February 16, 2024
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Eion McClain JR-3 SUNY Geneseo 4:20.71 4:02.46
2 Anson Butler SO-2 SUNY Geneseo 4:21.21 5:03.01
3 Pierce Young FR-1 SUNY Geneseo 4:22.16 3:29.73
4 Mike Taranto FR-1 SUNY Geneseo 4:22.44 3:06.34
5 Ryan Mitchell   Unattached 4:23.98 4:39.82
6 Austin Schoen JR-3 SUNY Geneseo 4:27.48 5:18.31
7 Aidan Glynn JR-3 SUNY Geneseo 4:27.58 5:29.13
8 Nathan Bowers SR-4 Nazareth 4:28.19 5:21.83
9 Derick Koen SO-2 RIT 4:30.46 4:08.83
10 Drew Cox SO-2 SUNY Geneseo 4:30.77 5:38.47
11 Willian McCarthy FR-1 St. Bonaventure 4:31.55 4:53.28
12 Dylan Friel FR-1 SUNY Geneseo 4:33.61 5:20.13
13 Lucas Catarella FR-1 St. Bonaventure 4:34.57 5:32.23
14 Andrew Deming JR-3 Oswego State 4:34.86 5:27.09
15 Jesse Rinzel FR-1 Rochester 4:35.34 3:15.50
16 Miguel Tineo Reyes JR-3 Oswego State 4:35.48 4:46.50
17 Emerson Comer FR-1 SUNY Geneseo 4:36.22 4:19.65
18 Dillon McClary SR-4 SUNY Geneseo 4:36.40 4:14.29
19 Andrew Scheible FR-1 Rochester 4:36.45 5:37.27
20 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 4:36.76 3:44.18
21 Richard Santarosa JR-3 Rochester 4:37.25 5:54.88
22 Henry Rose JR-3 Oswego State 4:38.84 4:16.54
23 Antonio Benitez SO-2 Nazareth 4:39.04 4:53.00
24 Dawson Tooker JR-3 SUNY Geneseo 4:40.84 4:57.69
25 Branden McColm FR-1 RIT 4:40.92 6:05.20
26 Jon Sullo JR-3 Rochester 4:43.43 6:08.46
27 Owen Noecker JR-3 St. Bonaventure 4:45.25 5:16.63
28 Joe Britschge FR-1 Nazareth 4:47.74 3:35.81
29 Matthew Pietzak JR-3 Oswego State 4:50.04 4:18.14
30 Liam Buckenroth FR-1 Oswego State 4:50.25 4:35.74
31 Jonah Epps Junior GoldBerg Elite 4:51.05 3:47.02
32 Connor Jackson SO-2 Nazareth 4:51.48 3:56.10
33 Max Rasilla JR-3 Alfred 4:52.30 4:58.15
34 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 4:55.03 4:19.63
35 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 4:56.96 5:14.78
36 Kevin Flint JR-3 Alfred 4:57.51 5:57.02
37 Kaho Wong SR-4 Brockport St. 4:57.53 5:45.14
38 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 4:58.74 4:55.76
39 Caleb Kasper JR-3 Houghton 4:58.88 4:52.91
40 Sam Cobb FR-1 Houghton 4:59.68 6:29.59
41 Zach Tucker JR-3 Houghton 5:00.35 5:06.36
42 William Austin FR-1 St. John Fisher 5:00.71 5:09.74
43 Jamie Schappi JR-3 St. John Fisher 5:00.99 4:18.86
44 Gabe Chizzonite JR-3 Buffalo State 5:02.04 3:52.57
45 Seth Fonda JR-3 Buffalo State 5:02.12 4:22.85
46 Dairo Reyes SO-2 Oswego State 5:05.63 6:03.70
47 Ben Lamsma FR-1 Oswego State 5:05.74 6:34.41
48 Ben Allen SO-2 Houghton 5:16.51 4:48.03
49 Jackson Collins FR-1 Houghton 5:19.52 6:29.82
50 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 5:27.50 6:26.45
51 Joseph Gleason SO-2 Oswego State 5:29.62 6:05.88
52 Aidan Hafer   Oswego State 5:36.82 4:05.88
53 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 5:39.05 6:16.35
54 Sam Lyon JR-3 Houghton 6:05.48 7:40.51
55 Isaac Gasparri SO-2 Houghton 6:05.64 4:48.86
  Evan Cornwell FR-1 Brockport St. DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
38 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 4:01.98 3:41.07 3:53.02 4:58.74 5:04.72
39 Caleb Kasper JR-3 Houghton 3:50.14 3:50.14 5:31.76 4:58.88 5:10.84
40 Sam Cobb FR-1 Houghton 4:44.70 4:38.71 4:26.72 4:59.68 5:59.62
41 Zach Tucker JR-3 Houghton 4:48.34 6:03.43 4:15.30 5:00.35 5:03.36
44 Gabe Chizzonite JR-3 Buffalo State 4:28.82 5:35.27 4:40.90 5:02.04 4:16.74
46 Dairo Reyes SO-2 Oswego State 5:17.86 6:09.82 5:27.03 5:05.63 6:15.93
47 Ben Lamsma FR-1 Oswego State 3:37.08 4:26.00 5:02.69 5:05.74 4:38.23
48 Ben Allen SO-2 Houghton 5:07.02 6:22.98 5:54.50 5:16.51 5:35.50
49 Jackson Collins FR-1 Houghton 6:45.79 5:54.67 4:31.60 5:19.52 4:22.01
50 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 4:51.48 4:05.63 4:02.35 5:27.50 3:52.53
51 Joseph Gleason SO-2 Oswego State 4:20.40 5:59.29 3:54.03 5:29.62 6:12.47
52 Aidan Hafer   Oswego State 6:30.72 7:04.40 6:47.56 5:36.82 6:44.19
53 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 4:58.37 4:14.29 5:49.23 5:39.05 6:57.04
54 Sam Lyon JR-3 Houghton 6:38.38 7:11.27 7:29.54 6:05.48 6:56.65
55 Isaac Gasparri SO-2 Houghton 6:01.99 5:32.74 5:14.45 6:05.64 5:25.42
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Owen Noecker JR-3 St. Bonaventure 6:02.27 4:45.25 4:56.66 3:56.76 4:11.02 4:19.58 5:33.75
28 Joe Britschge FR-1 Nazareth 6:05.43 4:47.74 3:58.83 5:28.03 3:32.93 4:07.46 6:08.31
30 Liam Buckenroth FR-1 Oswego State 4:18.33 4:50.25 6:05.72 4:21.23 5:04.77 4:21.23 4:35.74
31 Jonah Epps Junior GoldBerg Elite 4:33.59 4:51.05 5:02.70 3:38.29 4:04.49 3:32.47 6:06.73
32 Connor Jackson SO-2 Nazareth 3:53.19 4:51.48 3:50.27 3:32.78 4:31.08 5:29.38 5:23.55
33 Max Rasilla JR-3 Alfred 5:30.30 4:52.30 5:44.92 6:19.99 5:04.00 4:55.23 4:34.77
34 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 3:58.98 4:55.03 5:42.24 6:08.79 5:24.54 3:50.13 5:06.84
35 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 3:54.60 4:56.96 5:08.84 5:29.63 4:03.51 5:20.72 4:33.21
36 Kevin Flint JR-3 Alfred 5:59.99 4:57.51 5:30.24 5:18.34 3:28.26 6:20.82 5:21.31
37 Kaho Wong SR-4 Brockport St. 5:33.24 4:57.53 3:58.03 3:52.08 4:54.56 6:20.84 5:30.26
42 William Austin FR-1 St. John Fisher 4:21.62 5:00.71 5:51.83 3:57.56 5:42.81 4:00.57 5:45.82
43 Jamie Schappi JR-3 St. John Fisher 5:28.08 5:00.99 4:21.87 6:04.20 4:21.87 4:00.80 5:28.08
45 Seth Fonda JR-3 Buffalo State 6:23.70 5:02.12 5:05.15 4:47.02 5:44.42 5:20.25 6:29.74
  Evan Cornwell FR-1 Brockport St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Derick Koen SO-2 RIT 5:27.26 5:27.26 4:11.53 5:48.90 4:54.81 4:30.46
10 Drew Cox SO-2 SUNY Geneseo 3:12.25 5:27.64 3:25.79 3:23.08 4:36.19 4:30.77
11 Willian McCarthy FR-1 St. Bonaventure 4:34.27 3:23.67 3:53.54 5:09.57 4:55.99 4:31.55
12 Dylan Friel FR-1 SUNY Geneseo 5:25.60 4:41.82 3:17.00 5:00.98 4:30.88 4:33.61
13 Lucas Catarella FR-1 St. Bonaventure 4:34.57 5:18.51 3:23.19 4:23.59 5:48.71 4:34.57
14 Andrew Deming JR-3 Oswego State 4:04.63 5:35.33 5:40.83 3:12.41 5:10.60 4:34.86
15 Jesse Rinzel FR-1 Rochester 5:55.19 5:38.67 3:54.04 3:51.29 5:35.92 4:35.34
16 Miguel Tineo Reyes JR-3 Oswego State 3:48.65 4:21.71 5:14.05 3:40.39 4:43.75 4:35.48
19 Andrew Scheible FR-1 Rochester 4:11.57 4:03.28 5:20.69 3:43.93 3:35.64 4:36.45
21 Richard Santarosa JR-3 Rochester 3:22.40 5:29.93 3:58.44 5:43.79 3:14.08 4:37.25
22 Henry Rose JR-3 Oswego State 5:26.25 3:40.29 5:23.46 4:05.38 5:03.94 4:38.84
23 Antonio Benitez SO-2 Nazareth 4:13.93 4:22.30 4:53.00 5:34.85 3:29.28 4:39.04
25 Branden McColm FR-1 RIT 4:40.92 5:06.21 4:12.83 5:03.40 5:06.21 4:40.92
29 Matthew Pietzak JR-3 Oswego State 5:50.95 5:36.45 4:06.54 4:55.84 3:34.63 4:50.04
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eion McClain JR-3 SUNY Geneseo 3:23.36 3:10.32 5:23.28 3:15.54 3:20.75 3:46.82 4:20.71
2 Anson Butler SO-2 SUNY Geneseo 4:26.44 5:23.90 4:31.66 4:31.66 5:05.62 3:39.42 4:21.21
3 Pierce Young FR-1 SUNY Geneseo 5:27.70 4:32.65 5:25.08 3:32.35 4:35.27 4:30.03 4:22.16
4 Mike Taranto FR-1 SUNY Geneseo 3:22.08 3:16.83 5:12.31 4:27.69 5:38.55 5:17.56 4:22.44
5 Ryan Mitchell   Unattached 4:08.15 5:00.94 4:31.90 4:05.51 4:47.74 3:23.27 4:23.98
6 Austin Schoen JR-3 SUNY Geneseo 5:07.61 5:04.93 3:50.04 5:47.73 3:28.64 4:00.74 4:27.48
7 Aidan Glynn JR-3 SUNY Geneseo 4:57.02 3:20.69 3:09.99 5:18.42 3:42.10 5:10.40 4:27.58
8 Nathan Bowers SR-4 Nazareth 5:16.47 3:58.69 3:10.42 3:07.74 4:12.10 3:45.28 4:28.19
17 Emerson Comer FR-1 SUNY Geneseo 5:50.80 5:01.08 4:27.94 4:44.51 3:52.03 5:03.85 4:36.22
18 Dillon McClary SR-4 SUNY Geneseo 4:06.00 4:19.82 4:06.00 5:42.74 5:28.92 4:28.11 4:36.40
20 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 5:57.02 4:53.37 4:00.79 3:41.41 5:07.21 3:30.34 4:36.76
24 Dawson Tooker JR-3 SUNY Geneseo 5:45.44 4:15.57 6:02.29 4:52.08 3:58.72 5:11.74 4:40.84
26 Jon Sullo JR-3 Rochester 4:03.75 3:46.75 4:06.59 5:00.44 3:41.08 6:08.46 4:43.43