February 16-17, 2024
|
Fall Creek Pavilion at Indiana State Fairgrounds - Indianapolis, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Zachary Collins JR-3 Huntington 22.64 23.07 25.23 21.56 10
2 Olivier Lifrange JR-3 Marian (Ind.) 19.88 22.04 21.60 21.60 8
3 Liam Near SR-4 Mount Vernon Nazarene 23.65 23.65 16.86 21.89 6
4 Daniel Stoll FR-1 Grace 16.78 16.34 16.56 22.08 5
5 Connor Maple SO-2 Marian (Ind.) 26.87 22.43 25.98 22.20 4
6 Brennen Bargesser JR-3 Bethel (Ind.) 20.59 27.98 18.36 22.38 3
7 Danial Murphy FR-1 Goshen 21.71 18.32 17.64 22.61 2
8 Mick Wright FR-1 Grace 28.38 24.52 20.43 22.70 1
9 Josiah Alexander FR-1 Spring Arbor 28.92 24.14 16.17 22.77 -
10 Michael Hunter SO-2 Marian (Ind.) 28.49 24.62 27.58 22.79 -
11 Braden Bixler JR-3 Taylor 27.04 24.98 22.00 22.91 -
12 Ethan Cummins SO-2 Grace 28.95 26.19 27.34 22.97 -
13 Corbin Till SO-2 Huntington 17.10 27.03 27.03 23.10 -
14 Jamaun Windham JR-3 Spring Arbor 16.90 26.86 20.61 23.15 -
15 Shane Paterson FR-1 Spring Arbor 28.05 19.48 19.01 23.18 -
16 Dylan Dunaway JR-3 Indiana Wesleyan 20.18 28.30 24.12 23.19 -
17 Ashton Yeater JR-3 Indiana Wesleyan 26.99 17.91 19.31 23.26 -
18 Drew Dutton FR-1 Indiana Wesleyan 17.72 22.15 27.98 23.31 -
19 Marcus Smith FR-1 Bethel (Ind.) 16.85 29.72 17.09 23.40 -
20 Eduardo Garcia SO-2 Goshen 25.86 22.06 30.37 23.72 -
21 Zaccheaus Strickland SO-2 Bethel (Ind.) 20.50 25.26 30.27 23.83 -
22 Stefan Israel SO-2 Mount Vernon Nazarene 28.14 27.90 17.65 23.84 -
23 Jake Parker FR-1 Taylor 28.19 27.96 20.07 23.89 -
24 Caleb Kroll FR-1 Taylor 28.78 19.19 24.70 23.98 -
25 Alex Escamilla FR-1 Huntington 21.82 27.95 24.76 24.51 -
26 Shamar Edwards JR-3 St. Francis (Ind.) 29.08 27.31 32.87 25.28 -
27 Fabio Leschinsky FR-1 St. Francis (Ind.) 31.03 23.59 18.72 25.64 -
  Bryce Wiles JR-3 Mount Vernon Nazarene DNF DNF DNF DNF   
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
24 Caleb Kroll FR-1 Taylor 23.98 21.83 16.79 20.15 -
25 Alex Escamilla FR-1 Huntington 24.51 31.38 17.41 28.19 -
26 Shamar Edwards JR-3 St. Francis (Ind.) 25.28 22.50 19.22 26.30 -
27 Fabio Leschinsky FR-1 St. Francis (Ind.) 25.64 26.93 33.34 22.05 -
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Marcus Smith FR-1 Bethel (Ind.) 23.40 24.34 28.55 22.00 -
21 Zaccheaus Strickland SO-2 Bethel (Ind.) 23.83 28.60 27.41 25.98 -
22 Stefan Israel SO-2 Mount Vernon Nazarene 23.84 28.37 22.41 20.51 -
23 Jake Parker FR-1 Taylor 23.89 26.04 27.00 21.98 -
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jamaun Windham JR-3 Spring Arbor 23.15 -
16 Dylan Dunaway JR-3 Indiana Wesleyan 23.19 -
17 Ashton Yeater JR-3 Indiana Wesleyan 23.26 -
20 Eduardo Garcia SO-2 Goshen 23.72 -
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Mick Wright FR-1 Grace 18.84 22.70 1
11 Braden Bixler JR-3 Taylor 22.00 22.91 -
13 Corbin Till SO-2 Huntington 26.34 23.10 -
18 Drew Dutton FR-1 Indiana Wesleyan 24.71 23.31 -
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Daniel Stoll FR-1 Grace 20.32 24.73 25.62 22.53 28.27 22.08 5
7 Danial Murphy FR-1 Goshen 20.35 26.68 21.71 18.32 16.28 22.61 2
12 Ethan Cummins SO-2 Grace 25.50 28.49 26.19 25.73 18.15 22.97 -
15 Shane Paterson FR-1 Spring Arbor 28.98 19.01 22.26 18.32 27.59 23.18 -
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Brennen Bargesser JR-3 Bethel (Ind.) 19.03 18.58 19.03 22.38 3
9 Josiah Alexander FR-1 Spring Arbor 29.15 22.55 20.04 22.77 -
10 Michael Hunter SO-2 Marian (Ind.) 19.83 29.63 28.04 22.79 -
  Bryce Wiles JR-3 Mount Vernon Nazarene DNF DNF DNF DNF   
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zachary Collins JR-3 Huntington 21.56 21.35 27.17 25.66 22.00 18.11 10
2 Olivier Lifrange JR-3 Marian (Ind.) 21.60 15.56 20.74 25.06 17.72 17.93 8
3 Liam Near SR-4 Mount Vernon Nazarene 21.89 27.15 18.17 25.83 24.30 28.46 6
5 Connor Maple SO-2 Marian (Ind.) 22.20 17.76 17.10 16.88 22.43 16.65 4