February 19, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:05.84 2:24.19 2:41.23 2:11.08 2:16.33 1:35.69 1:47.49 10
2 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 2:44.27 1:40.17 2:08.21 2:13.55 2:05.54 1:46.84 1:41.50 8
3 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:28.93 2:04.78 1:56.73 2:14.17 2:31.62 2:20.88 2:11.49 6
4 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:06.36 2:00.80 2:49.40 2:18.85 2:20.24 2:02.19 2:42.46 4
5 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:16.13 1:39.65 2:30.17 2:20.34 2:25.96 2:58.24 2:48.41 2
6 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:12.08 2:12.08 2:55.64 2:20.51 2:54.24 2:05.06 2:38.78 1
7 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:27.92 1:48.10 2:37.88 2:22.23 2:46.41 2:40.72 2:00.90 -
8 Monique Whiteman SR-4 Flagler 3:00.80 3:02.22 1:45.35 2:22.36 2:23.79 2:20.94 2:55.11 -
9 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 1:54.18 2:41.28 1:59.89 2:22.72 1:47.04 2:04.17 2:27.01 -
10 Jasmine Williams FR-1 Central State 1:48.02 2:49.95 3:05.79 2:24.02 2:21.14 2:36.99 1:53.78 -
11 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:44.32 1:54.88 2:32.68 2:25.41 2:37.05 1:47.61 2:53.04 -
12 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:32.15 2:20.44 2:27.76 2:26.29 2:10.20 2:40.92 2:51.16 -
13 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:36.57 2:52.81 2:58.72 2:27.70 1:53.73 2:04.07 2:26.23 -
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 1:52.76 2:00.18 2:26.88 2:28.36 2:20.95 2:00.18 1:46.82 -
15 Madeline Beal FR-1 Lander 2:22.18 2:26.72 2:04.03 2:31.25 3:01.50 2:35.79 1:45.88 -
16 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:51.68 2:48.56 1:52.37 2:36.07 2:51.68 1:52.37 1:53.94 -
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 3:34.46 2:40.84 2:40.84 2:47.54 2:25.76 2:14.04 2:44.19 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:22.23 2:59.21 2:19.39 1:45.25 3:00.64 -
11 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:25.41 3:06.13 3:01.77 3:04.67 2:34.14 -
15 Madeline Beal FR-1 Lander 2:31.25 2:20.67 2:26.72 2:34.28 3:06.04 -
17 Kiersten Thatcher FR-1 Lander 2:47.54 2:05.66 3:16.03 3:21.05 2:10.69 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 2:22.72 2:12.73 2:09.88 -
10 Jasmine Williams FR-1 Central State 2:24.02 2:54.27 3:05.79 -
12 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:26.29 2:11.67 2:43.85 -
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 2:28.36 2:22.43 2:10.56 -
16 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:36.07 3:08.85 2:31.39 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:11.08 10
2 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 2:13.55 8
3 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:14.17 6
4 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:18.85 4
5 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:20.34 2
6 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:20.51 1
8 Monique Whiteman SR-4 Flagler 2:22.36 -
13 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:27.70 -