January 26-27, 2024
|
Concordia (Neb.)-Bulldog FH - Seward, NE
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Delaney Vacek SO-2 Nebraska Wesleyan 2:22.33 2:40.84 2:06.68
2 Josie Jansen FR-1 Benedictine (Kan.) 2:29.18 2:05.32 2:09.79
3 Emilie Nelson SO-2 Benedictine (Kan.) 2:33.05 3:05.19 3:17.44
4 Mira Fosmer FR-1 St. Mary (Neb.) 2:33.34 2:28.74 3:16.28
5 Emily Lytle FR-1 Doane 2:34.51 1:52.80 2:37.60
6 Reagan Shoemaker SO-2 Doane 2:35.40 3:01.82 3:03.38
7 Tayden Kirchner FR-1 Concordia (Neb.) 2:36.62 2:52.29 2:55.42
8 Caitlyn Adams FR-1 Concordia (Neb.) 2:36.91 1:54.55 2:33.78
9 Jana Landreth SO-2 Baker 2:37.90 1:58.43 3:20.54
10 Michelle Zarybnicky SO-2 Benedictine (Kan.) 2:38.28 2:47.78 3:09.94
11 Brooke Wigdahl SR-4 St. Mary (Neb.) 2:38.59 2:14.81 3:00.80
12 Peyton Bell FR-1 St. Mary (Neb.) 2:39.99 3:03.99 2:39.99
13 Catherine Starrs SO-2 Benedictine (Kan.) 2:41.92 3:27.26 1:54.97
14 Anna Campbell SO-2 Benedictine (Kan.) 2:42.91 2:29.88 1:55.67
15 Natalie Briggs FR-1 St. Mary (Neb.) 2:43.05 3:27.08 2:44.68
16 Natalie Kennedy FR-1 Baker 2:44.12 2:29.35 2:53.97
17 Autumn Simons JR-3 St. Mary (Neb.) 2:44.43 2:09.90 3:14.03
18 Samantha Slife SO-2 Baker 2:45.61 3:20.39 2:50.58
19 Katie Isham FR-1 York (Neb.) 2:45.82 2:42.51 2:02.71
20 Maddy Ramey SO-2 Doane 2:47.53 2:49.21 2:24.08
21 Lilly Carr FR-1 York (Neb.) 2:54.56 2:26.63 3:25.98
22 Megan Dehart FR-1 York (Neb.) 3:08.47 3:16.01 3:29.21
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Josie Jansen FR-1 Benedictine (Kan.) 2:29.18
10 Michelle Zarybnicky SO-2 Benedictine (Kan.) 2:38.28
12 Peyton Bell FR-1 St. Mary (Neb.) 2:39.99
14 Anna Campbell SO-2 Benedictine (Kan.) 2:42.91
15 Natalie Briggs FR-1 St. Mary (Neb.) 2:43.05
16 Natalie Kennedy FR-1 Baker 2:44.12
17 Autumn Simons JR-3 St. Mary (Neb.) 2:44.43
18 Samantha Slife SO-2 Baker 2:45.61
19 Katie Isham FR-1 York (Neb.) 2:45.82
20 Maddy Ramey SO-2 Doane 2:47.53
21 Lilly Carr FR-1 York (Neb.) 2:54.56
22 Megan Dehart FR-1 York (Neb.) 3:08.47
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Delaney Vacek SO-2 Nebraska Wesleyan 2:22.33 1:52.44
3 Emilie Nelson SO-2 Benedictine (Kan.) 2:33.05 2:39.18
4 Mira Fosmer FR-1 St. Mary (Neb.) 2:33.34 2:19.54
5 Emily Lytle FR-1 Doane 2:34.51 2:19.06
6 Reagan Shoemaker SO-2 Doane 2:35.40 2:22.97
7 Tayden Kirchner FR-1 Concordia (Neb.) 2:36.62 3:23.61
8 Caitlyn Adams FR-1 Concordia (Neb.) 2:36.91 1:56.12
9 Jana Landreth SO-2 Baker 2:37.90 3:11.06
11 Brooke Wigdahl SR-4 St. Mary (Neb.) 2:38.59 2:25.91
13 Catherine Starrs SO-2 Benedictine (Kan.) 2:41.92 3:01.35