February 10, 2024
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA IC4A/ECAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Cockerham JR-3 Catawba 6:54.34 5:21.19 4:39.44 5:08.35 4:58.71 6:06.16 3:48.05
2 Kristen Werner FR-1 Lynchburg 4:41.80 5:23.90 5:10.95 4:54.75 6:25.45 4:41.80 5:20.67
3 Savanna Chapin JR-3 Southern Virginia 4:00.13 5:24.50 6:39.14 4:26.09 6:58.61 4:03.38 4:42.32
4 Madison Clay SO-2 Catawba 6:04.52 5:28.39 4:19.43 6:24.22 5:02.12 3:59.73 4:45.70
5 Tessa Miller FR-1 Southern Virginia 4:55.83 5:28.69 6:54.15 7:07.30 7:00.73 3:56.66 4:59.11
6 Justine Sanchez FR-1 Catawba 6:33.61 5:30.76 4:14.69 5:47.30 4:21.30 5:27.46 4:37.84
7 Kamryn Bradshaw-Meyer JR-3 Southern Virginia 6:15.25 5:32.08 6:51.78 5:42.05 6:08.61 5:45.37 4:42.27
8 Heidi Barton SO-2 Southern Virginia 4:36.83 5:33.53 5:40.20 7:13.59 4:53.51 4:06.82 7:13.59
9 Lucy Unzicker SR-4 Eastern Mennonite 5:34.64 5:34.64 6:24.84 3:54.25 4:51.14 4:07.64 4:17.68
10 Halie Mast JR-3 Eastern Mennonite 4:41.16 5:34.71 5:38.06 4:04.34 5:07.94 6:11.53 4:51.20
11 Kennedy Harris FR-1 Emory & Henry 4:24.55 5:34.87 5:58.31 4:14.51 6:25.10 5:24.83 6:18.41
12 Lilly Dalebout JR-3 Southern Virginia 6:52.56 5:35.41 6:15.66 4:58.52 6:45.85 4:58.52 5:28.71
13 Amy Oleksy SO-2 Shenandoah 6:24.61 5:37.37 6:34.73 6:38.10 4:43.39 3:59.54 5:00.26
14 Annalise Williams FR-1 Lynchburg 5:04.35 5:38.16 5:41.55 6:15.36 5:58.45 6:42.41 4:13.62
15 Elili Asefa SO-2 Eastern Mennonite 6:01.40 5:44.19 6:22.05 7:06.80 5:16.66 6:32.38 7:10.24
16 Jenna Weaver JR-3 Eastern Mennonite 7:19.40 5:45.98 5:18.31 6:58.64 5:28.69 6:44.80 6:58.64
17 Charity Davies SO-2 Catawba 4:34.32 5:47.24 5:43.77 4:23.91 6:25.44 4:10.02 5:40.30
18 Jessica West FR-1 Southern Virginia 7:29.16 5:50.90 6:50.56 6:54.07 7:25.65 7:01.08 6:11.96
19 Jessica Buckwalter SR-4 Eastern Mennonite 4:26.92 5:51.21 4:44.48 6:33.36 4:55.02 4:09.36 5:26.63
20 Lauren Fowler FR-1 Southern Virginia 6:50.09 5:53.52 5:49.99 7:11.30 7:14.83 7:21.90 5:21.71
21 Elise McKinney SO-2 Emory & Henry 5:33.49 5:54.77 4:33.18 4:15.44 6:33.80 6:23.16 4:26.08
22 Emmalee Hale SO-2 Southern Virginia 5:58.46 5:58.46 7:17.33 5:01.11 7:17.33 4:39.60 4:10.93
23 Carolina Wilson SO-2 Sweet Briar 4:48.61 6:00.76 5:24.69 5:46.33 7:20.13 5:49.94 4:55.83
24 Vanessa Gardiner SR-4 Eastern Mennonite 6:08.86 6:01.62 6:34.17 7:10.33 7:50.11 7:10.33 4:31.22
25 Alheli Ramos-Garcia SO-2 Patrick & Henry CC 4:40.18 6:08.65 6:27.09 5:05.98 4:36.49 5:17.04 5:46.53
26 Ja'llian Paige FR-1 Louisburg College 4:31.89 6:12.45 5:42.66 6:49.70 5:31.48 6:31.08 6:27.35
27 Gabrielle Griffin FR-1 Averett 7:13.06 6:19.87 6:16.08 6:23.67 7:05.46 4:29.71 7:24.45
28 Alyssa Epperson SR-4 Mary Baldwin 4:31.46 6:22.33 7:34.98 7:19.68 7:19.68 4:42.93 7:54.09
29 Tanea Davis SO-2 Piedmont 7:07.83 6:28.93 5:22.82 7:19.49 8:06.17 8:21.72 4:59.48
30 Brhea Covington FR-1 Piedmont 8:31.94 6:46.30 8:23.82 8:44.13 5:16.92 5:33.17 6:46.30
31 Taylor Nguyen SR-4 Gallaudet 5:16.57 7:19.68 9:31.59 5:38.56 7:32.87 7:54.86 5:12.18
32 Abby Casen JR-3 Roanoke 6:27.83 7:30.96 8:38.61 7:53.51 5:15.68 8:56.65 5:47.24
33 Melany Salcedo Benavides FR-1 Gallaudet 10:49.52 8:35.49 9:16.73 8:04.56 10:44.37 9:06.42 9:32.20
  Jenna Coleman FR-1 Catawba DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mikayla Jones JR-3 Catawba DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Lissie Hill FR-1 Southern Virginia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Jessica Buckwalter SR-4 Eastern Mennonite 5:51.21 6:40.38 7:08.48
23 Carolina Wilson SO-2 Sweet Briar 6:00.76 5:21.08 5:24.69
25 Alheli Ramos-Garcia SO-2 Patrick & Henry CC 6:08.65 7:00.26 7:40.82
26 Ja'llian Paige FR-1 Louisburg College 6:12.45 4:54.24 5:38.93
27 Gabrielle Griffin FR-1 Averett 6:19.87 4:41.11 5:34.29
28 Alyssa Epperson SR-4 Mary Baldwin 6:22.33 6:07.04 7:57.92
29 Tanea Davis SO-2 Piedmont 6:28.93 6:36.71 7:42.83
30 Brhea Covington FR-1 Piedmont 6:46.30 8:44.13 7:51.31
31 Taylor Nguyen SR-4 Gallaudet 7:19.68 7:24.08 8:08.05
32 Abby Casen JR-3 Roanoke 7:30.96 5:38.22 9:10.18
33 Melany Salcedo Benavides FR-1 Gallaudet 8:35.49 9:32.20 9:16.73
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kamryn Bradshaw-Meyer JR-3 Southern Virginia 6:18.58 5:58.65 6:38.50 5:32.08
10 Halie Mast JR-3 Eastern Mennonite 4:01.00 6:24.92 7:05.09 5:34.71
11 Kennedy Harris FR-1 Emory & Henry 6:05.01 4:51.34 6:18.41 5:34.87
12 Lilly Dalebout JR-3 Southern Virginia 4:08.21 6:02.25 5:55.54 5:35.41
13 Amy Oleksy SO-2 Shenandoah 7:01.72 6:41.47 6:11.11 5:37.37
15 Elili Asefa SO-2 Eastern Mennonite 5:37.31 5:57.96 6:01.40 5:44.19
16 Jenna Weaver JR-3 Eastern Mennonite 4:05.65 6:58.64 5:11.39 5:45.98
18 Jessica West FR-1 Southern Virginia 5:57.92 7:08.10 5:54.41 5:50.90
20 Lauren Fowler FR-1 Southern Virginia 6:07.66 7:07.76 4:46.36 5:53.52
21 Elise McKinney SO-2 Emory & Henry 5:37.04 7:16.37 5:01.56 5:54.77
22 Emmalee Hale SO-2 Southern Virginia 4:46.77 5:44.13 4:10.93 5:58.46
24 Vanessa Gardiner SR-4 Eastern Mennonite 5:32.69 4:56.53 4:16.75 6:01.62
  Lissie Hill FR-1 Southern Virginia DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sydney Cockerham JR-3 Catawba 5:21.19
2 Kristen Werner FR-1 Lynchburg 5:23.90
3 Savanna Chapin JR-3 Southern Virginia 5:24.50
4 Madison Clay SO-2 Catawba 5:28.39
5 Tessa Miller FR-1 Southern Virginia 5:28.69
6 Justine Sanchez FR-1 Catawba 5:30.76
8 Heidi Barton SO-2 Southern Virginia 5:33.53
9 Lucy Unzicker SR-4 Eastern Mennonite 5:34.64
14 Annalise Williams FR-1 Lynchburg 5:38.16
17 Charity Davies SO-2 Catawba 5:47.24
  Mikayla Jones JR-3 Catawba DNS
  Jenna Coleman FR-1 Catawba DNS