February 10, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women 60 Meter Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anika Reiland FR-1 Wis.-La Crosse 8.04 7.41 7.80
2 Adyn Theriault SO-2 Wis.-Stevens Point 9.68 7.82 8.06
3 Daja Pryor JR-3 Wis.-Whitewater 7.88 9.12 8.29
4 Courtney Kufahl SO-2 Wis.-Oshkosh 8.09 8.34 8.34
5 Christina Hall SO-2 Carthage 10.12 10.37 8.36
6 Kadence Knipp FR-1 Wis.-Stevens Point 7.86 6.44 8.36
7 Malena Ricks SR-4 Trine 8.80 6.46 8.38
8 Lauren Coppes FR-1 Wis.-Whitewater 7.23 7.98 8.40
9 Layla Hughes FR-1 Loras 6.02 6.10 8.47
10 Kaleigh Machino JR-3 Trine 6.96 6.02 8.48
11 Kenzie Nielsen FR-1 Wis.-Whitewater 7.89 7.98 8.48
12 Shea Voegtle FR-1 Carthage 8.94 6.81 8.51
13 Peyton Schuring JR-3 Trine 9.80 7.93 8.52
14 Emily Zielinski SO-2 Wis.-Oshkosh 10.33 6.49 8.53
15 Olivia Rebout SO-2 Wis.-Whitewater 7.18 11.02 8.54
16 Carmella Lange JR-3 Carthage 8.31 7.37 8.56
17 Grace Goodness FR-1 Wis.-Stevens Point 8.66 6.35 8.57
18 Jayda Dobeck JR-3 Wis.-Oshkosh 9.89 8.43 8.60
19 Amara Smalls FR-1 Wis.-Oshkosh 6.40 6.92 8.64
20 Autumn Peissig JR-3 Wis.-Whitewater 6.08 7.03 8.68
21 Arquisha Bassett FR-1 Wis.-Whitewater 11.31 6.79 8.70
22 Brynn Oremus JR-3 Wis.-Whitewater 7.83 8.79 8.79
23 Erin Feldmeier JR-3 Wis.-Whitewater 8.10 9.68 9.30
Women 60 Meter Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Adyn Theriault SO-2 Wis.-Stevens Point 6.45 6.29 6.61 8.06 8.39
6 Kadence Knipp FR-1 Wis.-Stevens Point 6.27 10.54 9.95 8.36 10.29
16 Carmella Lange JR-3 Carthage 9.16 6.25 10.88 8.56 8.22
17 Grace Goodness FR-1 Wis.-Stevens Point 6.52 7.03 9.43 8.57 9.86
22 Brynn Oremus JR-3 Wis.-Whitewater 8.71 9.67 9.85 8.79 6.16
23 Erin Feldmeier JR-3 Wis.-Whitewater 8.47 8.75 11.07 9.30 11.72
Women 60 Meter Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Lauren Coppes FR-1 Wis.-Whitewater 6.98 7.90 9.58 8.40 8.07 7.90 9.50
13 Peyton Schuring JR-3 Trine 9.04 6.56 6.91 8.52 9.29 10.23 11.08
14 Emily Zielinski SO-2 Wis.-Oshkosh 8.02 6.23 9.47 8.53 6.06 10.41 7.85
19 Amara Smalls FR-1 Wis.-Oshkosh 9.08 10.11 9.16 8.64 8.90 8.73 7.18
20 Autumn Peissig JR-3 Wis.-Whitewater 7.73 7.03 6.17 8.68 7.03 9.55 10.94
21 Arquisha Bassett FR-1 Wis.-Whitewater 8.18 6.62 6.79 8.70 7.83 10.36 10.27
Women 60 Meter Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Daja Pryor JR-3 Wis.-Whitewater 8.29
5 Christina Hall SO-2 Carthage 8.36
9 Layla Hughes FR-1 Loras 8.47
11 Kenzie Nielsen FR-1 Wis.-Whitewater 8.48
15 Olivia Rebout SO-2 Wis.-Whitewater 8.54
Women 60 Meter Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anika Reiland FR-1 Wis.-La Crosse 6.87 7.80 6.24
4 Courtney Kufahl SO-2 Wis.-Oshkosh 6.76 8.34 9.68
7 Malena Ricks SR-4 Trine 8.38 8.38 10.90
10 Kaleigh Machino JR-3 Trine 7.47 8.48 10.77
12 Shea Voegtle FR-1 Carthage 8.17 8.51 7.66
18 Jayda Dobeck JR-3 Wis.-Oshkosh 10.75 8.60 8.26