February 9-10, 2024
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Natalia McCullough Sophomore Regina 2:26.38 2:56.36 10
2 Aleah Miller SO-2 North Dakota State 3:47.98 2:58.11 8
3 Ellison Kozan Junior Regina 3:09.15 3:00.14 6
4 Jessica Kampman SR-4 Dordt 2:38.16 3:01.79 5
5 Ashley Overgaauw FR-1 Augustana (S.D.) 3:13.40 3:02.45 4
6 Lindsey Roth SO-2 Dakota State 3:57.81 3:02.93 3
7 Eleni Lovgren SO-2 Augustana (S.D.) 2:41.70 3:03.74 2
8 Caitlin Jacobsma JR-3 Northwestern (Iowa) 3:46.22 3:05.42 1
9 Grace Acheson SR-4 U-Mary 3:35.31 3:05.61 -
10 Paulette Dominguez JR-3 Minot State 2:54.73 3:05.88 -
11 Jada Koerner FR-1 Dordt 3:23.27 3:06.48 -
12 Jordyn Thorson FR-1 Jamestown 2:26.93 3:08.37 -
13 Isabella Webb FR-1 Dordt 3:17.80 3:08.38 -
14 Rachael Neu JR-3 U-Mary 4:02.44 3:09.40 -
15 Alexis Roehl SR-4 North Dakota State 2:31.55 3:09.43 -
16 Elizabeth Widmer JR-3 Dickinson St. 2:37.33 3:09.55 -
17 Holly Fromherz FR-1 U-Mary 2:35.62 3:09.78 -
18 Grace Dorsher JR-3 MSU-Moorhead 2:47.85 3:12.93 -
19 Keely Arnston SO-2 Jamestown 2:15.10 3:13.00 -
20 Marisa Shiland SR-4 U-Mary 3:34.88 3:18.96 -
21 Baylee Lura FR-1 Minot State 2:43.42 3:19.29 -
22 Jolie Dugan FR-1 Northern State 4:00.92 3:20.76 -
23 Hadley Stuehrenberg FR-1 Bemidji State 4:11.76 3:26.36 -
24 Jennifer Tallackson JR-3 Jamestown 3:28.02 3:36.68 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jada Koerner FR-1 Dordt 3:06.48 -
13 Isabella Webb FR-1 Dordt 3:08.38 -
14 Rachael Neu JR-3 U-Mary 3:09.40 -
16 Elizabeth Widmer JR-3 Dickinson St. 3:09.55 -
17 Holly Fromherz FR-1 U-Mary 3:09.78 -
18 Grace Dorsher JR-3 MSU-Moorhead 3:12.93 -
19 Keely Arnston SO-2 Jamestown 3:13.00 -
20 Marisa Shiland SR-4 U-Mary 3:18.96 -
21 Baylee Lura FR-1 Minot State 3:19.29 -
22 Jolie Dugan FR-1 Northern State 3:20.76 -
23 Hadley Stuehrenberg FR-1 Bemidji State 3:26.36 -
24 Jennifer Tallackson JR-3 Jamestown 3:36.68 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Natalia McCullough Sophomore Regina 3:36.93 2:56.36 10
2 Aleah Miller SO-2 North Dakota State 3:46.20 2:58.11 8
3 Ellison Kozan Junior Regina 3:48.78 3:00.14 6
4 Jessica Kampman SR-4 Dordt 3:05.43 3:01.79 5
5 Ashley Overgaauw FR-1 Augustana (S.D.) 3:51.72 3:02.45 4
6 Lindsey Roth SO-2 Dakota State 3:17.57 3:02.93 3
7 Eleni Lovgren SO-2 Augustana (S.D.) 2:58.23 3:03.74 2
8 Caitlin Jacobsma JR-3 Northwestern (Iowa) 2:50.59 3:05.42 1
9 Grace Acheson SR-4 U-Mary 3:35.31 3:05.61 -
10 Paulette Dominguez JR-3 Minot State 3:54.21 3:05.88 -
12 Jordyn Thorson FR-1 Jamestown 3:30.98 3:08.37 -
15 Alexis Roehl SR-4 North Dakota State 2:35.34 3:09.43 -