March 1- 2, 2024
|
Tropical Park - Miami, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Axel Fink SR Mourning 4:37.08 4:57.99 3:50.03 3:23.89 4:21.39 10
2 Henry Stark SR Palmer Trinity 3:29.77 4:40.57 3:58.62 4:37.95 4:22.21 8
3 Luis Marti JR Coral Reef 3:27.41 4:25.17 4:17.29 4:54.05 4:22.54 6
4 Alejandro Romagosa SR Columbus 5:39.18 3:47.01 3:49.68 4:19.06 4:27.07 5
5 Mario Sueiras SR Columbus 5:42.92 3:18.25 4:25.22 4:33.26 4:27.90 4
6 Dashon Gill SR Dillard 4:40.25 5:02.01 5:23.78 5:40.10 4:32.08 3
7 Anthony Scarcello JR Columbus 5:01.55 5:39.93 4:28.65 4:58.81 4:34.13 2
8 Jeremiah Holassie SO St. Thomas Aquinas 4:17.86 5:23.70 3:39.46 4:56.27 4:34.32 1
9 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 5:43.35 4:17.51 5:15.66 4:34.13 4:36.89 -
10 Stefan Lungescu SO American Heritage 3:37.16 3:45.51 5:53.57 6:01.92 4:38.40 -
11 Mackenley Bonamy JR Boyd Anderson 4:39.59 5:13.48 3:23.34 4:25.47 4:42.41 -
12 Adrian Ruiz JR Mater Lakes 5:13.81 5:02.50 4:14.44 5:13.81 4:42.71 -
13 Deshawn Hamilton JR Dillard 5:29.78 3:44.59 5:26.94 5:18.41 4:44.29 -
14 Robbie Stumpf SR Somerset Academy (PP) 5:10.98 5:10.98 5:30.95 4:39.60 4:45.30 -
15 Jonas Wyse JR Coral Reef 6:00.28 4:25.92 5:23.10 5:45.98 4:45.93 -
16 Bryson Lewis SO Raines 5:38.16 4:40.84 6:03.95 3:52.13 4:46.57 -
17 Ethan Sullivan JR Ransom Everglades 5:59.03 4:21.37 5:30.31 5:18.82 4:47.22 -
18 Tim Rutten SO Gulliver Prep 3:28.05 5:26.52 6:09.86 5:46.74 4:48.95 -
19 David Rodriguez SO Braddock 4:15.12 4:03.53 5:16.01 5:10.21 4:49.91 -
20 Sebastian Sarantes SO Keys Gate 5:34.07 4:59.21 5:48.59 4:01.11 4:50.49 -
21 Alvin Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 6:12.23 3:55.55 3:41.01 3:52.64 4:50.80 -
22 Emilio Perez-Garcia FR Gulliver Prep 6:12.71 4:16.24 4:13.33 5:17.39 4:51.18 -
23 Camilo Herrera FR Palmer Trinity 5:02.49 4:27.25 6:04.17 4:47.81 4:53.68 -
24 Nelson Manstein SO Ransom Everglades 5:46.64 6:21.89 4:06.76 3:55.01 4:53.76 -
25 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 5:05.62 5:29.13 4:42.11 4:30.36 4:53.86 -
26 Carlos Coronado JR Keys Gate 3:43.92 6:14.18 5:41.77 4:54.63 4:54.63 -
27 Derrick Reyes SO Mater Academy 5:31.01 4:40.77 5:01.45 4:11.21 4:55.54 -
28 Russell Tomlin SO Coral Reef 5:25.33 4:05.48 4:46.88 5:31.24 4:55.75 -
29 Jeremiah Elington 8 SLAM (Miami) 3:39.42 4:29.83 4:47.62 4:15.00 4:56.51 -
30 Roberto Ramirez SR Doral Academy 3:51.42 5:23.40 5:32.30 3:42.52 4:56.69 -
31 Nick Shaw JR Braddock 3:49.03 6:23.70 6:17.75 4:33.65 4:57.44 -
32 Praxedis Arguello FR Braddock 3:43.12 4:39.64 6:20.79 4:18.82 4:57.49 -
33 Raul Pestonit SO Doral Academy 3:35.11 5:19.68 5:28.64 3:29.14 4:58.76 -
34 Ryan Charlemon SO iMater Prep 6:12.31 5:27.28 4:42.24 5:42.29 5:00.25 -
35 DHIREN SINGH JR Miami Palmetto 6:25.74 3:33.97 4:46.30 4:22.19 5:01.36 -
36 William Morales SO Ribault 5:25.87 6:17.17 3:34.23 4:25.53 5:01.73 -
37 Jared Matos JR Keys Gate 3:37.27 4:44.59 5:24.37 3:37.27 5:06.01 -
38 Victor Pedreira SO Doral Academy 4:14.37 6:38.40 6:29.21 4:14.37 5:06.46 -
39 Giovanny Marines SO Ferguson 3:37.92 4:05.55 5:43.77 6:26.74 5:06.93 -
40 Daniel Lopez JR Varela 6:13.64 4:34.83 3:39.24 5:33.50 5:08.79 -
41 Rafael Martinez SO AIE Charter 5:18.68 5:06.30 5:46.52 4:53.92 5:09.39 -
42 Stijn Rutten SR Gulliver Prep 4:26.15 6:14.46 5:40.42 5:21.85 5:09.47 -
43 Jayden Sanchez JR Mater Lakes 5:19.69 4:14.51 4:11.40 5:56.93 5:10.37 -
44 Dave Filsaime SO Boyd Anderson 4:05.81 6:22.72 4:36.93 4:05.81 5:11.15 -
45 Adam Olson SR Doctor's Charter 4:22.01 6:50.38 5:03.05 5:47.24 5:15.67 -
46 Allan Delcine FR Boyd Anderson 5:26.83 5:49.05 6:33.47 6:46.16 5:17.31 -
47 Danila Bartash SO Mourning 6:05.83 4:20.85 6:24.92 4:43.12 5:18.11 -
48 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 5:34.18 4:08.25 6:18.73 5:56.46 5:18.26 -
49 Wyatt Cira FR South Plantation 4:08.94 6:54.90 5:44.69 5:25.54 5:19.15 -
50 Julian Jean SO Northeast (OP) 5:55.17 6:11.17 6:55.97 6:33.57 5:19.97 -
51 Rosevelt Tanis SR South Plantation 5:54.89 4:52.46 4:19.60 4:59.03 5:28.60 -
52 Andres Casal SO Ransom Everglades 6:39.63 4:03.11 5:36.35 4:46.40 5:33.02 -
53 Angel Gomez JR iMater Prep 5:19.57 4:59.39 5:22.94 6:03.31 5:36.39 -
  Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Ryan Charlemon SO iMater Prep 5:00.25 5:39.29 5:21.27 6:24.32 4:33.23 6:00.30 6:18.32 -
37 Jared Matos JR Keys Gate 5:06.01 5:42.74 4:01.75 6:13.34 5:15.19 6:19.46 3:52.57 -
39 Giovanny Marines SO Ferguson 5:06.93 4:54.66 5:59.11 6:08.32 3:53.27 4:02.48 5:16.14 -
41 Rafael Martinez SO AIE Charter 5:09.39 4:41.55 5:00.11 6:08.18 5:06.30 3:52.05 4:26.08 -
43 Jayden Sanchez JR Mater Lakes 5:10.37 5:04.17 6:24.86 4:48.65 5:38.31 5:01.06 4:57.96 -
44 Dave Filsaime SO Boyd Anderson 5:11.15 5:20.49 5:08.04 6:41.39 6:22.72 4:55.60 4:02.70 -
46 Allan Delcine FR Boyd Anderson 5:17.31 6:11.26 6:42.99 3:51.64 4:45.58 5:36.35 5:20.49 -
47 Danila Bartash SO Mourning 5:18.11 3:45.86 4:17.67 5:21.30 4:49.48 4:49.48 5:37.20 -
48 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 5:18.26 4:20.98 4:46.44 4:49.62 3:58.70 5:21.45 5:56.46 -
49 Wyatt Cira FR South Plantation 5:19.15 5:22.35 4:15.32 4:08.94 4:21.71 6:22.98 4:44.05 -
50 Julian Jean SO Northeast (OP) 5:19.97 5:55.17 6:55.97 6:14.37 4:54.38 6:43.17 4:03.18 -
51 Rosevelt Tanis SR South Plantation 5:28.60 5:12.17 4:22.88 3:56.60 4:22.88 3:53.31 6:44.18 -
52 Andres Casal SO Ransom Everglades 5:33.02 7:09.60 5:39.68 7:02.94 6:22.98 6:09.66 6:46.29 -
53 Angel Gomez JR iMater Prep 5:36.39 4:56.03 5:19.57 6:36.94 6:10.03 4:19.02 7:07.22 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Jonas Wyse JR Coral Reef 4:54.51 3:25.87 4:45.93 6:03.14 -
16 Bryson Lewis SO Raines 4:49.44 5:38.16 4:46.57 3:46.39 -
20 Sebastian Sarantes SO Keys Gate 4:24.35 5:45.69 4:50.49 6:17.64 -
21 Alvin Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 4:21.72 5:11.16 4:50.80 6:18.04 -
22 Emilio Perez-Garcia FR Gulliver Prep 4:54.10 4:13.33 4:51.18 5:20.30 -
23 Camilo Herrera FR Palmer Trinity 5:02.49 5:11.30 4:53.68 3:46.14 -
24 Nelson Manstein SO Ransom Everglades 4:56.70 3:57.95 4:53.76 6:10.14 -
25 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 6:10.27 6:22.02 4:53.86 5:55.57 -
26 Carlos Coronado JR Keys Gate 3:26.24 4:48.74 4:54.63 5:53.56 -
27 Derrick Reyes SO Mater Academy 4:28.95 5:42.83 4:55.54 6:12.38 -
28 Russell Tomlin SO Coral Reef 5:28.29 6:09.69 4:55.75 6:03.78 -
29 Jeremiah Elington 8 SLAM (Miami) 3:57.21 5:58.78 4:56.51 4:38.72 -
30 Roberto Ramirez SR Doral Academy 3:39.55 6:25.70 4:56.69 5:23.40 -
31 Nick Shaw JR Braddock 3:43.08 4:09.85 4:57.44 6:26.68 -
32 Praxedis Arguello FR Braddock 3:49.07 4:09.90 4:57.49 4:27.75 -
33 Raul Pestonit SO Doral Academy 4:13.95 6:16.44 4:58.76 3:44.07 -
36 William Morales SO Ribault 4:52.68 5:53.03 5:01.73 6:26.22 -
38 Victor Pedreira SO Doral Academy 5:30.98 5:03.40 5:06.46 3:55.98 -
40 Daniel Lopez JR Varela 3:39.24 4:34.83 5:08.79 4:41.00 -
42 Stijn Rutten SR Gulliver Prep 6:36.13 6:14.46 5:09.47 5:00.19 -
45 Adam Olson SR Doctor's Charter 5:03.05 6:40.90 5:15.67 4:12.54 -
  Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Axel Fink SR Mourning 4:21.39 10
2 Henry Stark SR Palmer Trinity 4:22.21 8
3 Luis Marti JR Coral Reef 4:22.54 6
4 Alejandro Romagosa SR Columbus 4:27.07 5
5 Mario Sueiras SR Columbus 4:27.90 4
6 Dashon Gill SR Dillard 4:32.08 3
7 Anthony Scarcello JR Columbus 4:34.13 2
8 Jeremiah Holassie SO St. Thomas Aquinas 4:34.32 1
9 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 4:36.89 -
10 Stefan Lungescu SO American Heritage 4:38.40 -
11 Mackenley Bonamy JR Boyd Anderson 4:42.41 -
12 Adrian Ruiz JR Mater Lakes 4:42.71 -
13 Deshawn Hamilton JR Dillard 4:44.29 -
14 Robbie Stumpf SR Somerset Academy (PP) 4:45.30 -
17 Ethan Sullivan JR Ransom Everglades 4:47.22 -
18 Tim Rutten SO Gulliver Prep 4:48.95 -
19 David Rodriguez SO Braddock 4:49.91 -
35 DHIREN SINGH JR Miami Palmetto 5:01.36 -