April 13, 2024
|
Tiffin - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B HCAC NCCAA

Women's 5,000m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia DeGraaf JR-3 Albion 15:54.69 23:17.94 16:40.15 24:37.49 18:56.53 24:14.76
2 Molly Dickinson JR-3 Northwood 17:24.98 15:53.12 23:32.45 23:20.97 19:08.33 15:18.67
3 Basil Gates JR-3 Bluffton 17:15.75 21:31.78 22:06.69 15:42.65 19:23.76 16:29.20
4 Bella Treglia FR-1 Findlay 22:22.00 20:36.97 20:48.64 15:45.23 19:26.95 24:53.70
5 Abbey Gentz SO-2 Huntington 25:31.34 25:19.56 20:13.29 25:07.78 19:37.95 18:03.72
6 Sophia Spencer Junior Unattached 21:50.11 23:48.14 24:58.96 22:25.52 19:40.28 14:33.41
7 Brenna Heinzerling SO-2 Ashland 15:12.66 21:20.10 18:34.16 22:31.21 19:45.27 25:17.15
8 Claire Bachman SO-2 Findlay 24:44.14 22:57.28 18:36.08 14:50.49 19:47.31 24:32.27
9 Casandra Gallagher FR-1 Albion 20:24.05 16:50.14 19:36.51 19:00.86 19:48.39 19:36.51
10 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 25:53.17 23:29.80 19:06.95 19:30.85 19:54.74 19:42.80
11 Tessa Fine FR-1 Findlay 18:31.12 22:53.97 17:07.49 20:54.49 19:54.75 20:54.49
12 Amelia Strzechowski SO-2 Huntington 24:43.22 22:55.57 17:20.65 17:20.65 19:56.14 21:07.91
13 Julia Kanagy   UNAT-Mount Vernon Nazarene 24:34.21 23:46.27 21:58.40 15:46.85 19:58.54 21:34.43
14 Alyssa Dorn SO-2 Northwood 22:23.25 18:11.39 15:47.47 18:23.39 19:59.33 14:35.51
15 Erin Norton JR-3 Rochester (MI) 14:03.12 21:04.68 19:28.32 19:52.41 20:04.45 20:40.59
16 Kaelyn Jones JR-3 Malone 18:14.89 22:42.53 23:19.03 15:00.24 20:16.54 23:31.19
17 Sydney Wilkie JR-3 Adrian 14:36.69 24:57.68 22:07.21 17:51.51 20:17.62 21:42.86
18 Macee Ripke FR-1 Concordia (Mich.) 14:24.59 25:46.51 16:02.00 19:04.66 20:17.72 20:54.26
19 Carolyn Miller FR-1 Malone 20:53.12 18:11.83 24:36.45 25:26.08 20:40.71 17:09.79
20 Lily Spaulding FR-1 Huntington 25:18.76 17:00.81 23:01.82 19:05.29 20:44.88 18:27.95
21 Cassandra Kolonchuk JR-3 Baldwin Wallace 17:36.12 22:37.87 15:17.82 21:09.86 20:57.28 25:59.03
22 Sammie Unger JR-3 Bluffton 19:32.65 16:46.95 25:55.03 15:55.96 21:14.61 21:14.61
23 Sarah Anastasiadis FR-1 Adrian 24:03.50 22:46.85 21:17.43 19:22.47 21:17.43 19:09.69
24 Bridget Waterstradt FR-1 Adrian 22:46.96 23:25.65 22:21.17 16:07.19 21:29.58 19:33.52
25 Lauren Goehring JR-3 Malone 22:21.69 27:44.21 24:43.60 19:46.88 21:30.08 15:03.06
26 Ava Arnes SO-2 Adrian 24:06.95 26:29.07 25:37.39 20:40.25 21:31.92 25:37.39
27 Jenia Freewalt SR-4 Bluffton 26:56.51 19:46.31 15:12.55 18:28.09 21:43.63 16:17.73
28 Alana Bohls JR-3 Grace 16:59.82 17:52.12 24:11.28 18:18.27 21:47.46 22:00.54
29 Alison Doerr SO-2 Concordia (Mich.) 20:07.98 22:10.14 16:30.82 21:02.27 22:37.28 22:50.86
  Hattie Veenkant SO-2 Northwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kate Hornocker JR-3 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Pettit FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Alyssa Kelleher SR-4 West Virginia Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 5,000m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Olivia DeGraaf JR-3 Albion 14:46.50 18:11.07 18:56.53
2 Molly Dickinson JR-3 Northwood 20:51.68 21:14.65 19:08.33
3 Basil Gates JR-3 Bluffton 19:00.49 22:53.24 19:23.76
5 Abbey Gentz SO-2 Huntington 14:08.13 21:00.41 19:37.95
6 Sophia Spencer Junior Unattached 16:07.83 24:11.75 19:40.28
7 Brenna Heinzerling SO-2 Ashland 17:34.89 24:53.44 19:45.27
8 Claire Bachman SO-2 Findlay 25:07.89 14:38.61 19:47.31
9 Casandra Gallagher FR-1 Albion 19:36.51 15:03.18 19:48.39
10 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 19:30.85 21:54.22 19:54.74
13 Julia Kanagy   UNAT-Mount Vernon Nazarene 19:58.54 21:22.44 19:58.54
14 Alyssa Dorn SO-2 Northwood 13:59.54 24:47.17 19:59.33
19 Carolyn Miller FR-1 Malone 18:36.64 15:05.72 20:40.71
21 Cassandra Kolonchuk JR-3 Baldwin Wallace 19:04.13 14:52.67 20:57.28
  Hattie Veenkant SO-2 Northwood DNS DNS DNS
  Grace Pettit FR-1 Grace DNS DNS DNS
  Kate Hornocker JR-3 Grace DNS DNS DNS
Women's 5,000m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Bella Treglia FR-1 Findlay 19:26.95 15:33.56 20:01.96 17:06.92
11 Tessa Fine FR-1 Findlay 19:54.75 20:06.70 25:05.39 18:07.23
12 Amelia Strzechowski SO-2 Huntington 19:56.14 23:19.49 21:31.84 16:44.76
15 Erin Norton JR-3 Rochester (MI) 20:04.45 18:04.01 14:27.21 22:28.99
16 Kaelyn Jones JR-3 Malone 20:16.54 20:04.38 24:56.35 16:13.24
17 Sydney Wilkie JR-3 Adrian 20:17.62 18:40.21 20:17.62 21:06.33
18 Macee Ripke FR-1 Concordia (Mich.) 20:17.72 18:28.13 17:02.89 17:39.42
20 Lily Spaulding FR-1 Huntington 20:44.88 24:41.41 17:38.15 14:31.42
22 Sammie Unger JR-3 Bluffton 21:14.61 23:09.33 26:20.52 22:18.34
23 Sarah Anastasiadis FR-1 Adrian 21:17.43 23:37.95 27:27.89 27:40.66
24 Bridget Waterstradt FR-1 Adrian 21:29.58 23:12.75 23:12.75 22:08.27
25 Lauren Goehring JR-3 Malone 21:30.08 25:35.20 20:51.38 27:05.50
26 Ava Arnes SO-2 Adrian 21:31.92 23:28.20 17:13.54 16:08.94
27 Jenia Freewalt SR-4 Bluffton 21:43.63 18:15.05 19:07.20 16:17.73
28 Alana Bohls JR-3 Grace 21:47.46 21:21.31 27:01.25 16:59.82
29 Alison Doerr SO-2 Concordia (Mich.) 22:37.28 27:35.89 19:40.84 26:28.02
  Alyssa Kelleher SR-4 West Virginia Wesleyan DNS DNS DNS DNS