January 20, 2024
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nehemiah Griffin SR-4 Dubuque 1:50.48 1:48.73 1:20.67 1:48.73 1:27.68 1:52.23 10
2 Evan Robertson FR-1 Dubuque 1:38.89 1:35.36 1:50.37 1:33.59 1:28.29 1:30.94 8
3 Cord Nietert FR-1 Clarke 1:20.12 1:26.35 1:19.23 1:08.55 1:29.02 1:50.39 6
4 Bryce Kondos SO-2 Clarke 1:38.37 1:12.43 1:23.16 1:54.46 1:29.42 1:28.53 4
5 Layton Ritter SO-2 Dubuque 1:22.33 1:44.71 1:36.65 1:27.70 1:29.49 1:04.44 2
6 Charlie Juntunen FR-1 Clarke 1:43.15 1:35.08 1:45.84 1:29.69 1:29.69 1:44.04 1
7 Chesney Capron FR-1 Clarke 1:11.49 1:44.07 1:32.30 1:19.64 1:30.49 1:13.30 -
8 Jack Mulert FR-1 Dubuque 1:14.32 1:49.67 1:19.76 1:42.42 1:30.63 1:12.51 -
9 George West FR-1 Dubuque 1:58.08 1:05.40 1:18.12 1:28.11 1:30.83 1:03.58 -
10 Daniel Miller SR-4 Clarke 1:42.85 1:10.99 1:57.41 1:47.40 1:31.01 1:51.04 -
11 Kole Haverly JR-3 Clarke 1:53.27 1:27.69 1:45.05 1:18.56 1:31.34 1:28.60 -
12 Dillon Leffler SR-4 Dubuque 1:48.46 1:41.11 1:53.05 1:04.34 1:31.91 1:30.08 -
13 Thomas Sterbenz FR-1 Dubuque 1:53.19 1:19.14 1:46.75 1:18.22 1:32.02 1:37.55 -
14 Kyle Leatherman JR-3 Loras 1:46.16 1:32.07 1:11.40 1:05.76 1:33.94 1:22.67 -
15 Eric Chatham FR-1 Clarke 1:16.19 1:11.49 1:27.48 1:20.90 1:34.06 1:29.36 -
16 Joseph Ensley JR-3 Dubuque 1:56.72 1:39.64 1:07.38 1:33.00 1:34.89 1:45.33 -
17 Brunelson Dominique SO-2 Waldorf 1:58.90 2:03.98 1:31.46 1:37.56 1:41.62 1:45.69 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Cord Nietert FR-1 Clarke 1:29.02 6
6 Charlie Juntunen FR-1 Clarke 1:29.69 1
13 Thomas Sterbenz FR-1 Dubuque 1:32.02 -
15 Eric Chatham FR-1 Clarke 1:34.06 -
16 Joseph Ensley JR-3 Dubuque 1:34.89 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Bryce Kondos SO-2 Clarke 1:36.58 1:29.42 1:02.60 4
5 Layton Ritter SO-2 Dubuque 1:35.76 1:29.49 1:16.07 2
7 Chesney Capron FR-1 Clarke 1:06.06 1:30.49 1:11.49 -
12 Dillon Leffler SR-4 Dubuque 1:09.86 1:31.91 1:55.81 -
14 Kyle Leatherman JR-3 Loras 2:00.25 1:33.94 1:11.40 -
17 Brunelson Dominique SO-2 Waldorf 2:06.01 1:41.62 2:03.98 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Nehemiah Griffin SR-4 Dubuque 1:25.05 1:27.68 1:17.16 1:14.53 10
2 Evan Robertson FR-1 Dubuque 1:15.93 1:28.29 1:07.99 1:43.30 8
8 Jack Mulert FR-1 Dubuque 1:15.23 1:30.63 1:04.35 1:33.35 -
9 George West FR-1 Dubuque 1:09.03 1:30.83 1:52.63 1:56.27 -
10 Daniel Miller SR-4 Clarke 1:21.00 1:31.01 1:04.62 1:51.95 -
11 Kole Haverly JR-3 Clarke 1:56.01 1:31.34 1:03.94 1:08.51 -