February 16, 2024
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Britney Clark   North American T&F League 58.36 -
2 Gianna Borzileri JR-3 Dubuque 59.38 10
3 Jaide Flowers FR-1 Dubuque 1:00.16 8
4 Margaret Rusch JR-3 Wis.-Platteville 1:00.39 6
5 Jordyn VanSanten JR-3 Augustana (Ill.) 1:00.98 5
6 Jessica Buss SR-4 Wis.-Platteville 1:02.34 4
7 Carolyn Evers SR-4 Edgewood 1:03.20 3
8 Morgan McEnroe Senior Unattached 1:03.67 -
9 Leah Digmann SO-2 Wis.-Platteville 1:04.15 2
10 Kira Nelson JR-3 Augustana (Ill.) 1:04.18 1
11 Lindsey Barnes JR-3 Wis.-Platteville 1:04.22 -
12 Nabila Saam FR-1 Augustana (Ill.) 1:04.52 -
13 Kaydence Weeks FR-1 Sauk Valley CC 1:05.08 -
14 Danielle Mauhar FR-1 Wis.-Platteville 1:07.67 -
15 Nina Tomko FR-1 Dubuque 1:08.14 -
16 Jenna Guddie SR-4 Wis.-Platteville 1:11.49 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Britney Clark   North American T&F League 51.36 1:04.20 58.36 1:12.95 58.36 1:15.29 -
2 Gianna Borzileri JR-3 Dubuque 1:06.51 1:14.23 1:02.95 55.82 59.38 1:14.23 10
3 Jaide Flowers FR-1 Dubuque 1:03.77 1:02.57 1:09.19 58.36 1:00.16 51.14 8
4 Margaret Rusch JR-3 Wis.-Platteville 57.98 1:03.41 48.92 52.54 1:00.39 1:03.41 6
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jordyn VanSanten JR-3 Augustana (Ill.) 1:18.67 42.69 1:00.98 1:10.74 44.52 5
6 Jessica Buss SR-4 Wis.-Platteville 1:21.05 57.36 1:02.34 1:05.46 57.98 4
7 Carolyn Evers SR-4 Edgewood 1:09.52 1:19.64 1:03.20 1:08.89 54.99 3
8 Morgan McEnroe Senior Unattached 1:06.22 1:06.22 1:03.67 1:01.76 1:15.77 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Leah Digmann SO-2 Wis.-Platteville 51.32 1:04.15 47.48 2
10 Kira Nelson JR-3 Augustana (Ill.) 1:06.75 1:04.18 1:17.02 1
11 Lindsey Barnes JR-3 Wis.-Platteville 1:18.99 1:04.22 1:08.08 -
12 Nabila Saam FR-1 Augustana (Ill.) 1:01.30 1:04.52 54.85 -
13 Kaydence Weeks FR-1 Sauk Valley CC 1:23.96 1:05.08 50.77 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Danielle Mauhar FR-1 Wis.-Platteville 1:00.23 1:07.67 1:12.41 1:27.98 52.11 58.20 1:18.50 -
15 Nina Tomko FR-1 Dubuque 1:14.96 1:08.14 1:17.00 1:10.87 1:21.77 1:27.90 1:06.78 -
16 Jenna Guddie SR-4 Wis.-Platteville 1:08.63 1:11.49 1:13.64 53.62 1:15.07 1:19.36 1:23.65 -