March 1- 2, 2024
|
Tropical Park - Miami, FL

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Miami Southridge Avery McCray, Jamorian Harris, Cameron Sapp, Curtis Bain 3:25.85 2:17.88 3:14.19 10
2 Miami Northwestern Devin Jones, J'Vari Flowers, Makhii Fleming, Tywan Cox 4:04.12 2:18.66 3:15.29 8
3 Miramar Ka'Nard Boucard, Jamar Lawrence, Gareth Scavella, Malcolm Augustin 2:55.93 3:47.07 3:24.56 6
4 St. Thomas Aquinas Ashton Mitchell, Mekhi Chamberlain, Tavius Horne Jr., Christopher Adams III 2:29.75 2:31.80 3:25.13 5
5 Boyd Anderson Majet Bethely, Bradford Jeoboham, Travis Cupidore, Tristan Watson 4:11.24 3:01.22 3:25.93 4
6 Miami Carol City Kenyon Carter, Schuvens Liska, Fernando Louis, Caleb Appolon 3:06.19 2:43.43 3:26.87 3
7 Coral Springs Jeffrey Belizaire, Sebastian Marrero, Demitri Thomas, De'Sean Stephens 3:19.64 3:32.25 3:30.14 2
8 Raines Nicholas Kilpatrick, Alexander Higgins, Owen Kaye, Jonathan Downer-Barrett 4:25.54 2:29.63 3:30.74 1
9 South Plantation Gavin Evans, Bryan Jones, Douglas Livermore, Rory Ramnarine 3:27.63 4:20.59 3:31.86 -
10 Ribault Joshua Francis, Cylys Milline, Iluv Sampson, Julian Francis 2:29.40 3:09.96 3:33.43 -
11 Homestead Khamari Williams, Mark Gibson, Jamari McKnight, Edward FarleyKendrick 2:53.03 4:24.88 3:33.61 -
12 Miami Norland Maurice Hudson, Terrence Honeywood, Jakaris Love-Laidler, Solomon Campbell 3:31.78 4:29.54 3:33.92 -
13 Westside Jaylen Hill, Micajah Taylor, Takarae Robinson, Deshawn Green 4:09.46 3:35.05 3:35.05 -
14 Mater Academy Christain Mena, Kenneth Osei, Bryant Gongora, Jordan Urgelles 3:11.28 3:33.02 3:37.36 -
15 Somerset Academy (PP) Zamar Smith, Brendon Simmons, Jorge Kalil, Jasiah Juste 3:16.71 3:49.49 3:38.56 -
16 Miami Jackson Robert Burse, Joandy Olivera, Jimmie Neal, Markell Dolce 4:32.36 3:29.85 3:43.24 -
17 Miami Beach Joshua Norton, Kiernan Knapp, Devin Thomas, Roger Garcia 2:58.08 4:37.26 3:45.41 -
18 Palmer Trinity Adrian Aryeh, Maxwell Drucker, Gregory Tindle, Jonathan Ebanks 3:10.78 4:21.18 3:47.11 -
19 Gulliver Prep Tim Rutten, Leondrez Leonard, Deandre Leonard, Sebastien Lacrete 4:34.90 4:37.18 3:47.19 -
20 Piper Justin Wright, Chris Comete, Rylan Sinclair, Nathan Alfon Trinidad 2:59.60 2:57.30 3:50.25 -
21 American Gabriel Noel, Osasenaga Agbons, Ian McIntosh, Gecari Ponder 4:51.22 4:04.72 4:04.72 -
  South Dade Armond Weston, Antravius Shropshire, Nicholas Wilton, Victor Lenard DQ DQ DQ -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
7 Coral Springs Belizaire, Marrero, Thomas, Stephens 3:51.16 3:30.14 4:07.97 3:11.23 2
9 South Plantation Evans, Jones, Livermore, Ramnarine 3:27.63 3:31.86 2:34.66 3:27.63 -
13 Westside Hill, Taylor, Robinson, Green 4:39.57 3:35.05 3:22.15 3:11.40 -
17 Miami Beach Norton, Knapp, Thomas, Garcia 3:02.59 3:45.41 4:50.78 4:37.26 -
19 Gulliver Prep Rutten, Leonard, Leonard, Lacrete 3:26.75 3:47.19 4:37.18 3:44.92 -
20 Piper Wright, Comete, Sinclair, Trinidad 4:36.30 3:50.25 4:36.30 2:48.09 -
21 American Noel, Agbons, McIntosh, Ponder 4:29.20 4:04.72 3:30.46 3:23.12 -
  South Dade Weston, Shropshire, Wilton, Lenard DQ DQ DQ DQ -
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Miramar Boucard, Lawrence, Scavella, Augustin 4:21.84 3:28.66 3:24.56 3:22.52 2:37.52 6
5 Boyd Anderson Bethely, Jeoboham, Cupidore, Watson 2:59.16 3:15.64 3:25.93 4:09.18 3:13.58 4
6 Miami Carol City Carter, Liska, Louis, Appolon 2:33.09 3:02.05 3:26.87 3:33.08 2:35.16 3
10 Ribault Francis, Milline, Sampson, Francis 4:31.06 2:31.54 3:33.43 3:56.91 2:48.61 -
14 Mater Academy Mena, Osei, Gongora, Urgelles 3:30.84 3:37.36 3:37.36 4:12.14 4:27.36 -
15 Somerset Academy (PP) Smith, Simmons, Kalil, Juste 4:35.39 3:32.01 3:38.56 4:26.65 3:10.15 -
16 Miami Jackson Burse, Olivera, Neal, Dolce 4:05.57 3:18.69 3:43.24 3:23.15 3:25.38 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miami Southridge McCray, Harris, Sapp, Bain 3:04.48 2:37.30 3:14.19 3:41.38 3:54.97 3:21.96 2:35.36 10
2 Miami Northwestern Jones, Flowers, Fleming, Cox 2:22.57 3:19.20 3:15.29 2:20.61 3:50.45 2:16.71 4:08.02 8
4 St. Thomas Aquinas Mitchell, Chamberlain, Horne Jr., Adams III 2:56.42 2:54.36 3:25.13 4:12.31 2:27.70 4:22.57 2:52.31 5
8 Raines Kilpatrick, Higgins, Kaye, Downer-Barrett 2:54.92 3:43.39 3:30.74 4:04.46 4:10.78 3:47.60 3:41.28 1
11 Homestead Williams, Gibson, McKnight, FarleyKendrick 2:40.21 2:35.94 3:33.61 4:33.42 4:27.02 4:01.38 2:48.76 -
12 Miami Norland Hudson, Honeywood, Love-Laidler, Campbell 3:38.20 3:33.92 3:33.92 2:36.17 4:01.73 4:20.99 4:31.68 -
18 Palmer Trinity Aryeh, Drucker, Tindle, Ebanks 2:48.07 3:19.86 3:47.11 2:41.25 2:45.79 3:47.11 3:03.96 -