February 24, 2024
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Meder SR-4 Hope 2:06.05 1:56.71 1:27.54 1:48.54 10
2 Philip Nemecek JR-3 Trine 1:24.05 1:58.37 1:52.46 2:18.50 8
3 Connor Vachon JR-3 Hope 1:45.97 1:59.06 2:20.49 1:34.06 6
4 Tyler Hartleroad SO-2 Trine 1:37.88 1:59.36 1:59.36 2:08.91 5
5 Zack Gaynor FR-1 Trine 1:50.28 2:01.18 2:18.15 2:04.82 4
6 Tim Peterson FR-1 Hope 2:03.85 2:01.42 2:20.85 1:25.00 3
7 Sam Sering SO-2 Trine 1:25.05 2:01.49 2:33.08 2:23.36 2
8 Ethan Handley SR-4 Adrian 2:19.49 2:02.36 2:12.15 2:03.59 1
9 Hayden VerHill JR-3 Calvin 1:48.05 2:05.64 2:00.62 1:54.34 -
10 Tyler King JR-3 Hope 2:22.30 2:05.93 1:42.01 1:34.45 -
11 Noah Laslo FR-1 Calvin 1:56.83 2:06.99 2:06.99 1:30.17 -
12 Jacob Campbell SR-4 Alma 2:31.52 2:08.40 2:26.38 1:41.44 -
13 Brady Vroom SO-2 Calvin 1:40.93 2:09.39 1:43.52 2:09.39 -
14 Justice Shaffer FR-1 Calvin 1:54.87 2:10.53 2:44.47 2:49.69 -
15 Zachary Klepaski FR-1 Adrian 1:51.46 2:12.68 2:04.72 1:46.15 -
16 Chris Davis SR-4 Olivet 1:45.31 2:13.30 2:13.30 2:29.30 -
17 Benjamin Dickieson SO-2 Alma 2:18.11 2:14.08 2:36.88 1:44.59 -
18 Jackson Arkles JR-3 Olivet 1:46.25 2:17.98 2:48.34 2:29.02 -
19 Juan Lopez SR-4 Albion 2:35.09 2:18.47 2:29.55 2:54.48 -
20 Davis Moore SO-2 Adrian 2:06.11 2:21.69 2:33.03 2:51.45 -
21 Nicholas Malish SO-2 Alma 3:03.71 2:22.41 2:28.11 2:49.47 -
22 Colton Gibson FR-1 Alma 2:25.14 2:28.10 2:13.29 1:58.48 -
23 Ben Gillesby SO-2 Olivet 2:05.30 2:29.16 3:12.42 2:33.64 -
24 James McNees FR-1 Olivet 2:15.32 2:39.19 3:04.66 3:17.40 -
  Alec Grzegorek JR-3 Adrian DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Zachary Klepaski FR-1 Adrian 2:41.87 2:12.68 2:16.66 1:42.17 2:12.68 -
17 Benjamin Dickieson SO-2 Alma 2:31.51 2:00.68 2:18.11 2:47.60 2:14.08 -
18 Jackson Arkles JR-3 Olivet 1:51.77 2:19.36 1:50.39 2:13.84 2:17.98 -
19 Juan Lopez SR-4 Albion 2:18.47 2:11.55 2:51.71 2:01.86 2:18.47 -
20 Davis Moore SO-2 Adrian 1:42.02 1:59.02 2:21.69 2:27.36 2:21.69 -
21 Nicholas Malish SO-2 Alma 1:56.78 2:30.96 2:52.32 1:43.96 2:22.41 -
22 Colton Gibson FR-1 Alma 2:38.47 2:48.84 2:28.10 2:54.76 2:28.10 -
23 Ben Gillesby SO-2 Olivet 1:57.84 2:29.16 3:07.95 2:18.72 2:29.16 -
24 James McNees FR-1 Olivet 2:24.87 2:36.01 2:26.46 2:13.72 2:39.19 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Zack Gaynor FR-1 Trine 2:01.18 1:39.37 2:08.45 1:40.58 2:33.90 1:27.25 2:24.21 4
7 Sam Sering SO-2 Trine 2:01.49 2:08.78 1:49.35 1:48.13 2:25.79 2:29.44 1:44.49 2
8 Ethan Handley SR-4 Adrian 2:02.36 1:51.35 1:47.68 1:51.35 2:25.61 2:15.82 2:29.28 1
9 Hayden VerHill JR-3 Calvin 2:05.64 2:09.41 1:59.36 2:42.08 1:34.23 1:59.36 2:03.13 -
11 Noah Laslo FR-1 Calvin 2:06.99 1:35.25 2:29.85 2:40.01 2:38.74 1:55.56 1:28.90 -
12 Jacob Campbell SR-4 Alma 2:08.40 2:01.98 2:40.50 2:18.68 2:27.66 2:00.70 2:31.52 -
13 Brady Vroom SO-2 Calvin 2:09.39 2:09.39 1:40.93 1:38.34 1:42.22 1:47.40 1:38.34 -
14 Justice Shaffer FR-1 Calvin 2:10.53 2:30.11 2:47.08 2:14.45 1:54.87 2:07.92 1:52.26 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Meder SR-4 Hope 1:31.04 1:24.04 1:31.04 2:08.39 1:52.05 1:56.71 2:07.22 10
2 Philip Nemecek JR-3 Trine 2:14.95 2:13.76 2:03.11 2:22.05 2:17.31 1:58.37 1:39.43 8
3 Connor Vachon JR-3 Hope 1:49.54 2:28.83 2:05.02 2:18.11 2:19.30 1:59.06 2:34.78 6
4 Tyler Hartleroad SO-2 Trine 2:06.53 1:30.72 1:24.75 1:55.78 1:46.23 1:59.36 2:30.40 5
6 Tim Peterson FR-1 Hope 2:08.71 1:27.43 2:30.56 1:38.35 1:56.57 2:01.42 2:09.92 3
10 Tyler King JR-3 Hope 2:33.64 1:40.75 2:19.79 2:43.71 2:16.01 2:05.93 1:43.27 -
16 Chris Davis SR-4 Olivet 1:39.98 1:34.65 2:25.30 1:50.64 1:42.65 2:13.30 2:02.64 -
  Alec Grzegorek JR-3 Adrian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS