April 13, 2024
|
Ohio U. - Athens, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ivan Slyepkan Senior The Ohio State University 2:18.88 2:10.84 2:01.66 1:54.77
2 Kaden Mendenhall Senior Unattached 1:24.99 1:34.18 2:13.23 1:54.85
3 Cooper Citro Freshman Unattached 2:30.05 1:39.27 1:54.27 1:55.42
4 Kyle Lightner SR-4 Rio Grande 2:07.49 1:51.27 1:54.75 1:55.90
5 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 1:59.39 2:04.03 1:59.39 1:55.91
6 Seth Davis Junior Unattached - Ohio 1:34.29 2:01.06 2:02.22 1:56.40
7 Eden Antrim FR-1 Cedarville 1:52.15 2:28.37 1:57.99 1:56.82
8 Michael Tonkovich Senior Unattached - Ohio 1:44.38 1:40.86 1:39.69 1:57.28
9 Joseph Countryman FR-1 Capital 1:27.30 1:57.20 2:28.30 1:59.59
10 Dylan French JR-3 Shawnee State 1:35.84 1:34.65 2:14.18 1:59.80
11 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 2:34.07 1:27.35 1:50.40 2:01.31
12 Jasper Brown SO-2 West Liberty 1:31.94 2:34.45 1:50.33 2:02.58
13 Brody Cermak SR-4 West Liberty 1:46.65 2:11.75 1:42.89 2:05.47
14 Canaan Greene FR-1 Cedarville 2:21.81 1:53.95 2:42.06 2:06.61
15 Mikey Arnone FR-1 Capital 2:32.80 2:44.26 2:35.35 2:07.33
16 Donovan Slattery JR-3 Capital 2:43.91 2:27.26 2:27.26 2:08.05
17 Mugisha Pomossene SO-2 Rio Grande 2:31.55 2:44.39 1:46.60 2:08.43
18 Wade Evans FR-1 Wilmington (Ohio) 1:46.95 2:47.10 1:46.95 2:13.68
19 Daniel Kargol FR-1 Glenville St. 2:13.87 1:57.81 1:35.05 2:13.87
20 Hayden Mink Senior Unattached 1:46.71 1:46.71 2:39.39 2:15.07
21 Cameron Chatfield FR-1 Wilmington (Ohio) 2:51.48 1:36.03 1:47.00 2:17.18
22 Samuel Alexander JR-3 Wilmington (Ohio) 2:26.40 2:32.15 2:22.10 2:23.53
23 Jared Flowers SO-2 Shawnee State 1:43.41 2:50.91 1:46.28 2:23.62
24 Isaac Slater JR-3 Glenville St. 3:01.47 1:40.82 1:40.82 2:24.02
  Tavian Richardson SR-4 West Liberty NT NT NT NT
  Brandon Rogers FR-1 Cedarville DNS DNS DNS DNS
  Francis Toohey SO-2 West Liberty DNS DNS DNS DNS
  Aiden Kammler SR-4 Shawnee State DNS DNS DNS DNS
  Jake Ethridge JR-3 Ohio DNS DNS DNS DNS
  Bryson Robinette FR-1 Wilmington (Ohio) DNS DNS DNS DNS
  Brayden Adams FR-1 Rio Grande DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ivan Slyepkan Senior The Ohio State University 1:54.77
2 Kaden Mendenhall Senior Unattached 1:54.85
3 Cooper Citro Freshman Unattached 1:55.42
4 Kyle Lightner SR-4 Rio Grande 1:55.90
5 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 1:55.91
6 Seth Davis Junior Unattached - Ohio 1:56.40
7 Eden Antrim FR-1 Cedarville 1:56.82
8 Michael Tonkovich Senior Unattached - Ohio 1:57.28
  Tavian Richardson SR-4 West Liberty NT
  Francis Toohey SO-2 West Liberty DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Dylan French JR-3 Shawnee State 2:18.97 2:03.40 1:41.83 1:59.80 2:18.97 1:57.41 1:50.22
11 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 2:30.43 2:34.07 1:39.48 2:01.31 1:38.27 1:33.41 2:31.64
12 Jasper Brown SO-2 West Liberty 2:22.20 2:12.39 1:57.68 2:02.58 1:58.91 2:25.87 2:28.33
15 Mikey Arnone FR-1 Capital 1:59.69 2:08.61 2:31.53 2:07.33 2:04.79 2:37.89 1:36.77
  Jake Ethridge JR-3 Ohio DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brandon Rogers FR-1 Cedarville DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Aiden Kammler SR-4 Shawnee State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Joseph Countryman FR-1 Capital 2:05.57 1:59.59 1:23.72 1:52.42 2:25.90 1:39.26
13 Brody Cermak SR-4 West Liberty 2:26.80 2:05.47 2:28.06 1:46.65 1:32.85 2:14.26
14 Canaan Greene FR-1 Cedarville 1:56.49 2:06.61 1:37.49 1:33.70 2:42.06 2:15.48
16 Donovan Slattery JR-3 Capital 1:34.76 2:08.05 1:29.64 1:30.92 1:43.72 1:29.64
17 Mugisha Pomossene SO-2 Rio Grande 2:23.85 2:08.43 2:00.73 2:03.30 2:05.87 2:09.72
19 Daniel Kargol FR-1 Glenville St. 1:51.12 2:13.87 2:21.91 1:49.78 1:55.13 2:31.28
20 Hayden Mink Senior Unattached 1:46.71 2:15.07 2:39.39 2:51.54 2:02.92 2:25.88
24 Isaac Slater JR-3 Glenville St. 1:53.78 2:24.02 2:22.58 3:04.35 2:00.98 2:24.02
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Wade Evans FR-1 Wilmington (Ohio) 2:13.68 1:48.28 2:36.41 2:51.11 2:13.68 1:38.93 1:58.98
21 Cameron Chatfield FR-1 Wilmington (Ohio) 2:17.18 2:28.16 2:35.02 2:43.25 1:53.86 2:06.21 2:02.09
22 Samuel Alexander JR-3 Wilmington (Ohio) 2:23.53 2:10.62 2:57.98 2:43.63 2:40.76 2:00.57 2:20.66
23 Jared Flowers SO-2 Shawnee State 2:23.62 2:17.88 2:45.17 1:43.41 2:59.53 2:02.08 3:06.71
  Brayden Adams FR-1 Rio Grande DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bryson Robinette FR-1 Wilmington (Ohio) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS