February 16-17, 2024
|
Fall Creek Pavilion at Indiana State Fairgrounds - Indianapolis, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Logan Rufenacht SR-4 Grace 1:46.71 2:06.22 1:27.21 1:54.74 1:53.60 1:44.42 10
2 Nate Conkel SR-4 Taylor 2:21.76 1:27.59 1:20.68 1:55.25 2:28.68 1:43.73 8
3 Kalyb Vanwormer FR-1 Spring Arbor 1:40.59 1:26.72 1:24.41 1:55.62 1:38.28 1:22.09 6
4 Matthew Riehle SR-4 Marian (Ind.) 1:37.36 1:29.25 2:24.88 1:55.90 1:43.16 1:39.68 5
5 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 1:47.14 2:20.91 2:11.59 1:56.45 1:38.99 1:26.18 4
6 Anthony Roberts SO-2 Goshen 2:04.83 1:50.70 1:37.74 1:57.76 2:28.38 1:33.03 3
7 Nathan Brainer SR-4 Taylor 2:01.39 2:12.00 1:23.68 1:57.85 2:27.32 1:23.68 2
8 Andrew McDade SR-4 Marian (Ind.) 2:23.98 1:53.29 2:13.36 1:58.01 1:47.39 2:15.72 1
9 Zeb Wilson FR-1 Indiana Wesleyan 2:24.03 2:06.32 1:26.18 1:58.05 2:14.58 1:59.23 -
10 Jordan Garlinger JR-3 Goshen 1:54.53 1:53.35 2:24.05 1:58.07 2:24.05 2:24.05 -
11 Owen Pittman JR-3 Marian (Ind.) 2:12.38 1:38.10 1:41.65 1:58.19 2:12.38 2:06.47 -
12 Jordon Reesman FR-1 Mount Vernon Nazarene 1:43.49 1:58.95 2:13.23 1:58.95 2:19.18 2:31.07 -
13 Jonah Lemmon JR-3 Huntington 1:35.39 1:52.08 1:59.23 1:59.23 2:01.62 1:23.47 -
14 James Bates SR-4 Taylor 2:08.88 1:37.85 2:18.43 1:59.33 1:28.31 2:23.20 -
15 Cole Sikorski SO-2 St. Francis (Ind.) 1:28.88 2:02.51 1:40.89 2:00.10 1:36.08 1:42.09 -
16 Caleb Nichols FR-1 Grace 1:50.70 2:29.62 2:38.14 2:01.64 2:01.64 1:42.18 -
17 Kevin Liddell JR-3 Goshen 2:34.92 1:34.68 1:49.43 2:02.95 1:44.51 2:12.79 -
18 Gage Wilson SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:39.80 2:11.09 1:27.39 2:04.84 1:27.39 1:42.37 -
19 Evan Long FR-1 Indiana Wesleyan 1:36.30 1:31.30 2:08.82 2:05.06 2:37.58 2:32.58 -
20 Alex Hayden SO-2 Mount Vernon Nazarene 1:46.44 1:59.27 2:12.09 2:08.24 1:37.47 2:12.09 -
21 Elijah Poorman FR-1 Bethel (Ind.) 2:13.69 2:18.93 2:30.72 2:11.06 2:30.72 2:26.79 -
22 Benjamin Keller FR-1 Bethel (Ind.) 1:51.84 1:53.15 1:50.52 2:11.57 2:11.57 2:18.15 -
23 Ari Segovia FR-1 Huntington 2:01.43 2:51.58 1:54.83 2:11.98 2:44.98 2:46.30 -
24 Wyatt Harrington FR-1 Huntington 2:29.19 2:02.06 1:43.08 2:15.62 1:34.94 2:07.49 -
  Ryan Bowman SO-2 Spring Arbor DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Gadiel Montiel SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Luke Schramm FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Caleb Nichols FR-1 Grace 1:26.37 2:01.64 1:26.37 -
18 Gage Wilson SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:37.30 2:04.84 2:24.82 -
19 Evan Long FR-1 Indiana Wesleyan 2:18.82 2:05.06 2:05.06 -
20 Alex Hayden SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:28.76 2:08.24 2:41.59 -
21 Elijah Poorman FR-1 Bethel (Ind.) 2:30.72 2:11.06 1:48.78 -
22 Benjamin Keller FR-1 Bethel (Ind.) 2:35.26 2:11.57 2:08.94 -
23 Ari Segovia FR-1 Huntington 1:57.47 2:11.98 2:51.58 -
24 Wyatt Harrington FR-1 Huntington 2:16.98 2:15.62 2:33.25 -
  Gadiel Montiel SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Anthony Roberts SO-2 Goshen 1:57.76 3
9 Zeb Wilson FR-1 Indiana Wesleyan 1:58.05 -
11 Owen Pittman JR-3 Marian (Ind.) 1:58.19 -
12 Jordon Reesman FR-1 Mount Vernon Nazarene 1:58.95 -
13 Jonah Lemmon JR-3 Huntington 1:59.23 -
15 Cole Sikorski SO-2 St. Francis (Ind.) 2:00.10 -
17 Kevin Liddell JR-3 Goshen 2:02.95 -
  Ryan Bowman SO-2 Spring Arbor DNF   
  Luke Schramm FR-1 Grace DNS   
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Logan Rufenacht SR-4 Grace 2:24.58 1:50.15 1:54.74 2:13.10 1:46.71 10
2 Nate Conkel SR-4 Taylor 1:35.66 1:52.95 1:55.25 2:20.61 2:29.83 8
3 Kalyb Vanwormer FR-1 Spring Arbor 2:29.15 2:25.69 1:55.62 2:16.44 1:56.78 6
4 Matthew Riehle SR-4 Marian (Ind.) 2:04.02 1:48.95 1:55.90 2:22.56 1:39.68 5
5 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 2:26.73 1:27.34 1:56.45 1:38.99 2:09.26 4
7 Nathan Brainer SR-4 Taylor 1:59.03 1:34.28 1:57.85 1:39.00 2:27.32 2
8 Andrew McDade SR-4 Marian (Ind.) 2:20.44 2:12.18 1:58.01 2:21.62 1:23.79 1
10 Jordan Garlinger JR-3 Goshen 1:41.54 1:42.72 1:58.07 1:46.27 2:33.49 -
14 James Bates SR-4 Taylor 1:23.53 1:41.43 1:59.33 1:47.40 1:25.92 -