January 20, 2024
|
Fall Creek Pavilion at Indiana State Fairgrounds - Indianapolis, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Andrew Whitinger JR-3 IUPUI 8:14.81 9:19.14
2 Joe Barrett SR-4 Butler 8:26.65 6:35.19
3 Mitchell Gits JR-3 IUPUI 8:29.25 9:25.27
4 Noah Sharp FR-1 Wright State 8:29.39 8:14.11
5 Matteo Rosio FR-1 Butler 8:34.90 8:34.90
6 Nicholas Perkins SR-4 IUPUI 8:36.14 8:56.79
7 Alex McCarty JR-3 Wright State 8:36.55 6:42.91
8 Sean Robertson JR-3 Butler 8:37.59 7:25.13
9 Nathan Burns FR-1 Taylor 8:38.82 9:15.14
10 Roland Prenzler SR-4 SIU Edwardsville 8:39.29 8:28.91
11 Grant Moon JR-3 IUPUI 8:39.39 6:39.93
12 Alex Ortiz SO-2 Taylor 8:45.24 9:27.26
13 Deion Guise SO-2 IUPUI 8:45.51 9:53.83
14 Zach Walters JR-3 SIU Edwardsville 8:48.16 7:13.10
15 Karson Hollander FR-1 Valparaiso 8:48.99 6:57.91
16 Spencer Hielkema SR-4 SIU Edwardsville 8:49.78 6:37.34
17 Asher Propst FR-1 Butler 8:50.01 6:32.21
18 Alex Valerio SO-2 Valparaiso 8:53.25 7:33.27
19 Mitchell Rans SR-4 IUPUI 8:54.39 8:43.71
20 Brahym Sakka FR-1 Vincennes 9:07.24 9:29.13
21 Cody Noel FR-1 Vincennes 9:39.08 12:03.85
22 Corbin Lee SR-4 Indianapolis 10:14.33 8:54.47
  Tomer Mualem   Unattached-Butler DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Whitinger JR-3 IUPUI 8:14.81 6:40.80 8:14.81 7:55.02
2 Joe Barrett SR-4 Butler 7:10.66 8:11.45 8:26.65 9:52.78
3 Mitchell Gits JR-3 IUPUI 6:01.57 7:43.42 8:29.25 9:20.18
4 Noah Sharp FR-1 Wright State 8:03.92 9:35.61 8:29.39 7:48.64
5 Matteo Rosio FR-1 Butler 8:04.01 7:02.22 8:34.90 9:41.84
6 Nicholas Perkins SR-4 IUPUI 11:10.99 8:56.79 8:36.14 7:49.69
7 Alex McCarty JR-3 Wright State 6:42.91 10:25.03 8:36.55 7:55.23
8 Sean Robertson JR-3 Butler 6:59.25 9:08.65 8:37.59 8:27.24
10 Roland Prenzler SR-4 SIU Edwardsville 8:18.52 8:49.68 8:39.29 10:07.57
11 Grant Moon JR-3 IUPUI 6:13.96 10:07.69 8:39.39 10:49.24
13 Deion Guise SO-2 IUPUI 6:34.14 9:48.58 8:45.51 8:40.26
17 Asher Propst FR-1 Butler 8:34.11 7:35.81 8:50.01 10:20.12
  Tomer Mualem   Unattached-Butler DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Nathan Burns FR-1 Taylor 8:07.69 8:38.82 7:00.25 8:02.51 8:07.69
12 Alex Ortiz SO-2 Taylor 11:12.31 8:45.24 10:14.53 10:56.55 10:09.28
14 Zach Walters JR-3 SIU Edwardsville 8:21.76 8:48.16 6:15.00 6:36.12 10:07.39
15 Karson Hollander FR-1 Valparaiso 10:40.08 8:48.99 10:45.37 6:20.88 9:20.73
16 Spencer Hielkema SR-4 SIU Edwardsville 8:23.29 8:49.78 6:21.45 8:12.70 8:49.78
18 Alex Valerio SO-2 Valparaiso 11:06.57 8:53.25 7:01.27 6:29.28 8:42.59
19 Mitchell Rans SR-4 IUPUI 9:47.83 8:54.39 6:46.14 9:37.15 8:16.99
20 Brahym Sakka FR-1 Vincennes 10:23.86 9:07.24 11:18.58 9:56.50 10:18.39
21 Cody Noel FR-1 Vincennes 8:18.01 9:39.08 10:02.25 8:18.01 10:13.83
22 Corbin Lee SR-4 Indianapolis 11:52.63 10:14.33 11:28.05 12:41.77 10:14.33