January 26-27, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 10:14.63 10:46.31 10:39.97 10:33.63 12:21.35 10
2 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 7:53.03 11:04.79 8:18.60 10:39.22 10:20.05 8
3 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 11:24.98 12:04.50 9:39.60 10:58.63 11:51.32 6
4 Abbey Wedwick FR-1 Wis.-Whitewater 7:59.45 10:45.93 10:12.63 11:05.90 8:52.72 5
5 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 12:48.27 11:21.43 10:27.98 11:08.06 12:21.55 4
6 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 13:01.61 13:55.52 11:40.76 11:13.80 13:42.04 3
7 Ani Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 8:09.18 14:16.06 8:36.36 11:19.41 13:14.91 2
8 Maddie Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 12:30.73 13:04.86 11:42.96 11:22.48 11:49.78 1
9 Carsen Gatz JR-3 St. Norbert 9:34.45 11:37.54 12:04.90 11:23.86 12:25.41 -
10 Kylie Florance FR-1 Carthage 9:07.50 9:48.56 11:38.06 11:24.37 10:29.62 -
11 Judith Meister FR-1 Wis.-Stevens Point 14:00.44 14:07.33 11:49.55 11:28.88 13:19.10 -
12 Ellee Grunwald JR-3 St. Norbert 8:37.42 13:13.38 9:46.41 11:29.89 8:51.22 -
13 Katie Jerbi SO-2 Carthage 9:29.69 10:40.03 15:07.29 11:43.32 9:15.63 -
14 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 9:56.85 9:35.53 8:45.80 11:50.53 11:29.22 -
15 Jackie Zaravia FR-1 Carthage 14:50.34 10:03.13 12:55.45 11:58.01 15:04.70 -
16 Olivia Franklin JR-3 Wis.-Stevens Point 10:17.69 8:22.77 8:44.32 11:58.24 9:27.41 -
17 Ada Parker SO-2 MSOE 15:08.04 13:54.22 13:39.45 12:18.24 10:05.36 -
18 Madelyn Beyer FR-1 Wisconsin Lutheran 9:38.73 15:51.85 15:59.47 12:41.48 14:20.48 -
19 Louisa Felgenhauer JR-3 Wisconsin Lutheran 13:17.64 11:49.90 9:26.33 13:17.64 10:38.12 -
  Chloe Pierson SR-4 St. Norbert DQ DQ DQ DQ DQ -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Maddie Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 11:22.48 9:33.29 14:40.40 10:14.24 1
9 Carsen Gatz JR-3 St. Norbert 11:23.86 9:13.93 14:28.51 9:48.12 -
11 Judith Meister FR-1 Wis.-Stevens Point 11:28.88 11:42.66 13:19.10 13:32.88 -
12 Ellee Grunwald JR-3 St. Norbert 11:29.89 9:05.02 11:43.69 8:23.62 -
13 Katie Jerbi SO-2 Carthage 11:43.32 12:39.59 8:33.43 10:11.89 -
15 Jackie Zaravia FR-1 Carthage 11:58.01 11:50.83 13:38.54 12:05.19 -
16 Olivia Franklin JR-3 Wis.-Stevens Point 11:58.24 9:20.23 10:46.42 15:04.99 -
17 Ada Parker SO-2 MSOE 12:18.24 14:53.27 10:57.04 11:19.18 -
18 Madelyn Beyer FR-1 Wisconsin Lutheran 12:41.48 13:42.40 15:44.24 13:11.94 -
19 Louisa Felgenhauer JR-3 Wisconsin Lutheran 13:17.64 14:13.48 11:33.95 14:37.41 -
  Chloe Pierson SR-4 St. Norbert DQ DQ DQ DQ -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 10:33.63 10
2 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 10:39.22 8
3 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 10:58.63 6
4 Abbey Wedwick FR-1 Wis.-Whitewater 11:05.90 5
5 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 11:08.06 4
6 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 11:13.80 3
7 Ani Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 11:19.41 2
10 Kylie Florance FR-1 Carthage 11:24.37 -
14 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 11:50.53 -