April 13, 2024
|
Tiffin - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 1500 Championship

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sean Smith JR-3 Toledo 4:22.67 3:43.16 3:52.45 5:02.19 4:57.54 3:31.53 4:20.35
2 Nathaniel Ondracek SR-4 Tiffin 4:39.92 4:25.92 3:53.26 4:21.26 3:32.27 4:39.92 2:47.95
3 Dalton Gleeson JR-3 Tiffin 4:27.07 4:45.81 3:54.27 5:02.21 4:01.30 3:02.73 3:26.16
4 Luke Ondracek Sophomore Unattached 4:27.48 4:55.64 3:54.63 4:50.95 3:24.13 5:00.33 3:42.90
5 Majid Abuaun FR-1 Akron 2:47.14 4:21.30 3:55.40 3:17.74 4:58.96 4:56.61 2:54.20
6 Ian Paul SO-2 John Carroll 4:07.88 3:27.75 3:56.07 2:54.70 3:41.91 3:37.19 2:52.34
7 Gehrig Stanley JR-3 Baldwin Wallace 4:01.48 4:39.36 3:56.74 3:40.17 2:55.19 3:02.29 3:56.74
8 Giulio Romano FR-1 Indiana Tech 4:49.33 3:45.30 3:57.15 4:27.98 4:54.07 3:07.35 2:53.12
9 Reece Gibson SR-4 Huntington 4:52.06 4:28.31 3:57.44 4:25.94 4:37.81 4:30.69 4:09.32
10 Charles Guigon SR-4 Tiffin 3:24.20 4:37.81 3:57.44 4:09.32 4:54.43 3:47.95 4:47.31
11 Nate Slater SO-2 Ashland 3:24.39 4:09.55 3:57.66 4:45.20 4:30.94 3:24.39 4:52.33
12 Max Matolin FR-1 Toledo 3:00.93 3:17.59 3:58.06 2:56.17 4:14.73 3:24.74 4:55.20
13 Liam Noss FR-1 John Carroll 5:03.79 4:54.22 3:59.20 4:25.52 3:44.85 4:51.83 4:56.61
14 Alec Shaw JR-3 Rochester (MI) 3:42.59 3:25.84 3:59.34 4:32.85 2:47.54 4:25.67 4:11.31
15 Jack Root JR-3 John Carroll 5:06.44 4:35.31 3:59.40 3:35.46 2:54.77 3:33.07 4:59.25
16 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 3:09.43 4:23.76 3:59.78 3:23.82 3:28.61 5:04.52 3:59.78
17 Taye Gonzalez SO-2 Lake Erie 3:02.82 3:22.07 4:00.55 3:58.15 4:17.39 4:19.80 3:41.31
18 Luis Loera-Arambula FR-1 Grace 2:53.80 2:58.63 4:01.39 2:56.22 3:37.26 4:44.84 4:06.22
19 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 4:21.09 5:14.28 4:01.75 3:03.73 3:49.67 4:45.27 4:04.17
20 Eayuel Gebrtsadik JR-3 Ohio Dominican 2:49.45 3:45.12 4:02.06 3:47.54 2:59.13 3:03.97 4:14.17
21 Vova Herdman FR-1 Heidelberg 2:53.07 4:01.33 4:03.76 4:59.83 5:02.27 5:02.27 3:36.95
22 Nathan Jimenez SR-4 Heidelberg 3:03.72 4:49.06 4:04.96 3:45.37 4:14.76 4:09.86 4:41.71
23 Michael Snopik SO-2 Ashland 3:53.36 4:57.23 4:05.64 2:56.86 3:21.43 3:41.08 4:57.23
24 Brady Hunsberger SO-2 Grace 4:33.10 3:56.19 4:06.03 3:26.67 5:12.46 3:58.65 4:18.34
  Ethan Domitrovich JR-3 John Carroll DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Championship Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sean Smith JR-3 Toledo 3:52.45
2 Nathaniel Ondracek SR-4 Tiffin 3:53.26
3 Dalton Gleeson JR-3 Tiffin 3:54.27
4 Luke Ondracek Sophomore Unattached 3:54.63
5 Majid Abuaun FR-1 Akron 3:55.40
6 Ian Paul SO-2 John Carroll 3:56.07
8 Giulio Romano FR-1 Indiana Tech 3:57.15
9 Reece Gibson SR-4 Huntington 3:57.44
10 Charles Guigon SR-4 Tiffin 3:57.44
11 Nate Slater SO-2 Ashland 3:57.66
14 Alec Shaw JR-3 Rochester (MI) 3:59.34
19 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 4:01.75
  Ethan Domitrovich JR-3 John Carroll DNS
Men's 1500 Championship Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Gehrig Stanley JR-3 Baldwin Wallace 4:01.48 4:29.89 4:53.56 3:56.74 3:54.38
12 Max Matolin FR-1 Toledo 3:34.26 4:14.73 4:21.87 3:58.06 4:17.11
13 Liam Noss FR-1 John Carroll 4:32.69 5:01.40 4:25.52 3:59.20 4:54.22
15 Jack Root JR-3 John Carroll 3:28.28 2:52.37 3:57.01 3:59.40 4:32.92
16 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 3:21.42 4:59.73 4:06.98 3:59.78 4:02.18
17 Taye Gonzalez SO-2 Lake Erie 3:36.50 3:07.63 4:55.88 4:00.55 2:48.39
18 Luis Loera-Arambula FR-1 Grace 4:08.64 5:01.74 4:01.39 4:01.39 4:40.02
20 Eayuel Gebrtsadik JR-3 Ohio Dominican 3:47.54 4:21.43 4:19.01 4:02.06 3:47.54
21 Vova Herdman FR-1 Heidelberg 3:49.14 3:34.51 4:35.45 4:03.76 3:12.57
22 Nathan Jimenez SR-4 Heidelberg 2:53.93 2:56.38 4:09.86 4:04.96 5:08.65
23 Michael Snopik SO-2 Ashland 2:54.41 4:30.21 4:22.84 4:05.64 3:53.36
24 Brady Hunsberger SO-2 Grace 4:20.80 5:10.00 3:29.13 4:06.03 5:14.92