February 18, 2024
|
Harvard-Gordon Track and Tennis - Cambridge, MA
|
200m (Banked)
ICON KEY: DIII NE

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emma Dyer   Battle Road Track Club 5:20.19 5:20.19 5:47.64 5:04.94 5:35.44 4:28.35
2 Lily Jin   Emerging Elites 6:05.42 5:28.57 4:08.73 5:07.07 5:37.78 5:50.06
3 Alice Kredell   Unattached 5:11.52 4:37.59 4:34.51 5:08.43 6:13.20 6:37.88
4 Macey Shriner   Emerging Elites 6:43.56 4:33.18 4:54.91 5:10.43 4:02.14 5:19.75
5 Renee Melisse   Unattached 4:34.56 6:47.10 3:50.38 5:15.58 5:21.90 6:25.01
6 Susan Wisniewski Freshman New England Elite 4:48.59 4:04.19 4:45.42 5:17.13 3:45.17 3:48.34
7 Anya Budzinski Sophomore Phillips Academy 6:35.69 3:49.76 5:09.53 5:19.10 3:56.14 4:47.19
8 Kyla Breslin 8 New England Elite 4:02.84 5:06.74 5:22.72 5:19.52 3:59.64 6:39.40
9 Sydney Fogg JR-3 Suffolk 5:22.86 4:54.09 6:01.22 5:19.66 4:50.89 5:29.25
10 Caroline Kovacs   Emerging Elites 4:56.65 4:46.98 4:46.98 5:22.44 6:59.18 5:51.46
11 Meredith Barber   Unattached 6:30.29 4:37.40 4:50.30 5:22.55 4:11.59 4:24.50
12 Nora Joyce   Unattached 5:19.67 6:21.01 5:03.52 5:22.89 6:59.76 4:53.83
13 Evelin Tavares Pires   Unattached 3:49.99 6:19.00 5:01.26 5:23.93 4:35.34 6:44.92
14 Alexis Paterna   Unattached 4:06.30 6:15.93 4:25.74 5:24.07 4:51.67 6:35.37
15 Kate Brown SO-2 Bridgewater St. 4:44.39 6:16.98 4:47.70 5:30.68 6:16.98 7:03.27
16 Leta Griffith Junior Phillips Exeter 4:34.56 3:58.17 6:30.34 5:30.79 5:07.64 6:27.03
17 Katherine Klinger   Unattached 3:52.03 5:41.41 5:34.78 5:31.46 4:35.12 5:31.46
18 Skye Goba SO-2 Fitchburg St. 6:18.21 5:48.35 3:52.24 5:31.76 4:02.19 6:18.21
19 Kianna Daudelin   Unattached 5:33.69 6:37.10 6:43.77 5:33.69 7:07.13 6:47.11
20 Shelly Smith   Unattached 6:44.28 5:50.82 6:10.87 5:34.11 5:54.16 5:47.48
21 Lia Faulkner Freshman New England Elite 6:52.74 5:28.85 4:41.87 5:35.56 5:52.34 5:18.79
22 Lily Valcovic SO-2 Bridgewater St. 6:02.85 5:56.13 7:03.33 5:35.97 4:38.86 6:29.73
23 Sarah Roberts JR-3 Suffolk 5:36.95 3:59.24 4:43.04 5:36.95 4:26.19 6:03.91
24 Bailey Ford FR-1 Suffolk 6:45.02 6:04.51 5:57.76 5:37.51 4:23.26 4:36.76
25 Maura Whitney   Unattached 5:08.88 4:48.29 5:50.07 5:43.20 5:36.34 7:15.87
26 Abigail Porto Freshman New England Elite 6:39.32 5:23.59 4:18.18 5:44.24 5:23.59 5:20.15
27 Laura Wiatt   Boston-North Track Club 5:48.40 4:35.96 6:22.90 5:44.95 5:13.91 6:12.55
28 Kayla Hyett Junior Phillips Exeter 5:14.76 6:34.32 4:22.88 5:45.89 4:12.50 4:50.55
29 Lauren Chiu   Brown University Running Club 6:27.87 4:05.88 6:20.95 5:46.31 6:07.09 5:18.61
30 Madi Valade Junior Austin Prep 5:28.10 4:35.75 4:25.27 5:49.04 5:14.14 4:18.29
31 Isabella Duarte Sophomore New England Elite 5:07.60 7:27.42 6:14.01 5:49.54 5:11.09 6:27.99
32 Jayden Donnelly   Unattached 5:25.61 5:39.61 5:11.60 5:50.11 6:18.12 6:53.13
33 Lucy Stowe   Rumford Road Runners/R3 R 4:36.79 6:42.92 5:11.82 5:50.36 4:36.79 5:29.34
34 Ellen Malloy   Tracksmith Boston Hares 4:16.66 7:15.98 7:37.07 5:51.59 7:15.98 6:51.36
35 Victoria Tenreiro Junior Austin Prep 5:55.68 5:38.07 7:20.19 5:52.15 4:24.12 5:55.68
36 Alison Hamel   Boston Comets Track Club 5:25.01 6:56.86 7:32.19 5:53.27 4:10.83 5:56.81
37 Chloe Song Sophomore Phillips Academy 5:22.12 4:25.48 7:15.39 5:53.97 7:40.17 4:14.86
38 Emerson Seymour Sophomore Phillips Exeter 5:44.09 7:30.51 7:37.61 5:54.73 6:26.66 7:12.77
39 Annabel Jordan 8 New England Elite 6:01.40 6:55.08 5:00.57 5:57.82 6:47.92 7:12.97
40 Isabella Murrell   Unattached 5:16.61 4:51.43 6:50.15 5:59.78 5:45.39 4:33.44
41 Natalie DeVito   Brown University Running Club 7:40.06 5:17.66 5:54.17 6:05.12 4:26.54 5:32.26
42 Sofia Tavares Pires   Unattached 7:46.54 4:30.90 6:16.24 6:16.24 4:27.13 5:19.81
43 Abigail Gerhardt Junior St. Johnsbury Academy 5:09.74 7:59.72 5:55.07 6:17.73 5:13.52 6:55.51
44 Jennifer Walker   Boston Athletic Associati 5:40.47 8:02.99 7:27.36 6:35.89 7:43.20 7:31.32
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emma Dyer   Battle Road Track Club 4:34.45 6:05.93 4:13.10 5:04.94 4:58.85 5:23.24
2 Lily Jin   Emerging Elites 5:50.06 5:28.57 6:23.84 5:07.07 5:28.57 5:43.92
3 Alice Kredell   Unattached 6:25.54 4:09.83 3:42.07 5:08.43 5:48.53 5:57.78
4 Macey Shriner   Emerging Elites 4:26.97 4:23.87 5:44.58 5:10.43 5:10.43 4:42.50
5 Renee Melisse   Unattached 3:56.69 3:47.22 3:44.07 5:15.58 4:15.62 4:15.62
6 Susan Wisniewski Freshman New England Elite 6:04.70 6:01.53 4:29.56 5:17.13 4:51.76 5:20.31
7 Anya Budzinski Sophomore Phillips Academy 6:32.50 5:12.72 6:35.69 5:19.10 6:32.50 3:49.76
8 Kyla Breslin 8 New England Elite 4:28.40 5:38.70 4:57.16 5:19.52 3:43.67 5:51.48
9 Sydney Fogg JR-3 Suffolk 4:50.89 5:38.84 3:53.36 5:19.66 4:57.29 5:00.48
10 Caroline Kovacs   Emerging Elites 5:03.10 4:34.08 5:54.69 5:22.44 6:39.83 6:43.05
11 Meredith Barber   Unattached 5:25.78 6:23.84 4:14.82 5:22.55 5:03.20 6:10.94
12 Nora Joyce   Unattached 6:46.85 5:48.73 4:02.17 5:22.89 6:33.93 5:19.67
18 Skye Goba SO-2 Fitchburg St. 6:01.62 4:05.51 5:01.91 5:31.76 5:01.91 4:42.00
27 Laura Wiatt   Boston-North Track Club 5:24.26 5:34.61 5:10.46 5:44.95 6:47.04 4:01.47
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Evelin Tavares Pires   Unattached 4:19.15 5:10.98 5:23.93 4:51.54 6:44.92 4:32.11 6:41.68
14 Alexis Paterna   Unattached 4:19.26 4:03.06 5:24.07 6:19.17 5:33.80 5:24.07 5:50.00
15 Kate Brown SO-2 Bridgewater St. 4:14.63 6:07.06 5:30.68 6:46.74 3:54.79 4:37.78 5:57.14
16 Leta Griffith Junior Phillips Exeter 6:33.64 3:51.56 5:30.79 6:10.49 5:07.64 6:50.18 5:44.03
17 Katherine Klinger   Unattached 4:15.23 7:07.59 5:31.46 5:44.72 5:04.95 5:48.04 4:51.69
19 Kianna Daudelin   Unattached 4:43.64 4:46.98 5:33.69 4:00.26 6:27.08 4:53.65 6:13.74
20 Shelly Smith   Unattached 5:00.70 6:07.53 5:34.11 6:47.62 5:57.50 6:00.84 5:37.46
21 Lia Faulkner Freshman New England Elite 4:48.59 6:49.39 5:35.56 6:59.45 6:32.61 4:38.52 7:06.17
22 Lily Valcovic SO-2 Bridgewater St. 4:18.70 4:52.30 5:35.97 4:11.98 4:45.58 4:22.06 3:55.18
23 Sarah Roberts JR-3 Suffolk 6:30.87 5:43.69 5:36.95 6:44.34 5:53.80 6:27.50 5:40.32
24 Bailey Ford FR-1 Suffolk 6:38.27 6:38.27 5:37.51 5:30.76 5:03.76 4:06.39 6:21.39
34 Ellen Malloy   Tracksmith Boston Hares 7:12.46 5:02.37 5:51.59 5:26.98 4:20.18 4:34.24 6:16.21
36 Alison Hamel   Boston Comets Track Club 5:10.88 7:10.99 5:53.27 6:56.86 4:21.42 5:28.55 7:07.46
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Maura Whitney   Unattached 5:53.50 5:43.20
26 Abigail Porto Freshman New England Elite 4:14.74 5:44.24
28 Kayla Hyett Junior Phillips Exeter 6:30.86 5:45.89
29 Lauren Chiu   Brown University Running Club 4:02.42 5:46.31
30 Madi Valade Junior Austin Prep 4:39.24 5:49.04
31 Isabella Duarte Sophomore New England Elite 6:34.98 5:49.54
32 Jayden Donnelly   Unattached 7:35.15 5:50.11
33 Lucy Stowe   Rumford Road Runners/R3 R 7:14.45 5:50.36
35 Victoria Tenreiro Junior Austin Prep 6:02.72 5:52.15
37 Chloe Song Sophomore Phillips Academy 6:32.91 5:53.97
38 Emerson Seymour Sophomore Phillips Exeter 7:05.68 5:54.73
39 Annabel Jordan 8 New England Elite 4:42.68 5:57.82
40 Isabella Murrell   Unattached 5:56.19 5:59.78
41 Natalie DeVito   Brown University Running Club 7:10.85 6:05.12
42 Sofia Tavares Pires   Unattached 6:20.01 6:16.24
43 Abigail Gerhardt Junior St. Johnsbury Academy 6:17.73 6:17.73
44 Jennifer Walker   Boston Athletic Associati 7:39.24 6:35.89