February 9-10, 2024
|
Arkansas-Randal Tyson Track Center - Fayetteville, AR
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA

Men 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Wanya McCoy SO-2 Florida 6.44 6.64 8.24
2 Robert Gregory SR-4 Florida 6.68 6.68 6.02
3 Casey Hood, Jr FR-1 Indiana State 4.89 6.69 7.76
4 Kaleb Simpson SR-4 Arizona State 8.51 6.70 6.91
5 Terrance O'Bannon SO-2 Indiana State 6.18 6.71 6.04
5 Gabriel Torres FR-1 Little Rock 5.17 6.71 8.59
7 Rodney Heath Jr. JR-3 Louisiana Tech 4.86 6.74 6.27
8 Cameron Jackson JR-3 Little Rock 8.78 6.75 8.31
9 Ibrahim Fuseini SO-2 TAMU-Commerce 8.31 6.75 5.88
10 Jamal Miller SR-4 Campbell 5.01 6.77 5.35
11 Da'Marcus Fleming SR-4 LSU 8.14 6.78 5.56
12 Sean Callahan Jr. FR-1 Kent State 5.16 6.78 7.12
13 Oguz Uyar FR-1 TAMU-Commerce 6.32 6.79 5.50
14 Troy McKnight SR-4 Little Rock 5.04 6.81 7.22
15 Jeremiah Smith FR-1 Nebraska 4.85 6.82 6.01
16 Aaron Charles SO-2 Barton County CC 6.15 6.83 5.19
17 Dylan Kautz SR-4 South Dakota 5.06 6.83 6.83
18 Ronald Owens JR-3 TAMU-Commerce 6.23 6.84 5.82
19 Justin Cunningham JR-3 Drake 6.78 6.84 7.73
20 Dominique Alexander JR-3 Campbell 7.74 6.85 5.21
21 Kristian Lodholz FR-1 Drake 6.31 6.85 5.28
22 Kahleje Tillmon JR-3 Virginia Tech 7.47 6.85 7.40
23 Daunte Majors JR-3 Indiana State 5.49 6.86 6.52
24 Daimere Stephens- Stewart JR-3 Youngstown St. 7.96 6.86 5.35
25 Hayden Cobbs JR-3 Campbell 6.53 6.87 8.87
26 Ryan Star SR-4 Ole Miss 7.01 6.87 6.12
27 Lorenzo Paissan SR-4 Nebraska 6.87 6.87 6.60
28 Ali Diaby JR-3 Virginia Tech 4.89 6.88 8.40
29 Wanyae Belle FR-1 Barton County CC 8.95 6.88 8.67
30 Aljernun (AJ) Jordan FR-1 Akron 8.12 6.88 7.23
31 Denzell Feagin SR-4 Arizona State 8.01 6.90 7.66
32 Trevin Moyer SO-2 Arizona State 5.12 6.92 8.86
33 Quentin Woodall SO-2 Akron 8.74 6.93 5.06
34 Kingsley Ayebide FR-1 TAMU-Commerce 7.77 6.93 5.20
35 Wallace Aflamah FR-1 Iowa Western CC 5.69 6.94 6.04
36 Karo Oghomi SO-2 Louisiana Tech 5.73 6.98 5.38
37 Devin Walton SO-2 Louisiana Tech 6.99 6.99 6.09
38 Mekhi Stafford FR-1 Barton County CC 5.81 6.99 7.97
39 Nate Jones FR-1 Butler CC 7.23 7.02 7.52
40 Devian King SO-2 Butler CC 7.94 7.02 6.74
41 Ken-Mark Minkovski JR-3 South Dakota 5.77 7.03 7.03
42 Gerard Holmes SO-2 Stephen F. Austin 7.39 7.10 8.88
43 Oliver Thorner SR-4 Florida 6.31 7.25 5.44
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Casey Hood, Jr FR-1 Indiana State 8.23 7.03 5.29 6.96 6.69 7.30 7.83
9 Ibrahim Fuseini SO-2 TAMU-Commerce 7.63 5.94 8.24 7.43 6.75 7.83 5.40
12 Sean Callahan Jr. FR-1 Kent State 6.65 7.26 5.02 5.56 6.78 5.09 5.09
25 Hayden Cobbs JR-3 Campbell 7.56 5.77 5.77 6.05 6.87 6.53 5.16
26 Ryan Star SR-4 Ole Miss 8.87 7.97 6.39 8.45 6.87 7.08 6.60
38 Mekhi Stafford FR-1 Barton County CC 7.83 6.43 5.04 6.43 6.99 8.67 6.57
40 Devian King SO-2 Butler CC 7.87 5.76 8.71 8.99 7.02 6.46 5.06
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Da'Marcus Fleming SR-4 LSU 6.78 7.26
15 Jeremiah Smith FR-1 Nebraska 6.82 6.21
20 Dominique Alexander JR-3 Campbell 6.85 6.58
24 Daimere Stephens- Stewart JR-3 Youngstown St. 6.86 7.89
27 Lorenzo Paissan SR-4 Nebraska 6.87 6.53
28 Ali Diaby JR-3 Virginia Tech 6.88 7.23
39 Nate Jones FR-1 Butler CC 7.02 7.37
42 Gerard Holmes SO-2 Stephen F. Austin 7.10 8.60
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Wanya McCoy SO-2 Florida 6.64
2 Robert Gregory SR-4 Florida 6.68
5 Terrance O'Bannon SO-2 Indiana State 6.71
14 Troy McKnight SR-4 Little Rock 6.81
18 Ronald Owens JR-3 TAMU-Commerce 6.84
29 Wanyae Belle FR-1 Barton County CC 6.88
31 Denzell Feagin SR-4 Arizona State 6.90
41 Ken-Mark Minkovski JR-3 South Dakota 7.03
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Oguz Uyar FR-1 TAMU-Commerce 5.50 6.79
17 Dylan Kautz SR-4 South Dakota 8.20 6.83
34 Kingsley Ayebide FR-1 TAMU-Commerce 7.83 6.93
35 Wallace Aflamah FR-1 Iowa Western CC 6.67 6.94
36 Karo Oghomi SO-2 Louisiana Tech 6.64 6.98
37 Devin Walton SO-2 Louisiana Tech 5.25 6.99
43 Oliver Thorner SR-4 Florida 7.47 7.25
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Gabriel Torres FR-1 Little Rock 5.10 6.85 6.11 7.79 7.45 6.65 6.71
10 Jamal Miller SR-4 Campbell 6.50 5.42 6.91 5.28 7.04 4.81 6.77
19 Justin Cunningham JR-3 Drake 6.02 8.28 5.95 7.19 8.21 5.41 6.84
21 Kristian Lodholz FR-1 Drake 7.20 6.44 5.96 8.91 7.54 5.62 6.85
22 Kahleje Tillmon JR-3 Virginia Tech 7.47 5.55 6.79 7.47 6.58 8.70 6.85
30 Aljernun (AJ) Jordan FR-1 Akron 6.26 5.16 5.71 7.50 4.82 8.81 6.88
33 Quentin Woodall SO-2 Akron 7.63 4.99 6.66 5.62 5.34 8.39 6.93
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Kaleb Simpson SR-4 Arizona State 4.76 6.70 6.97
7 Rodney Heath Jr. JR-3 Louisiana Tech 5.60 6.74 5.87
8 Cameron Jackson JR-3 Little Rock 7.77 6.75 6.01
16 Aaron Charles SO-2 Barton County CC 6.56 6.83 6.70
23 Daunte Majors JR-3 Indiana State 6.52 6.86 6.59
32 Trevin Moyer SO-2 Arizona State 6.09 6.92 7.13