January 26-27, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aniya Seeley-Williams FR-1 Elmhurst 22.77 26.47 32.83 10
2 Hannah Bilodeau SO-2 Wis.-Whitewater 27.83 26.50 31.27 8
3 Jacqueline Kornowski JR-3 Wis.-Whitewater 20.54 26.67 34.68 6
4 Nicole Makope JR-3 St. Norbert 30.86 26.83 32.47 5
5 Hannah Schwarz JR-3 Elmhurst 33.53 27.04 30.56 4
6 Morgan Schnelle FR-1 Wis.-La Crosse 34.79 27.18 24.19 3
7 Anna Raasch SR-4 Wisconsin Lutheran 29.36 27.18 29.90 2
8 Jenna Miller SO-2 Wis.-La Crosse 21.21 27.19 20.12 1
9 Madi Crossman FR-1 St. Norbert 27.61 27.33 25.15 -
10 Mandy Nelson FR-1 Carthage 20.55 27.40 30.42 -
11 MacKenzie Bollis SR-4 MSOE 29.41 27.48 32.16 -
12 Abby Giese JR-3 Wis.-Whitewater 22.09 27.61 28.99 -
13 Janae Jensen SR-4 Wisconsin Lutheran 31.80 27.65 26.82 -
14 Kadence Knipp FR-1 Wis.-Stevens Point 34.86 27.66 35.41 -
15 Gillian McDaniel SO-2 MSOE 32.10 27.67 25.46 -
16 Eden Bowen FR-1 Wis.-Whitewater 32.76 27.76 31.10 -
17 Sidney Hoffa FR-1 Ripon 27.23 27.78 36.12 -
18 Katie McNamara JR-3 Wis.-Whitewater 29.47 27.80 29.19 -
19 Jenna Zahorik SR-4 Concordia (Wis.) 24.48 27.81 20.31 -
20 Nakala Nadeau JR-3 Elmhurst 23.68 27.85 24.79 -
21 Emily Blaskowski FR-1 Wis.-La Crosse 32.65 27.90 24.84 -
22 Sabrina Moore SR-4 Concordia (Wis.) 29.35 27.95 22.36 -
23 Grace Goodness FR-1 Wis.-Stevens Point 23.79 27.98 20.99 -
24 Maddie Buehler FR-1 Wis.-Whitewater 24.08 28.00 29.68 -
25 Emma Eilertson FR-1 Concordia (Wis.) 28.01 28.01 23.25 -
26 Katie Smith FR-1 St. Norbert 22.14 28.02 36.43 -
27 Katie Schultz SO-2 St. Norbert 29.79 28.10 34.01 -
28 Emily Mikos FR-1 Elmhurst 24.43 28.40 26.42 -
29 Caitlyn Hodgins FR-1 Carthage 23.66 28.50 24.23 -
30 Gracie Wolfe SO-2 St. Norbert 22.96 28.70 20.09 -
31 Autumn Peissig JR-3 Wis.-Whitewater 29.88 28.73 30.17 -
32 Ally Zickert JR-3 St. Norbert 26.53 28.83 32.01 -
33 Kenzie Nielsen FR-1 Wis.-Whitewater 34.05 28.85 21.64 -
34 Jazzmine Jones SO-2 Carthage 26.67 28.98 28.40 -
35 Lorin Laney FR-1 Concordia (Wis.) 22.04 28.99 23.20 -
36 Olivia Rebout SO-2 Wis.-Whitewater 32.77 29.00 37.41 -
37 Ryann Vetter FR-1 St. Norbert 26.97 29.00 32.77 -
38 Chloe Dettmers JR-3 Wis.-Stevens Point 24.72 29.08 32.28 -
39 Nikki Tranel JR-3 St. Norbert 35.96 29.23 20.47 -
40 Maddy Boehnlein SO-2 Wis.-Stevens Point 24.87 29.25 24.57 -
41 Brooke Ly FR-1 MSOE 36.35 29.31 21.11 -
42 Jenna Erickson JR-3 Ripon 27.97 29.44 25.03 -
43 Gillian Thompson FR-1 Wis.-Whitewater 27.49 29.55 35.46 -
44 Sarah Welsch FR-1 St. Norbert 32.11 29.73 25.57 -
45 Gretchen Lane JR-3 St. Norbert 36.63 29.78 34.25 -
46 Kynaeda Gray JR-3 Ripon 24.74 29.80 22.06 -
47 Madelyn Vanderhoof FR-1 Wisconsin Lutheran 25.55 30.41 38.93 -
48 Carmella Lange JR-3 Carthage 24.99 30.47 25.29 -
49 Annabeth Webb FR-1 Elmhurst 25.06 30.55 32.69 -
50 Jaden Propson FR-1 St. Norbert 30.55 30.85 24.07 -
51 Maya Stone FR-1 Carthage 28.62 31.10 29.55 -
52 Nicole Arnhold SO-2 Ripon 25.74 31.38 25.74 -
53 Emma Kreuziger JR-3 Carthage 24.28 31.53 34.06 -
54 Erin Feldmeier JR-3 Wis.-Whitewater 27.44 31.90 40.20 -
55 Abigail Smith SR-4 MSOE 30.59 32.20 24.80 -
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
33 Kenzie Nielsen FR-1 Wis.-Whitewater 27.99 25.39 33.47 23.08 36.93 30.30 28.85 -
35 Lorin Laney FR-1 Concordia (Wis.) 32.47 37.11 31.02 27.83 26.96 27.54 28.99 -
50 Jaden Propson FR-1 St. Norbert 24.38 39.49 26.84 23.45 32.40 35.79 30.85 -
54 Erin Feldmeier JR-3 Wis.-Whitewater 37.01 27.76 31.90 28.71 25.84 33.82 31.90 -
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Emma Eilertson FR-1 Concordia (Wis.) 29.69 28.01 -
32 Ally Zickert JR-3 St. Norbert 32.29 28.83 -
43 Gillian Thompson FR-1 Wis.-Whitewater 30.44 29.55 -
55 Abigail Smith SR-4 MSOE 28.66 32.20 -
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Annabeth Webb FR-1 Elmhurst 30.55 -
51 Maya Stone FR-1 Carthage 31.10 -
52 Nicole Arnhold SO-2 Ripon 31.38 -
53 Emma Kreuziger JR-3 Carthage 31.53 -
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Ryann Vetter FR-1 St. Norbert 29.00 32.77 30.45 29.00 22.04 23.49 -
48 Carmella Lange JR-3 Carthage 30.47 36.87 28.95 28.04 21.64 25.29 -
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
41 Brooke Ly FR-1 MSOE 26.97 20.81 29.31 -
45 Gretchen Lane JR-3 St. Norbert 25.61 28.30 29.78 -
46 Kynaeda Gray JR-3 Ripon 38.15 29.80 29.80 -
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Emily Mikos FR-1 Elmhurst 26.42 28.40 26.98 -
30 Gracie Wolfe SO-2 St. Norbert 22.10 28.70 20.38 -
34 Jazzmine Jones SO-2 Carthage 33.62 28.98 22.90 -
42 Jenna Erickson JR-3 Ripon 30.62 29.44 32.98 -
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
29 Caitlyn Hodgins FR-1 Carthage 28.50 33.35 22.80 24.80 -
31 Autumn Peissig JR-3 Wis.-Whitewater 28.73 20.69 22.13 35.63 -
36 Olivia Rebout SO-2 Wis.-Whitewater 29.00 24.36 29.58 22.62 -
39 Nikki Tranel JR-3 St. Norbert 29.23 33.33 34.79 25.43 -
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 MacKenzie Bollis SR-4 MSOE 27.48 28.86 27.48 33.53 32.43 -
23 Grace Goodness FR-1 Wis.-Stevens Point 21.27 25.47 27.98 22.67 29.66 -
38 Chloe Dettmers JR-3 Wis.-Stevens Point 37.81 30.54 29.08 29.67 27.05 -
44 Sarah Welsch FR-1 St. Norbert 27.36 25.57 29.73 34.19 32.41 -
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Gillian McDaniel SO-2 MSOE 25.46 30.44 34.31 24.91 23.25 27.67 34.31 -
17 Sidney Hoffa FR-1 Ripon 27.23 20.01 35.28 35.28 30.01 27.78 25.84 -
20 Nakala Nadeau JR-3 Elmhurst 20.33 23.96 25.35 25.35 21.17 27.85 22.56 -
22 Sabrina Moore SR-4 Concordia (Wis.) 35.78 27.40 29.07 35.22 35.78 27.95 31.31 -
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Madi Crossman FR-1 St. Norbert 27.33 28.70 19.95 -
10 Mandy Nelson FR-1 Carthage 27.40 29.87 35.35 -
26 Katie Smith FR-1 St. Norbert 28.02 30.55 36.43 -
40 Maddy Boehnlein SO-2 Wis.-Stevens Point 29.25 21.06 20.48 -
Women's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Abby Giese JR-3 Wis.-Whitewater 27.61 -
14 Kadence Knipp FR-1 Wis.-Stevens Point 27.66 -
21 Emily Blaskowski FR-1 Wis.-La Crosse 27.90 -
27 Katie Schultz SO-2 St. Norbert 28.10 -
Women's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Maddie Buehler FR-1 Wis.-Whitewater 28.00 -
47 Madelyn Vanderhoof FR-1 Wisconsin Lutheran 30.41 -
Women's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Morgan Schnelle FR-1 Wis.-La Crosse 27.18 20.66 22.02 30.72 27.18 3
16 Eden Bowen FR-1 Wis.-Whitewater 27.76 34.70 21.93 20.55 34.70 -
18 Katie McNamara JR-3 Wis.-Whitewater 27.80 27.25 30.58 29.19 26.41 -
19 Jenna Zahorik SR-4 Concordia (Wis.) 27.81 35.04 26.15 20.58 24.75 -
Women's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Hannah Bilodeau SO-2 Wis.-Whitewater 26.50 8
4 Nicole Makope JR-3 St. Norbert 26.83 5
5 Hannah Schwarz JR-3 Elmhurst 27.04 4
8 Jenna Miller SO-2 Wis.-La Crosse 27.19 1
Women's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aniya Seeley-Williams FR-1 Elmhurst 30.44 33.09 26.47 22.50 10
3 Jacqueline Kornowski JR-3 Wis.-Whitewater 25.61 23.47 26.67 24.27 6
7 Anna Raasch SR-4 Wisconsin Lutheran 25.01 19.03 27.18 31.26 2
13 Janae Jensen SR-4 Wisconsin Lutheran 26.27 21.85 27.65 28.76 -