January 26-27, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashley Kachurik SR-4 Elmhurst 5:49.69 5:15.03 6:21.19 3:56.28 10
2 Jenny Cortes SO-2 Ripon 6:21.86 5:15.58 5:25.05 6:25.01 8
3 Katie Erb SO-2 Wis.-Whitewater 3:58.06 5:17.41 5:01.54 6:20.90 6
4 Paige Fassbender SR-4 Wis.-Whitewater 6:23.42 5:19.51 5:29.10 4:25.20 5
5 Molly Novotny FR-1 Wis.-La Crosse 5:00.80 5:20.00 5:48.80 4:22.40 4
6 Alison Denamur JR-3 Ripon 6:53.20 5:20.31 6:43.59 4:29.06 3
7 Mikayla Flyte SR-4 Ripon 4:42.11 5:24.26 4:38.87 6:06.42 2
8 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 4:14.85 5:26.73 4:21.39 3:51.98 1
9 Kera Riley FR-1 St. Norbert 5:33.43 5:33.43 4:26.75 4:33.42 -
10 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 6:25.27 5:35.01 6:08.52 7:02.12 -
11 Mackenzie Ginder FR-1 Wis.-La Crosse 5:24.59 5:41.67 4:47.01 6:53.42 -
12 Esther Brown JR-3 Elmhurst 4:20.49 5:42.74 6:17.02 7:11.86 -
13 Ella Woodworth FR-1 Wis.-La Crosse 4:55.27 5:43.33 5:46.77 4:14.07 -
14 Alyssa Giese FR-1 Wis.-Stevens Point 7:26.06 5:48.48 7:22.57 7:22.57 -
15 Kiara Gentz FR-1 Wis.-La Crosse 7:19.88 5:49.11 4:39.29 6:48.46 -
16 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 5:23.23 5:51.33 6:40.52 4:27.01 -
17 Emily Herried SR-4 Wisconsin Lutheran 4:17.82 5:53.17 4:53.14 5:49.64 -
18 Abby Motz FR-1 Wis.-Whitewater 4:23.72 5:56.37 6:35.57 4:37.97 -
19 Jade Benavides FR-1 Elmhurst 5:59.80 5:59.80 6:21.39 7:18.96 -
20 Jessica Solar FR-1 Elmhurst 5:25.22 6:01.35 6:15.81 6:33.88 -
21 Alyssa Roelli SO-2 Elmhurst 5:40.45 6:06.07 4:49.20 6:39.02 -
22 Elizabeth Jones JR-3 Elmhurst 5:23.63 6:07.76 6:26.15 7:17.64 -
23 Lauren Snelgrove SO-2 Elmhurst 5:20.55 6:08.44 6:15.81 7:58.98 -
24 Macy Goldthorpe SO-2 Ripon 7:18.57 6:08.54 5:35.38 6:34.34 -
25 Meredith Mounier FR-1 Elmhurst 4:44.70 6:09.73 4:26.21 4:22.51 -
26 Greta Mahler JR-3 Ripon 5:07.31 6:10.25 6:39.87 6:17.66 -
27 Kenzie Egert JR-3 Carthage 6:23.96 6:12.77 7:34.78 6:16.50 -
28 Katherine Mahoney FR-1 Carthage 5:04.75 6:20.93 7:52.36 4:45.70 -
29 Kristan Larson JR-3 Wis.-Whitewater 5:27.64 6:20.97 5:35.26 7:29.55 -
30 Annie Hathaway FR-1 Elmhurst 6:11.30 6:22.78 4:43.26 8:13.79 -
31 Katherine Kite SR-4 Elmhurst 4:54.87 6:27.98 7:30.06 8:24.38 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Jade Benavides FR-1 Elmhurst 7:36.95 5:59.80 4:37.05 6:14.20 -
24 Macy Goldthorpe SO-2 Ripon 5:53.80 6:08.54 5:35.38 7:25.94 -
25 Meredith Mounier FR-1 Elmhurst 5:54.94 6:09.73 5:25.37 6:57.80 -
26 Greta Mahler JR-3 Ripon 6:21.36 6:10.25 6:58.39 7:09.49 -
27 Kenzie Egert JR-3 Carthage 5:28.04 6:12.77 5:39.22 7:49.69 -
28 Katherine Mahoney FR-1 Carthage 7:44.74 6:20.93 5:42.84 4:26.66 -
30 Annie Hathaway FR-1 Elmhurst 6:07.47 6:22.78 6:11.30 7:16.37 -
31 Katherine Kite SR-4 Elmhurst 5:02.63 6:27.98 8:12.74 4:39.35 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Melanie Arvis SO-2 Concordia (Wis.) 6:05.16 7:08.82 4:14.61 5:58.46 5:35.01 -
12 Esther Brown JR-3 Elmhurst 6:37.58 5:32.46 7:05.00 4:03.35 5:42.74 -
14 Alyssa Giese FR-1 Wis.-Stevens Point 5:45.00 5:20.61 4:59.70 5:38.03 5:48.48 -
16 Ella Jerdee SO-2 St. Norbert 6:01.87 5:30.25 7:36.73 6:15.93 5:51.33 -
17 Emily Herried SR-4 Wisconsin Lutheran 7:35.59 7:14.40 5:53.17 5:56.71 5:53.17 -
18 Abby Motz FR-1 Wis.-Whitewater 6:28.45 4:20.15 4:09.46 5:10.05 5:56.37 -
20 Jessica Solar FR-1 Elmhurst 7:17.24 4:56.31 4:27.40 4:49.08 6:01.35 -
21 Alyssa Roelli SO-2 Elmhurst 4:34.56 4:49.20 4:41.88 4:41.88 6:06.07 -
22 Elizabeth Jones JR-3 Elmhurst 7:17.64 6:29.83 5:27.31 7:10.28 6:07.76 -
23 Lauren Snelgrove SO-2 Elmhurst 4:25.28 7:22.13 4:28.97 5:13.18 6:08.44 -
29 Kristan Larson JR-3 Wis.-Whitewater 7:25.74 7:18.12 4:41.92 4:49.54 6:20.97 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashley Kachurik SR-4 Elmhurst 5:15.03 4:43.53 5:11.88 6:14.89 10
2 Jenny Cortes SO-2 Ripon 5:15.58 3:56.69 6:47.10 6:28.17 8
3 Katie Erb SO-2 Wis.-Whitewater 5:17.41 3:54.89 5:23.76 4:07.58 6
4 Paige Fassbender SR-4 Wis.-Whitewater 5:19.51 4:09.22 6:33.00 5:54.66 5
5 Molly Novotny FR-1 Wis.-La Crosse 5:20.00 3:50.40 6:24.00 4:54.40 4
6 Alison Denamur JR-3 Ripon 5:20.31 6:43.59 4:48.28 6:05.16 3
7 Mikayla Flyte SR-4 Ripon 5:24.26 5:53.45 3:59.96 5:21.02 2
8 Olivia Ship JR-3 St. Norbert 5:26.73 5:26.73 5:20.20 5:00.60 1
9 Kera Riley FR-1 St. Norbert 5:33.43 7:06.79 4:10.08 3:53.40 -
11 Mackenzie Ginder FR-1 Wis.-La Crosse 5:41.67 6:15.84 5:28.01 5:28.01 -
13 Ella Woodworth FR-1 Wis.-La Crosse 5:43.33 7:16.03 6:03.93 5:46.77 -
15 Kiara Gentz FR-1 Wis.-La Crosse 5:49.11 7:12.90 5:38.64 5:28.17 -