February 16, 2024
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 P.J. London JR-3 Rochester 21.82 23.62 22.49
2 Dan Mars SO-2 Oswego State 17.43 22.02 22.93
3 Mitch Lienert SR-4 Rochester 20.90 21.36 22.96
4 Michael Sardo SO-2 RIT 17.25 20.24 22.99
5 Jordan Lockett FR-1 Fredonia 28.90 16.65 23.12
6 Aidan Harrington SR-4 Oswego State 29.92 27.60 23.19
7 Tucker Haluszczak FR-1 RIT 29.71 30.18 23.21
8 Mekhi Christensen FR-1 Alfred State 17.94 17.24 23.29
9 Jacen Mitchell FR-1 RIT 18.32 28.18 23.48
10 Derek Grimshaw FR-1 Brockport St. 28.67 27.97 23.50
11 Jason Swanson FR-1 Brockport St. 16.95 23.77 23.53
12 Logan Abate FR-1 Buffalo State 28.72 18.13 23.54
13 Evan Bryant FR-1 Rochester 26.64 24.05 23.57
14 Rob Hartigan SR-4 St. John Fisher 29.83 21.54 23.67
15 Judson Delany SO-2 Brockport St. 19.22 27.76 23.72
16 Evan Frost SO-2 SUNY Geneseo 17.80 17.56 23.73
17 Mathew Broadnax SR-4 Oswego State 23.05 26.38 23.76
18 Ernest Venable Jr. FR-1 Oswego State 28.41 28.89 23.87
19 Jonathan Jacobs JR-3 RIT 19.59 26.99 23.88
20 Mike Welch SR-4 Nazareth 27.00 17.44 23.89
21 Daniel Blae-Prince FR-1 SUNY Geneseo 20.14 22.30 23.97
22 Brock Young SO-2 St. John Fisher 21.60 21.60 24.00
23 Diego De Los Santos FR-1 Rochester 18.25 26.42 24.01
24 Enrico Ganz SO-2 Rochester 24.55 26.23 24.06
25 Nathan Roehrig JR-3 Brockport St. 19.99 18.55 24.08
26 Eric Antonecchia SO-2 RIT 23.38 25.79 24.10
27 Jack Hickey SR-4 Oswego State 30.41 17.62 24.13
28 Max Creamer SR-4 Rochester 25.60 25.84 24.15
29 Riley Ciamarra FR-1 Alfred 28.27 23.92 24.16
30 Benjamin Pochobradsky SO-2 RIT 30.97 22.02 24.19
31 Sean Graves FR-1 RIT 19.89 20.13 24.25
32 Collin Gannon FR-1 St. John Fisher 17.84 21.75 24.43
33 Noah Engel JR-3 Nazareth 24.02 26.72 24.51
34 Matthew Then SR-4 Brockport St. 28.68 25.00 24.51
35 Ethan Fox SO-2 St. John Fisher 20.14 29.96 24.55
36 Oluseye Ilori SO-2 Brockport St. 26.93 29.64 24.70
37 Patrick Puffer FR-1 Alfred State 23.29 31.46 24.77
38 Sam Tuttle SR-4 Brockport St. 26.86 27.86 24.87
39 Preston Guynup SO-2 Alfred 25.66 29.40 24.91
40 Xavier Rao FR-1 RIT 22.42 32.39 24.91
41 Elijah VanHoover FR-1 Rochester 24.98 17.49 24.98
42 Mikey Thammavong SO-2 Alfred 26.99 18.25 24.99
43 Mekhi Dozier FR-1 Brockport St. 32.56 28.55 25.04
44 Andrew Ryan SO-2 Houghton 22.04 20.79 25.04
45 Chimaij Okafor FR-1 Alfred State 21.05 20.80 25.05
46 Gavin Henderson JR-3 St. John Fisher 19.79 23.34 25.37
47 Max Rasilla JR-3 Alfred 23.09 23.60 25.37
48 Ben Gorman FR-1 Fredonia 25.66 24.90 25.40
49 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 27.97 25.17 25.42
50 Connor Scriven SO-2 Alfred 31.88 30.60 25.71
51 Carter Buckman FR-1 Alfred 30.39 24.72 25.75
52 Brandon Hernandez FR-1 Fredonia 22.73 28.92 25.82
53 Ryan Delaine JR-3 St. John Fisher 33.39 26.40 25.88
54 Jordan Braymiller FR-1 Fredonia 23.67 21.04 26.29
55 Kyahn Henry FR-1 Brockport St. 22.50 23.83 26.47
56 Ahmad Yasir Majidy FR-1 Alfred 30.74 19.08 26.50
57 Elias Adamson-Endres JR-3 Brockport St. 20.99 20.18 26.90
58 Daniel Nelson FR-1 Alfred 31.52 20.92 27.17
  Elijah Hungerford FR-1 Houghton FS FS FS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
51 Carter Buckman FR-1 Alfred 25.75 25.50
52 Brandon Hernandez FR-1 Fredonia 25.82 29.18
54 Jordan Braymiller FR-1 Fredonia 26.29 28.13
56 Ahmad Yasir Majidy FR-1 Alfred 26.50 21.20
58 Daniel Nelson FR-1 Alfred 27.17 31.52
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
46 Gavin Henderson JR-3 St. John Fisher 25.12 25.37 23.60
47 Max Rasilla JR-3 Alfred 27.40 25.37 26.39
55 Kyahn Henry FR-1 Brockport St. 31.77 26.47 34.42
57 Elias Adamson-Endres JR-3 Brockport St. 23.14 26.90 34.97
  Elijah Hungerford FR-1 Houghton FS FS FS
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Mekhi Christensen FR-1 Alfred State 23.29
36 Oluseye Ilori SO-2 Brockport St. 24.70
48 Ben Gorman FR-1 Fredonia 25.40
49 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 25.42
50 Connor Scriven SO-2 Alfred 25.71
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
41 Elijah VanHoover FR-1 Rochester 29.98 24.98
42 Mikey Thammavong SO-2 Alfred 23.99 24.99
43 Mekhi Dozier FR-1 Brockport St. 29.55 25.04
44 Andrew Ryan SO-2 Houghton 20.04 25.04
53 Ryan Delaine JR-3 St. John Fisher 25.11 25.88
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Preston Guynup SO-2 Alfred 24.91
40 Xavier Rao FR-1 RIT 24.91
45 Chimaij Okafor FR-1 Alfred State 25.05
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Eric Antonecchia SO-2 RIT 17.36 28.68 24.10 30.61 24.10 19.28 19.28
31 Sean Graves FR-1 RIT 23.28 29.59 24.25 20.86 26.92 26.68 24.98
34 Matthew Then SR-4 Brockport St. 25.25 30.64 24.51 19.37 22.06 22.55 21.82
37 Patrick Puffer FR-1 Alfred State 22.30 21.06 24.77 18.09 25.02 26.26 19.08
38 Sam Tuttle SR-4 Brockport St. 26.12 23.88 24.87 21.39 22.64 27.61 32.09
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jason Swanson FR-1 Brockport St. 27.77 28.95 19.06 20.71 23.53
18 Ernest Venable Jr. FR-1 Oswego State 18.62 27.93 23.16 24.11 23.87
23 Diego De Los Santos FR-1 Rochester 29.78 24.73 18.49 21.61 24.01
32 Collin Gannon FR-1 St. John Fisher 17.59 27.12 17.11 28.10 24.43
35 Ethan Fox SO-2 St. John Fisher 21.36 18.42 17.43 23.33 24.55
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Enrico Ganz SO-2 Rochester 24.30 24.06 29.36 27.43 20.94 18.77
27 Jack Hickey SR-4 Oswego State 29.20 24.13 20.27 30.65 21.48 22.44
29 Riley Ciamarra FR-1 Alfred 20.06 24.16 21.26 27.79 17.40 18.37
33 Noah Engel JR-3 Nazareth 23.04 24.51 20.84 20.59 29.42 30.40
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jacen Mitchell FR-1 RIT 23.48
10 Derek Grimshaw FR-1 Brockport St. 23.50
14 Rob Hartigan SR-4 St. John Fisher 23.67
28 Max Creamer SR-4 Rochester 24.15
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Evan Bryant FR-1 Rochester 19.80 20.04 23.57 22.63 30.65
16 Evan Frost SO-2 SUNY Geneseo 18.51 19.46 23.73 30.85 18.75
19 Jonathan Jacobs JR-3 RIT 27.47 25.56 23.88 29.85 21.97
25 Nathan Roehrig JR-3 Brockport St. 30.83 24.81 24.08 27.46 22.64
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jordan Lockett FR-1 Fredonia 28.21 23.12 18.73 22.66 30.06
7 Tucker Haluszczak FR-1 RIT 29.71 23.21 19.96 22.52 29.48
22 Brock Young SO-2 St. John Fisher 20.88 24.00 30.24 17.52 29.04
30 Benjamin Pochobradsky SO-2 RIT 26.85 24.19 23.47 21.53 30.73
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Logan Abate FR-1 Buffalo State 16.48 23.54 17.89
15 Judson Delany SO-2 Brockport St. 22.78 23.72 24.20
17 Mathew Broadnax SR-4 Oswego State 23.53 23.76 29.47
21 Daniel Blae-Prince FR-1 SUNY Geneseo 22.78 23.97 21.58
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dan Mars SO-2 Oswego State 19.27 22.93 29.58 17.89 20.87
6 Aidan Harrington SR-4 Oswego State 25.05 23.19 28.30 24.35 18.32
20 Mike Welch SR-4 Nazareth 26.04 23.89 23.42 21.27 23.66
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 P.J. London JR-3 Rochester 17.32 22.49
3 Mitch Lienert SR-4 Rochester 21.36 22.96
4 Michael Sardo SO-2 RIT 18.17 22.99