen FR-1 Ursinus DNF
  Federico Yacoubian JR-3 Stevens DNS
  Zorion Ferreira FR-1 Ursinus DNS
Men's 110 Hurdles Section 3
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Patrick Ryan SO-2 Ursinus 17.31 21.51 15.12 16.80
13 Harryson Bellevue FR-1 Hood 15.41 12.36 17.95 16.93
15 Elijah Severe FR-1 West Chester 16.63 16.12 15.60 17.14
16 Dylan Baer FR-1 Ursinus 17.50 22.27 19.26 17.67
18 Justin Soto SR-4 Arcadia 16.45 15.17 22.29 18.27
  Owen Ellington JR-3 Hood DNS DNS DNS DNS
Men's 110 Hurdles Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Hector Diaz FR-1 Rutgers-Camden 14.04 20.19 15.77 17.04 11.83 11.52
17 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 19.23 19.05 17.80 19.41 16.91 15.67
19 Bastiaan Phair SR-4 Swarthmore 14.25 14.85 20.06 23.27 19.46 15.45
  John Wargins FR-1 Marywood DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Staurowsky SO-2 Ursinus DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Marquise Young SR-4 Rowan 52.92 37.58
2 Nicholas Razze JR-3 Rowan 53.51 1:05.29
3 Avery Boea-Gisler Senior Unattached 53.99 54.53
4 Jason Agyemang SO-2 Rowan 54.03 42.15
5 Aaron Jones SR-4 Cortland St. 56.04 54.92
6 Austin Garske SR-4 Cortland St. 56.08 57.21
7 Devon Greaves JR-3 Ursinus 56.83 58.54
8 Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family