January 26-27, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 9:30.27 8:01.56 10:33.63 10
2 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 10:07.26 11:23.97 10:39.22 8
3 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 8:07.39 11:44.74 10:58.63 6
4 Abbey Wedwick FR-1 Wis.-Whitewater 10:39.27 13:12.42 11:05.90 5
5 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 10:41.34 12:48.27 11:08.06 4
6 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 10:13.16 7:58.40 11:13.80 3
7 Ani Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 12:06.97 8:29.56 11:19.41 2
8 Maddie Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 13:04.86 13:45.80 11:22.48 1
9 Carsen Gatz JR-3 St. Norbert 7:58.71 11:58.06 11:23.86 -
10 Kylie Florance FR-1 Carthage 11:17.53 10:15.94 11:24.37 -
11 Judith Meister FR-1 Wis.-Stevens Point 9:31.77 12:03.33 11:28.88 -
12 Ellee Grunwald JR-3 St. Norbert 11:50.59 8:51.22 11:29.89 -
13 Katie Jerbi SO-2 Carthage 8:40.46 9:22.66 11:43.32 -
14 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 10:32.38 14:19.75 11:50.53 -
15 Jackie Zaravia FR-1 Carthage 8:29.79 9:48.77 11:58.01 -
16 Olivia Franklin JR-3 Wis.-Stevens Point 13:45.98 14:57.80 11:58.24 -
17 Ada Parker SO-2 MSOE 10:27.51 13:17.30 12:18.24 -
18 Madelyn Beyer FR-1 Wisconsin Lutheran 13:50.02 12:18.64 12:41.48 -
19 Louisa Felgenhauer JR-3 Wisconsin Lutheran 17:08.96 10:46.09 13:17.64 -
  Chloe Pierson SR-4 St. Norbert DQ DQ DQ -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Maddie Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 11:22.48 7:57.74 10:34.71 1
9 Carsen Gatz JR-3 St. Norbert 11:23.86 9:27.61 9:20.77 -
11 Judith Meister FR-1 Wis.-Stevens Point 11:28.88 14:00.44 8:29.78 -
12 Ellee Grunwald JR-3 St. Norbert 11:29.89 14:49.96 10:55.40 -
13 Katie Jerbi SO-2 Carthage 11:43.32 8:19.36 15:00.25 -
15 Jackie Zaravia FR-1 Carthage 11:58.01 8:44.15 12:41.09 -
16 Olivia Franklin JR-3 Wis.-Stevens Point 11:58.24 13:31.62 11:29.51 -
17 Ada Parker SO-2 MSOE 12:18.24 11:04.42 11:41.33 -
18 Madelyn Beyer FR-1 Wisconsin Lutheran 12:41.48 11:10.11 9:46.34 -
19 Louisa Felgenhauer JR-3 Wisconsin Lutheran 13:17.64 15:49.20 13:09.67 -
  Chloe Pierson SR-4 St. Norbert DQ DQ DQ -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Rodman SR-4 MSOE 10:33.63 10:27.30 12:40.36 10
2 Ari De La Cerda JR-3 Wis.-Whitewater 10:39.22 9:41.69 7:46.63 8
3 Paige Allemann SR-4 Wis.-Stevens Point 10:58.63 9:06.67 13:03.77 6
4 Abbey Wedwick FR-1 Wis.-Whitewater 11:05.90 11:59.18 13:45.72 5
5 Natalie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 11:08.06 11:54.83 11:01.38 4
6 Renee Forystek FR-1 Wis.-Whitewater 11:13.80 12:54.87 12:54.87 3
7 Ani Oxborough JR-3 Wis.-Stevens Point 11:19.41 12:06.97 9:57.88 2
10 Kylie Florance FR-1 Carthage 11:24.37 9:34.87 10:57.00 -
14 Madison Juenger SR-4 Wis.-Stevens Point 11:50.53 11:43.43 9:28.43 -