March 22, 2024
|
Cal St. San Marcos - San Marcos, CA
ICON KEY: NCAA DII Prov CCC A CCC B SoCal NAIA A NAIA B NJCAA DI NESCAC DIII NE

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ernesto Ruiz Sophomore Riverside 11:38.87 9:05.99 11:49.79 9:05.99
2 Cameron Hatler JR-3 Pomona-Pitzer 9:55.63 9:00.99 8:22.74 9:06.45
3 Ashraf Abdelmagid JR-3 UC Riverside 10:45.87 7:56.19 8:39.98 9:07.34
4 Finn Anspach FR-1 Salt Lake 6:39.85 6:50.80 6:56.28 9:07.73
5 John Peckham SO-2 Alaska Anchorage 8:02.10 11:13.85 9:24.28 9:07.84
6 Brian Goodell SR-4 Grinnell 10:09.93 8:31.02 8:53.00 9:09.48
7 Renn Stearns JR-3 Occidental 10:33.73 8:10.46 9:11.07 9:11.07
8 Nicholas Albro JR-3 Cal Poly Pomona 11:18.08 10:22.95 7:43.08 9:11.28
9 Charles Hardcastle SO-2 Salt Lake 10:40.37 11:57.66 7:54.76 9:12.04
10 Hunter Kitchen FR-1 Salt Lake 6:28.04 10:15.32 6:28.04 9:14.34
11 Ries Tveit JR-3 Alaska Anchorage 6:59.27 7:10.60 9:03.91 9:26.57
12 Cuauhtemoc Fitiao SO-2 Salt Lake 11:31.17 6:45.56 10:28.34 9:31.21
13 Logan Evans SO-2 Salt Lake 9:11.78 7:34.07 12:04.21 9:34.77
14 Zachary Cadima SR-4 UC Riverside 10:30.12 10:12.78 8:05.60 9:38.09
15 Brennan LeBlanc JR-3 Seattle Pacific 7:04.05 9:35.08 7:44.71 9:40.88
16 Evan Franco JR-3 Cal Poly Pomona 11:14.98 9:12.79 11:14.98 9:41.88
17 William Lavey JR-3 Middlebury 9:31.95 12:03.69 11:57.86 9:43.62
18 Gabriel Watson FR-1 Middlebury 10:54.86 12:05.02 8:40.38 9:44.69
19 Kailil O'Brien Freshman Riverside 9:10.99 7:37.20 8:29.95 9:46.15
20 Porter Whitworth FR-1 Salt Lake 9:45.27 12:08.60 9:57.21 9:57.21
21 Jason Morse SR-4 San Marcos 9:22.39 8:28.54 8:52.47 9:58.28
22 Jacob Mendiola Freshman San Bernardino Valley 10:39.93 13:04.81 10:45.96 10:03.70
23 Frederick Alfonso-Frank FR-1 Middlebury 9:22.91 10:35.55 11:36.08 10:05.28
24 Tyler Rafferty   UNAT-Embry-Riddle Arizona 12:30.87 8:22.60 11:42.43 10:05.54
25 Austin Lemus JR-3 Embry-Riddle Arizona 10:27.18 13:11.59 9:14.11 10:08.91
26 Aiden Tarantino   Unattached 8:02.66 11:42.61 9:52.64 10:10.96
27 Silas Demmert FR-1 Seattle Pacific 10:56.45 8:20.16 7:17.64 10:25.19
28 Tyler Ching SO-2 Grinnell 13:17.82 12:38.90 10:22.69 10:48.63
  Bailey Rockholt JR-3 UC Riverside DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ernesto Ruiz Sophomore Riverside 9:05.99 6:22.20 9:11.45 10:33.35 10:49.73 11:33.41
2 Cameron Hatler JR-3 Pomona-Pitzer 9:06.45 9:17.38 8:33.67 8:17.27 11:44.92 8:50.06
3 Ashraf Abdelmagid JR-3 UC Riverside 9:07.34 11:46.07 8:29.03 6:39.56 11:07.76 7:56.19
4 Finn Anspach FR-1 Salt Lake 9:07.73 11:13.71 11:13.71 7:23.67 9:57.03 9:02.26
5 John Peckham SO-2 Alaska Anchorage 9:07.84 9:24.28 9:46.19 11:46.72 8:18.54 8:13.06
6 Brian Goodell SR-4 Grinnell 9:09.48 11:48.83 7:41.57 10:48.39 6:24.64 9:25.97
7 Renn Stearns JR-3 Occidental 9:11.07 9:16.58 9:49.65 10:06.18 6:58.82 9:27.61
8 Nicholas Albro JR-3 Cal Poly Pomona 9:11.28 7:26.54 11:40.13 6:53.46 11:07.05 9:22.31
9 Charles Hardcastle SO-2 Salt Lake 9:12.04 9:06.52 10:34.85 9:50.69 6:48.51 9:50.69
10 Hunter Kitchen FR-1 Salt Lake 9:14.34 8:35.54 8:35.54 11:05.21 8:46.63 11:44.02
14 Zachary Cadima SR-4 UC Riverside 9:38.09 10:07.00 7:48.26 7:25.13 7:13.57 10:12.78
16 Evan Franco JR-3 Cal Poly Pomona 9:41.88 9:06.97 8:32.06 8:55.33 7:10.60 11:14.98
18 Gabriel Watson FR-1 Middlebury 9:44.69 10:54.86 12:22.56 8:16.99 9:21.31 11:06.55
26 Aiden Tarantino   Unattached 10:10.96 10:29.29 8:14.88 12:25.38 12:19.27 11:42.61
  Bailey Rockholt JR-3 UC Riverside DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Ries Tveit JR-3 Alaska Anchorage 9:26.57 10:06.23
12 Cuauhtemoc Fitiao SO-2 Salt Lake 9:31.21 6:39.85
13 Logan Evans SO-2 Salt Lake 9:34.77 11:18.23
15 Brennan LeBlanc JR-3 Seattle Pacific 9:40.88 7:21.47
17 William Lavey JR-3 Middlebury 9:43.62 9:26.12
19 Kailil O'Brien Freshman Riverside 9:46.15 10:15.46
20 Porter Whitworth FR-1 Salt Lake 9:57.21 9:57.21
21 Jason Morse SR-4 San Marcos 9:58.28 11:57.94
22 Jacob Mendiola Freshman San Bernardino Valley 10:03.70 9:09.37
23 Frederick Alfonso-Frank FR-1 Middlebury 10:05.28 10:41.60
24 Tyler Rafferty   UNAT-Embry-Riddle Arizona 10:05.54 10:53.99
25 Austin Lemus JR-3 Embry-Riddle Arizona 10:08.91 11:52.43
27 Silas Demmert FR-1 Seattle Pacific 10:25.19 9:35.18
28 Tyler Ching SO-2 Grinnell 10:48.63 8:32.42