February 9, 2024
|
Concordia (Neb.)-Bulldog FH - Seward, NE
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 David Mannella SR-4 Benedictine (Kan.) 1:22.70 1:41.73 1:24.36 1:06.99 1:44.21
2 Emmanuel Yego SO-2 Doane 1:22.78 1:07.88 1:25.27 1:37.68 1:11.19
3 Daniel Rogge SR-4 Benedictine (Kan.) 1:23.79 1:10.39 1:08.71 1:17.09 1:07.04
4 Dakota Miser SO-2 Doane 1:24.41 1:35.39 1:28.63 1:40.45 1:28.63
5 Duncan Blankenship JR-3 Doane 1:24.51 1:12.68 1:45.64 1:21.13 1:06.77
6 Philip Joseph SR-4 Benedictine (Kan.) 1:24.60 1:21.22 1:22.91 1:41.52 1:23.76
7 John Philip Butler SO-2 Benedictine (Kan.) 1:24.87 1:28.27 1:27.42 1:46.09 1:06.20
8 Logan Menke SO-2 Doane 1:25.13 1:14.92 1:25.13 1:18.32 1:14.92
9 Aaron Ochsner JR-3 Hastings 1:26.78 1:51.95 1:26.78 1:37.20 1:37.20
10 Adric Schmitz FR-1 Concordia (Neb.) 1:28.33 1:12.43 1:33.63 1:48.65 1:04.48
11 Sam Buerschen FR-1 Benedictine (Kan.) 1:28.95 1:20.06 1:10.27 1:36.96 1:10.27
12 Luke Lewandowski SO-2 Hastings 1:29.05 1:27.27 1:38.85 1:45.08 1:41.52
13 Teagan Meyer JR-3 Concordia (Neb.) 1:30.06 1:32.77 1:12.05 1:44.47 1:50.78
14 Nathan Shupe FR-1 Doane 1:30.70 1:20.73 1:49.75 1:57.91 1:07.12
15 Mason Hodges FR-1 Concordia (Neb.) 1:31.21 1:18.44 1:56.75 1:33.04 1:31.21
16 John Dawes JR-3 Doane 1:31.64 1:53.64 1:07.82 1:08.73 1:12.40
17 Will Benson FR-1 Benedictine (Kan.) 1:32.93 1:18.99 1:30.15 1:05.98 1:49.66
18 Gus Smith SO-2 Benedictine (Kan.) 1:33.30 1:28.64 2:01.29 1:22.11 1:58.50
19 Thad Rathjen FR-1 Concordia (Neb.) 1:33.75 1:24.38 1:14.07 1:38.44 1:42.19
20 Derek Trompke SO-2 Hastings 1:36.65 1:18.29 2:00.82 1:37.62 1:52.12
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Sam Buerschen FR-1 Benedictine (Kan.) 1:28.95 1:48.52 1:50.30 1:15.61 1:30.73 1:26.29 1:20.95
12 Luke Lewandowski SO-2 Hastings 1:29.05 1:16.59 1:06.79 1:17.48 1:46.86 1:47.75 1:39.74
17 Will Benson FR-1 Benedictine (Kan.) 1:32.93 1:36.65 1:05.98 1:22.71 1:56.17 1:08.77 1:27.36
18 Gus Smith SO-2 Benedictine (Kan.) 1:33.30 1:45.43 1:51.96 1:23.97 1:58.50 1:32.37 1:59.43
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Philip Joseph SR-4 Benedictine (Kan.) 1:16.14 1:09.38 1:27.14 1:02.61 1:05.99 1:37.29 1:24.60
7 John Philip Butler SO-2 Benedictine (Kan.) 1:47.79 1:46.09 1:09.60 1:18.08 1:46.94 1:41.85 1:24.87
19 Thad Rathjen FR-1 Concordia (Neb.) 1:57.19 2:00.94 1:30.94 1:57.19 1:34.69 1:47.82 1:33.75
20 Derek Trompke SO-2 Hastings 1:44.39 1:47.29 2:05.65 1:20.22 1:37.62 2:05.65 1:36.65
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Duncan Blankenship JR-3 Doane 1:41.42 1:35.50 1:24.51
8 Logan Menke SO-2 Doane 1:20.03 1:16.62 1:25.13
10 Adric Schmitz FR-1 Concordia (Neb.) 1:07.13 1:21.27 1:28.33
14 Nathan Shupe FR-1 Doane 1:55.19 1:08.94 1:30.70
15 Mason Hodges FR-1 Concordia (Neb.) 1:17.53 1:38.51 1:31.21
16 John Dawes JR-3 Doane 1:31.64 1:14.23 1:31.64
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 David Mannella SR-4 Benedictine (Kan.) 1:00.38 1:21.05 1:29.32 1:22.70
2 Emmanuel Yego SO-2 Doane 1:09.54 1:36.86 1:21.13 1:22.78
3 Daniel Rogge SR-4 Benedictine (Kan.) 1:07.87 1:04.52 1:20.44 1:23.79
4 Dakota Miser SO-2 Doane 1:48.05 1:01.62 1:32.86 1:24.41
9 Aaron Ochsner JR-3 Hastings 1:25.92 1:13.77 1:44.14 1:26.78
13 Teagan Meyer JR-3 Concordia (Neb.) 1:03.95 1:40.87 1:37.27 1:30.06