February 16-17, 2024
|
Fall Creek Pavilion at Indiana State Fairgrounds - Indianapolis, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Evan Hodkinson JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:23.33 2:55.50 2:02.85 2:26.25 10
2 Tristan Trevino FR-1 Marian (Ind.) 2:34.66 1:44.58 2:46.44 2:27.29 8
3 Dimitri Margaritidis SR-4 Grace 2:38.86 2:07.68 2:44.79 2:28.46 6
4 Howard Hendricks SR-4 Marian (Ind.) 2:34.32 3:15.17 2:25.24 2:31.29 5
5 Isaac Ramseyer SR-4 Mount Vernon Nazarene 3:05.32 3:00.77 2:47.09 2:31.90 4
6 Jacob Harberts SO-2 Indiana Wesleyan 3:08.79 1:48.10 2:10.94 2:32.25 3
7 Brady Hunsberger SO-2 Grace 2:59.47 1:50.44 2:14.99 2:33.39 2
8 Robin Aguilar-Gonzalez SR-4 Marian (Ind.) 2:47.25 2:47.25 3:14.87 2:33.44 1
9 Carter Clear SO-2 Grace 1:48.59 2:32.02 1:51.69 2:35.12 -
10 Tommy Ott SO-2 Indiana Wesleyan 2:51.05 3:08.31 2:49.48 2:36.92 -
11 Kennan Clegg SO-2 Taylor 2:38.23 2:41.40 3:06.72 2:38.23 -
12 Clayton Reichanadter SO-2 Indiana Wesleyan 3:13.65 2:32.38 3:18.42 2:38.73 -
13 Avery Richardson SR-4 Bethel (Ind.) 3:20.87 2:52.18 2:21.89 2:39.42 -
14 Grayson Rasmus JR-3 Taylor 2:01.45 2:14.24 3:21.35 2:39.80 -
15 Garrett Gemmaka SR-4 Mount Vernon Nazarene 2:13.46 3:01.70 2:31.15 2:40.79 -
16 Jordan Burden FR-1 Taylor 3:08.18 2:18.32 3:29.08 2:40.83 -
17 Josiah Railton SR-4 Bethel (Ind.) 2:29.13 2:45.51 2:04.55 2:43.87 -
18 Aaron Yeakey JR-3 Goshen 3:13.92 2:15.91 2:39.11 2:45.74 -
19 Andrew Golba SO-2 Bethel (Ind.) 3:03.09 2:23.14 3:31.38 2:46.44 -
20 Cobin Moriarity SO-2 St. Francis (Ind.) 3:23.67 3:01.60 2:32.75 2:49.72 -
21 Demetrio Garcia FR-1 Goshen 2:42.34 3:11.20 3:20.21 3:00.37 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Clayton Reichanadter SO-2 Indiana Wesleyan 2:14.92 3:04.13 2:30.80 2:24.45 2:38.73 -
13 Avery Richardson SR-4 Bethel (Ind.) 1:56.38 3:16.09 2:29.86 3:11.31 2:39.42 -
18 Aaron Yeakey JR-3 Goshen 2:39.11 3:23.86 2:50.72 2:42.43 2:45.74 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Jacob Harberts SO-2 Indiana Wesleyan 2:21.60 2:21.60 2:32.25 3
11 Kennan Clegg SO-2 Taylor 2:44.56 2:30.32 2:38.23 -
14 Grayson Rasmus JR-3 Taylor 3:16.56 2:33.41 2:39.80 -
15 Garrett Gemmaka SR-4 Mount Vernon Nazarene 2:24.71 2:24.71 2:40.79 -
16 Jordan Burden FR-1 Taylor 2:27.97 1:54.19 2:40.83 -
17 Josiah Railton SR-4 Bethel (Ind.) 3:18.29 3:21.56 2:43.87 -
19 Andrew Golba SO-2 Bethel (Ind.) 2:51.44 3:33.05 2:46.44 -
20 Cobin Moriarity SO-2 St. Francis (Ind.) 2:42.94 2:39.54 2:49.72 -
21 Demetrio Garcia FR-1 Goshen 2:44.14 2:15.28 3:00.37 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Evan Hodkinson JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:24.79 2:26.25 2:17.48 1:42.38 2:30.64 1:57.00 10
2 Tristan Trevino FR-1 Marian (Ind.) 3:10.01 2:27.29 2:09.62 2:36.13 1:49.00 2:33.19 8
3 Dimitri Margaritidis SR-4 Grace 2:03.23 2:28.46 2:47.76 2:06.20 2:53.70 2:01.74 6
4 Howard Hendricks SR-4 Marian (Ind.) 2:01.04 2:31.29 2:22.22 2:37.35 3:04.58 2:49.45 5
5 Isaac Ramseyer SR-4 Mount Vernon Nazarene 2:06.08 2:31.90 1:52.41 2:47.09 2:31.90 1:58.49 4
7 Brady Hunsberger SO-2 Grace 2:34.93 2:33.39 3:04.07 2:33.39 2:10.39 3:02.54 2
8 Robin Aguilar-Gonzalez SR-4 Marian (Ind.) 2:56.46 2:33.44 2:02.76 1:56.62 3:14.87 1:53.55 1
9 Carter Clear SO-2 Grace 2:08.75 2:35.12 3:20.11 3:09.25 2:45.98 2:24.27 -
10 Tommy Ott SO-2 Indiana Wesleyan 3:03.60 2:36.92 2:32.22 2:18.09 3:00.46 2:47.91 -