February 19, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:08.46 1:31.76 1:51.42 2:11.08 10
2 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 2:16.23 2:04.21 2:20.23 2:13.55 8
3 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 1:59.42 1:43.31 2:26.25 2:14.17 6
4 Maddi Hood JR-3 Flagler 1:39.98 2:56.34 2:20.24 2:18.85 4
5 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 3:02.45 2:45.61 2:59.64 2:20.34 2
6 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:50.02 2:05.06 1:43.98 2:20.51 1
7 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:32.19 2:09.43 1:59.48 2:22.23 -
8 Monique Whiteman SR-4 Flagler 3:03.65 2:26.63 2:19.52 2:22.36 -
9 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 2:17.02 1:41.34 2:38.42 2:22.72 -
10 Jasmine Williams FR-1 Central State 2:26.90 1:42.26 3:07.23 2:24.02 -
11 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:45.77 2:21.05 2:58.86 2:25.41 -
12 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:57.01 2:11.67 3:07.26 2:26.29 -
13 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:46.90 3:09.06 1:55.21 2:27.70 -
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 2:35.78 2:03.14 2:58.04 2:28.36 -
15 Madeline Beal FR-1 Lander 2:47.89 3:07.55 2:05.54 2:31.25 -
16 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 3:16.65 2:00.18 3:10.41 2:36.07 -
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 2:45.87 3:14.35 3:17.70 2:47.54 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:25.08 2:22.23 -
11 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:41.41 2:25.41 -
15 Madeline Beal FR-1 Lander 2:41.84 2:31.25 -
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 3:05.97 2:47.54 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 2:22.72 2:04.17 -
10 Jasmine Williams FR-1 Central State 2:24.02 1:45.14 -
12 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:26.29 1:52.65 -
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 2:28.36 2:28.36 -
16 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:36.07 2:28.27 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:29.44 1:40.94 2:11.08 2:04.53 10
2 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 1:56.19 2:52.28 2:13.55 2:29.58 8
3 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 1:46.00 1:47.34 2:14.17 1:54.05 6
4 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:17.47 2:43.85 2:18.85 2:53.57 4
5 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:06.31 2:24.55 2:20.34 2:34.38 2
6 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 1:48.20 2:41.59 2:20.51 1:42.58 1
8 Monique Whiteman SR-4 Flagler 2:01.01 2:55.11 2:22.36 2:25.21 -
13 Lea Steinbach SO-2 Flagler 3:01.68 1:43.39 2:27.70 2:18.84 -