February 23, 2024
|
Southridge Park - Miami, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Garcia SR Columbus 7:42.56 9:45.51 9:39.66 8:46.96 10:03.08 10
2 Sebastian Coraspe JR Doral Academy 7:05.24 9:50.61 7:58.40 7:58.40 9:21.08 8
3 Diego Eseverri SO Columbus 7:50.84 10:03.63 8:02.91 10:27.78 10:03.63 6
4 Jonathan Alvarez JR Doral Academy 7:29.42 10:07.32 10:19.47 11:26.28 7:47.64 5
5 Diego Angel JR Coral Reef 11:29.84 10:10.47 8:14.48 9:58.26 13:01.41 4
6 Augustin Muyl Pineda SR Doral Academy 7:13.66 10:10.79 8:39.18 10:35.23 9:34.15 3
7 Federico Llaguno SO Columbus 9:23.92 10:12.95 12:09.41 9:17.79 7:27.46 2
8 Andre Santos SO Braddock 10:52.35 10:27.26 13:22.90 11:23.72 11:11.17 1
9 Daniel Rubio SR Doral Academy 9:54.04 10:31.95 9:47.72 8:25.56 13:16.26 -
10 Ricky Krissel SR American Heritage 7:45.69 10:37.92 7:32.93 7:39.31 8:11.20 -
11 Jo Nunez SR Columbus 11:48.34 10:38.14 8:36.90 12:13.86 13:43.20 -
12 Adrian Iziliaev FR Gulliver Prep 8:08.54 10:42.81 11:21.38 11:27.81 8:14.97 -
13 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 11:39.01 10:47.23 13:09.62 7:46.01 9:03.68 -
14 Roman Arguello FR Braddock 12:11.89 10:47.69 12:18.37 11:52.46 13:03.71 -
15 Akeem Beckford JR Taravella 10:46.69 10:53.22 12:50.80 10:46.69 11:25.89 -
16 Luca Levins FR Gulliver Prep 11:08.25 11:01.63 8:22.84 14:13.51 13:13.96 -
17 Chase Itzkowitz SO American Heritage 8:56.77 11:02.67 8:23.63 12:35.45 11:29.18 -
18 Nick Shaw JR Braddock 8:45.78 11:05.54 12:32.06 10:32.27 10:18.96 -
19 Henry Nathanson SO American Heritage 10:26.84 11:06.85 14:26.91 11:00.19 12:13.54 -
20 Ali Mustafa SO Taravella 8:52.63 11:14.21 10:53.99 7:58.69 13:56.02 -
21 Jose Cruz SR Ferguson 10:55.62 11:22.93 12:31.23 11:02.45 10:21.47 -
22 Mark Leguizamon FR Homestead 12:35.66 11:33.26 13:51.92 9:28.48 9:42.34 -
23 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 9:08.89 11:34.79 9:29.73 11:41.74 10:18.37 -
24 Anthony Rodriguez FR American Heritage 11:01.32 11:58.82 12:41.95 9:49.44 8:37.55 -
25 Matias Aguilar FR Coral Reef 13:28.61 12:08.47 11:24.77 15:03.31 13:28.61 -
26 Jason Mesa SO Keys Gate 10:06.77 12:19.96 8:37.98 11:57.77 15:24.95 -
27 JOAQUIN ZABALA SO Miami Palmetto 15:03.12 12:20.26 9:30.00 9:00.39 12:27.67 -
28 Tyler Budwah SO Miami Carol City 15:00.58 12:24.28 11:39.63 9:55.43 15:45.24 -
29 Daquan Burke FR Miami Norland 14:17.71 12:39.03 15:26.02 12:16.26 13:47.35 -
30 Jose Salmeron SO South Dade 12:50.86 12:43.22 12:50.86 8:54.26 16:09.29 -
31 Alberto Moreira SR Varela 16:00.45 12:54.55 11:52.59 11:44.84 10:58.37 -
32 Yuta Akiyama FR Coral Reef 11:58.16 13:09.18 10:07.67 11:34.48 10:15.56 -
33 Gianny Hernandez JR Miami Coral Park 9:50.38 13:28.74 17:07.10 10:38.91 16:34.75 -
34 Kellan Bourbeau SR Coral Shores 14:54.69 13:33.35 10:18.15 17:29.23 13:33.35 -
35 Lochlain James JR Coral Shores 9:41.05 13:38.38 10:54.71 12:00.18 15:32.96 -
  Luccas Torres SO Braddock DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Federico Llaguno SO Columbus 9:48.44 10:12.95 2
19 Henry Nathanson SO American Heritage 11:33.53 11:06.85 -
22 Mark Leguizamon FR Homestead 10:44.74 11:33.26 -
24 Anthony Rodriguez FR American Heritage 13:53.84 11:58.82 -
25 Matias Aguilar FR Coral Reef 9:50.06 12:08.47 -
27 JOAQUIN ZABALA SO Miami Palmetto 14:48.32 12:20.26 -
28 Tyler Budwah SO Miami Carol City 9:03.33 12:24.28 -
29 Daquan Burke FR Miami Norland 12:08.67 12:39.03 -
31 Alberto Moreira SR Varela 12:46.81 12:54.55 -
32 Yuta Akiyama FR Coral Reef 16:42.26 13:09.18 -
33 Gianny Hernandez JR Miami Coral Park 10:30.82 13:28.74 -
34 Kellan Bourbeau SR Coral Shores 9:29.35 13:33.35 -
35 Lochlain James JR Coral Shores 16:22.06 13:38.38 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Daniel Garcia SR Columbus 10:14.79 10:03.08 9:45.51 10
2 Sebastian Coraspe JR Doral Academy 10:43.77 10:26.05 9:50.61 8
3 Diego Eseverri SO Columbus 10:21.74 9:27.42 10:03.63 6
4 Jonathan Alvarez JR Doral Academy 10:43.76 8:18.01 10:07.32 5
5 Diego Angel JR Coral Reef 12:43.09 12:12.57 10:10.47 4
6 Augustin Muyl Pineda SR Doral Academy 10:41.33 11:30.20 10:10.79 3
8 Andre Santos SO Braddock 7:56.72 11:23.72 10:27.26 1
9 Daniel Rubio SR Doral Academy 11:16.19 9:22.44 10:31.95 -
10 Ricky Krissel SR American Heritage 7:32.93 8:43.10 10:37.92 -
11 Jo Nunez SR Columbus 10:38.14 7:26.70 10:38.14 -
12 Adrian Iziliaev FR Gulliver Prep 10:10.67 9:06.39 10:42.81 -
13 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 8:37.79 8:24.84 10:47.23 -
14 Roman Arguello FR Braddock 12:05.42 9:17.02 10:47.69 -
15 Akeem Beckford JR Taravella 13:23.46 7:50.32 10:53.22 -
16 Luca Levins FR Gulliver Prep 10:41.79 10:15.32 11:01.63 -
17 Chase Itzkowitz SO American Heritage 10:16.29 13:41.71 11:02.67 -
18 Nick Shaw JR Braddock 12:32.06 14:05.24 11:05.54 -
20 Ali Mustafa SO Taravella 12:01.41 10:13.54 11:14.21 -
21 Jose Cruz SR Ferguson 12:03.91 8:25.37 11:22.93 -
23 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 8:27.20 9:36.68 11:34.79 -
26 Jason Mesa SO Keys Gate 10:14.17 14:40.56 12:19.96 -
30 Jose Salmeron SO South Dade 11:19.27 16:32.19 12:43.22 -
  Luccas Torres SO Braddock DNF DNF DNF -