February 9, 2024
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michaela Dick FR-1 Wis.-Eau Claire 56.24 1:01.08 1:00.47 1:09.54 1:18.62
2 Corrina Tvedt FR-1 Wis.-Stout 1:11.32 1:09.49 1:00.95 1:14.97 1:16.80
3 Hannah Kvant FR-1 Bethel (Minn.) 44.26 45.48 1:01.46 1:19.29 1:18.06
4 Hailey Krueger FR-1 Wis.-Stout 1:14.96 1:19.92 1:01.95 1:13.11 1:19.92
5 Jaryn Johannsen SR-4 Wis.-Eau Claire 57.77 54.04 1:02.11 48.45 1:05.22
6 Mya Cinnamo FR-1 Wis.-Eau Claire 44.36 1:09.36 1:02.48 51.86 49.36
7 Ruth Pfeiffer SR-4 St. Olaf 1:12.64 1:11.37 1:03.72 53.53 54.80
8 Emma Storbakken JR-3 St. Olaf 1:00.66 57.47 1:03.85 1:04.49 51.08
9 Allison Soule SO-2 Bethel (Minn.) 51.54 1:13.07 1:05.24 48.28 1:17.64
10 Emma Dauner FR-1 St. Olaf 54.40 1:12.10 1:05.54 1:13.41 1:10.79
11 Caitlyn Wrzesien JR-3 Bethel (Minn.) 1:16.65 1:21.27 1:06.07 1:12.68 46.25
12 Caley Wrzesien JR-3 Bethel (Minn.) 1:16.01 1:02.79 1:06.09 47.59 49.57
13 Larissa Minshull JR-3 Bethel (Minn.) 1:22.12 59.42 1:06.76 58.75 1:04.76
14 Sophie Simmer FR-1 Wis.-Stout 59.60 1:09.41 1:10.11 1:18.53 1:13.62
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Corrina Tvedt FR-1 Wis.-Stout 1:03.39 1:19.24 51.20 1:00.95
5 Jaryn Johannsen SR-4 Wis.-Eau Claire 44.72 48.45 1:18.88 1:02.11
8 Emma Storbakken JR-3 St. Olaf 58.75 45.98 54.28 1:03.85
9 Allison Soule SO-2 Bethel (Minn.) 1:12.42 1:15.03 46.32 1:05.24
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michaela Dick FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.08 1:18.01 1:00.47 42.94 42.94 1:14.38
3 Hannah Kvant FR-1 Bethel (Minn.) 1:13.76 47.94 1:01.46 1:08.84 47.94 43.03
6 Mya Cinnamo FR-1 Wis.-Eau Claire 54.36 1:07.48 1:02.48 58.74 46.86 1:07.48
13 Larissa Minshull JR-3 Bethel (Minn.) 1:22.79 1:08.10 1:06.76 1:14.11 1:16.11 47.40
14 Sophie Simmer FR-1 Wis.-Stout 49.78 1:13.62 1:10.11 1:18.53 1:16.42 1:12.92
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Hailey Krueger FR-1 Wis.-Stout 1:04.43 1:01.95 1:03.81 44.61 45.85
7 Ruth Pfeiffer SR-4 St. Olaf 58.63 1:03.72 1:10.73 52.25 1:01.18
10 Emma Dauner FR-1 St. Olaf 1:21.27 1:05.54 1:12.10 1:12.75 1:16.69
11 Caitlyn Wrzesien JR-3 Bethel (Minn.) 1:20.61 1:06.07 1:05.41 54.84 1:25.89
12 Caley Wrzesien JR-3 Bethel (Minn.) 1:19.31 1:06.09 1:01.47 56.84 46.27