March 1- 2, 2024
|
Tropical Park - Miami, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Henry Stark SR Palmer Trinity 9:31.19 10:05.47 10
2 Axel Fink SR Mourning 9:49.62 7:34.01 8
3 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 9:53.87 7:49.16 6
4 Federico Llaguno SO Columbus 9:58.72 7:47.01 5
5 Diego Eseverri SO Columbus 10:00.50 8:48.44 4
6 Mateo Sotelo JR Columbus 10:17.58 12:27.28 3
7 Andre Santos SO Braddock 10:21.46 9:44.18 2
8 Bryson Lewis SO Raines 10:21.79 9:25.83 1
9 Robbie Stumpf SR Somerset Academy (PP) 10:21.94 8:48.65 -
10 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 10:22.26 12:14.27 -
11 David Lazo FR South Plantation 10:22.87 12:21.22 -
12 Anthony Porter SO Coral Reef 10:25.36 11:59.17 -
13 Noah Muniz SO Braddock 10:27.31 12:57.87 -
14 Mackenley Bonamy JR Boyd Anderson 10:32.36 11:03.98 -
15 Anthony Irby SR Miami Southridge 10:33.47 12:27.50 -
16 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 10:37.30 7:38.86 -
17 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 10:41.06 12:10.81 -
18 Kevin Aguilar FR Mater Lakes 10:41.97 11:20.49 -
19 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 10:41.98 11:59.02 -
20 Ricky Krissel SR American Heritage 10:42.32 11:33.71 -
21 DHIREN SINGH JR Miami Palmetto 10:59.24 8:34.21 -
22 Juan Bracamontes FR Palmer Trinity 11:02.33 12:15.19 -
23 Jeremiah Elington 8 SLAM (Miami) 11:04.53 11:17.82 -
24 Roman Arguello FR Braddock 11:05.09 10:31.84 -
25 Joel Gutierrez JR Mater Lakes 11:05.22 9:32.09 -
26 Chase Itzkowitz SO American Heritage 11:06.06 13:45.92 -
27 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 11:40.21 14:35.27 -
28 Allan Delcine FR Boyd Anderson 12:01.56 15:09.17 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Bryson Lewis SO Raines 10:21.79 1
10 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 10:22.26 -
12 Anthony Porter SO Coral Reef 10:25.36 -
13 Noah Muniz SO Braddock 10:27.31 -
15 Anthony Irby SR Miami Southridge 10:33.47 -
17 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 10:41.06 -
18 Kevin Aguilar FR Mater Lakes 10:41.97 -
19 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 10:41.98 -
21 DHIREN SINGH JR Miami Palmetto 10:59.24 -
22 Juan Bracamontes FR Palmer Trinity 11:02.33 -
23 Jeremiah Elington 8 SLAM (Miami) 11:04.53 -
24 Roman Arguello FR Braddock 11:05.09 -
26 Chase Itzkowitz SO American Heritage 11:06.06 -
27 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 11:40.21 -
28 Allan Delcine FR Boyd Anderson 12:01.56 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Henry Stark SR Palmer Trinity 10:22.60 9:31.19 10
2 Axel Fink SR Mourning 9:43.73 9:49.62 8
3 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 8:24.79 9:53.87 6
4 Federico Llaguno SO Columbus 8:10.95 9:58.72 5
5 Diego Eseverri SO Columbus 12:48.64 10:00.50 4
6 Mateo Sotelo JR Columbus 8:07.89 10:17.58 3
7 Andre Santos SO Braddock 11:48.47 10:21.46 2
9 Robbie Stumpf SR Somerset Academy (PP) 7:21.58 10:21.94 -
11 David Lazo FR South Plantation 11:50.08 10:22.87 -
14 Mackenley Bonamy JR Boyd Anderson 8:25.89 10:32.36 -
16 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 10:50.05 10:37.30 -
20 Ricky Krissel SR American Heritage 10:29.48 10:42.32 -
25 Joel Gutierrez JR Mater Lakes 12:45.01 11:05.22 -