January 13, 2024
|
Penn State-Ashenfelter Track (Banked) - University Park, PA
|
200m (Banked)
ICON KEY: IC4A/ECAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Winnie Incorvaia JR-3 Pittsburgh 9:43.03
2 Anna Coffin SR-4 Maryland 9:44.02
3 Maria Seykora   Unattached 9:44.27
4 Kate O'Neill SR-4 George Mason 9:45.84
5 Sydney Nowicki JR-3 Pittsburgh 9:47.12
6 Camy Kiser FR-1 Pittsburgh 9:56.11
7 Caryn Rippey SO-2 Bucknell 9:56.78
8 Elsa Chan SO-2 Temple 10:04.52
9 Alyssa Deeds JR-3 Youngstown St. 10:05.82
10 Caroline Rusinski JR-3 Pittsburgh 10:06.31
11 Katie Altieri JR-3 Maryland 10:06.92
12 Sarah Clark FR-1 George Mason 10:16.74
13 Becca Millar SR-4 St. Joseph's (Pa.) 10:17.60
14 Gianna Cagliola SO-2 Pittsburgh 10:18.98
15 Tesslyn Helms SO-2 Saint Francis 10:24.48
16 Anna Quackenbush FR-1 Saint Francis 10:26.81
17 Lauren Trapani JR-3 Bucknell 10:27.80
18 Christina Elliott FR-1 Pittsburgh 10:29.38
19 Rubie Goffena SO-2 Maryland 10:31.29
20 Michaela Schiele JR-3 Pittsburgh 10:34.89
21 Katherine Sparks JR-3 St. Joseph's (Pa.) 10:36.33
22 Meghan Smith SR-4 Bucknell 10:36.60
23 Sydney Urbine SR-4 Pittsburgh 10:41.25
24 Maura Keane JR-3 St. Joseph's (Pa.) 10:45.36
25 Lauren Joyce SO-2 Bucknell 10:45.85
26 AnnaMarie Tretola SO-2 Maryland 10:47.03
27 Molly Hopple SO-2 Youngstown St. 10:52.85
28 Hannah Wagner JR-3 Youngstown St. 10:54.55
29 Carlyn Segrave-Daly SO-2 St. Joseph's (Pa.) 10:56.85
30 Delilah Ayan SR-4 Temple 11:04.40
31 Madison Buddenbohn SR-4 St. Joseph's (Pa.) 11:06.72
32 Maizy Aikey FR-1 Bucknell 11:25.43
  Isabella Bufalini JR-3 Pittsburgh DNF
  Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven DNF
  Barrett Justema FR-1 Georgetown DNF
  Cate Joaquin FR-1 Georgetown DNF
  Abbey Yuhasz JR-3 West Virginia DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Winnie Incorvaia JR-3 Pittsburgh 9:43.03 9:02.22 9:19.71 11:57.13 7:40.60
2 Anna Coffin SR-4 Maryland 9:44.02 8:51.46 11:17.47 11:34.99 11:46.67
3 Maria Seykora   Unattached 9:44.27 10:36.86 8:22.48 9:26.75 11:35.29
4 Kate O'Neill SR-4 George Mason 9:45.84 11:13.72 10:50.29 12:35.74 6:55.95
5 Sydney Nowicki JR-3 Pittsburgh 9:47.12 10:51.71 8:19.06 10:16.48 8:36.67
6 Camy Kiser FR-1 Pittsburgh 9:56.11 7:33.05 10:02.08 8:38.62 10:49.76
7 Caryn Rippey SO-2 Bucknell 9:56.78 12:31.95 10:56.46 7:27.59 12:37.91
8 Elsa Chan SO-2 Temple 10:04.52 7:33.39 12:11.47 11:29.16 12:53.79
9 Alyssa Deeds JR-3 Youngstown St. 10:05.82 9:23.42 8:22.83 8:34.95 7:58.60
10 Caroline Rusinski JR-3 Pittsburgh 10:06.31 8:47.49 7:10.48 10:42.69 7:22.61
11 Katie Altieri JR-3 Maryland 10:06.92 12:02.24 9:36.58 7:47.33 8:05.54
12 Sarah Clark FR-1 George Mason 10:16.74 12:01.59 11:12.25 10:35.25 9:45.91
13 Becca Millar SR-4 St. Joseph's (Pa.) 10:17.60 10:17.60 8:44.96 11:19.36 11:31.72
14 Gianna Cagliola SO-2 Pittsburgh 10:18.98 11:14.69 12:59.92 8:39.95 12:59.92
17 Lauren Trapani JR-3 Bucknell 10:27.80 13:17.31 8:53.63 8:34.80 10:08.97
24 Maura Keane JR-3 St. Joseph's (Pa.) 10:45.36 10:13.10 12:22.17 11:49.90 13:26.70
  Barrett Justema FR-1 Georgetown DNF DNF DNF DNF DNF
  Cate Joaquin FR-1 Georgetown DNF DNF DNF DNF DNF
  Abbey Yuhasz JR-3 West Virginia DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Tesslyn Helms SO-2 Saint Francis 7:35.87 11:08.20 9:22.04 7:42.12 12:48.11 10:24.48
16 Anna Quackenbush FR-1 Saint Francis 10:20.55 10:08.01 12:07.10 11:10.69 8:08.92 10:26.81
18 Christina Elliott FR-1 Pittsburgh 13:38.20 9:32.74 13:00.44 10:48.27 13:25.61 10:29.38
19 Rubie Goffena SO-2 Maryland 12:12.30 11:34.42 11:40.74 10:24.98 12:50.18 10:31.29
20 Michaela Schiele JR-3 Pittsburgh 9:50.45 7:37.12 13:00.92 11:00.29 13:32.66 10:34.89
21 Katherine Sparks JR-3 St. Joseph's (Pa.) 8:29.07 13:02.69 13:15.42 8:48.16 12:49.96 10:36.33
22 Meghan Smith SR-4 Bucknell 12:18.46 7:31.99 13:03.02 12:50.29 11:46.63 10:36.60
23 Sydney Urbine SR-4 Pittsburgh 8:45.83 9:43.54 13:53.63 11:06.90 11:58.20 10:41.25
25 Lauren Joyce SO-2 Bucknell 12:48.57 12:48.57 12:16.27 12:48.57 12:48.57 10:45.85
26 AnnaMarie Tretola SO-2 Maryland 11:25.86 8:44.10 10:34.09 10:53.50 9:29.39 10:47.03
27 Molly Hopple SO-2 Youngstown St. 12:56.90 9:47.57 12:17.72 12:50.37 10:13.68 10:52.85
28 Hannah Wagner JR-3 Youngstown St. 11:07.65 9:03.28 8:43.64 11:27.28 10:08.74 10:54.55
29 Carlyn Segrave-Daly SO-2 St. Joseph's (Pa.) 13:47.64 14:07.34 8:38.92 10:30.58 13:54.20 10:56.85
30 Delilah Ayan SR-4 Temple 13:10.64 11:30.98 11:30.98 12:37.42 10:04.61 11:04.40
31 Madison Buddenbohn SR-4 St. Joseph's (Pa.) 12:53.40 12:00.06 11:13.39 11:40.06 8:20.04 11:06.72
32 Maizy Aikey FR-1 Bucknell 10:16.89 11:25.43 8:13.51 7:59.80 8:54.64 11:25.43
  Isabella Bufalini JR-3 Pittsburgh DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven DNF DNF DNF DNF DNF DNF