February 24-25, 2024
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: IC4A/ECAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anelise Egge SO-2 Milwaukee 4:01.15 3:23.38 4:50.54 10
2 Morgan Cole SR-4 Youngstown St. 4:14.61 3:30.71 4:52.65 8
3 Riley Tate SO-2 Purdue Fort Wayne 3:29.77 5:19.08 4:55.44 6
4 Hannah Fisher SO-2 Oakland 4:03.85 4:57.37 4:57.37 5
5 Ellie Cates JR-3 IUPUI 6:30.91 5:45.81 5:00.70 4
6 Kaitlyn Miller JR-3 Wright State 6:01.28 5:49.13 5:03.59 3
7 Eileen Tocco JR-3 Milwaukee 3:43.07 4:19.74 5:05.57 2
8 Sophie Reichard JR-3 IUPUI 4:20.19 5:58.14 5:06.10 1
9 Brooke Hinkelman SR-4 Oakland 4:39.41 4:48.62 5:07.04 -
10 Haileigh Bissett SO-2 Oakland 4:47.37 6:17.95 5:12.35 -
11 Emma Jiacristoforo FR-1 Robert Morris 3:51.80 5:41.44 5:13.24 -
12 Hope Erbach JR-3 Northern Kentucky 5:51.05 6:00.45 5:13.43 -
13 Laura Croco JR-3 Robert Morris 5:02.86 6:28.04 5:15.48 -
14 Hannah Sale JR-3 IUPUI 3:51.57 4:35.98 5:17.21 -
15 Jacquelyn Witt SR-4 Northern Kentucky 6:39.76 4:20.17 5:17.27 -
16 Cailin Kinas JR-3 Milwaukee 4:48.78 3:42.14 5:17.34 -
17 Grace Biddle FR-1 Northern Kentucky 5:40.14 6:31.48 5:20.88 -
18 Nina Pizzo JR-3 Detroit Mercy 5:18.14 6:36.05 5:24.63 -
19 Claire Hunt SO-2 Detroit Mercy 4:23.38 5:41.42 5:25.16 -
20 Madelynn Madison JR-3 Cleveland St. 3:51.37 5:38.91 5:25.87 -
21 Franny Kabana JR-3 Robert Morris 6:12.46 5:33.26 5:26.72 -
22 Reece Barnitz FR-1 Wright State 6:31.64 6:25.06 5:29.11 -
23 Alycea Lemmon SR-4 Wright State 5:00.76 5:10.67 5:30.50 -
24 Anna Johnson JR-3 Wright State 5:24.97 5:58.13 5:31.60 -
25 Elle Lambert FR-1 Wright State 4:21.98 6:29.61 5:35.87 -
26 Kayla Compton FR-1 Wright State 5:12.63 5:56.80 5:39.81 -
27 Becca Orvis SR-4 IUPUI 4:34.77 6:00.64 5:43.46 -
28 Sydney Thompson FR-1 Wright State 6:03.61 6:45.16 5:46.29 -
29 Erin Laquatra SO-2 Robert Morris 6:22.52 5:50.93 5:50.93 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Brooke Hinkelman SR-4 Oakland 5:07.04 5:31.61 4:39.41 4:33.27 5:46.96 -
10 Haileigh Bissett SO-2 Oakland 5:12.35 4:06.76 4:59.86 4:22.38 6:33.57 -
11 Emma Jiacristoforo FR-1 Robert Morris 5:13.24 5:10.11 4:19.99 4:57.58 4:16.86 -
12 Hope Erbach JR-3 Northern Kentucky 5:13.43 6:28.66 5:41.64 4:07.61 5:00.90 -
13 Laura Croco JR-3 Robert Morris 5:15.48 4:40.78 3:53.46 5:24.95 4:40.78 -
14 Hannah Sale JR-3 IUPUI 5:17.21 6:23.83 5:14.04 5:07.70 5:33.07 -
15 Jacquelyn Witt SR-4 Northern Kentucky 5:17.27 6:14.38 5:36.31 3:45.27 6:39.76 -
17 Grace Biddle FR-1 Northern Kentucky 5:20.88 6:47.52 4:16.71 6:57.15 4:19.92 -
18 Nina Pizzo JR-3 Detroit Mercy 5:24.63 6:00.34 6:26.31 6:45.79 6:06.84 -
19 Claire Hunt SO-2 Detroit Mercy 5:25.16 4:55.90 6:23.69 6:26.94 4:33.14 -
21 Franny Kabana JR-3 Robert Morris 5:26.72 5:46.33 4:34.45 6:38.60 6:15.73 -
22 Reece Barnitz FR-1 Wright State 5:29.11 4:26.58 6:05.32 5:45.57 4:13.42 -
23 Alycea Lemmon SR-4 Wright State 5:30.50 5:04.06 5:00.76 3:51.35 4:44.23 -
24 Anna Johnson JR-3 Wright State 5:31.60 5:11.71 5:41.55 5:31.60 6:37.92 -
25 Elle Lambert FR-1 Wright State 5:35.87 4:21.98 7:13.28 5:45.95 6:39.69 -
26 Kayla Compton FR-1 Wright State 5:39.81 6:37.58 5:26.22 6:44.38 6:57.97 -
27 Becca Orvis SR-4 IUPUI 5:43.46 5:26.29 5:29.73 5:33.16 5:57.20 -
28 Sydney Thompson FR-1 Wright State 5:46.29 6:48.63 5:28.98 5:46.29 6:59.01 -
29 Erin Laquatra SO-2 Robert Morris 5:50.93 4:09.16 6:54.10 6:40.06 5:29.88 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anelise Egge SO-2 Milwaukee 3:58.25 6:17.71 4:50.54 10
2 Morgan Cole SR-4 Youngstown St. 3:57.05 4:17.54 4:52.65 8
3 Riley Tate SO-2 Purdue Fort Wayne 5:13.17 4:58.40 4:55.44 6
4 Hannah Fisher SO-2 Oakland 5:47.93 5:03.32 4:57.37 5
5 Ellie Cates JR-3 IUPUI 6:09.87 6:21.89 5:00.70 4
6 Kaitlyn Miller JR-3 Wright State 4:08.95 5:36.99 5:03.59 3
7 Eileen Tocco JR-3 Milwaukee 5:33.08 5:23.91 5:05.57 2
8 Sophie Reichard JR-3 IUPUI 3:46.52 4:35.49 5:06.10 1
16 Cailin Kinas JR-3 Milwaukee 6:23.99 3:42.14 5:17.34 -
20 Madelynn Madison JR-3 Cleveland St. 4:04.41 4:59.80 5:25.87 -