May 3- 4, 2024
|
Wisconsin Lutheran College - Milwaukee, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Deyanneira Colon Maldonado JR-3 Aurora 4:35.30 3:18.22 5:49.64 5:33.12 3:43.00 10
2 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 4:39.46 3:26.80 5:10.20 5:26.97 5:40.95 8
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 4:42.35 5:38.82 4:31.06 5:55.77 3:28.94 6
4 N'Dya Fields SO-2 Aurora 4:50.79 4:47.89 4:36.25 4:04.27 5:57.68 5
5 Madison Etheridge SR-4 Aurora 4:53.78 3:52.09 6:21.92 3:28.59 3:25.65 4
6 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 4:54.63 5:41.77 4:28.12 3:52.76 5:53.56 3
7 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 4:57.07 4:54.10 3:39.84 5:26.78 6:11.34 2
8 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 4:59.40 4:50.42 5:14.37 5:53.30 4:26.47 1
9 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 5:00.88 4:51.86 3:48.67 4:48.85 5:06.90 -
10 Savannah Vasquez FR-1 Aurora 5:02.88 6:27.69 4:20.48 6:06.49 6:24.66 -
11 Sophia Halama SO-2 Illinois Tech 5:24.24 4:45.34 6:09.64 5:59.91 5:27.49 -
12 Ariel Martinez JR-3 Concordia Univ. Chicago 5:24.47 4:29.31 5:21.23 4:42.29 6:32.61 -
13 Anna Fitzgerald FR-1 St. Norbert 5:28.67 5:31.96 6:04.83 4:29.51 5:28.67 -
14 August Pautsch JR-3 Aurora 5:29.95 6:49.14 6:39.24 6:32.64 5:26.65 -
15 Valerie Lending SO-2 Illinois Tech 5:30.95 5:34.26 7:10.24 6:00.74 5:07.79 -
16 Sydney Leschisin FR-1 Concordia (Wis.) 5:39.09 5:49.27 6:36.74 4:07.54 4:44.84 -
17 Sylvia Walentowski SO-2 Wisconsin Lutheran 5:40.98 4:12.33 6:59.41 7:06.23 5:10.30 -
18 Rachel Homan FR-1 Wisconsin Lutheran 5:41.94 5:00.91 4:40.39 4:57.49 5:41.94 -
19 Emily Austin JR-3 Edgewood 5:46.32 6:55.59 5:56.71 7:19.83 5:46.32 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Sophia Halama SO-2 Illinois Tech 5:24.24 -
14 August Pautsch JR-3 Aurora 5:29.95 -
15 Valerie Lending SO-2 Illinois Tech 5:30.95 -
16 Sydney Leschisin FR-1 Concordia (Wis.) 5:39.09 -
17 Sylvia Walentowski SO-2 Wisconsin Lutheran 5:40.98 -
18 Rachel Homan FR-1 Wisconsin Lutheran 5:41.94 -
19 Emily Austin JR-3 Edgewood 5:46.32 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Deyanneira Colon Maldonado JR-3 Aurora 3:34.74 4:35.30 5:11.09 5:38.62 4:13.28 5:13.85 10
2 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 5:21.38 4:39.46 3:37.98 5:07.41 5:26.97 5:49.33 8
3 Ally Verbauwhede SR-4 Edgewood 3:54.35 4:42.35 5:02.12 3:31.77 5:58.59 4:19.77 6
4 N'Dya Fields SO-2 Aurora 3:46.82 4:50.79 5:43.14 4:33.35 3:26.46 4:01.36 5
5 Madison Etheridge SR-4 Aurora 4:42.03 4:53.78 5:20.22 5:52.54 3:57.97 6:07.23 4
6 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 3:55.71 4:54.63 4:10.44 4:07.49 5:06.42 5:27.04 3
7 Faith Mertzig SR-4 St. Norbert 5:32.72 4:57.07 4:00.63 4:03.60 3:33.89 6:26.20 2
8 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 4:11.50 4:59.40 4:17.49 4:50.42 3:59.52 5:14.37 1
9 Anessa Yim SR-4 Concordia (Wis.) 5:55.04 5:00.88 4:27.79 5:33.98 5:52.03 4:18.76 -
10 Savannah Vasquez FR-1 Aurora 6:06.49 5:02.88 3:32.02 5:51.34 6:09.52 3:56.25 -
12 Ariel Martinez JR-3 Concordia Univ. Chicago 6:42.35 5:24.47 4:55.27 3:56.87 5:11.50 5:27.72 -
13 Anna Fitzgerald FR-1 St. Norbert 4:03.22 5:28.67 6:21.26 5:25.39 4:22.94 5:28.67 -