January 26-27, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cael Schoemann SO-2 Wis.-La Crosse 1:52.37 10
2 Chase Upmann SR-4 Carthage 1:53.18 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:56.63 6
4 Rhett Reuter SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.03 5
5 Justin Krause JR-3 Wis.-Whitewater 1:57.28 4
6 Marvin Tchangwa JR-3 Elmhurst 1:57.75 3
7 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.75 2
8 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 1:58.83 1
9 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 1:59.05 -
10 Colin Lewandowski SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.05 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 1:59.23 -
12 Rainier Villanueva JR-3 Ripon 1:59.40 -
13 Jacob Jumbeck SR-4 Ripon 1:59.61 -
14 Micah Anderson JR-3 Carthage 2:00.03 -
15 Randy Johnson SR-4 St. Norbert 2:00.10 -
16 Michael Barber JR-3 Carthage 2:00.40 -
17 James Palumbo SR-4 Elmhurst 2:00.48 -
18 Michael Herres FR-1 Carthage 2:01.23 -
19 Josh Anhalt FR-1 Wis.-Whitewater 2:04.00 -
20 Aiden Leist SO-2 Wis.-Stevens Point 2:04.07 -
21 Joey Barber JR-3 Elmhurst 2:04.17 -
22 Drew Davey SO-2 Wis.-Whitewater 2:04.36 -
23 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:05.00 -
24 Scout Stokes JR-3 MSOE 2:05.07 -
25 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 2:06.00 -
26 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 2:06.41 -
27 Jamar Thomas JR-3 Ripon 2:06.62 -
28 Sean Rath SO-2 Ripon 2:07.67 -
29 Aidan Ihms JR-3 Elmhurst 2:10.57 -
30 Riley Johnson FR-1 Concordia (Wis.) 2:18.15 -
31 Tyler Kleinhans FR-1 Wisconsin Lutheran 2:18.59 -
32 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 2:19.91 -
33 Jonathan Richardson JR-3 Elmhurst 2:25.30 -
34 Ryan Klug SR-4 Concordia (Wis.) 2:25.65 -
35 Jonathan Timm JR-3 St. Norbert 2:36.89 -
  Cole Pawlitzky SO-2 St. Norbert DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 2:06.00 -
30 Riley Johnson FR-1 Concordia (Wis.) 2:18.15 -
31 Tyler Kleinhans FR-1 Wisconsin Lutheran 2:18.59 -
32 Ian Hoppe FR-1 St. Norbert 2:19.91 -
33 Jonathan Richardson JR-3 Elmhurst 2:25.30 -
34 Ryan Klug SR-4 Concordia (Wis.) 2:25.65 -
35 Jonathan Timm JR-3 St. Norbert 2:36.89 -
  Cole Pawlitzky SO-2 St. Norbert DNF -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Josh Anhalt FR-1 Wis.-Whitewater 2:04.00 -
20 Aiden Leist SO-2 Wis.-Stevens Point 2:04.07 -
21 Joey Barber JR-3 Elmhurst 2:04.17 -
23 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:05.00 -
24 Scout Stokes JR-3 MSOE 2:05.07 -
26 Eric East JR-3 Wis.-Stevens Point 2:06.41 -
27 Jamar Thomas JR-3 Ripon 2:06.62 -
28 Sean Rath SO-2 Ripon 2:07.67 -
29 Aidan Ihms JR-3 Elmhurst 2:10.57 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Blake Lobner FR-1 Wis.-Stevens Point 1:58.83 2:10.72 2:17.85 1:55.27 1
9 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 1:59.05 1:38.82 2:10.96 2:03.82 -
11 Tyler Nosko SO-2 Wis.-Stevens Point 1:59.23 1:23.47 2:06.39 1:55.66 -
12 Rainier Villanueva JR-3 Ripon 1:59.40 2:22.09 2:05.37 1:25.97 -
13 Jacob Jumbeck SR-4 Ripon 1:59.61 2:17.56 2:17.56 2:06.79 -
14 Micah Anderson JR-3 Carthage 2:00.03 1:54.03 1:37.23 2:10.84 -
16 Michael Barber JR-3 Carthage 2:00.40 1:44.75 1:51.98 1:26.69 -
17 James Palumbo SR-4 Elmhurst 2:00.48 1:43.62 2:30.60 2:19.76 -
18 Michael Herres FR-1 Carthage 2:01.23 2:30.33 1:24.87 1:55.17 -
22 Drew Davey SO-2 Wis.-Whitewater 2:04.36 2:37.94 2:16.80 2:19.29 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Cael Schoemann SO-2 Wis.-La Crosse 1:52.37 1:49.00 1:24.28 10
2 Chase Upmann SR-4 Carthage 1:53.18 1:22.63 2:01.11 8
3 Logan Lutz JR-3 Wis.-Stevens Point 1:56.63 2:23.46 2:08.30 6
4 Rhett Reuter SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.03 2:08.74 1:30.12 5
5 Justin Krause JR-3 Wis.-Whitewater 1:57.28 1:54.94 1:29.14 4
6 Marvin Tchangwa JR-3 Elmhurst 1:57.75 2:33.08 1:45.98 3
7 Braedon Gilles SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.75 1:35.00 2:34.38 2
10 Colin Lewandowski SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.05 2:26.44 1:54.29 -
15 Randy Johnson SR-4 St. Norbert 2:00.10 1:48.09 1:31.28 -