March 1- 2, 2024
|
Wartburg College-FH at the W - Waverly, IA
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jack Kinzer JR-3 Wartburg 7:23.19 7:13.23 8:17.96
2 Eric Jackson SR-4 UC Santa Cruz 7:03.50 7:23.43 8:18.23
3 Connor Riss SR-4 North Central (Ill.) 5:59.59 9:14.36 8:19.42
4 Mohammed Bati SO-2 Augsburg 8:40.51 9:46.21 8:25.35
5 Joe Langridge JR-3 Augustana (Ill.) 9:38.45 6:00.27 8:27.41
6 Dan Anderson SO-2 Wis.-Whitewater 9:24.13 10:04.79 8:28.22
7 Matthew Thomas JR-3 Wis.-Stout 11:05.83 8:11.69 8:32.17
8 Jason Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 7:38.04 6:31.14 8:34.65
9 Ryan Hoopingarner SO-2 Trine 6:17.01 6:01.51 8:36.44
10 Drew Sillaway SO-2 Trine 11:03.16 7:15.20 8:38.09
11 Brian Goodell SR-4 Grinnell 7:42.91 6:24.89 8:40.12
12 Tucker Johnson SO-2 Wis.-Whitewater 10:50.60 8:30.07 8:40.48
13 Eli Larson SO-2 Wartburg 8:57.15 9:59.73 8:41.50
14 Aidan Armstrong SO-2 North Central (Ill.) 6:20.14 8:37.40 8:47.96
15 Julio Hernandez Lopez JR-3 Millikin 9:04.40 11:27.11 8:48.54
16 Luke Holland SO-2 UC Santa Cruz 10:25.30 9:27.01 8:49.91
17 Dawson Fricke FR-1 Wartburg 6:23.11 9:18.70 8:52.09
18 Jacob Everix JR-3 North Central (Ill.) 8:33.48 10:36.50 8:54.87
19 Luke Robinson SO-2 Grinnell 8:53.61 8:15.88 8:59.00
20 Ander Julian SO-2 Wartburg 9:54.77 8:06.63 9:00.70
21 Adam Miller FR-1 Augustana (Ill.) 7:07.34 8:17.66 9:00.93
22 Alex Gazarek JR-3 Augustana (Ill.) 11:38.46 7:02.33 9:01.44
  Connor Vachon JR-3 Hope DNF DNF DNF
  Max Fore SR-4 Wis.-Stout DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Ryan Hoopingarner SO-2 Trine 8:00.29 7:08.65 8:36.44 7:18.98 8:51.94
10 Drew Sillaway SO-2 Trine 6:23.39 6:02.67 8:38.09 8:27.73 7:20.38
11 Brian Goodell SR-4 Grinnell 11:00.56 6:40.50 8:40.12 7:11.70 9:32.14
12 Tucker Johnson SO-2 Wis.-Whitewater 6:51.18 6:04.34 8:40.48 8:45.69 9:32.53
15 Julio Hernandez Lopez JR-3 Millikin 7:50.40 6:46.98 8:48.54 11:16.54 7:13.41
16 Luke Holland SO-2 UC Santa Cruz 8:49.91 6:48.03 8:49.91 7:19.83 11:18.29
17 Dawson Fricke FR-1 Wartburg 10:11.91 8:41.45 8:52.09 7:58.89 7:26.96
19 Luke Robinson SO-2 Grinnell 7:05.81 8:42.83 8:59.00 11:02.97 7:00.42
20 Ander Julian SO-2 Wartburg 7:50.41 9:00.70 9:00.70 7:01.75 9:22.33
21 Adam Miller FR-1 Augustana (Ill.) 10:22.07 10:49.12 9:00.93 7:12.75 10:32.89
22 Alex Gazarek JR-3 Augustana (Ill.) 11:43.88 8:45.20 9:01.44 6:51.50 9:12.27
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jack Kinzer JR-3 Wartburg 8:17.96 9:52.58
2 Eric Jackson SR-4 UC Santa Cruz 8:18.23 9:32.97
3 Connor Riss SR-4 North Central (Ill.) 8:19.42 7:29.48
4 Mohammed Bati SO-2 Augsburg 8:25.35 6:49.34
5 Joe Langridge JR-3 Augustana (Ill.) 8:27.41 7:21.45
6 Dan Anderson SO-2 Wis.-Whitewater 8:28.22 7:32.32
7 Matthew Thomas JR-3 Wis.-Stout 8:32.17 10:35.09
8 Jason Ford SR-4 Wis.-Oshkosh 8:34.65 6:10.55
13 Eli Larson SO-2 Wartburg 8:41.50 7:49.35
14 Aidan Armstrong SO-2 North Central (Ill.) 8:47.96 6:09.58
18 Jacob Everix JR-3 North Central (Ill.) 8:54.87 6:14.41
  Max Fore SR-4 Wis.-Stout DNF DNF
  Connor Vachon JR-3 Hope DNF DNF