February 9, 2024
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Izaak Clendenning FR-1 Wis.-Eau Claire 51.44 45.27 48.36
2 Jacob Eickhoff FR-1 Wis.-Eau Claire 51.58 49.52 53.65
3 Jack Schreiber FR-1 Wis.-Eau Claire 51.77 49.70 1:03.68
4 Henry Fisher JR-3 St. Olaf 52.09 42.72 53.14
5 Max Albertson FR-1 St. Olaf 52.14 44.32 56.84
6 Mason Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 52.16 1:01.03 1:03.12
7 Sam Raitz FR-1 Bethel (Minn.) 52.16 51.12 51.12
8 Vinicius Araujo FR-1 Wis.-Eau Claire 52.43 1:01.35 49.29
9 Harrison Cull FR-1 Wis.-Eau Claire 52.53 57.26 49.38
10 Zackery Ihde SO-2 Wis.-Stout 52.91 1:07.73 41.27
11 Braedon Pederson   Unattached 52.96 40.78 1:00.38
12 Tyler Gunderson JR-3 St. Olaf 53.27 47.95 1:01.80
13 Sam Zeresenay FR-1 Wis.-Stout 53.58 38.05 52.51
14 Brayden Draheim FR-1 Wis.-Stout 53.80 58.11 58.65
15 Logan Scott FR-1 Wis.-Stout 53.85 1:05.16 56.55
16 Charlie Iyegha FR-1 St. Olaf 54.44 1:04.79 59.34
17 Henrik Lange SO-2 St. Olaf 56.49 53.67 1:06.66
18 Joseph Beaudette JR-3 Bethel (Minn.) 56.71 55.58 56.15
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jacob Eickhoff FR-1 Wis.-Eau Claire 51.58 37.14
3 Jack Schreiber FR-1 Wis.-Eau Claire 51.77 1:04.72
6 Mason Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 52.16 1:04.68
11 Braedon Pederson   Unattached 52.96 40.78
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Izaak Clendenning FR-1 Wis.-Eau Claire 37.04 55.04 51.44 49.39 58.65
7 Sam Raitz FR-1 Bethel (Minn.) 48.51 1:04.68 52.16 1:04.16 53.21
13 Sam Zeresenay FR-1 Wis.-Stout 46.62 55.73 53.58 1:06.44 1:07.51
16 Charlie Iyegha FR-1 St. Olaf 45.73 1:00.98 54.44 57.71 59.89
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Henry Fisher JR-3 St. Olaf 45.32 52.09
5 Max Albertson FR-1 St. Olaf 39.11 52.14
8 Vinicius Araujo FR-1 Wis.-Eau Claire 44.57 52.43
12 Tyler Gunderson JR-3 St. Olaf 42.62 53.27
18 Joseph Beaudette JR-3 Bethel (Minn.) 41.40 56.71
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Harrison Cull FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.09 54.11 43.60 52.53 45.18
10 Zackery Ihde SO-2 Wis.-Stout 47.62 51.86 43.92 52.91 42.33
14 Brayden Draheim FR-1 Wis.-Stout 39.28 1:04.56 1:05.10 53.80 1:03.49
15 Logan Scott FR-1 Wis.-Stout 38.24 46.32 40.39 53.85 49.01
17 Henrik Lange SO-2 St. Olaf 46.33 1:06.10 1:10.05 56.49 50.85