March 22-23, 2024
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Pearl Jaquavion Bryant, Brendan Clark, Jon Haralson, Tanner Moore 9:39.05 7:50.77 10
2 Montverde Academy Lucas Coan, Connor Critoph, Will Moss, Parker Simkins 9:21.34 7:51.71 8
3 Belen Jesuit Prep Matthew Vina, Joseph Ruiz, Charles Carreno, Daniel Lurigados 9:42.74 7:53.77 6
4 Cambridge Christian Christian Escribano, Leo Borjon, Mark Meister, Kai Martin 9:19.51 7:54.16 5
5 Bishop Kenny Alejandro Vinas, Jack Liuzzo, Cooper Thorson, Juan Pablo Castillo-Zima 7:31.73 8:00.56 4
6 Nease Finn Thomas, Matt Ryan, Nate Corkran, Wyatt Pittman 7:55.30 8:05.00 3
7 Fleming Island Andrew Boyer, Graham Myers, John Keester IV, Roman Mollicone 8:54.14 8:05.58 2
8 Naples Jack Marshall, Hector Toro, Michael Brewer, Reece Lolly 7:58.00 8:07.75 1
9 Columbus Alexander Lopez, Anthony Scarcello, Lucas Gonzalez, Mario Sueiras 9:14.52 8:10.72 -
10 Gainesville Noah Peters, John Valero, Logan Jordan, Conner Proffitt 9:36.91 8:13.08 -
11 Calvary Christian (FtL) Dylan Crowers, Micah Williams, Mason Morin, Jonathan Anthony 7:34.56 8:14.08 -
12 Mandarin Connor Freeland, Kendyel Furtick, Erik Lash, Charley West 8:35.78 8:15.94 -
13 Westminster Rohan Gazula, Joseph Jacquot, Esfan Daya, Willem Mandel 8:31.46 8:16.56 -
14 Westminster Academy Tanner Pritchard, Tyler Pritchard, Lucas Latimore, Jonathan Pena 10:47.68 8:18.21 -
15 Rickards Justin Greenwood, Nicolas Parker, David Jones, Jamarin Lane 7:09.15 8:19.01 -
16 Lincoln Enijah Thomas, Olatunde Wright, Rayshawn Goodman, Dillon Brewer 10:19.77 8:19.81 -
17 Choctawhatchee Brendan Cutler, Nicholas Brown, Elias Marler, Pavaugan Hamiliton 8:39.38 8:24.25 -
18 Spanish River Max Cescato, Daniel Reyes, Casey Sangely, Braden Langmaack 6:49.67 8:25.76 -
19 Eastside Jonas Traktuev, Declan Odwyer, Joe Blanchard, Amir Morris 6:55.06 8:26.17 -
20 Robinson Lakeem Johnson, Nathan Schumacher, Jacob Sackenheim, Roman Montero 8:31.39 8:26.32 -
21 Ransom Everglades Ethan Sullivan, George Wood-Leness, Nelson Manstein, Lucas Schleifer 6:31.51 8:28.45 -
22 Wiregrass Ranch Mason Spearin, Hunter Boggs, Jackson Tubbs, Kaden Manalo 9:44.74 8:28.47 -
23 Fort Walton Beach Connor Rising, Matheus Ferreira, Hudson Railton, Grant Chastain 7:54.15 8:29.83 -
24 Buchholz Barry Hickey, Quinn Meyer, Daniel Ouko-Omondi, Calum Watson 6:58.25 8:30.05 -
25 Tate Abiola Adigun, Damian Cullen, Latrell Dukes, Maurice Walker 11:05.44 8:31.87 -
26 Doral Academy Rodrigo Rodriguez, Jonathan Alvarez, Daniel Rubio, Sebastian Coraspe 6:29.81 8:32.90 -
27 Sumner Brandon Metcalf, Jack Cleversey, Brady Ward, Devin Baker 10:21.68 8:33.78 -
28 DeLand Diego De La Vega, Noah Ennabili, Michael Mandell, Connor York 11:02.94 8:33.90 -
29 Mater Lakes Adrian Ruiz, Joel Gutierrez, Junnel Medina, Marc Gonzalez 9:36.10 8:34.37 -
30 Hillsborough Jaden Carr, Bryan Harden, Nathan Brewer, Quante Ferguson 9:41.54 8:34.63 -
31 Creekside John Zurn, Alexander Tovar, Gavin Stopa, Ishir Jha 6:05.65 8:35.00 -
32 Niceville Nate Meissner, Seamus Hodge, Myles Chojnowski, Tobias Siren 6:41.87 8:35.21 -
33 North Bay Haven Michael Faint, Charles Baldwin, Charlie Holmes, Daniel Kling 8:45.60 8:35.29 -
34 Cypress Creek (Wesley Chapel) Francesco Alagna, Skylar Manatt, Dylan Powell, Cason Corrao 10:42.32 8:38.00 -
35 West Port Koi Davis, Isaiah Rios, Luke Lombardo, Yaakov Barlevy 6:04.07 8:40.09 -
36 Monroe, Albany Sedrick Roundtree, Nadarian Harris, Benjamin Wright Jr., Michael Bell 7:03.80 8:43.21 -
37 Beachside Garrett Hudson, Colton Shaw, Krishiv Singh, Elias Jesse 7:36.10 8:44.25 -
38 Maclay David Barton, Peter Boulware, Lucas Gomez, Logan Phipps 9:13.02 8:46.68 -
39 Mosley Nicolas Waddell, Ayden Craine, Hayden Thach, Josh Harris 6:25.52 8:48.11 -
40 Lakewood Jalen Long, James Morrow, David Rene, Jayln Bethune 8:48.37 8:53.70 -
41 Pine Crest Ryan Frawley, Lucien Bret, Jayden Lang, Edward Wang 6:32.48 8:57.64 -
42 Raines Israel Kelly, Alexander Higgins, Jorden Johnson, Bryson Lewis 8:09.63 8:58.05 -
43 Alonso Adrian Sanchez, Aiden Tran, Preston Cooper, Sterling Powell 10:54.30 9:05.25 -
44 Sheridan Hills Christian Elias Leyes, Josh Cadelien, David Taroco, Christian Philip 10:43.11 9:14.40 -
45 Harrison Central Cameron Updike, Avery Leshore, Kyron Frazier, Justin Gremillion 9:21.49 9:15.93 -
46 Bishop Snyder Daniel Carpenter, Andrew Fredland, Owen Thompson, Matthew Sparks 11:02.62 9:16.82 -
47 Episcopal Will Laird, William Bunch, Russell Beard, Rick Schultz 7:31.29 9:17.14 -
48 Oakleaf Lincoln Morales, LeAndre Washington, Dayton Jackson, Kharmari Harewood 8:11.38 9:18.38 -
49 Florida High Noah Deem, Tyler Love, Yoshi Hutt, Garyn Washington 6:53.15 9:25.96 -
50 Stanton Aarav Maru, Kenny Huang, Josecarlos Martinez, Alex Lee 11:12.87 9:40.06 -
51 Bartram Trail Lucas Pate, Alan Pass-Tolentino, Christian Fakouri, Chris Tran 9:01.26 9:54.79 -
52 Chiles Tim Yu, Bryce Callen, Josiah Middleton, Caleb Edwards 10:14.02 10:01.98 -
  Landmark Christian James (Right Rivers, Derreon Costen, Parker Guerard, London Costen DNF DNF -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Cambridge Christian Escribano, Borjon, Meister, Martin 8:46.32 8:55.80 6:05.11 7:54.16 6:38.30 5
37 Beachside Hudson, Shaw, Singh, Jesse 6:38.43 11:00.56 11:11.04 8:44.25 10:02.89 -
38 Maclay Barton, Boulware, Gomez, Phipps 7:01.35 6:19.21 7:38.22 8:46.68 9:39.35 -
39 Mosley Waddell, Craine, Thach, Harris 8:37.55 6:30.81 10:44.30 8:48.11 8:53.40 -
46 Bishop Snyder Carpenter, Fredland, Thompson, Sparks 8:54.55 7:58.87 6:46.48 9:16.82 9:39.10 -
49 Florida High Deem, Love, Hutt, Washington 7:21.45 8:01.07 8:29.37 9:25.96 9:25.96 -
50 Stanton Maru, Huang, Martinez, Lee 7:20.85 6:46.05 9:45.86 9:40.06 8:30.46 -
52 Chiles Yu, Callen, Middleton, Edwards 7:43.53 8:43.73 9:13.83 10:01.98 7:07.41 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
19 Eastside Traktuev, Odwyer, Blanchard, Morris 8:26.17 7:15.31 10:32.72 -
21 Ransom Everglades Sullivan, Wood-Leness, Manstein, Schleifer 8:28.45 7:17.27 6:41.68 -
31 Creekside Zurn, Tovar, Stopa, Jha 8:35.00 10:38.60 11:09.50 -
33 North Bay Haven Faint, Baldwin, Holmes, Kling 8:35.29 6:00.71 11:09.88 -
34 Cypress Creek (Wesley Chapel) Alagna, Manatt, Powell, Corrao 8:38.00 7:30.66 9:09.08 -
36 Monroe, Albany Roundtree, Harris, Wright Jr., Bell 8:43.21 8:48.45 9:25.07 -
40 Lakewood Long, Morrow, Rene, Bethune 8:53.70 8:48.37 6:18.93 -
41 Pine Crest Frawley, Bret, Lang, Wang 8:57.64 8:41.51 11:22.81 -
42 Raines Kelly, Higgins, Johnson, Lewis 8:58.05 7:42.73 10:45.66 -
43 Alonso Sanchez, Tran, Cooper, Powell 9:05.25 8:48.90 6:48.94 -
44 Sheridan Hills Christian Leyes, Cadelien, Taroco, Philip 9:14.40 8:30.05 9:08.86 -
45 Harrison Central Updike, Leshore, Frazier, Gremillion 9:15.93 8:09.22 6:40.27 -
48 Oakleaf Morales, Washington, Jackson, Harewood 9:18.38 11:49.15 11:10.06 -
51 Bartram Trail Pate, Pass-Tolentino, Fakouri, Tran 9:54.79 12:05.65 11:24.01 -
  Landmark Christian Rivers, Costen, Guerard, Costen DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 800 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
11 Calvary Christian (FtL) Crowers, Williams, Morin, Anthony 8:14.08 7:54.32 8:33.85 -
12 Mandarin Freeland, Furtick, Lash, West 8:15.94 9:05.54 6:21.88 -
15 Rickards Greenwood, Parker, Jones, Lane 8:19.01 6:54.18 8:58.93 -
17 Choctawhatchee Cutler, Brown, Marler, Hamiliton 8:24.25 7:38.87 10:10.15 -
20 Robinson Johnson, Schumacher, Sackenheim, Montero 8:26.32 10:37.97 6:29.87 -
22 Wiregrass Ranch Spearin, Boggs, Tubbs, Manalo 8:28.47 8:38.64 9:54.91 -
23 Fort Walton Beach Rising, Ferreira, Railton, Chastain 8:29.83 6:12.18 9:05.52 -
25 Tate Adigun, Cullen, Dukes, Walker 8:31.87 9:33.30 9:53.77 -
26 Doral Academy Rodriguez, Alvarez, Rubio, Coraspe 8:32.90 6:45.20 7:41.61 -
27 Sumner Metcalf, Cleversey, Ward, Baker 8:33.78 6:25.34 7:11.58 -
29 Mater Lakes Ruiz, Gutierrez, Medina, Gonzalez 8:34.37 6:25.78 7:06.93 -
30 Hillsborough Carr, Harden, Brewer, Ferguson 8:34.63 10:48.44 9:10.66 -
35 West Port Davis, Rios, Lombardo, Barlevy 8:40.09 7:32.48 10:44.92 -
47 Episcopal Laird, Bunch, Beard, Schultz 9:17.14 11:47.57 11:53.14 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Pearl Bryant, Clark, Haralson, Moore 8:56.68 7:31.94 7:50.77 8:37.85 9:06.10 7:08.40 10
2 Montverde Academy Coan, Critoph, Moss, Simkins 8:38.89 7:13.98 7:51.71 5:39.64 8:01.15 6:03.22 8
3 Belen Jesuit Prep Vina, Ruiz, Carreno, Lurigados 8:31.68 9:23.79 7:53.77 8:26.94 7:25.35 7:25.35 6
5 Bishop Kenny Vinas, Liuzzo, Thorson, Castillo-Zima 9:51.09 7:31.73 8:00.56 10:19.93 6:43.67 8:43.81 4
6 Nease Thomas, Ryan, Corkran, Pittman 9:46.85 7:45.60 8:05.00 7:55.30 8:58.35 10:25.65 3
7 Fleming Island Boyer, Myers, Keester IV, Mollicone 9:18.42 9:13.57 8:05.58 7:31.59 8:00.73 9:08.71 2
8 Naples Marshall, Toro, Brewer, Lolly 10:19.45 6:25.33 8:07.75 8:02.88 7:38.49 9:45.30 1
9 Columbus Lopez, Scarcello, Gonzalez, Sueiras 9:58.68 7:46.19 8:10.72 6:47.30 9:53.78 9:53.78 -
10 Gainesville Peters, Valero, Jordan, Proffitt 9:41.84 10:26.22 8:13.08 9:17.18 10:26.22 6:44.33 -
13 Westminster Gazula, Jacquot, Daya, Mandel 10:25.67 10:15.74 8:16.56 7:12.01 6:42.22 9:55.88 -
14 Westminster Academy Pritchard, Pritchard, Latimore, Pena 10:27.75 7:03.48 8:18.21 6:43.55 7:58.29 10:42.69 -
16 Lincoln Thomas, Wright, Goodman, Brewer 8:54.80 8:04.82 8:19.81 9:54.78 6:04.87 8:14.82 -
18 Spanish River Cescato, Reyes, Sangely, Langmaack 7:04.84 6:34.50 8:25.76 10:22.09 7:50.36 6:54.73 -
24 Buchholz Hickey, Meyer, Ouko-Omondi, Watson 10:42.67 8:30.05 8:30.05 6:27.64 7:28.85 7:54.35 -
28 DeLand De La Vega, Ennabili, Mandell, York 7:32.24 10:26.96 8:33.90 7:21.96 7:42.51 9:04.74 -
32 Niceville Meissner, Hodge, Chojnowski, Siren 10:18.26 10:13.10 8:35.21 8:40.37 8:35.21 11:09.78 -