February 22, 2024
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: AARTFC NCCAA

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ian Baughman JR-3 Washington & Jefferson 9.39 8.31 10.47 10
2 Anthony Kamenski SR-4 Westminster (Pa.) 7.92 8.51 6.64 8
3 Alexander Blose SO-2 Franciscan (Ohio) 7.78 8.54 6.15 6
4 Connor Domke FR-1 Chatham 9.25 8.56 9.93 5
5 Aaron Moon JR-3 Allegheny 6.38 8.85 6.55 4
6 Kai Herbert SR-4 Waynesburg 8.59 8.85 8.59 3
7 Cory Boyer SR-4 Grove City 6.54 9.08 9.45 2
8 Andrew Coffee JR-3 Grove City 9.79 9.23 10.16 1

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ian Baughman JR-3 Washington & Jefferson 6.83 7.59 8.43 8.35 9.87
2 Anthony Kamenski SR-4 Westminster (Pa.) 8.01 9.48 8.61 8.44 9.65
3 Connor Domke FR-1 Chatham 8.08 11.03 8.68 7.56 9.99
4 Aaron Moon JR-3 Allegheny 7.62 7.35 8.75 10.42 10.42
5 Alexander Blose SO-2 Franciscan (Ohio) 9.29 8.16 8.68 10.51 9.99
6 Kai Herbert SR-4 Waynesburg 7.94 8.12 8.92 8.57 9.73
7 Cory Boyer SR-4 Grove City 9.64 10.37 9.01 8.20 7.39
8 Andrew Coffee JR-3 Grove City 10.77 8.51 9.05 7.43 11.68
9 Brian Cline JR-3 Geneva 8.64 11.80 9.29 9.67 9.57
10 Vince Pratt FR-1 Westminster (Pa.) 12.12 9.76 9.85 7.59 7.79
11 Jake Mull FR-1 Westminster (Pa.) 12.65 7.51 9.88 6.92 8.99
12 Jalen Ritzert SO-2 Westminster (Pa.) 11.84 9.66 9.95 12.84 11.65
13 Alexander Barbetta SO-2 Grove City 9.34 8.04 10.04 10.55 7.63
14 Garrett Gess FR-1 Grove City 11.50 12.21 10.17 11.39 11.50
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Anthony Kamenski SR-4 Westminster (Pa.) 10.77 8.61
4 Aaron Moon JR-3 Allegheny 10.42 8.75
6 Kai Herbert SR-4 Waynesburg 10.71 8.92
8 Andrew Coffee JR-3 Grove City 6.88 9.05
9 Brian Cline JR-3 Geneva 9.02 9.29
10 Vince Pratt FR-1 Westminster (Pa.) 7.59 9.85
14 Garrett Gess FR-1 Grove City 8.75 10.17
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ian Baughman JR-3 Washington & Jefferson 6.24 8.01 6.92 8.52 6.16 8.43
3 Connor Domke FR-1 Chatham 10.07 11.03 6.95 9.38 9.29 8.68
5 Alexander Blose SO-2 Franciscan (Ohio) 7.90 10.85 9.20 10.51 8.25 8.68
7 Cory Boyer SR-4 Grove City 9.73 9.82 10.73 10.64 9.46 9.01
11 Jake Mull FR-1 Westminster (Pa.) 10.67 6.92 7.71 11.86 9.49 9.88
12 Jalen Ritzert SO-2 Westminster (Pa.) 6.97 7.07 10.85 8.16 12.34 9.95
13 Alexander Barbetta SO-2 Grove City 12.05 8.94 10.75 13.06 12.55 10.04