March 22-23, 2024
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Monroe, Albany Jurdyn Johnson, Marianna Wright, Kaitlyn Williams, Jediah Lewis 3:54.69 10
2 Hoover High School Grier Jones, McKenzie Blackledge, Daisy Luna, Taylor Canada 3:57.96 8
3 Landmark Christian Moriah Campbell, Shari Brown, Sasha Carter, Malia Campbell 3:58.66 6
4 George Jenkins Geriah Street, Jaade McBride, Chelsi Williams, Jaa'Ln McBride 3:59.17 5
5 Ransom Everglades Latrice Nelson, Alexandra Leiser, Marella Rebessi, Gillian Carvalho 3:59.78 4
6 Niceville Gracie Dennison, Carson Fayard, Yaremi Figueroa, Taylor Kerle 4:00.83 3
7 Bartram Trail Amelia Thomas, Taylor Braughton, Julia Mullis, Amelia Kosiewska 4:06.48 2
8 Buchholz Chelsea Moonah, Jayla Douglas, Harmon Toni, Nadia Walton-Hood 4:06.76 1
9 Freedom (Tampa) Kenani Dorsey, Jaya Harrigan, Sophie Bowles, Demetria Henderson 4:07.53 -
10 Rickards Taylor Nance, Kylie Hall, Madison Fulton, Sacori Gardner 4:10.70 -
11 Fleming Island Aydan Larson, Aaliyah Mota, Halle Steeves, Brooke Reynolds 4:12.32 -
12 Lake Minneola Isabelle Hutchinson, Alissa Grant, Kamia Magloire, Riley Thomaselli 4:13.03 -
13 Lake Wales Areeyanna Bonds, Kansas Henry, Nayelie St. Fleur, Mikaila Walker 4:13.46 -
14 Bishop Kenny Addie Thorson, Emily Wheldon, Tessa Massa, Taylor Lawhon 4:13.76 -
15 Lourdes Emily Barrios, Chloe Sastoque, Veronica Aguilar, Andrea Muelle 4:13.94 -
16 Enterprise Kamryn Wile, Trinity McKnight, Isabella Ming, Layla Straw 4:14.05 -
17 Westminster Cate Reames, Lucy Johnson, Caryssa Snyder, Marci Kinerman 4:14.83 -
18 Florida High Alana Avilus, Aniya Williams, Elin Quisenberry, Onyinye Okoli 4:15.57 -
19 Sunlake Campbell Taylor, Emma Stephens, Bianca De Paula, Bianca Martinez 4:15.71 -
20 Vestavia Hills Barclay Brown, Abby Allen, Anna James Litty, Riley Zeanah 4:16.63 -
21 West Port Aliyah Davis, Tyler Baker, Natalie Nelson, Maniah Kendrick 4:17.59 -
22 Calvary Christian (FtL) Hope Anthony, Christal Mitchell, Kayla Atkinson, Kyara Belfort 4:18.30 -
23 Tocoi Creek Kyra Dillard, Kaitlyn Deitrick, Sasha Blazer, Alanah Curtis 4:21.52 -
24 West Florida Jennifer Mims, Mikayla Stutts, Karis Fiddler, Knaviah Badilishamwalim 4:21.93 -
25 Beachside Jayda Robinson, Luella Somnitz, Sydney Tarantino, Bianca Fawcett 4:22.81 -
26 Fort Walton Beach Adaysha Holliness, Kiarah Jarrett, Yasmin Lott, Reece Knowlton 4:23.38 -
27 Nease Avery Alicea, Daniela Reich, Jaeleigh Dillard, Esther Nelson 4:24.68 -
28 Harrison Central Akira Adkins, Jatiyuna Fields, Maya Hardy, Aakyla Pruitt 4:24.95 -
29 Pine Forest Trinity Jordan, Callie Howard, Briasia Knight, Chamyah McDole 4:25.96 -
30 Raines Shaniya Alston, Maryah Jones, Jehzaria Middleton, Maleah Smothers 4:26.67 -
31 Sumner Evionna Baroulette, Jasmine Lopez, Alana Mitchell, Alexandra Newman 4:27.62 -
32 Alonso Olivia Desmond, Makenna Jones, Nesibelli Mukusheva, Alexa Ritzenthaler 4:34.95 -
33 Doral Academy Janyss Grullon, Danielle Socarras, Megan Cabrera, Daniella Cabezas 4:36.13 -
34 Bishop Snyder Megan Bawroski, Faye Brooks, Ellie Cardozo, Lauren McInnis 4:43.04 -
35 Sheridan Hills Christian Milan McKenzie, Hanna Diefenbach, Mireille Gomez, Jailyn Rucker 4:53.23 -
  West Laurens Armoni Anderson, Jayla Williams, Sophie Kavuri, Keira Davis DQ -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Pine Forest Jordan, Howard, Knight, McDole 3:22.13 3:14.15 3:24.79 5:24.48 4:25.96 -
34 Bishop Snyder Bawroski, Brooks, Cardozo, McInnis 4:11.91 4:54.37 5:42.48 3:23.79 4:43.04 -
35 Sheridan Hills Christian McKenzie, Diefenbach, Gomez, Rucker 4:15.11 3:54.59 3:51.66 4:03.38 4:53.23 -
  West Laurens Anderson, Williams, Kavuri, Davis DQ DQ DQ DQ DQ -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
19 Sunlake Taylor, Stephens, De Paula, Martinez 4:15.71 5:17.08 -
23 Tocoi Creek Dillard, Deitrick, Blazer, Curtis 4:21.52 4:13.68 -
25 Beachside Robinson, Somnitz, Tarantino, Fawcett 4:22.81 4:28.07 -
28 Harrison Central Adkins, Fields, Hardy, Pruitt 4:24.95 4:17.01 -
31 Sumner Baroulette, Lopez, Mitchell, Newman 4:27.62 4:30.30 -
32 Alonso Desmond, Jones, Mukusheva, Ritzenthaler 4:34.95 3:42.71 -
33 Doral Academy Grullon, Socarras, Cabrera, Cabezas 4:36.13 5:47.93 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Fleming Island Larson, Mota, Steeves, Reynolds 4:07.28 5:17.93 3:42.05 3:39.52 4:12.32 4:17.37 5:00.26 -
16 Enterprise Wile, McKnight, Ming, Straw 3:20.70 4:36.92 5:20.11 4:39.46 4:14.05 3:10.54 3:48.65 -
18 Florida High Avilus, Williams, Quisenberry, Okoli 5:22.02 3:47.46 4:13.02 4:30.91 4:15.57 4:51.35 3:06.57 -
22 Calvary Christian (FtL) Anthony, Mitchell, Atkinson, Belfort 4:49.30 3:31.81 4:23.47 4:15.72 4:18.30 4:41.55 5:07.38 -
26 Fort Walton Beach Holliness, Jarrett, Lott, Knowlton 3:07.00 4:47.09 3:51.78 4:02.31 4:23.38 4:52.36 3:41.24 -
27 Nease Alicea, Reich, Dillard, Nelson 5:41.44 3:13.22 3:44.98 3:55.57 4:24.68 4:56.45 5:25.56 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Bartram Trail Thomas, Braughton, Mullis, Kosiewska 4:04.02 4:53.32 3:04.86 4:06.48 3:12.26 4:33.60 2:59.93 2
8 Buchholz Moonah, Douglas, Toni, Walton-Hood 3:42.09 5:05.99 4:26.50 4:06.76 4:51.18 5:01.05 3:34.69 1
15 Lourdes Barrios, Sastoque, Aguilar, Muelle 3:30.77 5:12.35 4:11.40 4:13.94 4:08.87 3:43.47 5:25.05 -
20 Vestavia Hills Brown, Allen, Litty, Zeanah 4:16.63 3:53.54 4:34.60 4:16.63 4:11.50 5:33.62 4:24.33 -
21 West Port Davis, Baker, Nelson, Kendrick 5:27.14 3:41.53 3:15.77 4:17.59 4:30.47 4:12.44 3:08.04 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
9 Freedom (Tampa) Dorsey, Harrigan, Bowles, Henderson 2:55.75 4:07.53 3:25.45 -
12 Lake Minneola Hutchinson, Grant, Magloire, Thomaselli 3:55.32 4:13.03 2:59.66 -
13 Lake Wales Bonds, Henry, St. Fleur, Walker 5:04.16 4:13.46 2:57.43 -
14 Bishop Kenny Thorson, Wheldon, Massa, Lawhon 3:00.17 4:13.76 3:40.78 -
17 Westminster Reames, Johnson, Snyder, Kinerman 5:13.44 4:14.83 4:35.22 -
24 West Florida Mims, Stutts, Fiddler, Badilishamwalim 5:32.66 4:21.93 5:37.89 -
30 Raines Alston, Jones, Middleton, Smothers 5:46.68 4:26.67 5:33.34 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Monroe, Albany Johnson, Wright, Williams, Lewis 3:24.18 3:54.69 3:40.61 4:13.47 4:53.37 2:53.67 3:54.69 10
2 Hoover High School Jones, Blackledge, Luna, Canada 4:19.38 5:02.21 4:21.76 5:09.35 4:26.52 3:46.07 3:57.96 8
3 Landmark Christian Campbell, Brown, Carter, Campbell 4:44.01 3:44.34 3:39.57 4:20.14 4:46.40 4:39.24 3:58.66 6
4 George Jenkins Street, McBride, Williams, McBride 3:20.91 5:01.36 4:18.31 4:11.13 4:20.70 3:35.26 3:59.17 5
5 Ransom Everglades Nelson, Leiser, Rebessi, Carvalho 3:31.01 3:04.63 4:35.75 4:23.76 4:45.34 2:55.04 3:59.78 4
6 Niceville Dennison, Fayard, Figueroa, Kerle 3:51.20 4:05.65 3:48.79 3:17.48 3:19.89 3:17.48 4:00.83 3
10 Rickards Nance, Hall, Fulton, Gardner 5:08.37 5:10.87 5:18.39 3:50.65 4:48.31 5:20.90 4:10.70 -