February 23-24, 2024
|
UW-Superior-Lydia Thering FH - Superior, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Caden Swoboda SO-2 Crown 2:37.51 2:02.10 1:31.58 1:29.14 10
2 Nathan Pausma JR-3 Martin Luther 2:36.80 2:02.50 2:12.30 2:13.53 8
3 Andrew Deedon FR-1 Crown 2:02.10 2:03.33 2:35.40 1:27.57 6
4 Micah Schibbelhut JR-3 Martin Luther 1:50.01 2:03.60 2:24.62 2:13.49 5
5 Dylan Uitto FR-1 Wis.-Superior 1:46.33 2:03.64 2:22.19 1:46.33 4
6 Ben Plackner FR-1 Wis.-Superior 2:02.76 2:05.26 1:40.21 1:41.46 3
7 Joshua Ringsmuth FR-1 Northwestern (Minn.) 1:36.00 2:07.99 2:23.35 1:44.96 2
8 Gregory Peterson SR-4 Minnesota-Morris 1:33.58 2:08.19 1:31.02 2:38.96 1
9 Luke Klassen FR-1 Crown 2:44.48 2:08.50 1:58.22 1:35.09 -
10 Josiah Hoppe JR-3 Bethany Lutheran 2:31.33 2:09.34 1:48.65 2:27.45 -
11 Garrett Converse SO-2 North Central (Minn.) 2:23.66 2:09.42 1:43.54 2:04.25 -
12 Nathan Eikom JR-3 Northwestern (Minn.) 1:51.37 2:09.49 1:46.19 2:32.80 -
13 Matthew Holstad SO-2 North Central (Minn.) 1:41.63 2:10.29 1:48.14 2:20.72 -
14 Caleb Munson FR-1 Martin Luther 1:31.59 2:10.84 2:05.61 1:55.14 -
15 Michael Herr-Zielke JR-3 North Central (Minn.) 2:35.79 2:14.30 2:23.71 2:34.45 -
16 Grant Strukel SR-4 Minnesota-Morris 2:09.43 2:14.82 2:31.00 1:37.07 -
17 Calvin Kipchirchir FR-1 Bethany Lutheran 2:05.25 2:16.14 2:33.84 1:47.55 -
18 Liam Poitra SR-4 Minnesota-Morris 2:36.78 2:17.52 2:05.15 2:42.28 -
19 Hendrick Hicks FR-1 Wis.-Superior 1:52.84 2:17.61 1:44.59 2:36.88 -
20 Eli Salonek SO-2 North Central (Minn.) 1:59.70 2:22.49 1:49.72 2:09.67 -
21 Kevin Hufziger SO-2 Wis.-Superior 1:55.08 2:23.85 2:54.06 2:26.73 -
22 JT Thomas III SO-2 Northwestern (Minn.) 2:52.05 2:24.58 2:24.58 1:41.21 -
23 Jordan Baade FR-1 Minnesota-Morris 2:49.36 2:24.75 1:54.36 3:08.18 -
24 Christopher Tveitbakk FR-1 Minnesota-Morris 1:56.12 2:25.14 2:35.30 3:05.78 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Calvin Kipchirchir FR-1 Bethany Lutheran 2:16.14 1:57.08 2:36.56 -
20 Eli Salonek SO-2 North Central (Minn.) 2:22.49 2:42.44 2:16.79 -
21 Kevin Hufziger SO-2 Wis.-Superior 2:23.85 2:09.47 2:46.87 -
22 JT Thomas III SO-2 Northwestern (Minn.) 2:24.58 1:54.22 1:45.55 -
23 Jordan Baade FR-1 Minnesota-Morris 2:24.75 1:48.57 1:57.25 -
24 Christopher Tveitbakk FR-1 Minnesota-Morris 2:25.14 1:43.05 2:55.62 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Luke Klassen FR-1 Crown 2:31.63 2:27.78 2:08.50 2:22.64 2:17.50 -
13 Matthew Holstad SO-2 North Central (Minn.) 1:44.24 1:52.05 2:10.29 2:40.26 2:08.99 -
15 Michael Herr-Zielke JR-3 North Central (Minn.) 2:26.39 2:16.99 2:14.30 2:50.57 2:07.59 -
16 Grant Strukel SR-4 Minnesota-Morris 2:31.00 2:17.52 2:14.82 2:17.52 1:37.07 -
18 Liam Poitra SR-4 Minnesota-Morris 1:44.52 2:24.40 2:17.52 2:38.15 2:14.77 -
19 Hendrick Hicks FR-1 Wis.-Superior 2:27.25 2:42.38 2:17.61 2:13.49 1:50.09 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Joshua Ringsmuth FR-1 Northwestern (Minn.) 1:29.60 2:41.27 2:28.47 2:07.99 2
8 Gregory Peterson SR-4 Minnesota-Morris 1:34.86 1:29.74 2:19.73 2:08.19 1
10 Josiah Hoppe JR-3 Bethany Lutheran 2:08.05 1:42.18 2:10.64 2:09.34 -
11 Garrett Converse SO-2 North Central (Minn.) 2:43.07 2:04.25 1:47.42 2:09.42 -
12 Nathan Eikom JR-3 Northwestern (Minn.) 2:01.72 1:33.24 2:27.62 2:09.49 -
14 Caleb Munson FR-1 Martin Luther 2:12.15 1:45.98 2:00.38 2:10.84 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Caden Swoboda SO-2 Crown 2:25.30 2:02.10 2:15.54 10
2 Nathan Pausma JR-3 Martin Luther 2:02.50 2:02.50 1:26.98 8
3 Andrew Deedon FR-1 Crown 2:16.90 2:03.33 1:39.90 6
4 Micah Schibbelhut JR-3 Martin Luther 2:09.78 2:03.60 1:40.12 5
5 Dylan Uitto FR-1 Wis.-Superior 1:29.02 2:03.64 2:16.01 4
6 Ben Plackner FR-1 Wis.-Superior 2:35.33 2:05.26 2:32.82 3