February 16-17, 2024
|
Traz Powell Stadium

Boys 1,600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Braden Langmaack JR Spanish River 4:48.95 5:46.74
2 David Iazo Iazo FR South Plantation 4:54.70 3:29.24
3 Lucas Hernandez-Trujillo JR Cardinal Newman 4:54.86 4:57.81
4 Matthew Wykpisz SO Coral Springs 4:55.82 3:50.74
5 Alvin Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 4:56.05 4:59.01
6 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 4:58.64 3:49.96
7 Adam Olson SR Doctor's Charter 5:00.34 3:39.25
8 Sebastian Gonzalez FR South Broward 5:07.56 4:46.03
9 Dave Filsaime SO Boyd Anderson 5:13.65 4:36.02
10 Collin Presser FR Western 5:14.16 6:07.57
11 Brayden Hall FR McArthur 5:15.13 4:31.02
12 Humza Riaz SR McArthur 5:15.41 5:21.72
13 Joshua Neptune JR Dillard 5:16.61 3:51.13
14 Ryan Perez SO Pembroke Pines Charter 5:17.56 6:46.48
15 Ashton Jean-Louis SR Stranahan 5:17.70 3:42.39
16 Sebastian Nunez Silva FR Western 5:17.73 6:40.34
17 Allan Delcine FR Boyd Anderson 5:19.10 3:52.95
18 Ethan Martinez JR NSU University 5:20.06 6:27.28
19 Eddy Martinez SR Miami Sunset 5:21.47 5:05.40
20 Skerson Jean SO Homestead 5:22.32 4:40.42
21 Giovanny Marines SO John A. Ferguson 5:23.02 4:37.80
22 Noah Carter FR NSU University 5:23.99 5:04.55
23 Joshua Britton SR Flanagan 5:24.02 6:41.79
24 Michael Oliverio SO NSU University 5:24.24 3:53.46
25 Tyler Budwah SO Miami Carol City 5:28.26 5:05.29
26 Rosevelt Tanis SR South Plantation 5:28.74 4:26.28
27 Michael Leguizamon FR Homestead 5:29.15 5:15.99
28 Wyatt Cira FR South Plantation 5:29.25 6:58.15
29 Jayden Pino SO Mater Academy 5:31.17 4:11.69
30 Jay Parrado SO Miami Southridge 5:32.20 6:32.00
31 Ashton Pereda FR American 5:34.87 4:34.60
32 Juan Navarro SO John A. Ferguson 5:35.30 6:45.72
33 Angel Gomez JR iMater Prep 5:36.61 5:46.71
34 Raymond McNeal FR South Broward 5:37.53 6:31.54
35 Anthony Mancino SO Chaminade-Madonna 5:37.85 3:59.88
36 Jayson Joseph JR McArthur 5:39.42 6:09.97
37 Steve Hyatt JR Monsignor Pace 5:40.91 6:55.91
38 Jose Salmeron SO South Dade 5:43.17 4:34.54
39 Justin Mitchell SO South Plantation 5:44.07 4:42.14
40 Javier Marmol SO South Dade 5:47.42 6:29.11
41 Andrew Kurry SO Pompano Beach 5:47.94 5:02.71
42 Kai Revere SR South Dade 5:48.14 5:06.37
43 Gabe Blanc JR Pompano Beach 5:48.88 5:41.91
44 Ja'camron Clarke JR Miami Norland 5:50.63 4:40.51
45 Tanauri Lane SO South Dade 5:56.84 7:36.76
46 Daniel Rodriguez SO John A. Ferguson 5:57.33 4:13.71
47 Roger Hulse JR iMater Prep 5:58.27 5:58.27
48 Alejandro Borge JR Downtown Doral Charter 6:01.57 5:29.03
49 Charles Graham SR Miami Carol City 6:09.36 5:50.90
50 Davi Moreira JR Pompano Beach 6:12.58 7:04.75
51 Paolo Guerrero JR Downtown Doral Charter 6:15.52 6:30.54
52 Paul Winston SO Coral Gables 6:19.13 6:41.88
53 Luis Tamayo SO Miami Sunset 6:26.14 5:39.81
54 Luke Marin SO Downtown Doral Charter 6:36.77 6:05.03
55 Jony Li JR Miami Sunset 6:40.52 7:00.55
56 Toluwanimi Bankole SO Chaminade-Madonna 7:00.65 8:28.99
57 Jeremiah Richard SO Homestead 7:04.03 8:50.04
58 Marco Reyes Fajardo SR Miramar 7:09.48 5:04.93
  Jake Elisee SO Pompano Beach DNF DNF
  Terrell Montgomery SR Miami Norland DNS DNS
  Jeriah Santos FR American DNS DNS
  Magnus Berta JR Coral Springs DNS DNS
  Henry Nathanson SO American Heritage DNS DNS
  Mychelande Bornelus SR Miami Southridge DNS DNS
  Kamani Daniels SR Homestead DNS DNS
  Jonathan Weiss JR Monsignor Pace DNS DNS
  Adrian Garcia SR iMater Prep DNS DNS
Boys 1,600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lucas Hernandez-Trujillo JR Cardinal Newman 3:49.99 6:14.48 3:44.10 4:31.28 4:54.86 4:54.86 5:56.78
4 Matthew Wykpisz SO Coral Springs 6:24.57 5:01.74 5:57.95 4:29.20 3:38.91 4:55.82 5:31.32
5 Alvin Sanchez-Heft JR Miami Coral Park 5:28.62 5:37.50 4:44.21 6:18.95 4:38.29 4:56.05 5:16.78
8 Sebastian Gonzalez FR South Broward 4:46.03 5:56.77 4:49.11 4:24.51 5:44.47 5:07.56 5:50.62
9 Dave Filsaime SO Boyd Anderson 4:39.15 4:48.56 5:26.20 6:03.84 5:48.16 5:13.65 3:48.97
10 Collin Presser FR Western 4:33.32 5:48.72 6:04.43 4:20.76 6:13.85 5:14.16 4:33.32
11 Brayden Hall FR McArthur 3:56.35 5:56.10 6:05.55 5:15.13 5:30.89 5:15.13 4:31.02
12 Humza Riaz SR McArthur 4:37.56 6:09.03 6:15.34 3:47.10 6:43.73 5:15.41 5:50.11
14 Ryan Perez SO Pembroke Pines Charter 4:20.40 4:01.35 6:21.08 4:26.75 4:39.46 5:17.56 6:30.60
15 Ashton Jean-Louis SR Stranahan 5:08.17 5:36.77 4:23.70 5:43.12 3:51.93 5:17.70 6:46.66
19 Eddy Martinez SR Miami Sunset 6:38.63 6:32.20 6:16.12 6:32.20 4:26.82 5:21.47 4:46.11
20 Skerson Jean SO Homestead 4:08.19 5:57.78 4:50.09 5:38.44 4:37.20 5:22.32 4:30.75
22 Noah Carter FR NSU University 5:04.55 6:48.23 5:07.79 5:04.55 6:22.31 5:23.99 4:09.48
26 Rosevelt Tanis SR South Plantation 5:58.33 7:07.37 6:24.63 6:57.50 6:44.35 5:28.74 4:03.27
29 Jayden Pino SO Mater Academy 3:55.13 4:58.06 5:34.49 4:21.63 5:24.55 5:31.17 4:34.88
30 Jay Parrado SO Miami Southridge 3:52.54 4:52.34 7:08.54 7:11.86 7:01.90 5:32.20 4:19.12
46 Daniel Rodriguez SO John A. Ferguson 5:53.76 4:10.13 6:11.63 7:01.65 6:40.21 5:57.33 6:54.51
57 Jeremiah Richard SO Homestead 4:56.82 9:02.76 5:05.31 7:59.16 7:16.75 7:04.03 8:16.12
58 Marco Reyes Fajardo SR Miramar 9:05.44 8:56.85 8:01.02 6:00.77 6:43.72 7:09.48 6:13.65
  Jake Elisee SO Pompano Beach DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Adrian Garcia SR iMater Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mychelande Bornelus SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Terrell Montgomery SR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys 1,600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Braden Langmaack JR Spanish River 4:48.95 3:36.72
2 David Iazo Iazo FR South Plantation 4:54.70 4:07.55
7 Adam Olson SR Doctor's Charter 5:00.34 4:36.32
17 Allan Delcine FR Boyd Anderson 5:19.10 6:42.07
21 Giovanny Marines SO John A. Ferguson 5:23.02 3:49.35
23 Joshua Britton SR Flanagan 5:24.02 3:53.30
27 Michael Leguizamon FR Homestead 5:29.15 6:34.98
28 Wyatt Cira FR South Plantation 5:29.25 6:31.81
32 Juan Navarro SO John A. Ferguson 5:35.30 7:15.89
33 Angel Gomez JR iMater Prep 5:36.61 4:59.59
34 Raymond McNeal FR South Broward 5:37.53 4:43.53
43 Gabe Blanc JR Pompano Beach 5:48.88 7:33.55
45 Tanauri Lane SO South Dade 5:56.84 5:28.30
49 Charles Graham SR Miami Carol City 6:09.36 7:45.40
50 Davi Moreira JR Pompano Beach 6:12.58 6:38.66
51 Paolo Guerrero JR Downtown Doral Charter 6:15.52 6:34.30
53 Luis Tamayo SO Miami Sunset 6:26.14 7:31.79
54 Luke Marin SO Downtown Doral Charter 6:36.77 7:00.58
55 Jony Li JR Miami Sunset 6:40.52 8:16.65
56 Toluwanimi Bankole SO Chaminade-Madonna 7:00.65 8:58.44
  Jeriah Santos FR American DNS DNS
  Jonathan Weiss JR Monsignor Pace DNS DNS
Boys 1,600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 4:49.68 5:04.62 5:52.40 4:58.64
13 Joshua Neptune JR Dillard 5:03.95 4:32.29 4:00.63 5:16.61
16 Sebastian Nunez Silva FR Western 4:30.07 6:30.81 6:33.99 5:17.73
18 Ethan Martinez JR NSU University 4:48.06 6:17.67 4:44.86 5:20.06
24 Michael Oliverio SO NSU University 4:58.30 4:35.61 6:32.33 5:24.24
25 Tyler Budwah SO Miami Carol City 6:20.79 5:44.68 5:28.26 5:28.26
31 Ashton Pereda FR American 6:55.24 5:01.39 6:51.89 5:34.87
35 Anthony Mancino SO Chaminade-Madonna 4:53.93 5:04.07 4:47.18 5:37.85
36 Jayson Joseph JR McArthur 6:16.76 4:31.54 6:26.94 5:39.42
37 Steve Hyatt JR Monsignor Pace 4:42.96 5:51.14 4:19.10 5:40.91
38 Jose Salmeron SO South Dade 4:41.40 6:00.33 6:00.33 5:43.17
39 Justin Mitchell SO South Plantation 5:02.79 5:40.63 6:52.89 5:44.07
40 Javier Marmol SO South Dade 7:21.23 6:46.49 5:37.00 5:47.42
41 Andrew Kurry SO Pompano Beach 4:17.48 6:43.61 5:37.51 5:47.94
42 Kai Revere SR South Dade 5:27.26 5:37.70 5:37.70 5:48.14
44 Ja'camron Clarke JR Miami Norland 6:57.25 6:53.75 7:28.81 5:50.63
47 Roger Hulse JR iMater Prep 4:50.20 6:12.60 4:39.45 5:58.27
48 Alejandro Borge JR Downtown Doral Charter 7:46.43 6:55.81 5:03.72 6:01.57
52 Paul Winston SO Coral Gables 6:53.26 8:09.08 6:41.88 6:19.13
  Kamani Daniels SR Homestead DNS DNS DNS DNS
  Henry Nathanson SO American Heritage DNS DNS DNS DNS
  Magnus Berta JR Coral Springs DNS DNS DNS DNS